Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Złota rączka

Domowe sposoby na wszystko - jak naprawić kran, zrobić szafkę na buty, pomalować sufit...

207 tematów w tym forum

• 9 odpowiedzi
    • 220 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 118 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 291 wyświetleń
  1. zepsute drzwi ze sklejki

• 3 odpowiedzi
    • 410 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 1 050 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 664 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 1 062 wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 727 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1 012 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 637 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1 048 wyświetleń
  2. Przyrząd do ściskania kości ?

• 11 odpowiedzi
    • 971 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1 022 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1 348 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 1 394 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 2 419 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2 339 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2 344 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1 699 wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 2 684 wyświetleń
  3. Grzyb na suficie w łazience

• 20 odpowiedzi
    • 6 658 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1 927 wyświetleń
  4. Ściana kolano

• 26 odpowiedzi
    • 2 729 wyświetleń
  5. Jak wyczyscic wosk z plytek

• 26 odpowiedzi
    • 9 237 wyświetleń
  6. Przerobienie biurka

• 4 odpowiedzi
    • 2 658 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 2 585 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2 612 wyświetleń
  7. Wąska szafa wnękowa

• 4 odpowiedzi
    • 3 132 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 2 777 wyświetleń
  8. Szafka w przedpokoju.

• 2 odpowiedzi
    • 2 559 wyświetleń
  9. Klej na stole

• 5 odpowiedzi
    • 2 687 wyświetleń
  10. 37 trików na domowe naprawy

• 4 odpowiedzi
    • 3 476 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 3 940 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 3 096 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 5 734 wyświetleń
  11. Szafka na buty

• 0 odpowiedzi
    • 2 979 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 5 065 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 6 619 wyświetleń
  12. odklejająca się okleina

• 3 odpowiedzi
    • 3 281 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 6 632 wyświetleń
  13. podcięcie drzwi

• 44 odpowiedzi
    • 12 805 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3 068 wyświetleń
  14. Śliskie schody

• 2 odpowiedzi
    • 3 484 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 3 670 wyświetleń
    • 25 odpowiedzi
    • 4 968 wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 4 740 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 3 646 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 7 354 wyświetleń
  15. wkretarka

