Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Baseny, sauny, hydromasaż

Basen ogrodowy, sauny, wanny z hydromasażem. Zadaj pytanie ekspertowi.

34 tematów w tym forum

1. Piec do sauny - dylemat

• 16 odpowiedzi
    • 28804 wyświetleń
  2. Jacuzzi w salonie

• 16 odpowiedzi
    • 9115 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 11820 wyświetleń
  3. Wanny z hydromasażem

• 81 odpowiedzi
    • 103187 wyświetleń
  4. koszt utrzymania basenu

• 8 odpowiedzi
    • 21206 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 2968 wyświetleń
    • 24 odpowiedzi
    • 9083 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 34993 wyświetleń
  5. kryty basen w domu

• 22 odpowiedzi
    • 14882 wyświetleń
  6. Brudna woda w basenie

• 7 odpowiedzi
    • 34332 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 13701 wyświetleń
    • 26 odpowiedzi
    • 29261 wyświetleń
  7. Sauny na podczerwień

• 80 odpowiedzi
    • 99003 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 13902 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 23381 wyświetleń
  8. Czym przykryć basen?

• 21 odpowiedzi
    • 30551 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 21704 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 20284 wyświetleń
  9. Przenośny basen

• 3 odpowiedzi
    • 17070 wyświetleń
  10. popękany basen

• 7 odpowiedzi
    • 19193 wyświetleń
  11. Wanna z siedziskiem

• 7 odpowiedzi
    • 22921 wyświetleń
  12. Jak odnowić wannę akrylową?

• 26 odpowiedzi
    • 60521 wyświetleń
  13. Deszczówka w basenie-mozna??

• 6 odpowiedzi
    • 21973 wyświetleń
  14. Pompa Hayward

• 1 odpowiedź
    • 17783 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 17357 wyświetleń
  15. Basen

• 68 odpowiedzi
    • 69191 wyświetleń
  16. masaż stóp

• 37 odpowiedzi
    • 32158 wyświetleń
  17. Brodzik

• 11 odpowiedzi
    • 25089 wyświetleń
  18. Wanna w podłodze

• 13 odpowiedzi
    • 21331 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 25512 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 28958 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 23291 wyświetleń
    • 30 odpowiedzi
    • 63809 wyświetleń
  19. Wanna co wybrać?

• 46 odpowiedzi
    • 23314 wyświetleń
  • Kto jest dostępny   0 użytkowników, 0 anonimowych, 161 gości (Zobacz pełną listę)

