Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

LetKA 2011 czyli letni zlot Forumowiczów Budujemy Dom

11 czerwca w Ruściu spotkaliśmy się na zlocie forumowiczów LetKA 2011

9 tematów w tym forum

1. FOTY ......

• 46 odpowiedzi
    • 22,2k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 13,9k wyświetleń
  2. Pozlotowe refleksje 1 2 3 4 7

• 327 odpowiedzi
    • 106,1k wyświetleń
    • 357 odpowiedzi
    • 165,5k wyświetleń
    • 483 odpowiedzi
    • 183,5k wyświetleń
  3. do wycia :)))

• 9 odpowiedzi
    • 16,3k wyświetleń
  4. wątek transportowy ....

• 47 odpowiedzi
    • 16,8k wyświetleń
  5. WĄTEK INFORMACYJNY ... 1 2

• 90 odpowiedzi
    • 40,4k wyświetleń
    • 26 odpowiedzi
    • 14,2k wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jeżeli na takim wypadzie jeździmy gdzieś samochodem to najprostszym rozwiązaniem jest doładowywanie telefonu i powerbanku w trakcie jazdy.  Natomiast w przypadku PV trzeba uwzględniać wielkość i moc panelu PV, pojemności akumulatora oraz napięcie. Do bezpośredniego ładowania powerbanku będą przystosowane tylko zupełne mikrusy., naprawdę maleńkie panele. Powerbank ma przecież znikomą pojemność, a do tego jest przystosowany do ładowania pędem o napięciu 5 V.  W takich typowych zestawach z tanimi ogniwami panel ok. 45 × 35 cm daje teoretycznie 20 W mocy. Ale to w warunkach STC, czyli przy silnym nasłonecznieniu. W praktyce będzie raczej bliżej połowy tego przez większość czasu.  Na doładowanie telefonu i tym podobne drobiazgi to w zupełności wystarczy. Ale tu potrzebny jest już jakikolwiek akumulator (może być samochodowy) oraz regulator ładowania. Teraz te tanie regulatory mają powszechnie gniazda USB, można je wykorzystać do zasilania telefonu.   
    • Gość joe mama
    • Obecnie na rynku mamy do wyboru różne rodzaje grzejników: członowe żeliwne, członowe aluminiowe, stalowe, konwektorowe, kanałowe. Bez trudu kupimy modele, które po instalacji są praktycznie niezauważalne, jak też i takie, które wręcz należy umieszczać w miejscu jak najlepiej widocznym, bo oprócz grzania, mają także zdobić mieszkanie. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/instalacje/baza-wiedzy/urzadzenia-i-akcesoria-grzewcze/6863-rodzaje-grzejnikow-i-ich-charakterystyka
    • TYLKO NIE NA KOCU! Chyba że na takim z włókna szklanego... Na którymś filmiku na YT gość, oceniający działanie tego składanego panela, zauważył, że grzeje się on i od słońca, i od "pracy"... Nie wiadomo jaka ma wytrzymałość na temperaturę - kiedy się zapali panel, czy coś w jego okolicy... Musi być jakieś chłodzenie, wentylacja... Słyszałaś o pożarach dachów pod instalacjami solarnymi... dmuchał bym na zimne...    
    • Firma BBR Polska Sp. z o.o. poszukuje pracowników ogólnobudowlanych. Osoba na tym stanowisku będzie zajmować się specjalistycznymi robotami budowlanymi związanymi głównie ze sprężaniem konstrukcji i technologiami budowy. Z uwagi na specyfikę kontraktów BBR Polska praca związana jest z wyjazdami delegacyjnymi na terenie całego kraju. Dla osób zainteresowanych możliwość udziału w projektach międzynarodowych. Pracownik ogólnobudowlany Miejsce pracy: woj. mazowieckie Obowiązki wykonywanie prac związanych głównie ze sprężaniem konstrukcji mostów kablami sprężającymi ich podwieszaniem oraz montażem urządzeń dylatacyjnych, obsługa sprzętu budowlanego w tym elektronarzędzi i sprzętu hydraulicznego, organizacja pracy w zakresie prowadzonych robót, terminowa realizacja zleconych zadań, Wymagania wykształcenie minimum zawodowe, doświadczenie w pracy na budowie, umiejętność obsługi podstawowego sprzętu stosowanego przy robotach budowlanych, gotowość do pracy w delegacji, samodzielność w realizacji powierzonych