Skocz do zawartości

Jaki może być koszt wybudowania basenu?


Recommended Posts

Cytat

wiem, że może pora nie ta ale wiosną chciałbym mały basen wybudować i się zastanawiam jakie to koszta? chodzi mi o takie coś na 7 i 8 zdjęciu http://architrendy.pl/trendy-w-architektur...o-australijsku/


Nie podejrzewam, że ot, tak sobie, na wiosnę, można taki, jak pokazujesz basen - wybudować...
Wykopy, wykonanie misy basenu, technologiczne okresy dojrzewania wylewki, izolacje, wykończenie (jakieś płytki...), urządzenia filtrujące, system dezynfekcyjny - to wszystko musi trwać, aby nie okazało się, że jest to basen do jednorazowego użytku icon_rolleyes.gif
Może się mylę, może ktoś z userów wybudował sobie na wiosnę basen...
Pewnie załatwienie papierów w urzędach będzie trwało...
Ale dobrze (chyba?) jest sobie chlupnąć w upalny dzień do chłodnej i czystej wody icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

DSC01446.jpg

Cytat

wiem, że może pora nie ta ale wiosną chciałbym mały basen wybudować i się zastanawiam jakie to koszta? chodzi mi o takie coś
Brak obrazka Brak obrazka



koszt wybudowania basenu jest porownywalny z ceną samochodu. mały basen o pow. lustra wody do 30m2, który można wybudować w 6 tygodni, nie wymaga pozwolenia na budowę.
zapraszam na stronę www.api-baseny.com.pl
Link do komentarza
Cytat

[attachment=8503:8x3_75_PFI.a.jpg]

koszt wybudowania basenu jest porownywalny z ceną samochodu. mały basen o pow. lustra wody do 30m2, który można wybudować w 6 tygodni, nie wymaga pozwolenia na budowę.
zapraszam na stronę www.api-baseny.com.pl


Jego utrzymanie pewnie też porównywalne jest z kosztami utrzymania samochodu icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Dobre. Porównywalne z ceną samochodu. Tylko że samochód może kosztować 30 tys a może 300 tys icon_smile.gif




Porównanie o tyle trafne, że te kilkadziesiąt tysięcy (potencjalnie) to konieczne minimum do budowy basenu. Górna granica raczej nie istnieje.
Nikt tu nie wspomniał o wydatkach na:
  • filtracja wody (stacja SUW) + środki do uzdatniania wody
  • drabinka lub schody
  • przekrycie basenu lub zabudowa
  • podgrzewanie wody
  • oświetlenie i ewentualnie nagłośnienie
  • serwis urządzeń
  • wykończenie/aranzacja otoczenia basenu - np. kostka, płytki

A to dopiero skromna lista.

Cena samochodu to idealne porównanie bo każdy ma inne wyobrażenie o samochodzie dla Siebie, tak samo jest z basenem. Jedni zadowolą się brodzikiem a inni, jak załozyciel tematu, zastanawia się nad "torem pływackim".


Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

zgadza się.
Basen również.....



Kolejna celna uwaga.
Pytanie o koszty basenu nie powinno nigdy brzmieć "ile za basen?" a mianowicie - ile za ten konkretny basen z konkretnym wyposażeniem?. Wtedy sprawa jest w 90% jasna. W innym przypadku wracamy do określenia ceny w granicach od --- do, gdzie dolna i górna granica to jedno "zero".
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

na allegro widziałam ofertę 120 tys. za basen ;)

kupię sobie rozporowy za 2 tys. i będe się chłodzić, do tego karnet na normalny basen ;P




...no ten karnet to wcale nie taki głupi pomysł icon_rolleyes.gif


bo tak 'samotnie' popylać ..18_4_100v.gif tak bez towarzystwa ... frown.gif


...a już świadomość ostatniej podwyżki ceny wody icon_cry.gif skutecznie odebrałaby resztki uciechy

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Witam wszystkich!

Jest to mój pierwszy i pewnie nie ostatni post na tym forum icon_smile.gif

Podbiję trochę temat icon_smile.gif

Zacznę od pytania, które mnie nurtuje i na które szukam odpowiedzi w różnych źródłach...

Moim marzeniem zawsze był własny dom z własnym ogrodem i basenem... icon_smile.gif

Dom i ogród są! Teraz czas na basen icon_smile.gif

Szukałam trochę informacji w Internecie i trafiałam na różne zdania na temat wyboru rodzaju basenu.

Wybrałam basen poliestrowy, który przyjedzie do mnie w całości.
Wydawało mi się to najrozsądniejsze rozwiązanie, bo w sumie trzeba tylko wykopać dół, a firma robi całą resztę.

W zasadzie już go kupiłam, ale nie zaczęłam kopać jeszcze dołu, także może się rozmyślę, jak ktoś mi tutaj podpowie czy dokonałam dobrego wyboru?

Waham się pomiędzy basenem właśnie poliestrowym, stalowym i betonowym (ale to trwa mnóstwo czasu i dużo kosztuje :( )

Bardzo Proszę o pomoc
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam ponownie! icon_smile.gif

Niestety brak aktywności w odpowiedziach "zmusił" mnie do zakończenia zakupu basenu z poliestru icon_smile.gif

Postanowiłam podzielić się swoimi doświadczeniami, być może ktoś wykorzysta je w przyszłości przed rozpoczęciem inwestycji.

