Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Eksperci Luxbud - elektryczne ogrzewanie podłogowe i przeciwoblodzeniowe

Eksperci Luxbud - elektryczne ogrzewanie podłogowe i przeciwoblodzeniowe

Firma LUXBUD zajmuje się elektrycznymi systemami grzewczymi i koncentruje na trzech głównych działach:
1. systemy grzejne dla budownictwa ogólnego,
2. systemy grzejne dla przemysłu,
3. termostaty, automatyka i sterowanie wentylacji, klimatyzacji oraz czujniki poziomu cieczy.
Uzupełnieniem oferty produktowej Luxbud jest: fachowa obsługa przez Biuro Obsługi Klienta, doradztwo techniczne, projektowanie, dostawa materiałów z magazynu centralnego, montaż lub nadzór techniczny, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Doradca czeka na Twoje pytanie. Więcej o firmie Luxbud

12 tematów w tym forum

• 80 odpowiedzi
    • 19543 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 731 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 909 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1065 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 765 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 726 wyświetleń
  1. Ogrzewanie

• 281 odpowiedzi
    • 32518 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 4522 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1426 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1255 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1723 wyświetleń
    • 70 odpowiedzi
    • 7511 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Najnowsze posty

• W nawiązaniu do linkowania kolegi aaaa - cudowne źródło, które potwierdza w części moje wypowiedzi. https://map.airly.eu/pl/#latitude=49.92294&longitude=19.09012   Proszę kliknąć na dowolny domek i zobaczyć 3 główne składniki smogu w różnych proporcjach. Związki tlenków azotu, wspomniane pyły oraz związki siarki. Ciągle o tym mówię i w moich linkach tez jest o tym mowa. A te związki azotu to przecież z rur pojazdów i nie tylko. O związkach siarki już nie wspomnę bo zaraz weźmiemy na tapetę duże zakłady produkcyjne.   Na jaśniejszych domkach pojawia się też ozon i tlenek wegla - tu już ewidentnie gaz z niedopalenia węgla. Proszę kliknąć na mapce na skrajny lewy jasny domek pod miastem Katowice. Powtarzam - smog to nie tylko niedopalony węgiel z pieca.
    • Ps. Cena detaliczna około 2.000 euro.
    • Bo resztę płaci sponsor (gmina).
    • Dzień dobry drodzy użytkownicy forum   Moja obecność tutaj wynika z dwóch rzeczy: 1) mam problem ze ścianami oraz 2) nie jestem specjalistą w tym zakresie aby samemu sobie z nim poradzić   Domek powstał w III kw. 2012 r., został wykończony w większości przed końcem 2012 (parter i piętro) 5 lat później na piętrze, przy każdych drzwiach balkonowych, w każdym pokoju gdzie one są , po obu stornach tych drzwi pojawiło się coś takiego jak na poniższych linkach (zdjęcia oryginalne) https://zapodaj.net/9ab99f17872ad.jpg.html https://zapodaj.net/f1dc3b69f2fe2.jpg.html
        Czy ktoś wie co to jest? I jak z tym zawalczyć skutecznie? Nie chciałbym aby za miesiąc zrobiło się tak z połową ściany.. 
      Z góry dziękuję za rady i sugestie MB
    • Zbiornik jest dobry. Jednak zrobić emaliowany zbiornik na wodę grzewczą to zupełnie co innego niż zrobić pompę ciepła, czyli dość skomplikowane urządzenie. To miałem na myśli. A różnicy w COP bym nie lekceważył. Spadek z deklarowanego 4 do 2 oznacza jednak dwukrotne zwiększenie zużycia energii elektrycznej. Tak na marginesie, cena 2400zł jest bardzo niska jak za pompę ze zbiornikiem 300 l.
    • Gość cimbek
      Hmmm porównanie jest lekko tendencyjne i nie uwzględnia dwóch bardzo istotnych elementów: Mpa i Ra1 docelowej ściany. Rozumiem, że chodziło o pokazanie, że konkretny produkt jest w porównywalnej jakości i w duużo niższej cenie od konkurencji. To może jeszcze dodajcie, że takie Owczary są nie bez powodu tańsze od Porothermu - bo mają obniżoną gęstość, niższą klasę odchyłków wymiarowych i generalnie są materiałem niższej jakości. Potwierdzi każdy murarzyna, który miał okazję murować z obu materiałów. Droższe materiały to nie jest jakaś fanaberia inwestora, ale cena z reguły wynika z jakichś konkretnych elementów. Samo porównywanie pustaków 25 cm nie ma żadnego sensu, jeżeli się nie napisze, że np. jeden jest kilka kg cięższy od drugiego, dodatkowo ma inny przekrój pionowy i w ogóle jest kompletnie inaczej wykonany. A co do cen zawartych w artykule to nie chcę już tego oceniać - to tak jak z robocizną likwidowaną z OC - można za 50 zł, a może i za 150 zł :P
    • Gość cimbek
      Na ściany działo najlepiej wybierać te materiały, których tu nie uwzględniono (świadomie albo nie :P) czyli silikat albo Porotherm. Ceramika poryzowana w grubości 11,5 cm daje Ra1 na poziomie cegły pełnej, a koszt postawienia takiej ścianki będzie mniejszy o jakieś 30%. Nie mówiąc już o lepszym tempie i duuużo mniejszym stopniu trudności postawienia czegoś z Porothermu... Beton komórkowy nie nadaje się jako materiał na ścianki działowe, bo parametry akustyczne są po prostu koszmarne - co widać nawet w waszej tabeli. Mało kto tak muruje w Polsce. Nawet jak ściany nośne są z BK to działówki stawia się z ceramiki, bo tak jest po prostu dużo lepiej pod kątem funkcjonalnym
    • Dwie ściany po 5m (długość) i dwie po 4m (szerokość )    Dodatkowo mam jedną ścianę z pustaka żużlowego który jest dość kruchy , jakie kołki zastosować do tego typu ściany? Boje się że normalne mogą wypadać i się nie trzymać , może są jakieś specjalne do trudnych powierzchni?
    • Zgłupłeś czy jak?
    • Tak sobie myślę, że przy dość "ugrzecznionej" formule tego forum faktycznie mógł nie mieć okazji wykazać się w 100% - natomiast na pewno traktowany był przez wszystkich "lajtowo" nawet przy całokształcie obraźliwych wpisów jakie tu niejednokrotnie uskuteczniał. Myślę, że w innym (czytać: bardziej "dzikim") miejscu internetu może zostać najnormalniej w świecie zmieciony hejtem.
  • Doradcy redakcyjni i firmowi