Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

 • 2 tygodnie temu...
Nie ma trzeciej, ale tekst jest tak zajmujący, ze do trzeciej bedę go czytał.

Wielka literatura alkoholowa
Z piciem przez wieki

http://www.polityka.pl/kultura/aktualnosci...alkoholowa.read

Właściwie we wszystkich kulturach alkohol odgrywał istotną rolę. W przypadku Majów świadczył o społecznym statusie, u Wikingów zajmował centralne miejsce, Anglosasi pili ku chwale upojenia, Aztekowie produkowali pulque z agawy (psuła się w ciągu jednej doby), a europejscy kolonizatorzy nie spotkali w Ameryce Środkowej ani jednego ludu, który „zadowoliłby się piciem samej wody”. Tylko Indianie i Aborygeni nie znali napojów wyskokowych, które zresztą przyczyniły się w dużej mierze do ich eksterminacji.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam mam pytanie odnośnie instalacji fotowoltaicznej- posiadam instalacje 10kW na warsztacie inwerter pokazuje mi wyprodukowanych 200kWh w sumie od uruchomienia instalacji licznik tylko 35kWh oddanych do sieci. Czy licznik nie pokazuje zużytych kWh na bieżąco?
  • Witajcie,   Przepisy głównie traktują o budowie domów i innych zabudowań gospodarczych, w moim przypadku staram się znaleźć legalne rozwiązanie na możliwość zbudowania coś w formie "domku przy/na drzewie", nie związanego stale z gruntem, coś na zasadzie co ma podłogę, ściany dach, gdzie można wstawić łóżko, formę wc/łazienki (aby można było spędzić kilka dni a nie tylko w zimnie noc).   Koniecznie zależy mi na tym, aby to było w lesie, chodzi o możliwość obcowania z naturą, możliwie blisko w możliwie komfortowy sposób. Bardzo zależy mi również, aby zminimalizować ingerencję w otoczenie, nie chcę wycinać drzew.   I tuta pojawia się problem, gdyż w "lesie" (Ls), wg prawa nie można budować domów, etc. i jak inni piszą nawet "przyczep kempingowej" nie można wstawić.   Jak do tego podejść, ja kto ugryźć? Nie ma jeszcze konkretnej działki, gdyż wpierw chcę zrozumieć jak podejść do problemu, gdyż jakieś rozwiązanie musi istnieć, jakoś ludzie budują takie rzeczy.   p.s. próbowałem zrozumieć wszystkie przepisy, ale nie udało się nic rozsądnego znaleźć, na forum również, gdyż zorientowane jest wokół budowy domów, a moje pytanie nie do końca tego dotyczy.   Dziękuję z góry za wskazanie kierunku poszukiwań.
  • Dzień dobry. Jestem właścicielem działki rolnej zabudowanej budynkiem mieszkalnym na której jest również  stodoła. Powierzchnia to niecałe 27 ar. Nie jestem rolnikiem, pracuje na etat. Dom nie nadaje się do remontu a tylko na takie coś dostaliśmy zgodę w starostwie. Chcielibyśmy zburzyć dom i wybudować nowy (może być w tym samym miejscu co stary) tylko omniejszej powierzchni. Starostwo nie wyda nam zgody dopóki nie będziemy mieć statusu rolnika czyli posiadać (nie dzierżawić) 1 ha ziemi. Założyliśmy specjalny dział produkcji rolnej (szklarnia nieogrzewana 26m2 do uprawy roślin), posiadamy numer producenta rolnego oraz ubezpieczenie NW w Krusie w razie wypadku w gospodarstwie rolnym. Co możemy zrobić aby starostwo zgodziło się na budowę nowego domu w miejscu starego? W załączniku przesyłam plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów rolnych. Dziękuję za pomoc.
  • Jak gwarancję daje firma na styropian? Proszę mi też powiedzieć, dlaczego ceny styropianów u różnych producentów tak bardzo się między sobą różnią w zalezności od grubości i rodzaju?
  • Jeśli działka jest w MPZP o przeznaczeniu budowlanym to tak jest traktowana. W ewidencji zmiana na budowlana następuje dopiero wtedy gdy zakończy się budowa. W tej sytuacji procent zabudowy liczony będzie i tak z całej powierzchni, a wyłączysz z produkcji rolnej wyłącznie powierzchnię zabudowy. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...