Skocz do zawartości

Projekty domów, klany, blogi, kluby

Fora

  1. Panel dyskusyjny o projektach

    Co wybrać, projekt indywidualny czy typowy? Co sądzicie o projekcie? Jaki wybrac układ pomieszczeń?

    533
    postów
  2. KLANY

    Grona osób budujących dom według tego samego projektu katalogowego.

    552
    postów
  3. BLOGI - dzienniki/kroniki budów

    Tu możesz pisać dziennik budowy, blog, prowadzić galerię zdjęć powstającego domu.

    135
    postów
  4. KBD   (216 561 wejść w ten link)

    Klub Budujących Dom zrzesza tysiące czytelników "Budujemy Dom", którzy współpracują z Redakcją, odpowiadając na ankiety otrzymują w zamian "Budujemy Dom" w darmowej prenumeracie.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jeżeli kocioł ma wyprowadzenie (czopuch) poziomo, to otwór w kominie trzeba zrobić na konkretnej wysokości. Jeżeli zaś odprowadzeni ma być w kotle zrobione od góry, to najłatwiej jest wszystko dopasować, gdy otwór w kominie jest wysoko. Wtedy mamy długą pionową rurę czopucha, co ma zarówno dobre, jaki złe strony.  Pionowa rura zajmuje miejsce obok komina. W przypadku kominka zwykle nie jest to problem, ale kotłowni , przy kotle, może przeszkadzać. Pionowa stalowa rura czopucha nagrzewa się szybko, co wspomaga ciąg przy rozpalaniu.  Rura oddaje ciepło do otoczenia. Ale ciepło może też oddawać tradycyjny murowany komin. On też gromadzi je na dłużej. Kominy prefabrykowane często są izolowane, więc ten efekt już nie bardzo występuje. Trzeba więc rozważyć: - jaki jest komin;  - czy czopuch i komin oddają ciepło do tego samego pomieszczenia (komin może być za ścianą);  - czy dodatkowe ogrzewanie wnętrza przez czopuch (długą stalową rurę) jest pożądane. W małych kotłowniach bywa to raczej wadą, niż zaletą.
    • Myślę że gdyby było na dziko i po cichu to podczas odbioru budowy (po jej zakończeniu) przez nadzór budowlany byłyby wątpliwości i nadzór mógłby nie wydać zakończenia budowy. 
    • Planujesz budowę domu lub zakup nieruchomości i potrzebujesz finansowania? Jako niezależny doradca kredytowy pomagam klientom na każdym etapie uzyskania kredytu hipotecznego – od weryfikacji zdolności kredytowej, przez porównanie ofert wielu banków, aż po finalizację umowy. Działam lokalnie na terenie Śląska i części Małopolski.  ✔ pełna niezależność – nie reprezentuję banków ✔ brak opłat za konsultacje ✔ pomoc również przy refinansowaniu, wcześniejszej spłacie i zabezpieczeniu wkładu własnego Więcej informacji znajdziesz na mojej stronie: 👉 https://www.kredythipoteczny.afimo.pl
    • Chodzi mi właśnie o to w jakim trybie uzyskano pozwolenie na podniesienie terenu - uwzględnia to pierwotny projekt budynku, potem uzyskano pozwolenie na mocy odrębnej decyzji. A może wszystko odbywa się na dziko, czy jak kto woli - bez żadnego trybu.
    • Osobny komin do kominka i osobny do pieca ogrzewajacego dom. Kominek ma byc na drewno - zabudowany . Czy przy takim kominku najlepiej żeby wlot do komina byl jak najwyzej żeby dodatkowo ogrzac od rury przed wlotem przestrzeń żeby odebrać ciepło z powietrza ?  
    • Będzie miał osobny przewód kominowy - mam nadzieję... To ma być "koza", czy kominek zabudowany?   Na piec na pelet masz zapewne kotłownię, to wlot może być gdzieś i powyżej wylotu w konstrukcji pieca, ale do kominka raczej powinien być wymierzony do danego modelu kominka...
    • Tak, izolacja ławy fundamentowej jest potrzebna – zabezpiecza przed wilgocią i pękaniem. Dysperbit sam nie wystarczy – po jego zastosowaniu należy ułożyć izolację poziomą (papa, folia, taśma). Dobre wykonanie izolacji to trwałość i spokój na lata – szczególnie przy ciężkich, betonowych ogrodzeniach.
    • Cóż, życie z pupilem bywa nieprzewidywalne – nawet najbardziej kochane (i zwykle dobrze wychowane) stworzenie potrafi czasem zaskoczyć... 😉 Zwłaszcza młody pies, starszy pies albo taki po przejściach – nie zawsze da się wszystko przewidzieć, zaplanować i zdążyć z wyjściem. A jeśli już się przydarzyło, to na szczęście są sposoby, by z tego wybrnąć – czy to przez sprytne użycie Osmo 6602, czy przez precyzyjną renowację punktową. Owszem, nie jest to wymarzona aktywność na weekend, ale z drugiej strony: jak już się człowiek nauczy naprawiać takie rzeczy, to potem każda plama to tylko „chwila moment” i temat załatwiony 😄 Najważniejsze, że podłoga do uratowania – a pies... no cóż, pewnie też się stresował, że narobił bałaganu 🙃  
    • Jakość betonu to fundament trwałości – zastosowanie betonu niskiej klasy pod ogrodzenie betonowe, takie jak Roma Horizon, grozi pęknięciami, osiadaniem i deformacją konstrukcji już po kilku sezonach. Dlaczego?  Bloczki betonowe np. Roma Horizon są ciężkie, a ich ciężar przenoszony jest bezpośrednio na fundament.  Beton o zbyt niskiej wytrzymałości (poniżej klasy C16/20) nie radzi sobie z obciążeniem, szczególnie przy przemarzaniu gruntu i ruchach podłoża.  Zbyt rzadki beton może się rozwarstwiać i słabo wiązać zbrojenie, co znacząco obniża nośność podmurówki. Dlatego zalecane jest stosowanie betonu klasy min. C20/25, odpowiednio zagęszczonego i wylanego na stabilnym gruncie, z pełnym zbrojeniem. To jedyny sposób, by zapewnić wieloletnią trwałość ogrodzenia i uniknąć kosztownych napraw.
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

×
×
  • Utwórz nowe...