Skocz do zawartości

Perypetie budowlane Solange :)


Recommended Posts

Cytat

pamiętam Twój sceptycyzm do oświetlenia ledowego, a teraz co kolego - wszyscy tylko ledy wink.gif



Chłe, chłe, chłe... wszyscy... dobre sobie.
Po pierwsze, to mój sceptycyzm wynikał z konkretnych cech produktu, a nie z tego, że "nie bo nie". Po drugie, postęp techniczny jednak posuwa się naprzód i część z moich zastrzeżeń z czasem się osłabia, bo wchodzą na rynek wyroby lepszej jakości. Po trzecie, na razie daleko im jeszcze do żarówek, poczytaj temat o analizie poszczególnych modeli na "elektrodzie",a po czwarte, duze zastrzeżenia mam wciąż do daty 2020 roku. Przekonamy sie wtedy, jak bedziesz piszczał, kiedy przyjdzie płacić za moc bierną.
Więc jeśli chcesz dyskutować, to nie rzucaj hasłami, tylko przytaczaj całość argumentów. Bo jesli jestem sceptykiem, to nie betonowym, ja wysłuchuję argumentów.
Link do komentarza
Cytat

No tak, to w aucie pewno od dawna masz powyrywane drzwi i gdzie tam jeszcze - lodówka, a okna całe ?, krzesła połamane ?
W takim układzie to faktycznie wszystko powinno być pancerne, nie chcę być niegrzeczny ale nic innego nie przychodzi mi na myśl jak tylko wychowanie. icon_neutral.gif


Drzewo postępowe, trzcina postępowa, toż to najstarsze materiały w dziejach ludzkości, nocoty.



pierdu pierdu, postępu nie zatrzymasz
pamiętam Twój sceptycyzm do oświetlenia ledowego, a teraz co kolego - wszyscy tylko ledy wink.gif




To jest po prostu czysta, niczym nie skrepowana ludzka zazdrość! Chcieli by takie drzwi, ale jak sobie pomyślą ile to roboty z wymianą, wolą pierdzieć w krzesło przed kompem i Cie gnębić! icon_cool.gif

A winne oczywiście bachory...Tez tak sobie wiele rzeczy w domu tłumaczę...;)
Link do komentarza
Cytat

No tak, to w aucie pewno od dawna masz powyrywane drzwi i gdzie tam jeszcze - lodówka, a okna całe ?, krzesła połamane ?
W takim układzie to faktycznie wszystko powinno być pancerne, nie chcę być niegrzeczny ale nic innego nie przychodzi mi na myśl jak tylko wychowanie. icon_neutral.gif



na zaczepkę nie zareaguję icon_smile.gif
każdemu się widzi co się widzi
mnie niekoniecznie się widzieć muszą .
a że mieszczą się w kanonie "glamour" to pewnie spotkam się z nimi szybciej niż przypuszczam.
i nabędę wiedzę praktyczną - czy sprawdzają się jako drzwi
czy tylko jako element dekoracyjny
Link do komentarza
Cytat

na zaczepkę nie zareaguję icon_smile.gif


Nie była to żadna zaczepka i sam chyba przyznasz że w imię bezstresowego wychowania i przez własne lenistwo, pozwala się dzieciakom na zbyt wiele, nawet na demolkę własnego mieszkania.
Jeśli odebrałeś to jako zaczepkę to przepraszam, ale to była tylko refleksja do określenia:
Cytat

a z moimi dzieciakami i sztorm ma małe szanse

Link do komentarza
Cytat

Nie była to żadna zaczepka i sam chyba przyznasz że w imię bezstresowego wychowania i przez własne lenistwo, pozwala się dzieciakom na zbyt wiele, nawet na demolkę własnego mieszkania.
Jeśli odebrałeś to jako zaczepkę to przepraszam, ale to była tylko refleksja do określenia:



rozmawiamy o drzwiach nie o wychowaniu
jestem pewien że młotkiem działania nie podejmą.
co i tak nie znaczy
że mam obowiązek zaufać szkłu

