Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Eksperci Junkers - technika grzewcza

Eksperci Junkers - technika grzewcza

Od ponad 100 lat Junkers, dzięki przyjaznym środowisku, łatwym w obsłudze i wysokiej jakości urządzeniom, dba o ciepło i komfort użytkowników. Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, w skład której wchodzi marka Junkers, jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń służących do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.  Eksperci marki Junkers są do Państwa dyspozycji. Więcej o marce Junkers

39 tematów w tym forum

1. koszty ogrzewania

• 221 odpowiedzi
    • 99192 wyświetleń
    • 31 odpowiedzi
    • 63105 wyświetleń
  2. rekuperator - ile za montaż?

• 64 odpowiedzi
    • 53803 wyświetleń
  3. Wybór sposobu ogrzewania

• 112 odpowiedzi
    • 45034 wyświetleń
  4. Realny koszt pompy ciepła

• 128 odpowiedzi
    • 40596 wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 25190 wyświetleń
  5. Tanie grzanie

• 92 odpowiedzi
    • 24367 wyświetleń
  6. Jak ogrzewać dom energooszczędny - aspekt ekologiczny i finansowy

• 107 odpowiedzi
    • 21518 wyświetleń
  7. ogrzewanie w domu

• 68 odpowiedzi
    • 13445 wyświetleń
    • 25 odpowiedzi
    • 12304 wyświetleń
    • 70 odpowiedzi
    • 11002 wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 8392 wyświetleń
    • 68 odpowiedzi
    • 5971 wyświetleń
  8. Pompa cieplna

• 13 odpowiedzi
    • 5892 wyświetleń
  9. pompa ciepła

• 9 odpowiedzi
    • 5280 wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 5123 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 5122 wyświetleń
    • 22 odpowiedzi
    • 4618 wyświetleń
    • 96 odpowiedzi
    • 4610 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 4593 wyświetleń
  10. Piec gazowy

• 28 odpowiedzi
    • 4574 wyświetleń
  11. Junkres zła konfiguracja?

• 3 odpowiedzi
    • 4210 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 3734 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 3727 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 3702 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 3507 wyświetleń
  12. c.o gazowe

• 25 odpowiedzi
    • 3421 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 3307 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 3282 wyświetleń
  13. Podgrzewanie wody

• 1 odpowiedź
    • 3254 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3157 wyświetleń
  14. Jakie pompy ciepła

• 1 odpowiedź
    • 3148 wyświetleń
  15. Piec do mieszkania 37m2

• 14 odpowiedzi
    • 3113 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3067 wyświetleń
  16. Koszt ogrzewania

• 5 odpowiedzi
    • 2937 wyświetleń
  17. Ustawienia pieca

• 1 odpowiedź
    • 2044 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1712 wyświetleń
  18. Jaki model pieca?

• 0 odpowiedzi
    • 1585 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 796 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Kto jest dostępny   0 użytkowników, 1 anonimowy, 300 gości (Zobacz pełną listę)

