Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Psychologia stosowana

Dział "Psychologia stosowana" czyli popularny Psychiatryk to dział dla zagubionych alternatywnie duszyczek absolutnie niegrzecznych , które mają problem ze znalezieniem sobie miejsca na tym padole pozbawionym radości jakim jest nasz szary bezemocjonalny i tak obojętny ostatnio - świat.

33 tematów w tym forum

• 169 odpowiedzi
    • 211,4k wyświetleń
    • 425 odpowiedzi
    • 245,2k wyświetleń
  1. Jest trzecia rano... 1 2 3 4 12

• 571 odpowiedzi
    • 279,2k wyświetleń
  2. mam 41 lat

• 6 odpowiedzi
    • 6,4k wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 21,5k wyświetleń
    • 120 odpowiedzi
    • 56,8k wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 15,5k wyświetleń
  3. Jestem troszeczkę wk..ona

• 8 odpowiedzi
    • 13,5k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 15,7k wyświetleń
    • 30 odpowiedzi
    • 18,3k wyświetleń
  4. Prezerwatywy dopuszczalne

• 6 odpowiedzi
    • 16,8k wyświetleń
    • 29 odpowiedzi
    • 16,6k wyświetleń
  5. mieć czy być...

• 22 odpowiedzi
    • 18,7k wyświetleń
  6. Upierdliwi sąsiedzi

• 19 odpowiedzi
    • 16k wyświetleń
  7. Bo nie jest ważna płeć, tylko uczucie - frazes? 1 2

• 96 odpowiedzi
    • 33,1k wyświetleń
  8. smutny wątek.... 1 2 3 4 6

• 267 odpowiedzi
    • 107,8k wyświetleń
    • 22 odpowiedzi
    • 18,2k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 12,2k wyświetleń
  9. pech jakiś chyba czy cóś

• 43 odpowiedzi
    • 17,1k wyświetleń
    • 136 odpowiedzi
    • 69,5k wyświetleń
  10. Złowroga grillowa propaganda

• 0 odpowiedzi
    • 12,6k wyświetleń
    • 24 odpowiedzi
    • 19,3k wyświetleń
  11. Jakim jesteś kierowcą?

• 30 odpowiedzi
    • 18,8k wyświetleń
    • 54 odpowiedzi
    • 32,1k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 15,5k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 12,5k wyświetleń
  12. Ciekawe filmy na YouTube

• 1 odpowiedź
    • 15,6k wyświetleń
  13. Zawód: taksówkarz.

• 2 odpowiedzi
    • 17,2k wyświetleń
  14. KCM - reaktywacja.

• 9 odpowiedzi
    • 16,9k wyświetleń
  15. TYLKO TYDZIEŃ...

• 38 odpowiedzi
    • 18,8k wyświetleń
  16. psychologia stosowana 1 2

• 62 odpowiedzi
    • 41k wyświetleń
  17. Śpiewać w pracy, czy nie?

