Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
MOgr

Nieregularna praca pieca Junkers CerapurSmart

Recommended Posts

Witam,

Mam poniższe problemy z piecem Junkers CerapurSmart ZWB28-3C23S5300. W środę przychodzi do mnie serwisant Junkers i nie wiem czy powinien zwrócić na coś szczególnego uwagę. Wydaje mi się, że kiedyś piec tak nie działał. Proszę o ewentualną diagnozę co z piecem może być nie tak. Pozdrawiam i dziękuję.

 

Ustawienie pieca/opis instalacji:

1.       Grzanie: 24h, Pon-Ndz

2.       Ciepła woda: 24h, Pon-Ndz

3.       Tryb: osobne programy dla grzania i wody

4.       (Problemy w momencie ustawienia takich samych programów nie ustąpiły)

5.       Sterownik na stałe znajduję się w salonie

6.       Piec jest wykorzystywany do grzania wody oraz ogrzania mieszkania (~120m2)

7.       Na piecu woda jest ustawiona na pozycji e – 50C

8.       Na piecu temperatura zasilania jest ustawiona obecnie w położeniu 3 – ok 50C, w przypadku niższych temperatur 4-5, 60-67C.

9.       Instalacja jest podpięta do kaloryferów.

 

 

Problemy z piecem:

1.       Wszystkie problemy pojawiają się w momencie włączenia ogrzewania mieszkania.

2.       Czas podgrzania wody:

a.       Ogrzewanie włączone: 30s

b.       Ogrzewanie wyłączone: 3-5s

3.       Gdy ogrzewanie jest włączone woda grzeje się do znacznie wyższej temperatury. Gdy ciepła woda jest puszczona, a potem na chwilę wyłączona, to ponowne puszczenie sprawia, że z kranu leci wrzątek.

4.       Puszczenie wody z dwóch kranów sprawia, że zmniejsza się ciśnienie (i to jest zrozumiałe) ale temperatura wody raz rośnie, raz maleje.

5.       Nierównomierna praca. W mieszkaniu jest albo bardzo ciepło (gdy piec grzeje), albo zimno do momentu gdy temperatura się na tyle obniży, że znowu się włączy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z opisanych objawów nic konkretnego nie wynika. Kocioł dwu-funkcyjny zawsze działa z pewnym opóźnieniem przy przełączaniu trybu pracy co wpływa na zmianę parametrów c.w.u. Pracę kotła nadzoruje układ elektroniczny i trudno określić jaki jest dopuszczalny margines nierównomierności.  Zakłócenia funkcjonowania kotła sygnalizowane są komunikatami błędu - jeśli ich nie ma to można sprawdzić zadowalające działanie przy innych nastawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Te opóźnienia proceduralne wynikają z 2 rzeczy - ugoda podpisana, ale jeszcze nie było rzeczoznawcy. Gorzej - niektóre kopalnie nie mają już swoich rzeczoznawców (pozwalniali się, bo za mało im płacili) i będzie przetarg dopiero. Ale może to i dobrze, bo pod koniec roku ma ruszyć ostatnia ściana z której mogą być jakieś wpływy na mój dom(w początkowej fazie eksploatacji). Więc dlatego taki a nie inny planowany termin remontu.   Przede wszystkim chodzi o malowanie/ odświeżenie całego domu, dochodzą do tego kwestie wynikające ze szkód:likwidacją pęknięć płyt kg, pęknięcia tynków, ponowne osadzenie drzwi wejściowych(może wystarczy regulacja, ale pewności nie mam) Drobne przeróbki elektryki (może przy okazji przygotować kable pod planowane panele PV) - tu i ówdzie przydałoby się jakieś dodatkowe gniazdko (itp) Wreszcie - zrobienie tego, co od dawna powinno zostać zrobione, czyli reasumując:   Zakres robót parter:  drobne przeróbki elektryki,usunięcie pęknięć ścian+malowanie poddasze: drobne przeróbki elektryki,usunięcie pęknięć ścian i sufitów(płyty k-g)+malowanie (opcja dodatkowa - instalacja 3 klimatyzatorów do pokojów) piwnica: malowanie+zrobienie kuchni polowej + wyprowadzić kabel/kable pod planowaną bramę ogrodzeniową+drobne przeróbki+montaż 4 drzwi wewnętrznych garaż: część tynków do skucia,tynkowanie,malowanie, skucie kawałka chudziaka,zainstalowanie do istniejącej rury odpowiedniego odpływu liniowego, wylewka ze spadkiem,  (tak, żeby woda z opadów śniegu który wjechał razem z autem do garażu przestała być problemem - nie jest to duży problem, ale właśnie w tej sposób, przez moją nieuwagę załatwione zostały tynki w garażu) + okładzina na wylewkę. Na ostatnim miejscu jest zrobienie ogrodzenia - chociaż tutaj priorytet zaczyna być wyższy, bo niedawno 2 razy nawiedziły nas w nocy prawdopodobnie dziki (w poprzednich latach pojawiały się różne zwierzaki, ale dziki nigdy). Zryły trochę działkę..więc... Piszę "prawdopodobnie", bo nikt ich nie widział, widać tylko poryty teren. więcej szczegółów (metraże) podam później
  • Witam,   Planuje zakup domu wolnostojącego - prosta kostka z lat 70'. Parter + piętro, 110m, płaski dach, dom na fundamencie poniemieckiego budynku.   Do remontu w zasadzie wszystko. Ściany w porządku.   Będę wdzięczny za informacje ile (średnio / orientacyjnie / pi razy drzwi) może wynieść kapitalny remont do stanu deweloperskiego.   Pozdrawiam,
  • Obyś nie zderzył  się z tym co spotkało mnie. Dawaj te etapy zakres i ceny
  • Ma wywiewać bo masz z tego co pamiętam wentylacje grawitacyjną. Anemostat to raczej do wentylacji mechanicznej a nie do grawitacyjnej. To błąd, należałoby to naprawić ale najpierw wywaliłbym ten anemostat i sprawdził czy jest w ogóle jakiś ciąg. Kuchnia i łazienka bez sprawnej wentylacji to w przyszłości kłopoty.
  • W kuchni od początku wentylacja była do kitu, czyli boczny kanał pod sufitem idący do łazienki.Zrezygnowałam z takiego rozwiązania. Jest dziura i anemostat. Nic nie wwiewa, nie zaobserwowałam osadzającego się lodu.  Zatem idąc tropem obaw Gawła mam nadzieję, że na kolejnej dziurze też by nie było lodu.  Kołderki skończone, zapakowane do studni. Fotki jutro.  
 • Popularne tematy

×