Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Przeczytałeś? - zabierz głos

Fora

 1. Budujemy Dom - komentarze

  Na końcu każdego artykułu publikowanego na Portalu BudujemyDom.pl jest zaproszenie do napisania komentarza. Skorzystaj z tej możliwości - zadaj pytanie dodatkowe, polemizuj...

  24,2k
  postów
 2. Budownictwo B2B - komentarze

  Komentarze do artykułów merytorycznych w serwisie BudownictwoB2B.

  452
  postów
 3. Filmy poradnikowe dla WAS

  Tylko przydatne filmy poradnikowe, z doświadczeń inwestorów; pokazujące zastosowanie nowych produktów, technologii. Filmy, które mają Wam pomóc budować, remontować, utrzymywać szczęśliwy dom.

  96
  postów
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Poczekaj chwilę, zapowiadane na jesień ustawy związane z budowaniem bez pozwolenia, mają niektóre sprawy wywrócić na lewą stronę. Ale do końca nie wiadomo ile razy obrócą, więc i nie wiadomo co z tego wyjdzie. Ale już niedługo, wytrzymasz. 
  • Piszą, że podkład pod warstwą wegetacyjną i warstwą chłonno - drenażową powinien składać się z 2 warstw papy: pod spód idzie podkładowa termozgrzewalna, a na wierzch jakaś wzmocniona odporna na penetrację przez korzenie.
  • Tak nie planuj. Bo gdy się zdarzy suchy rok, to nikt nie zabudowuje terenów zalewowych. I Ty też powinieneś się śniegiem zmartwić. Właśnie tym, którego nie ma. Bo gdy już spadnie, będzie go w dwójnasób.  A biorąc pod uwagę fakt, że metr sześcienny śniegu potrafi ważyć ponad 800 kilogramów, oblicz możliwą masę naciskającą na Twój dach. Łącznie z masą dachu, podłoża i roślin, które na nim będą. Uwzględnij też fakt, że przy tym nachyleniu, ten nacisk będzie się utrzymywał bardzo długo.     
  • Tego jeszcze nie wiem. Pomysł jest świeży, na razie szukam informacji. To jest jakiś rodzaj maty z kłaczków, włókien czy coś. Rośliny kupuje się na macie, na metry kwadratowe.  Całą akcję roślinną robi się jesienią (wrzesień - listopad) albo wiosną (kwiecień - czerwiec).
  • Ta warstwa ,,chłonno drenażowa '' to z jakiego materiału będzie?
  • DACH ZIELONY NAD TARASEM   Spadek zadaszenia tarasu: 2,5 cm na długości 2,5 m czyli 1%, czyli około 0,7 stopnia. Woda z folii spływa, a o śnieg się nie martwię, bo go ostatnio nie ma. Poza tym rozstaw krokwi w świetle wynosi 30cm (rozstaw w osi: 37cm).          Posadzę roślinki, co nie wymagają wiele, niskie, rojniki, rozchodniki.  Zrobię schodki zewnętrzne na ten taras albo powołam wyjście z któregoś pokoju przed drzwi balkonowe.  Postawię na tarasie leżak, stolik, parasol i - czy to słońce, czy to deszcz - będę z góry wypatrywał grzybów, śledził sarny, zające, kontemplował zachody Słońca, śledził położenie Saturna i Jowisza.
  • Dzień dobry Posiadam działkę przy lesie, jest ona wąska i długa. Zależy mi na możliwości budowy jak najbliżej granicy z lasem. Działka w MPZP jest oznaczona jako teren zabudowy mieszkaniowej, jednak przebiega przez nią linia wyznaczająca strefę wyłączenia z zabudowy 12m od lasu. Wg. nowych przepisów jeżeli las jest wyłączony z produkcji leśnej to można się przysunąć do 4m od granicy lasu. Pytanie czy można skorzystać z tego odstępstwa jeżeli w MPZP jest ta strefa 12m od lasu? Plan był ustanawiany dużo wcześniej niż weszły obecne przepisy. Dziękuje za pomoc.
  • Jakie masz nachylenie połaci?
  • Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. W sobotę wyłożyliśmy całość styropianem EPS 100, gr. 10 cm. W najbliższy wtorek, przy okazji posadzek w budynku mieszkalnym, w garażu zostanie położone 5 cm posadzki zbrojonej włóknem (z "mixokreta"). I teraz nie jestem pewien, czy na to kłaść jeszcze warstwę żywiczną, czy np. szlifować posadzkę i pomalować ją farbą epoksydową. Widoczny na zdjęciu odpływ zostanie przed posadzką osadzony na betonie. Nie jestem tylko pewny czy osadzać go na równo z posadzką betonową, czy też podnieść o kilka mm, żeby w przyszłości był równy z ostatnią warstwą.
  • No i już wiem. Zadaszę ten mój taras zielonym dachem ekstensywnym. Deski - papa - papa - warstwa chłonno-drenażowa - rośliny.     
 • {advertisement="reklama_prawa"}

 • Doradcy redakcyjni i firmowi

×
×
 • Utwórz nowe...