Firma, w której kupiłam basen, tak jak wspomniałam w poprzednim poście, poleciła wykopać dół. Dostaliśmy instrukcje jak to zrobić, ale były bardzo ogólne... Firma budowlana miała problem z ich "rozszyfrowaniem" :| Nie wiem czy to wina firmy budowlanej czy instrukcji.
Daliśmy im numer telefonu do firmy, gdzie kupiliśmy basen i jakoś się dogadali, na szczęście! Prace trwały kilka dni + wyschnięcie takiej płyty z betonu w dole.

Umówiliśmy się na dostawę. Oczywiście, jak to zwykle bywa, ja zawsze mam pod górkę... Umówiliśmy dźwig, żeby rozładował ten basen (firma niestety nie świadczy takiej usługi) na 8 rano, jednak dostawca spóźnił się z przyjazdem ponad godzinę!!! I tym samym dźwig miał godzinę płatnego, nic nie robiącego postoju!!! Od razu zadzwoniłam do firmy, żeby im trochę poskarżyć. I powiem, że byłam kompletnie zdziwiona, pozytywnie! icon_smile.gif Firma w związku z tym, że się spóźniła zaproponowała darmowy zestaw chemii na co się zgodziliśmy i następnego dnia był u nas icon_smile.gif Ostatecznie spóźnienie wyszło nam na plus Przy okazji muszę powiedzieć, że nie wiem czy to standard w tej firmie, czy może akurat tak wyszło, ale trafił się nam bardzo miły kierowca, który udzielił dodatkowo cennych wskazówek i porad, co jest rzadko spotykane.

No i po montażu...icon_smile.gif
Tak jak obiecałam, dzielę się tym, co się u nas działo.

Dzień po włożeniu basenu do dziury, przyjechał monter.
Młody chłopak, ale wydawał się znać na swojej robocie.
Był u nas kilka godzin i kleił rurki do filtrów - miał cierpliwość, bo te całe filtry mamy w specjalnej skrzyni w krzakach, także łatwo nie było.
Chłopak w sumie miły, wytłumaczył co robi i jak co działa. Dał nam instrukcje jak działa basen, co z nim robić, jak konserwować, jak dozować chemię, itd... Może dla kogoś nie jest to ważne, ale dla nas (pierwszy kontakt z basenem) jak najbardziej!

Jeszcze w ten sam dzień pracownicy firmy budowlanej zaczęli kończyć schodki pod basenem i dookoła go zabezpieczać.
Strasznie mozolna i długotrwała praca... Nie przypuszczałam, że aż tak... Po trochu nalewa się wody do basenu i po trochu zabezpiecza go dookoła.

W sumie w dwa dni miałam praktycznie gotowy basen, nie wiem czy normalnie to tyle trwa czy może miałam pierwszy raz szczęście do firmy basenowej i do firmy budowlanej icon_smile.gif

Mam wodę w basenie i narazie wszystko działa.
Basen wygląda dokładnie tak jak chciałam, czyli jak z filmów amerykańskich ;D
Piękna woda, która w basenie wygląda jak błękitna icon_smile.gif

Jeszcze czeka nas wykończenie basenu dookoła. Myślałam o drewnie albo ozdobnych kaflach.
Narazie korzystamy z tego co mamy. Nie żałuję tych wydanych pieniędzy, przynajmniej do tej pory icon_smile.gif

Zamontowany masaż jest rewelacyjny, a światła pięknie oświetlają nam cały taras. Mamy też pompę, która podgrzewa nam wodę. Komplet jak dla mnie daje naprawdę luksus!

Cieszę się jak dziecko icon_smile.gif

Na tą chwilę polecam basen poliestrowy, ale mamy go dopiero jakieś 3 tygodnie, więc jeśli coś się zmieni lub nie, to postaram się tym podzielić.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Oj, tylko zazdrościć icon_rolleyes.gif
Pewnie w ciągu tych ostatnich trzech tygodni bardzo się przydał taki basen icon_biggrin.gif
A jakie z grubsza wymiary ma ten basen? Masz do niego jakąś osłonę przed, chociażby opadającymi liśćmi?
A może jakieś zdjęcie icon_redface.gif ?
Link do komentarza
Przydał się i to baaardzo! ;D
Nie będę zachęcać nikogo na siłę, ale jeśli mielibyśmy jeszcze raz decydować czy zrobić basen to myślę, że zdecydowałabym się ponownie icon_smile.gif

Pokrywę przed liśćmi?
Nie wiem czy dobrze myślę, ale mamy jakąś folię bąbelkową czy coś podobnego icon_smile.gif Jeszcze nie wykończyliśmy dookoła basenu, także nie mam tego zamontowanego. Na razie radzimy sobie bez, ale mąż musi biegać codziennie z odkurzaczem icon_smile.gif


Nasz basen ma ok. 7,5m długości i niecałe 3,5m szerokości. Nie jest to olbrzym, ale nam wystarcza. A jak mąż chce popływać to uruchamia sobie masaż i płynie pod prąd icon_smile.gif
Jak dokończymy całość to na pewno wrzucę zdjęcie :Póki co nie ma się czym chwalić icon_smile.gif

Pozdrawiam!
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 10 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...