Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

darful

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O darful

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. O dziwo znalazłem ostatnio w Google sklep pod nazwą "tanie grzanie"... Tylko zastanawiam się czy podane tam ceny kotłów można uznać za dobre?
 2. Choć za oknem ładna pogoda, warto chyba już się przygotowywać do nowego sezonu grzewczego... Znacie jakieś dobre sposoby na oszczedność na ogrzewaniu?
 3. Jaki zlewozmywak jest lepszy,jedno czy dwukomorowy? Potrzebuje rady,z uwagi na to że planuje remont w mieszkaniu... Może macie namiary,gdzie warto kupić zlewozmywak,w miarę dobrej cenie?
 4. Po pierwsze PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO.... Pośpiech jak wiadomo zawsze jest złym doradcą. Zanim zdecydujemy się na kupno działki powinniśmy się dokładnie zapoznać z Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Musimy mieć pewność, że cicha, zielona okolica nie zamieni się w przyszłości w gęsto zabudowaną dzielnicę mieszkaniową, koło której będzie przebiegać ruchliwa droga a po drugiej stronie nie będzie stać np. stacja benzynowa. Dzięki Planu Zagospodarowania Przestrzennego będziemy wiedzieć jakie inwestycje są przewidziane w okolicy. Ponadto dowiemy się czy teren, na którym znajduje się działka jest przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe. Gdzie zapoznamy się z Planem Zagospodarowania Przestrzennego? Wystarczy skierować się do wydziału architektury urzędu miasta lub gminy. Po drugie EWIDENCJA GRUNTÓW... Zanim kupimy działkę należy dokładnie zapoznać się z informacjami na jej temat. Interesować nas będą głównie: -dokładna powierzchnia działki ( może się różnić od podanej w ofercie) -rodzaj gruntu ( być może działka nie nadaję się pod budownictwo mieszkaniowe) -numer księgi wieczystej -dane właściciela ( musimy się upewnić, czy osoba która ją sprzedaje ma do niej prawo). Dzięki tym informacjom będziemy wiedzieć czy na tej działce możemy bezpiecznie wybudować dom, czy kupujemy działkę od odpowiedniej osoby i czy dane w ofercie zgadzają się z danymi faktycznymi. Każdy notariusz ma obowiązek aktualizowania danych dotyczących nieruchomości w terminie 30 dni od spisania aktu notarialnego. Dzięki temu informacje w ewidencji są jak najbardziej aktualne. Gdzie otrzymamy informację na temat gruntów? W wydziale geodezji urzędu miasta lub gminy. Po trzecie STAN PRAWNY.... Zawsze jak kupujemy ziemie należy poprosić sprzedającego o pokazanie odpisu księgo wieczystej. Każda nieruchomość takową powinna posiadać. Na odpisie należy zwrócić uwagę na datę jego wydania. Każdy odpis jest ważny tylko przez 30 dni. Jeśli mamy jakieś zastrzeżenia co do odpisu wówczas należy wybrać się wydziału ksiąg wieczystych i zapoznać się osobiście z księgą. Gdzie znajdziemy księgi wieczyste? Należy udać się do sądu rejonowego właściwego ze względu na położenie nieruchomości. Po czwarte ..i ostatnie … AKT NOTARIALNY Kupno działki powinno być potwierdzone aktem notarialnym. W przypadku gdy działka jest własnością więcej niż jednej osoby wówczas u notariusza musi stawić się wszyscy. Po podpisaniu aktu notarialnego działka staje się naszą własnością.
 5. A nie lepiej poszukać w okolicy firmy budowlanej,która przyjedzie i zrobi rozpoznanie i określi prawdopodobne koszty ?
 6. Teraz można zaplanować projekt,a wiosną ruszyć z pracami
 7. Jeśli chodzi o wycenę dachu znam firmę z okolic Poznania,a konkretnie z Biskupic Wlk,najlepiej pytać na miejscu
 8. A czy dziś nie jest tak,że wszyscy szukają oszczędności -na czele z inwestorem ?
 9. Niestety koszty prowadzenia firmy,bez względu na branże są w naszym kraju wysokie -inna sprawa,co do uczciwości niektórych firm...
×
×
 • Utwórz nowe...