Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Jeśka 2015, czyli jesienny Zlot Forumowiczów

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Informacje na temat jesiennego spotkania organizowanego przez Forumowiczów Budujemy Dom
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
  • 10 czerwca zapraszamy na Zlot Forum Budujemy Dom

• Najnowsze posty

• Gość Gość
      Ale POTWOREK - masakra. I jeszcze wmawianie ludziom, że to nowoczesne
    • Gość robi222
      Ale POTWOREK - masakra.
    • Dom, który prezentujemy, wzniesiono na obrzeżach stolicy, w dzielnicy Wawer. Ma około 230 m2 powierzchni użytkowej i stanął na przeszło 1000-metrowej działce. Projekt wykonano na indywidualne zamówienie, a samą budowę zorganizowano w dość rzadko spotykanej w naszym kraju formule inwestora zastępczego. O budynku rozmawiamy z Łukaszem Bartnikiem, projektantem i wspólnikiem w firmie Paziewski Bartnik Nieruchomości.

Pełna treść artykułu pod adresem:
      http://www.budujemydom.pl/reportaze/23680-jak-wyglada-nowoczesny-dom-na-zamowienie
    • Trzeba poczytać wieczorem  ... A teraz - ściany ażurowe są stabilne, jak każde inne (oczywiście  ażur w granicach rozsądku - tu ażur jest symboliczny). Kwestią przy ścianach działowych jest ich stabilizacja pionowa - przeciwdziałanie ewentualnemu odchyleniu od pionu -  (zakładamy że są właściwie spojone w fugach poziomych). A więc należy je dobrze przewiązać lub zakotwić  w ścianach poprzecznych do nich, lub innych przegrodach, albo związać ze stropem lub inną konstrukcją nośną.  Mamy przykłady ścian ażurowych w budynkach np. stodół  - i są stabilne - mimo że są o wiele wyższe i dluższe, niz ta przedmiotowa - oczywiście są grubsze (nośne) - ale ma to niezbyt duży wpływ na stabilność w pionie - znowu kłania się usztywnienie  poprzeczne i  wieniec - oraz odpowiednio sztywna konstrukcja dachu. Tak więc - wg mnie - fugi pionowe nie są elementem przesądzającym o stabilności ściany.
    •   No dobra - wkraczam z takim postulatem - zamiast wentylatora na wywiewie w wentylacji grawitacyjnej --- proponuję nawiew z mieszkania do łazienki z wentylatorem  (na początek nawet przez drzwi - najlepiej w dolnej części , jeśli nie ma innej możliwości). Zwiększamy ilość powietrza w łazience co wymusi większy wywiew przez wentylację wywiewną.  Wg mnie - ale nie jestem ekspertem od wentylacji - to bezpieczne działanie. Zaraz ktoś powie, że rozrzedzę powietrze w mieszkaniu - nie, bo pojemność mieszkania jest przytłaczająco większa niż małej łazienki. Poza tym w mieszkaniu łatwiej wyrównać ciśnienie powietrza przez np. nawietrzniki w oknach.    Jednak nadal mamy niebezpieczeństwo zachwiania równowagi ciśnienia np w kuchni - jeśli tam jest np. okap mechaniczny i np piec gazowy - to może byc kłopot. Aha - oczywiście okap mechaniczny w małym szczelnym mieszkaniu też może zmniejszać skuteczność tej przedmiotowej wentylacji wywiewnej grawitacyjnej w malej łazience - więc jeszcze to wczesniej nalezy sprawdzić, czy to nie powoduje tej nadmiernej pary w łazience. Ciekawe czy to wam sie spodoba, mistrze oponenci ?  
    • A jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na wbudowanie zbiornika na deszczówkę w gruncie, to zawsze może zakupić naziemny zbiornik na deszczówkę. W Przydomu.pl są bardzo ciekawe, ozdobne modele. I dosyć pojemne. Powiem tak, na potrzeby małego ogrodu takie rozwiązanie jest wystarczające. 
    • Polecam kilka wartościowych artykułów na temat budowy domu z bloczków betonu komórkowego: Instrukcja murowania z bloczków z betonu komórkowego
      Szczegóły konstrukcji ścian z betonu komórkowego
      Budowa ścian z betonu komórkowego - poradnik praktyczny
      13 błędów popełnianych podczas wznoszenia ścian z betonu komórkowego
    • Jeżeli chodzi o wygląd to jak na mój gust paskudztwo. Za żadne pieniądze nie wybudowałbym sobie takiego prostokąta bezpłciowego.
    • Gość Łukasz
      Czy do wymurowania ogrodzenia powinienem użyć jakieś gotowej zaprawy, czy mogę wyciągnąć betoniarkę i samemu ukręcić? Która opcja będzie bardziej trwała?
    • Samodzielnie zaprojektowałem ogrodzenie na froncie działki, bo chciałem, żeby miało dobre proporcje i nie konkurowało z architekturą i wykończeniem domu, tylko je uzupełniało. Dom stoi na wsi, w otoczeniu lasu i łąk, więc żeby nie zamykać na nie widoku, resztę działki otoczyłem prefabrykowaną podmurówką z betonu i ażurowymi prefabrykowanymi panelami z drutu - mówi Robert, Czytelnik Budujemy Dom, który ogrodzenie użytkuje od 2013 r.

Pełna treść artykułu pod adresem:
      http://www.budujemydom.pl/ogrodzenia/20951-budowa-ogrodzenia-wedlug-wlasnego-projektu
  • Doradcy redakcyjni i firmowi