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Andrzej
      Dom wedlug feng shui nie powinien zawierac garazu.
    • Ewa i Irek nie chcieli sztampowego domu, zbudowanego według taniego gotowego projektu. Marzyli o niepowtarzalnym domu z wnętrzami, zaprojektowanymi według zasad feng shui. Miał go otaczać na wpół dziki ogród, w którym można obserwować rodzimą faunę i florę. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/16712-dom-zaprojektowany-zgodnie-z-zasadami-feng-shui
    • Gość Jacek
      A co wspólnego mają punkty 11-15 z instalacją kanalizacji???
    • Gość Natalia
      Zaledwie 8 lat temu i ekspert nie rozumie potrzeby szanowania wody, jej gromadzenia i wykorzystywania. SMUTNE, jeśli nie - przerażające. Nie da się wszystkiego przeliczyć na złotówki - czy się zwróci... czy się opłaci... choć patrząc z tej perspektywy woda zdrożała 4-krotnie - w naszym regionie blisko 12zł m3, więc może w końcu i Państwo uznacie, że warto, tym bardziej, że sytuacja hydrologiczna w Polsce jest dramatyczna. Ja mam - niestety nie podziemne - zbiorniki na łącznie 11m3. Wystarcza 2-3 deszcze w kwietniu - maju i mam wodę do jesieni. Kocham kwiaty, a one chyba tez wolą bardziej deszcz niż wodę z chlorem.
    • Gość bart
      Monoblok ma sens ale trzeba użyć go z głową. Rury nie wystawiamy przez okno tylko robimy dziurę w ścianie i przez nią wyprowadzamy gorące powietrze. Dodatkowo rura powinna być maksymalnie skrócona i zaizolowana bo w trakcie pracy rozgrzewa się i za urządzeniem mamy niepotrzebny grzejnik. Przed uruchomieniem uchylamy okno w łazience aby to właśnie tam napływało nagrzane powietrze z zewnątrz. Przy takim użytkowaniu sprawność urządzenia rośnie o ładnych kilkadziesiąt procent - sprawdzony temat , mam i właśnie w ten sposób używam:) Jedyna wada to głośniejsza praca , do której na szczęście można się szybko przyzwyczaić , szczególnie teraz przy tak dużych upałach chłodne powietrze jest BEZCENNE:) Ceny takiej klimy zaczynają się już od 900zł.
    • Dlaczego przy wchodzeniu do dowolnego wątku z... podstrony DZISIEJSZE POSTY odsyła mnie do ostatniego dodanego postu, tak, jak tego oczekuję, zaś przy zamiarze wejścia na "popierdułkowo", kieruje mnie do PIERWSZEGO POSTU WĄTKU/TEMATU i mam:     Witam , mam na imie Daga . Nowa tu jestem ..... ale mam dużo dobrych chęci .... icon_biggrin.gif i widze sporo dobrych chęci po stronie Redakcji ... dziś prośba o hyde park .... i proszę ... m ówis z-masz-jest ..... za co bardzo dziekuje w imieniu swoim i innych   Żeby dostać się do ostatniego dodanego postu, muszę tam wejść przez "chmurkę" z numerem/ilością wszystkich postów w wątku    174 552 odpowiedzi   umieszczoną pod cytatem/pierwszymi słowami tegoż ostatniego postu...     Ot, taka ciekawostka...     A z podstrony DZISIEJSZE POSTY wchodzę na wszystkie, no prawie wszystkie - z JEDNYM wyjątkiem -   wątki po kliknięciu na temat wątku  - tak dla ścisłości...     I mój post ma numer #251, po poście mhtyla z numerem #296  
    • @animusrzeczywiście to chyba ta firma  nie wiem jakim cudem mam u siebie to portugalskie cudo, ale patrząc na ich stare produkty z kanału na youtube, to są bardzo podobne do mojego rozwiązania... support niestety tylko angielski... spróbuję coś sklecić ale mam obawy że i tak nic nie wskóram, i pozostanie mi próba sklejenia/spawania, jak zaproponował @mhtyl dzięki za linka
    • dzempel to na następnej od piątku???    Powiem Wam szczerze, że stęskniłam się za tymi śpiewami do rana. Tydzień chrypałam jakby mi ktoś gardło papierem ściernym potraktował 😂      Mam jednak jedno pytanie....       Kiedy JeśKA????😂😂😂
    • Hej koledzy i koleżanki mam problem z piecykiem Termet MiniMax Elegance 13/21 . Jak odpalam ciepłą wodę to na samym początku pięć piszczy jak się płomień zmiejszy pisk ustaje . W trakcie pracy na c.o pisk jest ciągły w momencie zmniejszenia płomienia i podtrzymywania temperatury zadanej .  Piecyk ma jakieś 4-5 lat i wcześniej pracował na propan butanie . Obecnie został przezbrojony i wrócił ponownie na gaz gz50 . Był serwisant wymienił dysze wyregulował armaturę gazową a na pytanie o piszczenie powiedział że tak czasem mają. Przy pracy na cwu jakoś to idzie wytrzymać ale nie wyobrażam sobie pracy na co. Ma ktoś jakieś pomysły co to może piszczeć ?? Nie chcę w ciemno wywalać armatury gazowej oraz palnika bo tak twierdzi serwisant że może to te części .
    • Witam! W nowo wybudowanym domu z wewnętrzną miedzianą instalacją gazową nastąpiło rozszczelnienie instalacji, które doprowadziło do pożaru. Ekspertyza wykonawcy instalacji wskazuje na rozszczelnienie instalacji z przyczyn korozji chemicznej tj. działania jakiegoś środka chemicznego który musiał zostać naniesiony na rurkę a następnie dostając się pod gumową uszczelkę spowodować rozszczelnienie w postaci wżerów. Jedyne środki, które były stosowane po odbiorze budynku na ściany to grunt, tynk oraz farba. Czy jest możliwość aby tak standardowe prace wykończeniowe mogły doprowadzić do rozszczelnienia instalacji? Czy taki przypadek można zakwalifikować jako ingerencję w instalację i tym samym zwolnić wykonawcę z obowiązku gwarancji? Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i może coś więcej powiedzieć?  Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...