Link do komentarza
Jak rozwalałem drzwi ze starej kabiny to było tak:
niby wiedziałem teoretycznie jak skutecznie je unicestwić,
ale oparłem je z jednej strony na ziemi a drugą podparłem jakimś klockiem,
wziąłem młot taki 4 kg i mówię no nie ma bata żeby się oparły,
pierwsze uderzenie rekonesansowe dość lekkie i nic,
następne walnięcie już mocniejsze, dalej nic
jeszcze raz szyba zleciała z klocka i nic.
Robiłem to po to by sprawdzić czy faktycznie porównanie jej twardości do stali ma swoje uzasadnienie i przekonałem się że jednak ma. Ale dobra niech będzie że trafiłem na bardzo dobrze zahartowany egzemplarz. icon_razz.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Kolejne pytanie z cyklu; czy ja nie zwariowałam?

Całkiem niedługo (maj/ czerwiec) będziemy kryć dach. Jeszcze nie wiem czym, ale napaliłam się na ten oto produkt:

Blachodachówka z posypką, Gerard Corona




Wszędzie piszą, że pasuje do tradycyjnych domków, imituje gont drewniany, że popularny w górach, bla bla bla...

ale ja mam dziwne wrażenie graniczące z pewnością, że na moim nowoczesnym domku, wyglądałby całkiem zacnie. Szara brama garażowa, drewniane wstawki na elewacji... noszzzz cytując klasyka "somebody stop me" icon_lol.gif

Proszę też nie wyskakiwać z argumentami, że to jednak blacha, nie ma to jak zwykła dachówka... Dla mnie 50 lat gwarancji dla szczelności jest satysfakcjonujące. Opcja jest taka, że albo będę mieć najtańszą dachówkę, albo blachę z górnej półki.
Link do komentarza
Cytat

Po ile to cudo bo mi się też podoba icon_smile.gif


pierwsze z brzegu oferty to ca. 60 zł za m2 (30 zł za 1 panel). 5 minut szukania i znalazłam za 27 zł za panel... myślę, że utargowałabym do 25 spokojnie icon_smile.gif

Cytat

I ja to ostatnio widziałem na jakimś dachu. Bardzo fajne. Mnie też się podoba. To chyba ruukki.


chyba nie. Chyba, że jakaś firma dziecko icon_wink.gif http://www.gerardroofs.pl/pl/produse-5

Cytat

Też mi się podoba icon_biggrin.gif , a jak się to ma do nagrzewania i bębnienia?


Nie nagrzewa i nie bębni icon_wink.gif

Generalnie w moim parterowcu ma to niewielkie znaczenie, ale producent na stronie pisze, że dzięki posypce nagrzewanie i rozchodzenie dźwięków są minimalne.
Link do komentarza
Cytat

Sola - jakaś moda panuje na toto, bo coś ostatnio często widuję to na okolicznych dachach (takie lub bardzo podobne).
Ale mnie osobiście średnio się podoba
no ale to tobie ma się podobać icon_wink.gif


Poważnie?! a ja myślałam, że Amerykę odkryłam icon_wink.gif

znalazłam podobny produkt z innej firmy. Trochę tańszy. Decra Stratos Icopal.

Cytat

A propos bębnienia. Co masz w izolacji pod dachem?


jeszcze nic icon_lol.gif

planowo ma być 10 cm wełny, chociaż i nad tym się zastanawiam. Nie wiem czy 30 cm na stropie nie załatwi sprawy. W stosownym czasie to przeliczę.
Link do komentarza
Będzie porastać mchem i otwarcie to piszą:
Cytat

Jednakże położona na połaci północnej oraz na dachu usytuowanym na terenie zadrzewionym – będzie porastać mchem bardziej niż angobowana ceramika, choć i ta nie uniknie zazielenienia po pewnym czasie. Za wadę blachodachówki z posypką może też być uważana jej wysoka cena.



w tym artykule:
http://www.e-dach.pl/a/pokrycia-dachowe-cz...ypka-14674.html
Link do komentarza
Przy tak małym kącie nachylenia dachu jednak warto brać to pod uwagę. Może się okazać że nawet nie będzie potrzebna północna strona i drzewa.
Mam tak mały kąt nachylenia dachu garażu, strona południowa i już ładnie widać te białe porosty.
Ale czytałem że dla niektórych to dodatkowa ozdoba, coś jak patyna.
Czy ja wiem ?, może jest w tym jakiś sens.