• 37 odpowiedzi
    • 15,7k wyświetleń
  18. Złowroga grillowa propaganda

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Grzejniki są elementem instalacji wspólnej budynku i ich dobór oraz montaż powinien być przeprowadzony w porozumieniu z zarządcą, gdyż może to naruszyć funkcjonowanie instalacji w innych mieszkaniach.  
    • Jeżeli kolega był w Bielsku na targach, to prawdopodobnie trafił na firmę Bauter. To żaden trick a nanostruktura, która odbija fale o pewnej długości. Można tym malować elewacje, dachy, wnętrza, Jeden warunek - nie zrobisz tego z pędzla/wałka bo zakłócisz strukturę - tylko specjalistyczny natrysk. Przecież promy kosmiczne nie mają izolacji 2 m grubości :). Jeśli chcesz namiar do właściciela - mogę się podzielić, a w tzw. międzyczasie - https://budujemydom.pl/irbj/nowosci/36952-powloka-termoizolacyjna-bauter-jak-ogranicza-straty-ciepla-w-pomieszczeniu
    • To nie jest kwestia sposobu zasilania, lecz samego typu grzejnika, a w efekcie oporu jaki on stawia przepływającej wodzie. Jakie tam są grzejniki - żeberkowe (żeliwne lub aluminiowe) czy płytowe? Czy są założone głowice termostatyczne? Grzejniki płytowe charakteryzuje kilka razy większy wewnętrzny opór przepływu niż grzejniki żeberkowe. Z kolei typowe głowice do zaworów termostatycznych też wprowadzają bardzo duży opór przepływu. Tak więc, jeżeli grzejniki są żeberkowe i bez głowic termostatycznych to opory przepływu wody są bardzo małe. Jeżeli taki grzejnik zastąpimy płytowym i/lub z typowym zaworem pod głowicę termostatyczną to woda będzie przepływać przez niego w bardzo ograniczonym stopniu, z racji napotkania dużego oporu. A w efekcie grzejnik będzie grzał bardzo słabo.
    • Pustaki w zasadzie nie mają znaczenia konstrukcyjnego, są tylko wypełnieniem. Tak więc samo miejscowe wykucie otworu w wylewce i ułożenie rur w kanale wewnątrz pustaków nie powinno być problemem.  Jednak naprawdę starannie trzeba zrobić uszczelnienie wokół odpływu oraz tej części podłogi, po której będzie lać się woda. Bo jak coś zacznie przeciekać to woda znajdzie się wewnątrz stropu (w pustakach). Dlatego nawet najniższy brodzik byłby bezpieczniejszy.
    • Przeczytałem ten post, a potem spojrzałem na autora... i mózg mi stanął... Daga??? ona ma TAKIE wątpliwości? Myślałem, że to jakaś Grażyna... Toż producenci wełny mineralnej czy styropianu już dawno z torbami by poszli...
    • Kamienica z 54 roku. Chcę mieć odpływ liniowy.  Czy mogę skuć wylewkę i górną warstwę pustaka aby uzyskać kanał na rurę i odpływ? (zostanie tylko ta dolna warstwa od sąsiada) (Z tego co sprawdziłem skuwając w jednym miejscu to pustaki są ułożone w kierunku który umożliwia położenie rury i odpływu) Pytanie brzmi czy to bezpieczne skuwać te górną płaszczyznę pustka i robić w tym instalację?  Chcę włożyć do tego kanału rurę kanalizacyjna fi50, i częściowo w nim zanurzyć sam odpływ liniowy. Następnie nad kanałem zrobić szalunek tracony, ułożyć parę drutów i zalać? (łącznie z 6-7 cm wylewki).  Odpływ liniowy musiałby być jakoś zawieszony w tym zbrojonym betonie.  Albo nie robić szalunku traconego ale zapiankować kanał, ściąć piankę na odpowiednią wysokość i też zazbroić i zalać?  Jak to się robi? 
    • Stare mieszkanie z 54 roku. Tynki piaskowo-wapienne. Zedrę farbę (dyskusja w innym temacie).   Jak (czym) równać nierówności 1-2cm? Czym jak ściana jest odchylona 5-8cm (mam takie 2). Będę brał ekipę, po prostu chcę wiedzieć jak dobrze zrobić, czego wymagać, gdzie i jakiej szukać. Nie chcę płyty na placki aby nie zmniejszać przestrzeni użytkowej oraz aby nie popękało. Miejscowo gdzieś mogę wrzucić ale chcę aby było zrobione solidnie. Chcę to zrobić ekipą. Więc pytanie brzmi w jaką technologię / rozwiązania iść aby ekipa zrobiła mi to ładnie i solidnie? Na to gładzie gipsowe.   Tynki maszynowe czy nie? Czy nie robi to różnicy dla ostatecznej jakości? Na minus: Mam tylko 1 fazę. Plus ktoś mi mówił że tynki maszynowe w bloku raczej za głośne, to prawda czy starać się ogarnąć 3 fazy i robić maszynowe?   Jakie materiały? Jaki sposób wykonania?  Sufity raczej zrobię podwieszane z GK.    Plus co z puszkami? Tynkarz obsadza? Co jak poprzednia ekipa **** mi puszki już obsadziła? 
    • biokominek jako ekokominek? kojarzy mi się z ekogroszkiem. ten sam sens przedrostka "eko"  
    • suporex nic nie wycisza. Wycisza ciężki materiał. Lita cegła, silikat. Wełna dodatkowo będzie tłumić.  
    • Ostatnio było malowane akrylową - Kabe Perfekta. Poprzednio... nie znam się ale pewnie tak jak mówi kolega: Jest to co kładli od lat 60tych; na pewno nigdy nie była zrywana.   Tylko w kuchni i być może w łazience pod częścią powłok jest farba olejna (a na nią akrylowa). Możliwe, że pod olejną też wapienna czy kredowo-wapienna.        Bo ściany są krzywe, czasami wgłębienie na głębokość 1cm, a czasami krzywa ściana na 5cm. Chcę tynkować aby zrobić piony i kąty pod sztukaterię. Chcę aby mieszkanie ładnie wyglądało. Po za tym położyłem sporo kabli bo wymieniałem instalację elektryczną, teraz i tak muszę coś zrobić aby ładnie zamaskować bruzdy.     W jednym miejscu zeskrobałem szpachelką jakiś 1mm powłoki i zaobserwowałem, że nawet jak zeskrobałem szpachelką wierzchnie warstwy, to nadal została jakaś farba kredowa czy kredowo-wapienna, która jest już na żywym tynku, związana z piaskiem. Pytanie czy to wyskrobywać np żyrafa aby w ogóle nie było farby na ścianie, aby tylko żywy tynk pozostał bez niczego, czy już zostawić?           Jak? Spryskiwać? Pędzlem? Czy jak? 
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...