Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• No to tak: Jeśli masz izolację przeciwwilgociową pod spodem, to ci ścianki nie zamokną, nawet jesli stoją na wylewce. Natomiast ponieważ ta wylewka jest na styropianie, to nie jest to najlepsze podparcie ścianek (bo może tąpnąć), ale i tak jest to lepsze niż punktowe podparcie. Gdyby tylko chodziło o podparcie ścianek samych, to bym uszczelnił je od spodu pianką rozprężą montażową.  No ale tam są jeszcze te płatwie, które musza się na czymś opierać. Albo sie opierają na słupkach i ścianach zewnętrznych, albo również na tej poprzecznej. Przy okazji - uważam że słupki muszą być w ściankach. Ta poprzeczna powinna być trochę grubsza - sprawdź. Dlaczego myślę że na tej wewnętrznej poprzecznej się opierają płatwie - bo 4m między ścianami zewnętrznymi to trochę za dużo. No i jeśli tak jest, to może tam pod spodem był jednak funament jak pod tymi zewnętrnymi? Noo nie rozumiem - cegly włożysz, a belki drewnianej nie ????? Jeszcze raz mówię - wydaje mi się że ta jedna ścianka poprzeczna tylko podpiera te płatwie!
    • Ponieważ nie mam jak teraz zmienić oparcia ścianek na ciągłe, to czy mogę pododawać dodatkowo takie cegły: https://betard.pl/pl/cegla-betonowa ? Miejscowo mógłbym podkuć wylewkę i się tam jakoś dostać.
    • "Ślepa podłoga" nie miała wentylacji, kisiło się przez 12 lat. Spody ścianek ocalały, bo ochroniła je trochę płyta OSB na której stały. Tak czy inaczej działówki nie zgniły. Cała podłoga (kratownica, wełna, osb, folia, pianka, panele) zostały zdemontowane. Chudziak sechł grubo ponad miesiąc. Potem dałem folię, styropian i wylewkę. 
    • Witam Ledwie znalazłem i odkopałem mój "dziennik"   Małe (a może duże) zmiany, po 7 latach od zamieszkania. Tej technologii już dziękuję     Zawitała nowoczesność    
    • Nie wiem. Przecież ta ścianka trzyma się powietrza. Drzwi ją obciążają i będzie się kołysała, wybijając posadzkę.  Prognozuje, że najdłużej po roku drzwi Ci obwisną. Jedne albo drugie, albo i te, i te.  Jak szybko zgniło? Teraz jest lepiej? Nie wierzę.
    • Są praktycznie na równi z posadzką, pod ściankami jest niższy poziom wylewki. Ścianki stały jak stoją, tylko były posadowione na legarze, miały ciągłe oparcie ale to wszystko było zgniłe. Wykonawca zdemontował całą podłogę, zdemontował legar i podstawił tak te cegły, następnie poszła wylewka, ale nie podpiera ona ścianek pod spodem. Spójrz na zdjęcia z linku powyżej, może coś więcej Ci powiedzą. czy jeśli na samym szczycie ścianki (oczywiście po odkuciu części wylewki) podstawię bloczek to będzie lepiej?
    • Wiesz co... Jeśli te dwoje drzwi      wiszą na tym kawałku "ni to ścianki, ni to nie wiadomo co"     to ja Ci nie zazdroszczę.    
    • Czy te ścianki działowe są częścią dolną w posadzce? bo na zdjęciu widać jakby były zalane betonem. Jak bobrze rozumiem to ścianki działowe postawiłeś od nowa a potem wylałeś nowa posadzkę, tak?
    • No własnie największy problem w tym, że od miesiąca jest już wylana wylewka i jeśli chciałbym się dostać pod działówki to pozostaje tylko kucie   Płatwie opierają się na ściankach, gdzie zaznaczyłem słupki tylko fizycznie słupków nigdy nie było a oparcie jest na działówce. Właśnie moje pierwsze pytanie dotyczyło podpór w tych miejscach pod ścianami, bo "fachowiec" podłożył te nieszczęsne cegły "okrakiem". Mogę skuć część wylewki i podłożyć w tych miejscach bloczki betonowe, ale oparcia ciągłego pod działówkami nie mam jak zrobić. Teraz to wygląda tak: https://tufotki.pl/rr0Cc Zastanawia mnie jeszcze kwestia wentylacji przestrzeni pod działówkami bo jest tam też beton do pewnej wysokości nie będzie jak oddawać wilgoci. Załamka
    • Oświetlenie na jednym zabezpieczeniu? Jak zgaśnie, to wszędzie i niewesoło będzie. Lodówka na oddzielnym obwodzie. Nie. Skoro to jest oddzielny obwód, to musi mieć oddzielny przewód neutralny i oddzielny przewód ochronny. 20 co najmniej. Zasadą jest, że co najmniej 1/3 pól ma pozostać w rezerwie, na rozbudowę.   Bezpuszkowa instalacja elektryczna to podstawa! Gdzie zaplanować gniazdka wtyczkowe? Co uwzględniać przy planowaniu instalacji oświetlenia? Wyłącznik instalacyjny nadmiarowo-prądowy. Zasada działania i cel stosowania Wyłącznik różnicowoprądowy, czyli RCD
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...