Skocz do zawartości

Wykończenie otoczenia basenu


Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Według mnie jak najbardziej egzotyk:) Na zdjęciu poniżej chyba jest Bangkirai, raz w roku trzeba olejować preparatem do drewna egzotycznego żeby spełniało swoją funkcję.
Napisano
Bez przesady z szerokością desek, na nich się nie tańczy. Im większy metraż, tym większa powierzchnia do utrzymania. Deski są ok, ale do szerokości metra. Dalej proponuję odporną na deptanie trawę.
Napisano
Dzięki za pomoc. Aż tak wielkiego basenu nie planuję, ale trochę desek potrzebnych. Kafle jakoś mnie nie przekonują i trudniej je utrzymać w czystości.

Często olejować trzeba egzotyk? Jest jednak nieco twardszy / odporniejszy na warunki atmosferyczne.

Cytat

ale do szerokości metra.



chyba długości. icon_smile.gif
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Dla zachowania naturalnej kolorystyki warto olejować minimum raz w roku o czym już pisałem:) Dokładnie egzotyk jest odporniejsze na warunki atmosferyczne niż nasze gatunki rodzime. Przy naszym klimacie ja bez wahania bym wybrał właśnie ten materiałicon_smile.gif
  • 2 lata temu...
Napisano
Drewno wokół basenu prezentuje się bardzo efektownie – wygląda naturalnie i dobrze komponuje się zarówno z rustykalnymi ogrodami, jak i nowoczesnymi. Do budowy opaski polecane jest trwałe drewno egzotyczne (np. bangkirai), bo materiał będzie narażony na częste zawilgocenie, silne nagrzewnie (promieniami słonecznymi) oraz działanie mrozu. Surowiec ten sporo kosztuje, ale nawet bez impregnacji przetrwa kilkadziesiąt lat, bo zawiera dużo substancji oleistych. Aby zapobiec jego szarzeniu, zmianie barwy, konieczne jest olejowanie (preparatem przeznaczonym do zastosowania na zewnątrz domu) – bezpośrednio po montażu, a następnie raz lub dwa razy w roku.

Oprócz desek gładkich, stosuje się deski ryflowane – z wzdłużnymi rowkami. Mniej się wypaczają i nie są śliskie, lecz we wgłębieniach gromadzi się piasek i kurz, które zatrzymują wilgoć.

Doskonałym rozwiązaniem będą w tym przypadku także panele z kompozytu, które coraz częściej zastępują tradycyjne deski. Z wyglądu i w dotyku przypominają ryflowane deski z drewna egzotycznego. Nie mają jednak wad naturalnych wyrobów – są bardzo trwałe, nie trzeba ich konserwować, nie wypaczają się ani nie zmieniają koloru. Cała pielęgnacja to okresowe mycie za pomocą myjki ciśnieniowej. Materiał ten stosowany jest powszechnie do wykańczania tarasów (w sprzedaży znajdziemy gotowe systemy tarasowe – do szybkiego montazu), jednak idealnie sprawdza się także jako wykończenie brzegów basenów. Panele kompozytowe występują w dwóch wersjach:
-WPC – produkowane z trocin i PVC;
-RMC – wytwarzane z żywicy poliuretanowej, mieszanki mineralnej i włókien szklanych.
  • 2 miesiące temu...
Napisano
W tym wypadku stawiałbym na kompozyt ryflowany. Najprościej wybrac system tarasowy kompozytowy - wszystko jest w komplecie. O drewno na dworze trzeba zawsze dbać, a egzotyczne jest drogie.
Rodzaj kompozytu chyba nie ma wiekszego znaczenia
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Dlaczego kompozyt, przeciez takie deski mogą się zarysować od mebli, np ustawianych przy basenie lezaków. A na tarasie, gdzie tez są czesto ukladane takie deski, mogą się zniszczyc od tłuszczu i wysokiej temperatury, przy grilowaniu.
Deski kupione najpierw beda mialy inny odcien niż kupione potem, np. jak będzie trzeba cos wymienic.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
O kompozyt właściwie nie trzeba dbaćicon_smile.gif Ale płytki też dobra opcja. Tylko antypoślizgowe - bo przy basenie łatwo się pośliznąć, i mrozoodporne. No chyba że mówimy o płytach ogrodowych. Takie nowoczesne, z betonu to mogą nawet drewno przypominać icon_smile.gif
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Po układzie rurek tak pomyślałem... A co to jest inhalator najprościej wyjaśni woojek Google, albo jakaś inna AI...
    • Dawno nie wchodzilam na Forum, i tu troche sie pozmienialo, juz myslalam, ze nie uda mi sie zalogowac. Ostatnio tez nader rzadko zagladalam na dzialke, wszystko niezle pozarastalo. Warzywnik jest piekny      Truskawki robia co moga, ale to juz chyba ich ostatni rok, bo po trzech latach podobniez nalezy posadzic nowe     Troche popielilam, bo siewki sosenek i brzozek mialy sie zbyt dobrze... Mam nadzieje, ze brama zarosnie powojnikiem i bedzie troche lepiej wygladac         Oprocz wiewiorek ktore tu mieszkaja, na dzialke zagladaja rowniez zajace i dziki.        Sasiad powiedzial, ze to mlode tak poryly, bo grudki sa male. Moze to i prawda, bo to taka miniatura sladow dzialalnosci duzych dzikow. Znalazlam spory podkop pod ogrodzeniem, a moze przelazly pod brama. Troche mnie to martwi, bo to mlode i glupie, moze miec trudnosci z odnalezieniem drogi jak mamuska bedzie wolac. A nie jestem pewna, czy ogrodzenie by wytrzymalo napor zdesperowanej rodzinki. Mam nadzieje, ze mlode szybko rosna i nie dadza juz rady wejsc na dzialke.
    • Jestem zainteresowany jestem.Tylko tez pracuje.To nie jest polski dom.mieszkam w innym kraju.Duzo informacji przydatnych mi podaliście.Co to jest ten inhibitor?Jakie informacje są jeszcze potrzebne?
    • Obstawiać to my możemy różnie, w zależności od naszej wiedzy o takich układach, ale @macijek - żebyś mógł mu KONKRETNE pomóc - musi podać więcej danych, a on wrzucił temat i od 20 godzin jakby nie jest zainteresowany odpowiedzią...   A najlepiej, gdyby zaprosił na konsultację jakiegoś kumatego hydraulika i on, widząc jak wygląda sytuacja - pokaże co zamknąć, co ewentualnie zaślepić, co zostawić bez zmiany...
    • W zależności jaki jest zasobnik, obstawiam że stojący, a w tej sytuacji woda do góry nie popłynie. A jak wiszący, to obstawiam, że ma zawory odcinające na we/wy. Poza tym, przy kotle gazowym wydaje mi się że CWU ma swój osobny obieg i w tej sytuacji nie trzeba nic ruszać. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...