Brak zalogowanych użytkowników

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Prawdę mówiąc to nie widziałem ani nie słyszałem o takim temacie.
    • joks, hej, jesteś "tam", czy z nami?   gdzieś był taki temat, w którym anonsowano różne banany...
    • ja też grzeję wodę całe lato prądem, w okresie letnim za 2 miesiące mam zużycie 800 - 900 kWh (zużycie na wsio, nie tylko na CWU), co daje przy taryfie weekendowej kwotę 430 - 480 zł/2miesiące (PGE Łódź teren) zimą zużywam około 750 - 800 kWh (CWU z kotła) zbiornik CWU 140 litrów, 4 osoby w tym 3 kobity, indukcja, dwie lodówki, i pozostały sprzęt AGD pewnie jak u każdego Czyli coś u Ciebie dużo, albo jakaś droga taryfa, podaj lepiej zużycie, będzie lepiej porównać
    • A wiosną zapewne się ponownie zazieleniają i są dalej zielone  
    • Można jeszcze dla pewności Relanium. Mi sie wydaje że test z wynikiem pozytywnym zaliczył kolega Piotr   Przecież mamy tu temat o fuszerkach fachowców od dawien, dawna. Więc ten temat został powołany do życia tylko z jednego powodu, aby sobie ktoś ulżył na duszy   Ten temat jaki nabrał obrotów w ostatnim czasie odbiega od zasadniczego wątku, więc nie powinien istnieć.
    • Cały temat skasować - jest bez sensu, no chyba, że miał wprowadzić stan zapalny.
    • Proponuję, wyciąć niczego niewnoszące wpisy, zablokować ten wątek na stałe. 
    • Jednego dalej nie rozumiesz, czy jakiś tam fachowiec jest dobry czy zły to nie gust, gust jest wtedy kiedy ktoś zrobi sobie tak czy inaczej domek albo ogląda dany rodzaj filmów czy słucha określonego gatunku muzyki. Gust jest indywidualnym poczuciem "piękna" jakie by ono nie było, jest odczuciem subiektywnym do oceniania estetyki. Dobitnym przykładem gustu jest to jak się ubieramy.    
    • Pewnie sąsiadka jakoś je konserwuje, albo nawozi jakimś klejem. Pewnie u ludzi to sadzisz i na tym koniec, a sama żadnego doświadczenia z tym nie posiadasz. Jak likwidowałem swojego to rozdawałem wielu znajomym po jednej lub kilka karp, bo bardzo im się podobały jak widzieli u mnie. W tej chwili już żaden z tych znajomych nie ma tego cuda, bo wszyscy wywalili to z powodu właśnie śmiecenia i rozwiewania przez wiatr po całym ogrodzie.  Pozostał się tylko u moich sąsiadów, ale oni to inna bajka, bo to lenie i ciarachy. Po prostu nie chce im się i tyle a estetyka obejścia tam dawno umarła, czy też raczej nigdy się nie narodziła. Być może też jest to uzależnione od właściwości stanowiskowych, glebowych, wodnych czy jeszcze innych.
    • Mam pytanie dodatkowe co do sprawy klejenia płytek wielkoformatowych do jastrychu anhydrytowego – Fakty : 1-jastrych wylany w marcu 2015 roku czyli ma ponad 3 lata 2-grubość jastrychu to 5 max 5,5 cm –konkretnie jastrych który został wylany to : Wolplan Geneo gotowy płynny jastrych z grupy oznaczonej CAF. Klasyfikacja wg PN EN 13813:CA-C25-F5 / materiał ten nie wymaga szlifowania .   3-jastrych do tej pory nie był wygrzewany ( i raczej przed położeniem płytek nie będzie ) wilgotność sprawdzana poprzez przyklejenie foli nie pokazuje żadnej wilgotności , drugie sprawdzenie przy pomocy urządzenia firmy Tanel Hygropen   po nawierceniu posadzki ( również w tych najgrubszych miejscach wylewki )  i robieniu pomiarów  w różnych miejscach różne wartości w przedziale do 19,8 max Ale producent tego urządzenia nie potrafi się odnieść do tych wyników jeśli chodzi o jastrychy anhydrytowe –moim zdaniem jastrych jest dojrzały i jego wilgotność pozwala na położenie płytek gresowych  60cm x 60cm . 4-ale jak to zwykle bywa , konkretnie przed położeniem  około 120 m w sumie wolę się upewnić i poradzić jeszcze ludzi , którzy znają się na tej materii lepiej niż ja ( ja tylko jestem inwestorem który zarazem w tym wypadku będzie wykonawcą ale na jastrychach anhydrytowych nie za bardzo się znam ) Płytki gresowe  o wymiarach 60 x 60 będą kładzione –smarowania będzie powierzchnia podłogi  klejem ,oraz płytka –płytka grzebieniem o zębie 10-12 mm. Fuga 4mm ,docelowo chciałbym zastosować fugę epoksydową ale jej nie przepuszczalność trochę zbija mnie z tropu przy jej wszystkich innych pozostałych zaletach 5- podłoże  to jak pisałem wcześniej około 120 m 2 w jednej powierzchni, odpowiednio i poprawnie zdylatowanej  , zdylatowanej poprawnie  ale kształtu nie koniecznie przypominającej  prosty czworokąt . 6-docelowo ogrzewanie podłogowe będzie z pompy ciepła gruntowej – która ma w lecie chłodzić posadzkę a w zimie grzać Teraz moje dylematy i pytania ,tak jak pisałem jastrych nie był jeszcze wygrzewany i dlatego mam taki dylemat –bo każdy nakazuje wygrzać jastrych anhydrytowy przed położeniem płytek –ja to wiem ,że tak zalecają ale moje pytanie –czy to w tym wypadku jest konieczne ,nieodzowne i  bezwzględnie wymagane ?  i jeśli już nie będę tego wygrzewał teraz tylko potem jak będą położone płytki  i będzie pompa ciepła zainstalowana to czy może coś się stać z płytkami ? Gdzie – przy pierwszym uruchomieniu kiedyś tam pompy ciepła będzie to proces długotrwały zaczynając od temperatury otoczenia codziennie skok o 0,5 C lub max 1 C ? Poprawna dyltacja książkowa –więc gdyby nawet pojawiły się jakieś naprężenia to dylatacja je odbierze A klej tak czy inaczej musi być wysoce elastyczny żeby też zapracować  ( tutaj tylko może być problem z fugą epoxydową która może ,,dopomóc ‘’ ewentualnie powstałym kiedyś naprężeniom  -(choć producent firma litokol mówi, że fuga epoxydowa może być także zastosowana do ogrzewania podłogowego  max 5mm  )  Pytanie czy polecacie system gruntowania  i klejenia firmy Basf  czy Kiesol  ? gdybym nie wygrzewa ł tej posadzki anhydrytowej  jednak –to który z tych produktów byłby bezpieczniejszy aby się nic  nie wydarzyło w czasie dalszego  użytkowania  i żeby nie doszło kiedyś do odklejenia się płytek 1-Basf to PCI Gisogrund  -czyli grunt zalecany do  gruntowania jastrychów anhydrytowych jak podaje producent   I dalej w tym systemie klej do płytek wielkoformatowych ( choć  obecnie 60 x 60 nie nazwałbym już rozmiarem wielkoformatowym  ) PCI Nanolight®  - nowa wersja tego produktu   Druga szkoła to zalecany przez niektórych system firmy Kiesel i tak grunt : Grunt KIESEL Okamul GG 1:1  lub  Okatmos® UG 30  ale który jest lepszy dla anhydrytów ? i także zalecają 2 rodzaje klejów tylko który lepszy ( nie patrząc na cenę ) w moim konkretnym przypadku : klej :  Klej KIESEL Servostar 1000 C2 TE  czy klej :  Servoflex Trio-SuperTec     Wiem ,że należałoby wygrzać ten jastrych ,ale na chwilę obecną brak środków finansowych na skończenie kotłowni a inne prace w środku  są niezbędne teraz   Proszę o fachowe opinie i uwagi – z góry dziękuję :) Oczywiście ,gdyby były potrzebne jakieś dodatkowe informacje to jestem do dyspozycji .
  • Doradcy redakcyjni i firmowi