Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam,
W tym roku planuję rozpoczęcie budowy domu z bali drewnianych ( nie mam jeszcze wybranego projektu ) i od samego początku zastanawiam się nad basenem.
Na razie nie konsultowałem się jeszcze z żadnym specjalistą gdyż jeszcze niczego nie zacząłem i staram się znaleźć jakieś sensowne informacje icon_smile.gif
Planowo sama wielkość basenu to 4x7x1.5 m w pomieszczeniu ok 66m2, skimmer a basen wyłożony folią. Nie chce żadnych "atrakcji" jedynie kilka lamp. Oczywiście mowa o niecce betonowej.
Jak wyglądają koszty takiego basenu? Dom planowo będzie ogrzewany węglem ( Piec na ekogroszek, samo zasypowy ) a dodatkowo wodę ogrzewać będą kolektory słoneczne. Mam własne ujęcie wody ( Studia głębinowa z hydroforem ) więc wszystkie koszta się trochę zmniejszą.
Prosiłbym o jakiś przybliżony koszt wykonania takiego basenu ( Łącznie ze wszystkimi pompami, klimatyzacją itp ) i roczny koszt utrzymania.

Pozdrawiam, Jarek
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

W tym roku planuję rozpoczęcie budowy domu z bali drewnianych ( nie mam jeszcze wybranego projektu ) i od samego początku zastanawiam się nad basenem.
Prosiłbym o jakiś przybliżony koszt wykonania takiego basenu

Pozdrawiam, Jarek


też pozdrawiam
bobiczek icon_biggrin.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 8 miesiące temu...
Wydaje mi się, że skoro masz już taki konkretny plan jeśli chodzi o zarys całej budowy basenu, to powinieś skonsultować sie juz z jakimś przedstawicielem firmy, która zajmuje sie budową basenów. Na tak zorganiozowany plan, powinien przedstawić ci od razu jakieś gotowe rozwiązania i koszty.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dzień dobry, jesteśmy na etapie szukania projektu domu, jest tyle tego, szukamy od 2 tyg i z marnym skutkiem, pomożecie?  -Najtańszy dom w budowie murowany ewentualnie szkieletowy 80-100m2   - działka ma 49x16.5m szer-długość - kąt dachu 20-35* panele fot..  - pietrowy tzw. Z biegiem lat zrobie górę,      
  • Gość David S
   Witam, czy mógłbyś wysłać mi kontakt do firmy?
  • Co to znaczy: metr różnicy? Na jakiej długości?   1 m różnicy wysokości, nawet gwałtownej, to jest zwykła nisa skarpa, żadne urwisko. Urwisko to też niby skarpa, jednak jest to potoczna nazwa stromego dzikiego zbocza o większych gabarytach, przynajmnie kilka, a raczej kilkanaście  i więcej metrów.   tu masz definicję urwiska:   Urwisko (geomorfologia) Urwisko – bardzo stromy, pionowy lub przewieszony teren. Urwisko może być zbudowane ze skał litych, gliny, rzadziej piasku. Wspinacze nazywają tak fragment ściany w górach czy skałkach. Urwisko opadające wprost do morza nazywamy klifem.  
  • Też mi sie to nie podoba. Choć można dostać okna nowe stylizowane na stare. Odnowa starych okien nie jest tak łatwa, jak pisze "gość", bo same uszczelki nie wydatnie termoizolacji - jednak można przy większej pracochłonności i kosztach też podrasować stare okna. Warunek - drzewo jest w takim stanie, że uzasadnia rewaloryzację.   Tylko że - wymiana na nowe okna jest prosta, szybka, jest na to dofinansowanie - i chyba jest to tańsze, niż rewaloryzaja starych (nie każdy sobie samodzielnie poradzi i na to dofinansowania nie ma ) - więc: witaj plastiku   .....niestety....
  • Witam Stoję w przededniu podjęcia decyzji o zakupie działki ktora pod względem geotechnicznym nie wydaje sie być obiektem mazen, ale lokalizacja usprawiedliwi ew. poświecenie pytanie tylko jak duże i tu pytanie a raczej prośba do Was o pomoc w oszacowaniu potencjalnych kosztów poaadowania domu.  Ogólnie działka leży na terenie podmokłym 10km od granic Gdanska, w niektórych miejsca sporo torfu z wywiadu wynika ze większość domów na tym osiedlu stawianych jest na płycie fundamentowej - warunki różne w zależności od czesci terenu Zleciłem wykonanie 3 ręcznych odwiertów kontrolnych, wzdłuż osi potencjalnego budynku, do głębokości 3m, żeby zobaczyć co tam w ogóle siedzi i wyszło na to ze na ok 1m pojawia sie woda (ok 1m ziemi to nawieziona warstwa do wyrównania terenu przez sprzedającego), na głębokości 1,6 do 1,8 glina plastyzna natomiast na głębokości 2,5-3m jest piasek nawodniony jak to ekipa powiedziała twardy no tyle ze woda.  Pewne raczej jest ze wchodzi w grę posadowienie na płycie fundamentowej, i wymiana gruntu pytanie ile.  Zdaje sobie sprawe ze konkretnych odpowiedzi mozna oczekiwac po wykonaniu pełnych badan geotchnicznych i w oparciu o opracowana dokumentację, jednak proszę o wsparcie o rozlanie trochę wosku i odprawienie czarów nad tematem i rzucenie szacunkami ile może kosztować wymiana gruntu (bo zakładam ze konieczna) i jaki koszt wykonani płyty fundamentowej. Obrys domu to 13x9,5m Będę wdzięczny za wszelkie rady i wskazówki. Musze niebawem podjąć decyzje co do zakupu tej ziemi wiec wszystkie opinie beda na wage zlota - moze nawet doslownie  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...