Jeśli interesuje Cię moje zdanie to jestem na nie. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Przy tak małym kącie nachylenia dachu jednak warto brać to pod uwagę. Może się okazać że nawet nie będzie potrzebna północna strona i drzewa.
Mam tak mały kąt nachylenia dachu garażu, strona południowa i już ładnie widać te białe porosty.
Ale czytałem że dla niektórych to dodatkowa ozdoba, coś jak patyna.
Czy ja wiem ?, może jest w tym jakiś sens.



to od zada strony; po jakim czasie wyjdzie mi mech na dachówce (biorąc pod uwagę tak mały kąt)? Dodam, że glazura nie mieści się w moich kanonach piękna. Jeśli dachówka to angobowana.

Cytat

Jeśli interesuje Cię moje zdanie to jestem na nie.


I tu akurat Twoje zdanie pokrywa się ze zdaniem mojego męża. Już wiem, że wykańczając dom, któreś z nas zginie, albo przy okazji wykończymy się nawzajem icon_rolleyes.gif
Panu mężu podoba się to ustrojstwo:

blachodachówka Venecja

Link do komentarza
Cytat

Kolejne pytanie z cyklu; czy ja nie zwariowałam?

Proszę też nie wyskakiwać z argumentami, że to jednak blacha, nie ma to jak zwykła dachówka... Dla mnie 50 lat gwarancji dla szczelności jest satysfakcjonujące. Opcja jest taka, że albo będę mieć najtańszą dachówkę, albo blachę z górnej półki.


tam zaraz nie wyskakiwać
skoro imituje znaczy nie jest
najgorsze jest to
że dachówka też imituje dachówkę
dowód
czyli tez dachówką w sumie nie jest
poczytaj te gwarancje
bo w/w producent z linka reklamację uznał
tylko że poczuwał się tylko do dostarczenia nowej dachówki na plac
stara zleźć z dachu i nowa na niego wleźć miały same

Cytat




mnie się podoba zdj nr 1
jak mi się rozpadnie dachówka z gwarancją 30 lat (w domyśle 50 potem przełożyć i następne 50 ) po 20 to będę się rozglądał icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Gdyby to było na moim dachu (20 st.), to zastanowiłbym się czy z takiej posypki zjeżdża śnieg, czy leży aż tam stopnieje?

Wybrałbym opcję Twojego małża.




Leszek a konstrukcję dachu masz przeliczoną tylko na ciężar własny ????
na dachówce zwykłej też mam śnieg przez "całą " zimę czyli ostatnimi laty przez tydzień
a spad mam zdecydowanie większy
Link do komentarza
Cytat

Leszek a konstrukcję dachu masz przeliczoną tylko na ciężar własny ????
na dachówce zwykłej też mam śnieg przez "całą " zimę czyli ostatnimi laty przez tydzień
a spad mam zdecydowanie większy


Nie o to mi chodzi. Na dach nie wylezę, a mam tam różne pieroństwa, w tym wylot wentylacji przydomowej oczyszczalni. Minionej zimy, kiedy słonko się oparło, śnieg z dachówki zjechał.

Dodałem: ta wentylacja jest grawitacyjna. Edytowano przez Leszek4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Płaska to taka:


powaaaaaaaaaażnie? No mów dalej do mnie jak do debila icon_razz.gif icon_wink.gif
sorki zmęczona już jestem, głupawka mi się włączyła

Płaska odpadła dawno temu: po pierwsze kosmiczna cena. Po drugie bardzo brzydko wygląda na dachu z małym spadkiem; wygląda tak jakoś krzywo i zęby są bardzo mocno zaznaczone... Jechałam ją specjalnie obejrzeć na żywo i baaaaaardzo się rozczarowałam (dach miał 25 stopni). Pięknie wygląda na dachach z dużym spadkiem myślę, że od 35 stopni. Wtedy faktycznie tworzy jedną taflę.

