Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ale ten koleś to jakiś zwykły frajer, albo jeszcze żyje w zamierzchłych czasach, gdzie za łapówkę wszystko dało się załatwić. Mimo wszystko, często mam wrażenie i pewnie słuszne, że pewne sprawy celowo są opóźniane, żeby ci z bieżącej kadencji mogli się obłowić. Ale to raczej na głębszych wsiach, gdzie cicho i głucho, a układy działają tak jak kiedyś, ale nie na poziomie miasta i burmistrza, bo to już raczej za grubo. A tu akurat burmistrz społecznik się trafił, by zapobiec temu, żeby jakiś miejscowy oligarcha nie zagarnął gruntu wartego krocie i postawił biedronke. A w sytuacji autora, tak czy tak powęszył bym gdzie się da, czy coś gdzieś się uda załatwić. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
    • Podejrzewam, że nikt Ci nie odpowie na takie pytania, bo podejście władz może być różne. U nas we wsi była taka sytuacja, że gmina swoją działkę podzieliła na cztery budowlane i wystawiła na przetarg. Wszystkie cztery kupił jeden dziany gość i chciał je znowu scalić i wybudować na nich dom. Ale gmina się nie zgodziła. Burmistrz powiedział jasno, że po to działkę podzielono, żeby były cztery działki i finito. Minęło już ponad 20 lat i nic się nie dzieje, Gość nic nie buduje, bo musiałby w obrębie jednej z 4 działek, a tego nie chce. A gmina zdania nie zmienia. Facet utopił kasę i nic z tego nie ma, na działkach, niegłupio położonych w centrum, rosną chwasty,
    • Witam, Przepraszam, że odkopuję temat, działki są wcielone w jedną księgę i wciąż stanową oddzielne działki ewidencyjne, teraz mam jeszcze 2 pytania: 1. Czy jeżeli uda się je połączyć geodezyjnie (o ile w ogóle jest taka możliwość) to czy będzie to działka rolno-budowlana? I czy wtedy będzie można się starać o warunki zabudowy? 2. Czy jeżeli uda mi się uzyskać dla działki rolnej RIVb warunki zabudowy (bez łączenia geodezyjnego) i zostanie wydzielona z niej część pod dom to czy mogę wybudować dom pomiędzy tymi działkami? Przechodzący przez 2 działki np 50%/50%, a nie na granicach? (kilka portali o tym pisało, że w pozwoleniu na budowę wpisujemy 2 działki) Tak jak pisałem działki te nie są objęte MPZP i znajdują się w mieście.   Pozdrawiam
    • One rozszerzają się i kurczą bardziej pod wpływem zmian wilgotności powietrza w pomieszczeniu...
    • Silikon jest elastyczny, nie sądzę, żebyś miał jakieś problemy. A swoją drogą, ja też mam pod panelami gruby i dość miękki podkład. Ale nie zauważyłem takich problemów, jak u Ciebie. Może dlatego, że meble mam po całej ścianie i cokoły są mało widoczne.    A gdybyś już chciał całkiem uniezależnić podłogę od silikonu, to wystarczy na panele podłożyć folię i po zasilikonowaniu szpar ją odciąć po prostu. Wtedy folia oddzieli silikon od panela i wszelakie przesunięcia będą całkowicie niezależne. 
    • Zamki pozamykane są dobrze tylko chodzi mi o to czy jeżeli je oblecę na około sylikonem to szpara zostawiona przy ścianie przeznaczona do tego żeby panele się rozszerzały i zwężały pod wpływem temperatury nie będą miały już takiej możliwości bo będzie je trzymał silikon.
    • Gość Paweł
      Jaka jest maksymalna wartość tfix aby móc przenieść ciężar do 2,5 ton tak jak jest to napisane? Jakoś nie mam pewności czy przy styropianie o grubości 30 cm damy radę przenieść taki ciężar nawet przy trzpieniu 16mm.
    • Nie. Przecież mają zamki. Jeśli są dobrze położone, to zamek nie puści.  Dobrze położone - mam na myśli pomiędzy sobą. A to widać na oko. Jeśli nie ma szpar to jest ok.
    • Gość A
      Płot stoi na działce sąsiedniej ale 50 cm działki sąsiada znajduje się po Mojej stronie. Nie chcę żeby ktoś zarzucał mi że korzystam z jego gruntu tylko skoro zdecydowaliśmy że wspólnie postawimy nowy w ścisłej granicy to czemu sąsiad nie chce rozebrać istniejącego? Chce żebyśmy parcypowali w kosztach budowy ale moje istniejące ogrodzenie już przypisał Sobie. Chciałam uporządkowania granicy ale w takim wypadku przecież nie muszę uczestniczyć w budowie nowego skoro swobodny dostęp do tej wąskiej części działki i tak ograniczy ten istniejący.
    • To już jutro o 10:00! Serdecznie zapraszamy na jutrzejszy Webinar z udziałem naszego eksperta - Wykładowcy Akademii Viessmann - Konrada Grabowskiego. Spotkanie odbędzie się w ramach Webinarowej Środy organizowanej przez Redakcję Globenergia. Tematem webinaru będą różnice w kosztach eksploatacyjnych pomiędzy kotłem kondensacyjnym a pompą ciepła. UWAGA! Wydarzenie jest bezpłatne, ale rejestracja wymagana. Zapraszamy jutro o 10:00. REJESTRACJA  
  • {advertisement="reklama_prawa"}

• Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...