Skocz do zawartości

c.o gazowe


Recommended Posts

Mieszkam w Anglii. Mam dom w Polsce , w ktorym mieszka moja mama. Mam c.o na paliwo stale ( drewno, wegiel). Chce przerobic na ogrzewanie gazowe. Moj partner jest anglikiem . Ma wlasna firme i sam zaklada instalacje gazowe , tu w Anglii. Czy moze rowniez zalozyc c.o gazowe w moim domu w Polsce .?

Z powazaniem

Elzbieta Michalska

Link do komentarza
4 minuty temu, ella62 napisał:

Dziekuje za odpowiedz, co znaczy formalnosci papierkowe , gdzie powinien sie zglosic ?

Na pewno do gazowni a gdzie jeszcze to  już mama powinna się dowiedzieć np w gminie albo w starostwie tam powinna uzyskać odpowiedź.

Link do komentarza
Przed chwilą, Buster napisał:

Najpierw podpisać wstępną umowę w gazowni,oni zrobią projekt
tylko że to trochę trwa,do 6 miesięcy

Szwagier jak przerabiał ogrzewanie na gaz to projekt robił mu jakiś projektant z poza gazowni, ale to może jak to mówią co kraj to obyczaj i jedna gazownia na to pozwala a druga nie.

Link do komentarza

wniosek do gazowni o wystawenie warunków techncznych (zakładam że gaz jest gdzieś blisko) - nie piszesz nic, czy gaz jest już w domu. Jak nie ma, to od tego trzeba zacząć. Potem projekt przyłącza i samo przyłącze.

Później projekt instalacji gazowej i przeróbka samego CO na te z kotła gazowego

Link do komentarza
1 minutę temu, janusz13 napisał:

Potrzebna jest też opinia kominiarska ze wskazaniem kanałów spalinowych jak również wentylacyjnych

To niekoniecznie,jeśli kocioł jest kondensacyjny to można pobierać powietrze do spalania gazu jak i odprowadzać spaliny przez ścianę

Jeśli kocioł ma poniżej 20 kW bodajże

Link do komentarza
8 minut temu, janusz13 napisał:

To jest oczywiste o czym piszesz jednak zwróć uwagę że przedmówcy piszą o projektcie . I to organ zatwierdzający projekt budowlany zazwyczaj żąda i tak opinii kominarskiej. 

Nie będę się spierał bo nie pamiętam czy w projekcie budowlanym była opinia kominiarska.Nie wiem też jak jest w przypadku zmiany systemu ogrzewania w istniejącym,odebranym budynku.
Niedawno budowałem dzieciakom,przewidziany oczywiście był komin ale ja bez żadnych uzgodnień,zapytań,wpisów zmieniłem kanał spalinowy na "przez ścianę" Kominiarz wydał opinię,instalator kotła pomierzył wypływ spalin i odbiór budynku odbył się bez przeszkód. A trochę obawiałem się bo rura z kotła była łamana,użyłem trzech kolanek.

Link do komentarza
12 minut temu, ella62 napisał:

Czy na prawdziwy musee mechanical jak is plan ? A jezeli ja chce zrobic gazowej centralne I pobierac gaz z duzych butli (33kg) I chcialabym pobierac od dostawcy Jakiego ja chce . Jak bedzie wygladac  to w takiej sytuacji?

W takiej sytuacji to ja bym nie pytał tylko robił .

Link do komentarza
25 minut temu, ella62 napisał:

Czy na prawdziwy musee mechanical jak is plan ? A jezeli ja chce zrobic gazowej centralne I pobierac gaz z duzych butli (33kg) I chcialabym pobierac od dostawcy Jakiego ja chce . Jak bedzie wygladac  to w takiej sytuacji?

Tylko w takiej sytuacji na pewno decydująca będzie cena, z butli będzie drożej. Musisz to skalkulować czy z butli czy ziemny.

Link do komentarza
13 minut temu, ella62 napisał:

Ziemnego jeszcze nie ma. I pewnie dlugo jeszcze nie bedzie haha

To z dwojga złego kupić butlę (bo podobno jak bierze się dzierżawę wychodzi drogo) i tankować raz/ dwa razy  na rok, chociaż nie mam pojęcia na ile te butle o których piszesz  33 kilowe by wystarczyły.

W takim układzie nie lepiej było by iść z ogrzewanie w kierunku prądu? Przyłącze mama ma, kwestia ewentualnie zwiększenia mocy przyłączeniowej, a koszta odliczając wykonanie całej instalacji gazowej do kosztów ogrzewania prądem to masz na kilka lat grzania prądem "za darmo". Chyba wiesz co chciałem przez to powiedzieć, że "za darmo".

Jak duży domek ma mama i czy jest on ocieplony?

Link do komentarza
2 godziny temu, janusz13 napisał:

To jest oczywiste o czym piszesz jednak zwróć uwagę że przedmówcy piszą o projektcie . I to organ zatwierdzający projekt budowlany zazwyczaj żąda i tak opinii kominarskiej

Kominiarz nie ma nic do projektu ani budowy domu - nie jest uczestnikiem procesu budowlanego.

On tylko może czyścić komin i ewentualnie wydać opinię (mistrz kominiarski) dot. wybudowanego komina, przy odbiorze, ale to nie dotyczy kominów systemowych.

Jednak opinii nie może wydać jeśli komin (spalinowy, wentylacyjny) nie jest "grawitacyjny".

Jaki komin (parametry) określa producent kotła - taki stan jest od nastu (albo więcej) lat.

 

Link do komentarza
21 godzin temu, ella62 napisał:

Domek jest drewniany, we tym roku chce go ocieplic  10 cm kingspanem. Ma okolo 60 m kwadrat powierzchni  I dwa pokoiki  na strychu  

Ja bym przy tak małej p.u.  i planowanym ociepleniu zrobiłbym ogrzewanie elektryczne. Płacisz tylko za prąd, żadnego serwisowania, żadnych napraw i dodatkowych opłat. Na prawdę zastanów się nad tym, a w dodatku jeżeli mama w podeszłym wieku to kto ogarnie obługę kociołka na gaz i nie daj Bóg oby nie doszło do nieszczęścia, bo wiadomo jak gaz potrafi narozrabiać.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 16.01.2017 o 18:05, mhtyl napisał:

Ja bym przy tak małej p.u.  i planowanym ociepleniu zrobiłbym ogrzewanie elektryczne.

Popieram w całej rozciągłości. Dodałbym tylko więcej tej termoizolacji - 10 cm to minimum - ja bym dał 20 lub więcej, a na stropie ostatnim do 40 i na skosach ile się da. No i skoro dom jest drewniany - to ocieplenie wentylowane.

Link do komentarza
7 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

 Na prąd to już relaks.

Tym bardziej, że chodzi tu o starszą osobę, a wiadomo że z biegiem lat siły ani drygu nie przybywa tylko ubywa.:icon_biggrin:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...