Cytat

Ewentualnie blachodachówka w kształcie Wenecji, cięta na wymiar. Wsad wybierasz sama(gwarancję). Prościej będzie się dekarzom układało. Demo, chciałbyś coś tegalito podobne na dachu? Betonowa?


są też ceramiczne; creaton domino.

No i blaszka, ale cena zaporowa (Icopal Quadro)

Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Kolejne pytanie z cyklu; czy ja nie zwariowałam?

Całkiem niedługo (maj/ czerwiec) będziemy kryć dach. Jeszcze nie wiem czym, ale napaliłam się na ten oto produkt:

Blachodachówka z posypką, Gerard Corona




Wszędzie piszą, że pasuje do tradycyjnych domków, imituje gont drewniany, że popularny w górach, bla bla bla...

ale ja mam dziwne wrażenie graniczące z pewnością, że na moim nowoczesnym domku, wyglądałby całkiem zacnie. Szara brama garażowa, drewniane wstawki na elewacji... noszzzz cytując klasyka "somebody stop me" icon_lol.gif

Proszę też nie wyskakiwać z argumentami, że to jednak blacha, nie ma to jak zwykła dachówka... Dla mnie 50 lat gwarancji dla szczelności jest satysfakcjonujące. Opcja jest taka, że albo będę mieć najtańszą dachówkę, albo blachę z górnej półki.


W nowoczesny domu "gont" ?
Jeśli chodzi o blachodachowke to w takim domu bardziej byłaby wskazana prosta na rąbek a jak ceramiczna to plaska ale gusta to rzecz gustu ;)

Co do najtańszej dachówki vs blachy to jesteś w błędzie i to sporym.
W moim przypadku jeśli chodzi o dachówkę ceramiczną angobe tego samego kroju czyli kształtu różnica między firmami dochodziła nawet do 200%. Miałem wycenę z Nelskampa czyli średnia półka na 25tys.zł za samą dachówkę a mam taki sam kształt za 14tys.zł.

Czeski producent Tondach również z 50 letnią gwarancją ale dla mnie ta gwarancja to typowa sciema.
Link do komentarza
Cytat

W nowoczesny domu "gont" ?
Jeśli chodzi o blachodachowke to w takim domu bardziej byłaby wskazana prosta na rąbek a jak ceramiczna to plaska ale gusta to rzecz gustu ;)


aaaaaaaaaaaś przewidywalny jesteś, żeby nie powiedzieć nudny icon_razz.gif No i racja; we wszystkich nowoczesnych domach tak to właśnie wygląda, ale! liczy się smaczek. Style można łączyć i wtedy wychodzi coś niebanalnego i zapierającego dech w piersi... albo kaszana

u mnie jednak przeważnie coś niebanalnego icon_lol.gif

p.s. po tych jabłkach Cię prawie nie poznałam
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Panu mężu podoba się to ustrojstwo:

blachodachówka Venecja


Panu mężu pogratuluj gustu ;)
Gdyż ja mam identycznych kształt i kolor z tym,że w dachówce ceramicznej,firmy jak wyżej w cenie jak wyżej tylko mat a nie święcąca się jak psu jajca,stodo12 się to zwie ;)

Cytat

aaaaaaaaaaaś przewidywalny jesteś, żeby nie powiedzieć nudny icon_razz.gif No i racja; we wszystkich nowoczesnych domach tak to właśnie wygląda, ale! liczy się smaczek. Style można łączyć i wtedy wychodzi coś niebanalnego i zapierającego dech w piersi... albo kaszana

u mnie jednak przeważnie coś niebanalnego icon_lol.gif

p.s. po tych jabłkach Cię prawie nie poznałam


Jak pisalem Solange,rzecz gustu icon_smile.gif


P.S.
Jabłka ?
Chyba jedno co to mnie Ewa skusiła i tak kusi cały czas,ale w nowoczesny sposób ;)

DSC01446.jpg

Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Nasi przodkowie namchujadali - i mnie się to podoba.

