Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Złota rączka

Domowe sposoby na wszystko - jak naprawić kran, zrobić szafkę na buty, pomalować sufit...

220 tematów w tym forum

• 4 odpowiedzi
    • 622 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 725 wyświetleń
    • 22 odpowiedzi
    • 2 104 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1 217 wyświetleń
  1. połączenie równoległe desek

• 2 odpowiedzi
    • 1 439 wyświetleń
  2. Cieknąca woda z sedesu

• 8 odpowiedzi
    • 1 548 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1 408 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1 464 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 1 539 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 2 119 wyświetleń
  3. Dylatacja podjazdu.

• 2 odpowiedzi
    • 1 264 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 1 613 wyświetleń
  4. Spuchnięta okleina biurka

• 8 odpowiedzi
    • 2 230 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 1 195 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1 027 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 1 555 wyświetleń
  5. zepsute drzwi ze sklejki

• 3 odpowiedzi
    • 1 387 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 1 906 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 2 659 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 8 883 wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 1 756 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 2 021 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1 435 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1 932 wyświetleń
  6. Przyrząd do ściskania kości ?

• 11 odpowiedzi
    • 1 872 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 2 062 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2 418 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 2 599 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 7 323 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 5 007 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 3 941 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2 681 wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 3 863 wyświetleń
  7. Grzyb na suficie w łazience

• 21 odpowiedzi
    • 13 201 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2 729 wyświetleń
  8. Ściana kolano

• 26 odpowiedzi
    • 3 789 wyświetleń
  9. Jak wyczyscic wosk z plytek

• 33 odpowiedzi
    • 14 831 wyświetleń
  10. Przerobienie biurka

• 4 odpowiedzi
    • 3 608 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 3 473 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3 516 wyświetleń
  11. Wąska szafa wnękowa

• 4 odpowiedzi
    • 4 165 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 3 853 wyświetleń
  12. Szafka w przedpokoju.

• 2 odpowiedzi
    • 3 221 wyświetleń
  13. Klej na stole

• 5 odpowiedzi
    • 3 385 wyświetleń
  14. 37 trików na domowe naprawy

• 4 odpowiedzi
    • 4 195 wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 5 873 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 3 768 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 7 546 wyświetleń
  15. Szafka na buty

• 0 odpowiedzi
    • 3 177 wyświetleń
  • Kto jest dostępny   0 użytkowników, 0 anonimowych, 133 gości (Zobacz pełną listę)

Brak zalogowanych użytkowników

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie da rady. Koniecznie trzeba się dowiedzieć co jest pod spodem. Ja pod płytkami PCV w kuchni miałem góry i doliny z powodu rozsypywania się posadzki. Zwyczajnie, w miejscu przy kuchence, gdzie dużo się chodzi i stoi, powstał dołek, a pył rozszedł się na boki wypychając do góry sąsiednie płytki. Boki miały sklejone, więc kurzu wiele nie było. Temat rozwiązała dopiero nowa posadzka, tym razem z cementem, a nie piaskowa (bo budowlańcy cement pewnie ukradli). To były lata 80-te ubiegłego wieku.  Niestety, do tych kosztów trzeba doliczyć przygotowanie podłoża.
    • Adrian, zdecyduj się czy naprawdę będziesz wdzięczna. Ta nieudolna reklama Ci się pląta niczym sto metrów sznurka w kieszeni.
    • Gość Paulina Rataj
      Jej, dzięki za pomoc! :D Własnie 3 dni temu mój kochany Pan Janek, który pomaga nam w budowie domu napisał mi "Pani Paulino, niech Pani zamówi 5 wyłączników nadpradowych". Osłupiałam, bo to złoty człowiek, naprawdę świetnie sobie radzi z pracami domowymi, ale nie potrafił mi wyjaśnić o co chodzi. Zamówiłam z https://www.asaj.pl/wylaczniki-nadpradowe ale nadal nie miałam pojęcia czy to jest faktycznie mu potrzebne i jeśli tak - to do czego ;D Z tego co widzę, to jest to mega potrzeba rzecz, dbająca o bezpieczeństwo, więc dobrze, że mu zaufałam. Nie byłabym jednak sobą, gdybym nie sprawdziła w czym rzecz i dlaczego elektrykom tak na tym zależy :D
    • Gość Adrian
      Pozwolę zadać sobie pytanie - jeśli oczywiście można. Jestem na etapie budowy domu, mam projekt i ekipę która od kilku miesięcy prężnie pracuje. Jestem jednak typem przewrażliwionym (delikatnie mówiąc :)) i wolę wszystko sprawdzać, weryfikować i analizować. Jak rozumiem puszki (takie jak np. https://www.asaj.pl/puszki-podtynkowe) służą do montowania łączników oświetlenia. Czy w momencie planowania instalacji ważna jest ich ilość? Czy powinienem zwrócić uwagę jak ekipa działa i czy np. używa tych puszek w określony sposób albo w określonej ilości? Nie ukrywam, ekipa już raz naruszyła moje zaufanie, stąd wolę zadawać takie pytania i analizować wszystko x2. Będę wdzięczna za odpowiedź albo materiał na ten temat.
    • Instalacje układane kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu wymagają modernizacji, aby przystosować je do nowych warunków użytkowania. Zakres prac zależy od ich stanu i planowanej rozbudowy, co niekiedy może wymagać zmian w podłączeniu energii do budynku i zwiększenia mocy przyłączeniowej. Największy zakres prac w budynku czeka nas, gdy zechcemy wymienić wszystkie przewody i ułożyć dodatkowe obwody zasilające. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/23020-modernizacja-instalacji-elektrycznej-nowe-przewody-i-osprzet
    • Przecież pokazałem tabelkę wyżej. dane są - 244 nowych zarażonych - to chyba jest informacja? I chyba lepsza, niż wczoraj?
    • Dziekuje za odpowiedzi! Niestety nie mamy zapasowych desek, wiec zerwanie nawet jednej deski oznaczać będzie konieczność zerwania całej podłogi i wymiany na nowa, a tego chcemy uniknąć. Przynajmniej na razie, ze względu braku funduszy. Czy istnieją jakieś sposoby doraźne, które moglibyśmy zastosować żeby temu zaradzić? Oczywiście szpar nie naprawimy, ale przynajmniej ta odstającą deskę (wyłódkowaną z drugiego czy ostatniego zdjęcia). Nie wiem, wpuszczenie kleju i obciążenie tych fragmentów, które odstają? Albo zeszlifowanie odstających fragmentów? Zależy nam na tym aby przynajmniej przez kilka miesięcy dopóki nie odłożymy pieniędzy na większy remont mieszkania podłoga wyglądała estetycznie.
    • Brak danych to dobra informacja?
    • Aktualne dane - są aż niewiarygodnie pozytywne:       https://forsal.pl/artykuly/1461198,koronawirus-w-polsce-przyrost-zakazen-koronawirusem-w-polsce-aktualny-wykres.html   I świetne widoki w TV pustych miast, skwerów, bulwarów, terenów treningowych - i puściutki Rynek w moim Krakowie. Polski  Naród pokazuje rozsądek. Jeśli wytrzyma tak parę tygodni - pandemia osłabnie.   I paranoja we Włosszech. Lepsze wyniki, spadek zarażeń - a tu nagle tłumy na ulicach. Ludzie szybko zapominają o niebezpieczeństwie. Zbyt szybko.
    • Czy można jakieś zdjęcie od wewnątrz?  Czy podłoga jest juz "na gotowo"? Czy ten próg jest gdzieś przykręcony czy tak luźno sobie "lata" ?
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...