Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Projekty domów, klany, blogi, kluby

Fora

 1. Panel dyskusyjny o projektach

  Co wybrać, projekt indywidualny czy typowy? Co sądzicie o projekcie? Jaki wybrac układ pomieszczeń?

  5825
  postów
 2. KLANY

  Grona osób budujących dom według tego samego projektu katalogowego.

  15305
  postów
 3. BLOGI - dzienniki/kroniki budów

  Tu możesz pisać dziennik budowy, blog, prowadzić galerię zdjęć powstającego domu.
  27417
  postów
 4. KBD   (150663 wejść w ten link)

  Klub Budujących Dom zrzesza tysiące czytelników "Budujemy Dom", którzy współpracują z Redakcją, odpowiadając na ankiety otrzymują w zamian "Budujemy Dom" w darmowej prenumeracie.


 • Najnowsze posty

  • Witam wszystkich. Od pewnego czasu walczę z administracją próbując pobudować własny dom. W tej chwili oparłem się o problem, iż na długości 30-50 metrów cześć działki, która miała być dojazdem jest w ewidencji zaznaczona jako LS. Przez LS nie mogę poprowadzić drogi i zostałem odcięty. Próbując przekwalifikować - wyłączyć z produkcji leśnej cześć działki odnalazłem taki podpunkt: Załaczniki - aktualny wypis z wyrysem z obowiązującego MPZP wraz ze zgodą właściwego organu na zmianę przeznaczenia gruntów na cele nieleśne, uzyskaną przy sporządzaniu miejscowego MPZP /art. 7 ust.2 ustawy z dnia 3 lutego 1995. O co tu chodzi?  Głównie ostatnie zdanie.
  • proponuję czytanie ze zrozumieniem... czasem dwa razy, a może i więcej   Sam przyznajesz, że zenek to spam... no, nooo...   Nie przeczytałem - nie zabieram głosu... to takie proste, nieprawdaż?
  • Jak coś to Wienerberger ma konkurs na Budogramie. Do wygrania gotówka za zakup materiałów albo vouchery na materiały budowlane. https://www.budogram.pl/konkurs
  • Tak - przeczytałem - jako odpowiedź na mój post:   twoja odpowiedź była:    1. Tematodawca napisał, że u niego wentylacja działa. I mimo ty sie boi że wyhoduje grzyby. Więc odpowiedziałem, że ma i tak za małą wilgotność. W kontekście tej jego działającej wentylacji też. 2. Nie ma grzyba bez odpowiednich warunków. Dokładnie dostatecznej wilgoci, sprzyjającego podłoża, odpowiedniej temperatury i oczywiście niedostatecznej wentylacji. Sam brak wentylacji (jako instalacji) - niekoniecznie stworzy grzyba nawiasem mówiąc. Jest pełno pomieszczeń zamkniętych, i pod ziemią, bez "sprawnej i wydajnej wentylacji" - i grzyba nima. Nima i już. A las ma świetną wentylację - a grzyby rosną w nim - na szczęście dla grzybiarzy  ale nie zawsze i nie wszędzie - ale zagadka    Ale dostałem odpowiedź - że wilgoć to nieprawda - ważna jest wentylacja.   Więc szanowna grupo wychowawcza - ja czytam i staram sie rozumieć. Jeszcze raz - oczywiście możemy sobie zrobić wentylację o wydajności takiej, że wiatr bedzie hulał, a pomieszczenie, w którym leje się woda po scianach (przyczyna nieważna) - będzie szybko schło. Co potwierdzi jedyną prawdę Pana "działka i dom". Tylko co z tego - skoro nie będzie do mieszkania.    Zmierzam do tego, że upraszczanie sprawy do samej wentylacji nie jest sensowne - trzeba mieć na względzie kilka równorzędnych faktorów. To oczywiscie mój pogląd, zenka.    proponujesz zamordyzm? - cyt. "bezkarnie i bezproblemowo COS napisze, nie czytając" - co proponujesz - jak w szkole? - przeczytaj 500 razy temat, czy napisz do Redakcji maila: 500 x "Nie przeczytałem - bardzo przepraszam? "  Miły S. - lubię cię, ale czepiasz się, jak rzep - zamiast pisać na temat, piszesz o zenku - to Za stary jestem na nauki również Redakcji w kwestii czytania - natomiast na kwestie budowlane jestem zawsze otwarty, na wiadomości, wdzięczny nawet - od ciebie jak najbardziej też 
  • Nie ma sensu nawracać nawiedzonego, bo Twój post zostanie skasowany albo zmodyfikowany a post/posty nawiedzonego pozostaną. 
  • Tego akurat nie jestem pewien... Jakie to jest te "parę" m2?   LucaO woli zrobić samemu, nawet większym kosztem i z narażeniem (właściwie pewnością) na pękanie po jakimś czasie niż dać zarobić tynkarzowi, bo będzie bohaterem domu
  • żaden fachowiec nie przyjdzie Ci zrobić tynku maszyną a tym bardziej ręcznie na parę m2   Dla mnie dom już przeszedł efekt młodości ...
  • Gość Ada
   Jedyną zaletą otwartego kominka jest to, że ładnie wygląda. Ale w sumie zamknięty wygląda tak samo ładnie, a ma więcej zalet. Poza tym są teraz super rozwiązania jak na przykład te od Ignif, które umożliwiają właściwie zrealizowanie każdego projektu. Ja mam taki kominek, który wygląda jak otwarty, bo szyby prawie nie widać :)
  • Odpowiedź eksperta: Ekonomiczne wykorzystanie ciepła. Kominki zamknięte oddają do pomieszczenia ok. 60% wytworzonego ciepła, podczas gdy otwarte oddają go zaledwie 15–20%: pozostałe 85–80% ucieka przez komin.
   Pełna treść artykułu pod adresem:
   http://www.budujemydom.pl/kominki-i-kominy/11102-co-daje-zamkniecie-paleniska-otwartego
  • Nie robiłbym tego. Miałem podobnie, duże nierówności na scianach, ale fachman od płyt g/k wybił mi je z głowy. Owszem, tam gdzie brakowało 5 cm do pionu przyklejałem nawet spore fragmenty płyt (odpady) ale ściana została wyrównana tynkiem maszynowym, pokryta gładzią i wyszlifowana. Taniej wziąć fachowca do tynków niż płacić za konstrukcję, płyty i ich ułożenie, szpachlowanie, szlifowanie i czekanie, że i tak popękają w miejscach łączeń.. Sam jesteś stary!  
 • Doradcy redakcyjni i firmowi