Skocz do zawartości
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przecież trza czytać cały wpis, a nie wybierać co wygodne    Nie napisałem, że ma być tanio - tylko:   Czy zbrojenie spełnia swoja rolę i jak jest naprawdę  - to powinien ocenić kontruktor na miejscu - a nie ty, ani ja - patrząc na fotki. Może być całosc do rozbiórki, może być do podparcia, do potraktowania też zaprawą naprawczą, żeby pręty osłonić - te, które są widoczne - ale to kwestia konstruktora, czyli fachowca na miejscu.   nie jest istotne, kto dom budował, ale skoro jest nieskończony (bo np brak tynków zewn) - to może być dostępna gdzieś dokumentacja - np. w urzędzie architektury choćby. a przydałaby się konstruktorowi, a i właścicielowi na przyszłość - w razie jakichś robót budowlanych.      piszesz, że byś rozebrał cegły i wtedy podniósł płytkę i podparł. W takim przypadku - skoro rozbierzesz cegły - czyli de facto całość nadbudówki - to lepiej skuć tą płyte też, bo wątła jest - cienka. I wtedy zrobić tak, jak należy - znaczy filar, belki strop - nowe - i nie będziesz miał dylematow - z czego robić mury i strop z daszkiem nad tym wszystkim. Cegłę możesz wtedy dać choćby z rozbiorki. Pewnie koszt będzie zbliżony do takiej roboty z łataniem i podpieraniem, rozbieraniem częciowym - a za to efekt końcowy lepszy i fachowy, a konstrukcja pewna. Możesz też rozebrać tą nadbudówke, wrócić do balkonu - być może wtedy nie trzeba rozbierać tej płytki - ale to też musi ocenić konstruktor.   Reasumując - @mondeospolska - weź fachowca na miejsce - konstruktora ! z uprawnieniami, nie miejscową złota rączkę - i będzie fachowo,  prawnie OK, i bezpiecznie i na lata     
    • Komentarz dodany przez laik: Boże, ale fachowiec się znalazł. Tu nie forum specjalistyczne elektryczne, tu pisze/szą zwykli, szarzy zjadacze chleba więc takie ostre uwagi są tu nie na miejscu ale suuuper, dzięki mistczu za olśnienie.
    • Tu nie ma być TANIO, tylko MUSI BYĆ BEZPIECZNIE!!!   TYLKO OPADŁA!!!  opadła o więcej, niż grubość cegły!!!   Dobrze, że nie opadła na głowę...     Co z tego, że jest zbrojenie, skoro ono JEST POZA PŁYTĄ... i nie spełnia swojej KONSTRUKCYJNEJ  roli... I trzeba usunąć CIĘŻKĄ, ceglaną ścianę i docelowo zbudować z lżejszych i "cieplejszych" materiałów...     I teraz nie jest istotne kto zbudował ten dom i gdzie wyjechał po jego sprzedaży - tylko to, że Ty z Twoją rodziną tu mieszkasz!
    • Ale tylko do dezynfekcji przeciwsalmonellowej na przykład, doustnej...   Moja córka - farmaceutka, ostatnio mnie skrytykowała za dezynfekcję ranki spirytusem i uświadomiła, że TERAZ skuteczniejszą metodą jest użycie octeniseptu, na przykład w spraju... Zatem do apteczki, którą i tak masz w samochodzie, wrzuć niewielki spray octeniseptu...        
    • Ok dzięki za wszystkie rady. Pojadę w poniedziałek i poproszę o takie pismo o które prosi mój kierownik. 
    • Rozumiem i wspólczuję ale to poważna sprawa musi byc na 100 procent pewne i sprawdz geodetę bo mnie partacz jak wytyczył to bym był w dupie jakbym nie zweryfikował. dom fajny tylko strych taki nieużytkowy a w sumei duży . Ja mam w kalenicy 90 st ale ja mam poddasze użytkowe,
    • 25 Marca złożyłem wniosek o pozwolenie 9 Maja mój kierownik dzwonił , że nie odpowiada im wysokość kanienicy , ze musimy obrócić budynek do drogi dojazdowej , mówię ok on obraca i w piątek mówi , ze osoba to przyjmująca uważa , że wysokośc mi nie odpowiada i , że mam 6,07m więc Abym napisał pismo o sprostowanie warunków o treści   wyjaśnienie do wz , że zapis  Wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej mierzony jest do okapu lub ściany murowanej frontowej a nie do kalenicy dachu ...     Nie wiem ile to potrwa ,ale chciałbym już w końcu zacząć sie budować a nie , ze będę musiał czekać na jakieś ich wyjaśnienia ...    Dom wygląda tak mi sie podoba , myślę , ze 30%  dachu jest ok 
    • po co ci takie daszysko? Raczej chyba nie będzie użytkowe ? Może łagodniejszy dach?  ale dlaczego źle ? Tzn czy to sa rozterki kierbuda czy masz odmowę pozwolenia na budowe ?
    • Sorry ale za bardzo nie znam sie na tym i nie rozumiem , ogólnie to co mam wz i tak jak budynek stoi jest dobrze ?? tylko muszą tej osobie wyjaśnić ,. że ona .żle interpretuje .
    • z tych warunków wniosek jest taki ze nie da sie postawić budynku 2 kondygnacynego równolegle elewacją frontową od frontu działki ale da sie postawić dom prostopadle bo 9m wusokości to spokojnie wystarczy  
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

×
×
  • Utwórz nowe...