Skocz do zawartości

Naprawa wyrwanego zawiasu z drzwi


Recommended Posts

Witam, mam drzwi, które mają wyrwane zawiasy (obydwa). Drzwi są chyba z płyty pilśniowej, ale nie jestem pewien - mieszkam w internacie, nie kupywałem tych drzwi więc nie wiem. Chciałbym je jakoś naprawić, nie odkupywać. Nie bardzo tylko wiem jak więc proszę o poradę. Czy może usunąć odstające elementy i wypełnić to szpachlą/kitem. A może wyciąć caly fragment z zawiasami, i wmontować nowe kawalki drewna z wkręconymi w nie zawiasami i przymocować je do reszty drzwi? A może ktos ma na to jeszcze inny pomysł? Zamieszczam drzwi i zdjęcie jednego z zawiasów (obydwa zawiasy wyglądają prawie identycznie) IMG_20221106_190017.thumb.jpg.9cfd7ae586bd615cc09d5f076ac96000.jpg

IMG_20221106_192421.jpg

Link do komentarza

To zwykła usterka. Ja to naprawiałem w ten sposób, że wykręcałem zawias i w ten wyłamany fragment wstrzykiwałem zwykły klej do drewna typu WIKOL. Potem ten fragment ściskałem pomiędzy dwoma listwami takim zwykłym ściskiem stolarskim. Listwy muszą być dłuższe niż wyłamany fragment i szersze od niego. Chodzi o to, by oparły się o zdrową płaszczyznę, a  po wyschnięciu kleju żeby wszystko tworzyło równą powierzchnię. (Można potem lekko podszlifować papierem ściernym). I UWAGA!!! Kiedy już dociśniemy wyłamany fragment płyty,  to od czoła usuwamy nadmiar kleju (szmatką na przykład) i w stare miejsce wkręcamy zawias. Kiedy klej stężeje, zawias będzie nie do wyjęcia.

 

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...