Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

janusz13

Uczestnik
 • Posty

  216
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  5

Wszystko napisane przez janusz13

 1. Tutaj masz taki schemat poglądowy punktów regulacji okuć okiennych
 2. No właśnie nie użytkujesz. Wiedz że wspomniałem o kotle z zasobnikiem cwu ładowanym warstwowo. Przygotowanie wody w takim zasobniku odbywa się inaczej niż w tym tradycyjnym z wężownicą i w tym w/w kotle przy jego 14,2 kW mocy jest w stanie podać ponad 20 litrów ciepłej wody na minutę tak że napełnienie wanny wodą do kąpieli zajmnie Tobie max 10 minut.
 3. Brat ma dom o tym samym metrażu. Dom budowany w technologii tradycyjnej, ogrzewanie podłogowe na całości budynku, trzy dorosłe osoby. Ma zamontowany kocioł Junkersa Cerapur Modul o mocy 14,2 kW ze zintegrowanym zasobnikiem ładowanym warstwowo o pojemności 100 l . Obliczeniowe zapotrzebowanie budynku na ciepło około 6,5 kW. Kocioł spokojnie daje radę by ogrzać budynek i dostarczyć cwu. Ten kocioł dostaniesz obecnie w cenie poniżej 10 tysięcy.
 4. Valvex nie ma zaworów kulowych z dźwignią- pierwsze słyszę pokaż mu choćby to https://valvex.com/produkty/oro,oro-kurek-kulowy-niklowany-dlawikiem-wersja-nakretno-wkretna-z-dzwignia-stalowa/
 5. Wydaje Mi się że przekłamania z tytułu cyrkulacji będą o wiele mniejsze niż działanie cyrkulacji bądź ciepła od otworów drzwiowych ,okiennych czy od ciepła kominka. Schemat prawidłowy. Jak wcześniej wspominałem Brat ma również w ten sposób wykonaną instalację czyli po jednym rozdzielaczu na kondygnację. Widzę że jednak wybierasz opcję z zasobnikiem i nie rozgryzałeś ładowania warstwowego. Wiem że kotły zintegrowane z zasobnikiem są droższe jednak eksploatacja potem jest tańsza / choćby o jedną pompę mniej( pompa ładująca zasobnik)/
 6. Kocio wybrae Oj maszyna Mi się zbuntowała i za szybko poszło. Kocioł masz już wybrany a zastanawiałeś się już nad zasobnikiem cwu. Co do Twojego pytania odnośnie zamontowania sterownika to rzeczywiście pole manewru jest niewielkie. Zastanowiłbym się czy nie umieścić go na ściance rozdzielającej biegi schodowe.
 7. Brat ma dom o podobnych parametrach jak Ty na całości ma zrobioną podłogówkę sterowanie pogodowe kocioł o mocy 12 kW ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej 120 litrów ładowanym warstwowo. Sterownik pogodowy oprócz czujnika temperatury zewnętrznej posiada czujnik temperatury w pomieszczeniu wiodącym i to w zupełności wystarczy do sterowania temperaturą podłogówki. Jak tu przedmówcy wspominali nie daj sobie wcisnąć siłowników do sterowania poszczególnymi pętlami. Zajrzyj sobie na wątek " mój wymarzony domek " jak instalator się rozpędził wbił dziewczynę na duże koszty i konfiguracja go przerosła a sterowanie nie działa. Brat mieszka już piąty rok trzy osoby dorosłe i jak do tej pory deficytu cwu nie zauważył przy swoim 120 litrowym zasobniku . Zwróć uwagę na czym polega ładowanie warstwowe i jeśli planujesz kocioł kondensacyjny to radziłbym właśnie iść w tą konfigurację. Gaz u Brata również jest używany do gotowania i piąty sezon rachunek roczny jak do tej pory nie przekroczył 2,5 tyś zł.
