Skocz do zawartości

Jak wymienieć klamke w starym oknie?


Recommended Posts

Klamka w starym oknie się ułamała. Muszę ją wymienić. Sprawdzałem w internecie jak taką klamkę wymienić lecz wszystkie filmy pokazywały klamkę w której można przesunąć zaślepkę ukazując śruby. Moja klamka była wcześniej malowana lecz po zdrapaniu warstwy farby nadal nie widzę by była w niej taka zaślepka do przesunięcia. 

Będę bardzo wdzięczny o radę jak taką klamkę wymontować.

 

image_67202049.JPG

image_67218945.JPG

Link do komentarza
1 godzinę temu, Budujemy Dom - podstawa domu napisał:

Chyba widać nawet łączenie.

Z naciskiem na CHYBA...

 

Tu jakby widać:

obraz.png.26da0ecffa085580eb7509a8d095db85.png

 

Ale tu już nie - farba dokładnie usunięta na narożniku szyldu...

 

obraz.png.f7ea99f53f24e050e47357721433948e.png

 

13 godzin temu, Bartosz Bialobrzeski napisał:

Klamka w starym oknie się ułamała

Co się ułamało? Jak się ułamało?

 

Trzeba spróbować dokleić/przedłużyć ułamaną część, albo "zgwałcić" klamkę - tzn szlifierką kątową czy brzeszczotem odciąć górną część szyldu, żeby zobaczyć co jest pod spodem i potem próbować odkręcić, dopasować coś do stanu istniejącego...

 

 

Link do komentarza
50 minut temu, podczytywacz napisał:

Ale tu już nie - farba dokładnie usunięta na narożniku szyldu...

 

Ale to w całości może się odsunąć, a pod spodem i wewnątrz jest element z wkrętami. Nie na pewno, ale taką możliwość trzeba sprawdzić.

51 minut temu, podczytywacz napisał:

Trzeba spróbować dokleić/przedłużyć ułamaną część, albo "zgwałcić" klamkę - tzn szlifierką kątową czy brzeszczotem odciąć górną część szyldu, żeby zobaczyć co jest pod spodem i potem próbować odkręcić, dopasować coś do stanu istniejącego... 

 

Szkoda czasu i atłasu. Wymiana jest sporo tańsza.

Link do komentarza
49 minut temu, drzanudz napisał:

Pod tą białą zaślepką, którą błędnie nazwałem szyldem, są śruby. Odkręcić, wziąć w łapkę i do salonu z oknami, celem dobrania nowej klamki. Montaż też opisać?;)

Kuźwa....już kiedyś miałem z tym do czynienia i się tłukło po łbie jak to rozebrałem wtedy...Faktycznie jest tak jak piszesz , podważyć jakimś dłutem i ten plastik odskoczy...:)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...