Skocz do zawartości

Folia grzewcza obok tradycyjnego ogrzewania


Recommended Posts

Witam,
na ile ma sens instalacja folii grzewczej jako "wspomaganie" do tradycyjnego ogrzewania na piec gazowy? Niedlugo bede wymieniac panele podlogowe w mieszkaniu, ktore w okresie grzewczym sa bardzo zimne. Aby zwiekszyc komfort, podkrecamy grzejniki prawie na maksa. Mieszkanie jest w starym budownictwie (1927r), wysoki sufit (2,8m) siciany zewnetrzne wyizolowane 5cm styropianem. Poniewaz nie mam na tyle miejsca i srodkow aby polozyc tradycyjne ogrzewanie podlogowe, pomyslalem o instalacji folii grzewczej, ktora wlaczalaby sie wieczorami oraz rano. Czy jest mozliwa jakakolwiek oszczednosc przy takim rozwiazaniu (mniejsze zuzycie gazu?). Czy mozecie polecic jakies inne rozwiazanie? Docieplenie podlogi? Jesli tak to czym? Mam pod/nad soba sasiada. Ale gdzies to cieplo ucieka.
Dziekuje z gory za pomoc!
Serdecznie pozdrawiam

Link do komentarza

W łazience mam od 12 lat pod płytkami zatopione w kleju maty grzewcze i chociaż ostatnio z nich nie korzystam, spełniały swoją rolę bardzo dobrze. Nie pamiętam jaką mają moc, ale, przy ogrzewaniu systemowym mieszkania wspomagały utrzymanie komfortowych warunków kąpieli :).

Myślę, że takie rozwiązanie specjalnych oszczędności nie przyniesie, ale komfort podniesie.

 

Link do komentarza

Miałem takie rozwiązanie w poprzednim mieszkaniu. Poprzedni właściciel zdecydował się na ogrzewanie podłogi w łazience mimo, że był również grzejnik wodny.

Powiem tak - genialna decyzja. Wychodzisz z wanny na ciepłą podłogę. Postrzegałem to jako dodatkowy luksus, nie jako źródło ogrzewania łazienki.

Link do komentarza
1 minutę temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Mniejsze zużycie gazy na pewno,  ale większe droższego prądu.

A ja powiem że jedno w drugie wchodzi, czy gaz czy prąd zapłaci się podobnie a wiadomo jak będzie ogrzewać się dom gazem to zapłacimy mniej za prąd a jak odwrotnie to z kolei zapłacimy mniej za gaz. Ale najważniejsze i najcelniejsze  uważam że jest to stwierdzenie.

19 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Wychodzisz z wanny na ciepłą podłogę. Postrzegałem to jako dodatkowy luksus, nie jako źródło ogrzewania łazienki.

 

Link do komentarza

Dzieki wielkie za odpowiedzi! No dobra, z tego co widze dobrze takie rozwiazanie spisuje sie w lazience. Mniejszy metraz/nie tak czesto uzywany. Na pewno skorzytam z tego przy remoncie lazienki. Rezygnuje jednak z folii grzewczej jako pomocniczego ogrzewania w pozostalych pomieszczeniach (115m2). Jak myslicie, czy jak dam na beton folie paraizolacyjna a na to styrodur (3cm) a pozniej panele to dobrze docieple podloge? Powinienem dac jeszcze cos na styrodur zanim poloze panele?

Dzieki!

Pozdrawiam

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...