 8. Jeśli to pisał ekspert to zapewne nim jest ale nie w temacie kotłów kondensacyjnych. Otóż temperatura ogrzanej wody z kotła może mieć i 70 i więcej stopni. Ważna jest temperatura powrotu i właśnie tutaj nie może przekraczać około 56-57 stopni gdyż poniżej tej temperatury następuje kondensacja pary wodnej w spalinach. Pisanie takich bzdur niepotrzebnie wprowadza zamęt. I chyba wynika z kompletnego braku wiedzy ww tym temacie. A co do zadanego pytania pewnie że można tylko po co.
 9. Wiesz zastanawia Mnie jedno jak planujesz wykończyć komin ponad dachem to raz a dwa dlaczego nie zrobiono tego przed położeniem dachówki. Na ile znam życie to wykańczanie komina po położeniu dachówki zawsze zostawia na niej większe lub mniejsze ślady po pracach budowlanych. No chyba że masz w planie obudowę systemową coś w tym rodzaju http://kominy-obudowy.pl/o-obudowie
 10. Sds max jak sama nazwa wskazuje służy do wiercenia otworów o dużej średnicy 12-45 mm za pomocą młotów udarowych.
 11. Bo oczywiście oni impregnują drewno ciśnieniowo w autoklawach.Wiadomo to kosztuje. A u nas wrzucają na chwilę do rynny z barwnikiem / impregnatu tam tyle co kot napłakał /.
 12. Kolego Zenek a gdzie znalazłeś te wymiary odnośnie rozstawu dylatacji w płycie.
 13. Ewentualnie zmienić kominek na taki z płaszczem wodnym a w tym pomieszczeniu umieścić bufor .
 14. To jeszcze napisz jak wąskie masz to pomieszczenie. Po za tym pomieszczenie w którym instalowany jest kocioł na paliwa stałe musi odpowiadać przepisom prawa budowlanego . Więcej doczytaj sobie tu http://jakbudowac.pl/Kotlownia-zgodna-z-prawem-budowlanym .
 15. Też się tak zastanawiałem.
 16. Bo nasze koty to prawdziwe twardziele może to nie w temacie tego wątku ale polecam obejrzeć http://joemonster.org/filmy/79303/23_kocich_zlodupcow
 17. Jeśli chodzi o tę pierwszą tzw. bułgarkę ona może niepozornie wygląda ale byłem kiedyś świadkiem jak przy mieszaniu kleju koleś źle umocował mieszadło / nieosiowo/ to prawie go obróciło wkoło razem z wiadrem.
 18. Słuchaj w wielu wątkach na tym forum użytkownicy dzielili się swoimi doświadczeniami z elektronarzędziami i nie ma reguły bo są Koledzy którzy przez wiele lat i z dobrym skutkiem użytkują narzędzia z serii noname i są z nich zadowoleni. Ja mam Kolegę który od 20 lat użytkuje przy prowadzeniu swojej działaności instalacyjnej średniej wielkości młotowiertarkę Hilti i chyba tylko dwa razy wymieniał w niej szczotki. Tak że nie ma reguły.
 19. Mocą 800-900 W to zanim zaprawę umieszasz to to urządzenie spalisz.
 20. aaa Nie wiem skąd wkleiłeś to zdjęcie ale piankę montażową aplikuje się trzymając kartusz akurat odwrotnie. W ten sposób wypuścisz gaz którego zadaniem jest wypchnięcie piany z kartusza.
 21. Taka moja rada jak będziesz używać pianki montażowej to nie zapomnij o oklejeniu krawędzi opaski drzwiowej taśmą malarską. Po zaschnięciu piankę jest bardzo ciężko usunąć. Wklejam Tobie taki przykładowy filmik o tym jak aplikować pianę montażową. Pistolet do pianki montażowej jest zupełnie inny niż do silikonów. I nie chodzi tu o wielkość pojemnika pianki tylko o zupełnie inną budowę.
 22. Odpowiedzi na swoje pytania możesz znaleźć między innymi w tym artykule http://www.chemiabudowlana.info/index,art,2979,jak_prawidlowo_przykleic_plytke_na_plytke
 23. Oczywiście że najpierw należałoby zacząć od wizyty kominiarza . A dopiero potem zastanawiać się co robić dalej.
 24. Jeśli chodzi o propozycje zajrzyj na tę stronę http://higrosystem.com/nawiewniki-okienne-nawietrzaki
×
×
 • Utwórz nowe...