Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ogrzewanie w starym domu wielorodzinnym


Recommended Posts

Dzień dobry.  Chciałbym zmienić ogrzewanie w mieszkaniu, które znajduje się w wiejskim budynku wielorodzinnym na 1 piętrze. Mieszkanie ma powierzchnie 45 m kwadratowych i składa się z jednego pokoju, kuchni i łazienki z wc. W chwili obecnej mieszkanie ogrzewane jest przy pomocy pieca z funkcją gotowania. W niewielkiej łazience znajduje się zbiornik na ciepła wodę ogrzewaną w/w piecem. Ogrzewanie jest mało wydajne. W mieszkaniu zamieszkuje starsza osoba dla, której ten system ogrzewania staje się bardzo uciążliwy. Co Panowie i Panie polecacie? z góry dziękuję za pomoc

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w takich warunkach możliwości zmiany ogrzewania są ograniczone i praktycznie pozostaje tylko wykorzystanie prądu jako źródła ciepła.  Niezależnie od sposobu ogrzewania (wkład grzejny do piec, grzejniki akumulacyjne czy konwektorowe) tu również mogą być ograniczenia ze względu na stan i obciążalność instalacji elektrycznej. Oczywiście znacząco wzrosną też koszty ogrzewania  (2 - 3 krotnie w porównaniu z węglem).

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet wchodzi w grę? Do przemyślenia wymiana okien. Jeżeli są stare i nieszczelne, to zużycie ciepła odczuwalnie spadnie i koszt ogrzewania elektrycznego będą mniej uciążliwe.

Ewentualnie najmniejsza pompa ciepła, choćby w systemie powietrze/powietrze, jednak to już wydatek rzędu 15 000 zł.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie temu...

Witam, 

Może Pan również zastosować ogrzewanie gazowe ze zbiornika LPG. Wymagane będzie rozprowadzenie instalacji c.o w budynku oraz zakup gazowego kotła kondensacyjnego o niskiej mocy. Taki rodzaj ogrzewania jest bardzo komfortowy, ponieważ nie wymaga żadnych czynności eksploatacyjnych. Kocioł może dodatkowo być wykorzystywany do podgrzania ciepłej wody użytkowej. 
W celu pomocy przy doborze kotła o odpowiedniej mocy oraz wykonania instalacji grzewczej polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Junkers, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem pod numerem infolinii: 801 900 810. 
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant marki Junkers 
 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...