zadań, pracowitość i umiejętność pracy w małych zespołach monterskich, prawo jazdy kat. B. Oferujemy ciekawą pracę przy realizacji specjalistycznych robót budowlanych (sprężanie konstrukcji, technologie budowy, konstrukcje cięgnowe, itp.), stabilne warunki zatrudnienia i przejrzysty system rozwoju, umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin, pakiet benefitów i świadczeń socjalnych (ubezpieczenie grupowe z możliwością rozszerzenia o członków rodziny, dofinansowanie do obozów i kolonii dla dzieci, wczasy pod gruszą). https://www.praca.pl/pracownik-ogolnobudowlany_6909456.html#88c98154014c1d5bfe1de4d68d001e50
    • To już porządny osprzęt Ja potrzebuję tylko do naładowania smartfona     Tak - mam powerbank, tego już nie muszę kupować Ten mały składany panel - nie powinien się aż tak grzać.  Mogę położyć go jakimś kocu, a powerbank przykryć druga częścią koca .... chyba nie powinno nic wybuchnąć?   Takie coś mniej więcej to jest.      
    • Czytałem co nieco, ale temat dla mnie nowy i nie sprawdzony...   Znalazłem takie cóś   Istotny jest "magazyn" prądu - tutaj żelowy akumulator - do wykorzystania w późniejszym czasie...   Aleeeee... w samochodzie, w pełnym słońcu, takiej "instalacji" bałbym się zostawić... To wszystko się grzeje i nie wykluczone, że wróciłbym na pogorzelisko...     Do tego małego, składanego panela, o którym wspominasz - też przydałby się jakiś spory powerbank... w dzień ładujesz co potrzeba, a nadmiar - magazynujesz...
    • Wyczaiłam jeszcze coś innego. Turystyczny panel solarny ... nie chcę wstawiać tu żadnych linków, żeby nie uniknąć reklamy. Wydaje się, że to lepsze rozwiązanie. Kilka paneli na oko wielkości kartki A4 połączonych z sobą i uzbrojonych w wejście USB. Można naładować w dzień power bank, żeby w nocy naładować z niego telefon. Dużo większa powierzchnia to też większa wydajność. Oglądam właśnie testy na YT. Solar na powerbanku jest zbyt mały, żeby zabezpieczył urządzenie. To juz wiem. Mata solarna bardziej. Poczytam jednak, co inni o tym myślą - jesli ktoś chce się wypowiedzieć, będę wdzięczna Szczególnie w kwestii, czy naładuje się przez szybę samochodową.
    • Hej Temat mogłoby się wydawać - niebudowlany. Jednak być może przyda się ludzikom, którzy budują i nie mają na posesji jeszcze prądu, żeby naładować urządzenia Ja szukam rozwiązań na kilkudniowy wyjazd, gdzie "dojście" do prądu będzie bardzo ograniczone, a telefon naładować w nocy trzeba, a nawet dwa  Mam pytania: Czy powerbank solarny to gadżet zaledwie, czy faktycznie dobrze spełnia swoje zadanie? Czy jeśli położę go na kokpicie samochodu w dzień - naładuje mi się przez szybę na tyle, żeby w nocy naładował dwa telefony? Może ktoś ma taki i podzieli się wrażeniami? Będę wdzięczna za info
    • W instrukcji 6/2020 już jest inny opis a mianowicie „Stop. 1” ■ Maks. prędkość obrotowa wentylatora i ew. sprężarki zostanie nieco obniżona. „Stop. 2” ■ Pompy ciepła - powietrze/woda z oddzielnym modułem wewnętrznym/zewnętrznym i 2-stopniowe pompy ciepła - powietrze/woda: Jak stopień 1 ■ Wszystkie pozostałe pompy ciepła - powietrze/woda: Maks. prędkość obrotowa wentylatora i ew. sprężarki zostanie znacznie obniżona. „Stop” ■ Pompa ciepła nie pracuje. Ogrzewanie pomieszczenia i podgrzew ciepłej wody użytkowej odbywa się za pomocą ogrzewania dodatkowego, np. elektrycznego. —---- Podsumowując w moim przypadku wskazania „Stop. 1” oraz „Stop. 2” będą takie same    Przychodząc z nocnej zmiany mając uchylone okno mogę spać spokojne bo pompa pracuje naprawdę cicho w czasie wygrzewania mojego zasobnika CWU    Jednak jeżeli ktoś zna sposób na zmniejszenie obrotów to prosiłbym o jakieś wskazówki
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...