Brak zalogowanych użytkowników

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jeśli manometr jest sprawny, to masz dobrze odpowietrzoną podłogówkę.
    • Mogła wystąpić różnica temperatur między temperaturą wylewki a pozostałymi odkrytymi i jeszcze nie zalanymi rurkami. Gdyby rurki były trefne to ciśnienie by raczej spadało a nie podnosiło się.
    • bobiczku,co przeskrobałeś że przeciągnięto Cię pod kilem?
    • Manometr wskazywał 3,5 bara przed wylewką i miarę układania wylewki ciśnienie ciągle wzrasta, po wylaniu 3 z 7 pomieszczeń osiągnęło już 8 barów i zamknął się licznik manometru. Hydraulik kazał upuścić do 3 barów ale zastanawia mnie skąd takie zjawisko? Czy coś nie tak z rurkami ? Potem po wylaniu wszystkich pomieszczeń wzrosło do 4,5 bara a teraz po kilku dniach spadło do 1,5 bara.
      Po wypełnieniu instalacjii wodą jest to obieg zamknięty tylko z manometrem bez jakiegokolwiek dopływu wody z zewnątrz, pompek itp.
      Na pewno na początku nie był to efekt wiązania betonu i wzrostu temperatury bo działo się to wraz z układaniem wylewki więc w zasadzie jeszcze proces wiązania nie następował. Czy słusznie podejrzewam, że te rurki jakieś złej jakości i nie wiem czy ścigać hydraulika i hurtownie czy to jakieś normalne zjawisko ?  
    • Gość Dzik
      Jakość płytek z Tubądzina pozostawia wiele do życzenia,a znam temat od kuchni...
    • Sfumato, czyli z włoskiego przydymiony, to nowa kolekcja Ceramiki Tubądzin. Cechuje ją ciepła, delikatna szara barwa, która pokrywa również dwie linie dekoracyjne.
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      https://m.budujemydom.pl/wyposazenie-wnetrz/25530-plytki-sfumato-nowa-kolekcja-ceramiki-tubadzin
    • Technicznie można wszystko: - podnieść cały dach/połać, - podnieść tylko częściowo połać dachu, - nadbudować dach, - itp.   Prawnie wygląda to tak: - coby nie robić i jakby to nie nazwać (lukarna, jaskółka, nadbudowa) to zmieni się kubatura budynku, - czyli zapomnieć o zgłoszeniu, - potrzebne będzie PnB, - jak PnB to projekt budowlany, kierbud, itp.   Praktycznie: - znaleźć projektanta z tamtego terenu, - przeznaczyć trochę kasy i opłacić projektanta, który zbierze wszystko do kupy i powie czy można, jak można i wstępnie oszacuje koszty.
    • Witam za kilka dni wchodzi ekipa od tynków cały czas myślę czy o czymś nie zapomniałem ( może nie :-) okaże się po tynkach ) chciałem was podpytać o cenne informacje  na które należy zwrócić uwagę podczas wykonywania tynków cementowo-wapiennych (bo na takie się zdecydowałem)   1 czy wszędzie gdzie jest połączenie materiałów  musi być dana  siatka wzmacniająca ? chodzi mi o takie połączenia : a) nadproży z gazobetonem H+H b) komina ze ściankami działowymi  c) wieniec (tam nadmurowałem bloczkami przy murłacie ścianę kolankową) i będę chciał aby dali mi siatkę metalową w tynk czyli wzmocnia tą nadmurówkę szerokim pasem siatki  d) miejsca gdzie idzie więcej kabli elektrycznych obok siebie e) zapiankowane podejścia rur wodnych o kranów    2 Teraz nasuwają mi się kolejne pytania: a) czy w miejscach gdzie idzie jakiś peszel czy rura wkuta w ścianę też musi być siatka czy w takich miejscach nie ? b) czy wszędzie gdzie są rogi ścian przy takich tynkach musi być dawany narożnik wzmacniający ?  c) czy w miejscach gdzie będą otwory na drzwi tynk powinien być wykonany do przystawionej przez tynkarzy deski czy tez jakieś wzmocnienia ? d) jak mają być przymocowane skrzynki rozdzielnic np elektrycznej czy rozdzielaczy wody czy mają być przymocowane po wypoziomowaniu jakimiś śrubami czy na piankę ?   3  jak nisko powinien być wykonany tynk czy do wysokości styropianu który będzie położony na chudziaku ? czy do wysokości wylewki która będzie lana na ten styropian? jak będzie lepiej dla wywinięcia folij izolacyjnej chudziaka ?    4 czy tynk pod  parapet wewnętrzny powinien być na równo z zaczynającą się listwą pod okienna parapetową ?   5 czy do puszek elektrycznych pakować jakiś papier i na to zaślepki tynkarskie aby nie dostał się tynk do puszek i nie zachlapał przewodów ?   6 ktoś mi podpowiadał że na sufity powinna iść siatka wzmacniająca czy to prawda ? bo nigdy nie widziałem aby taką dawano na całe sufity    PROSZĘ O PODPOWIEDZI NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS WYKONYWANIA TYCH PRAC TYNKARSKICH       
    • W powiecie i miastach na prawach powiatu, jest taki twór jak Komisja Bezpieczeństwa i Porządku tam "uderz".   Prawo o ruchu drogowym i podobne akty prawne niby jasno określają co, gdzie, kiedy i ile. ale w każdym z tych aktów zawsze jest gdzieś napisane, że względy bezpieczeństwa są nadrzędne.    Działa to tak, że jeśli ta Komisja potwierdzi zagrożenie i uzna że rozwiązanie, "upierdliwca", albo ich, polepszy stan bezpieczeństwa, to jest to/staje się to   priorytetem dla gminy i jej organów ( w tym dla zarządcy drogi).
    • To ten dach ze złota ma być? bo cena 80 tys to kosmos.  Teraz dopiero doczytałem i sie domyślam że to nie nowo budowany dom tylko już istniejący, czy faktycznie jest to już stojący budynek?
  • Doradcy redakcyjni i firmowi