Twoja chałupa w blasze, będzie wyglądała jak lekka panna młoda w powiewnym welonie.
Dachówka zrobi z niej przysadzistą pannę z odzysku, co z niejednego zapiecka ma doświadczenia - niby też ładna, ale nie zachwyca, a chusta na głowie .....................


Ps. Co do blachodachówki - z przysadzistej baby, nawet roczny pobyt w SPA, lekką nie uczyni - to po co udawać?
Link do komentarza
Zwróć uwagę na jeszcze jedną blachodachówkę.
Półtora roku temu wybieraliśmy z córką blachę.podobała nam się i Wenecja i inne ,z posypką i bez.W jednej hurtowni była wówczas nowość czyli wzór Symetria.Od razu nas zauroczyła,nie było już mowy o innej.Może i Tobie spodoba się icon_smile.gif Tylko trzeba ją zobaczyć na żywo,nie w internecie.
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

Dostałam wycenę na blachodachówkę modułową Venecja. Podoba mi się icon_smile.gif

[attachment=24573:Przechwytywanie.PNG]



A wysyłałaś im też zdjęcie domu? Bo coś taka niedoszacowana ta wycena...
Link do komentarza
Cytat

Ogniomury zostawisz golusieńkie i dach bez orynnowania?


Rynny mam w osobnym cenniku, bo dostałam wycenę na 2 różne produkty. System rynnowy flamingo; jeden 125/90, drugi na 135/90. 125 kosztuje 1400 zł. 135 1600 zł

Z ogniomurem nie mam wytłumaczenia, ale podejrzewam, że nie będzie to zawrotny koszt.
Link do komentarza
A gdzie masz odpowietrzenie kanalizacji? Kominków wentylacyjnych w ogóle nie uwzględnili. Nie spojrzałem czy masz tam wyłaz dachowy.

Najlepiej dać im wycenić kompletny dach, do ich wykonawstwa. Ma być zrobione wszystko, co na tym dachu powinno być, i do tego umowa. Wtedy nie będzie ciulania.
No bo, jak zauważyłem, każda z firm, z którą miałem kontakt przy okazji wyceny mojego dachu, zaniżała potrzebne materiały i ich ilości. Np. pokrycie dachu bez strat na docinki, brak kominków, ławeczki, wyłazu, niedoszacowane taśmy, blachy do obróbek itp. Doskonale wiedzą, że dekarze wyślą Cię po to wszystko w trakcie realizacji, a Ty przyjedziesz do nich, bo to będzie na cito.

Dopiero kiedy powiedziałem, że to oni będą robili i chooja mnie obchodzi, że coś tam im braknie (a płacę ryczałtowo, więc każda niedoróbka upoważnia mnie do zupełnego nieuiszczenia zapłaty), to szybciutko prosili o całą dokumentację. O kanalizę oczywiście zapytali od razu... icon_biggrin.gif Edytowano przez Leszek4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

Rynny mam w osobnym cenniku, bo dostałam wycenę na 2 różne produkty. System rynnowy flamingo; jeden 125/90, drugi na 135/90. 125 kosztuje 1400 zł. 135 1600 zł

Z ogniomurem nie mam wytłumaczenia, ale podejrzewam, że nie będzie to zawrotny koszt.



Jeżeli już Flamingo (wybrany jak sądzę dla dłuższej "gwarancji" na Venecję), to bierz 135. Flamingo ogólnie jest dosyć płytkim systemem rynnowym.
Co do ogniomurów, to w zależności od sposobu ich obrobienia możesz i w tysiącu złotych się zamknąć z blachą płaską.
W zestawieniu z rynnami są też pasy podrynnowe?
Membrana będzie w sumie niepotrzebna, bo masz opapowany dach. No może pół rolki. Wiatrownica przy ogniomurach również.

Nie wiem, jak inni, ale osobiście nie jestem zwolennikiem gotowych obróbek producentów pokryć. Zamawiasz odpowiednią ilość blachy płaskiej i dekarz indywidualnie do każdego elementu przygotuje na budowie obróbkę. Ale to moje zdanie icon_smile.gif
Bo ten jeden arkusz to pewnie policzyli na obróbkę kominów icon_cool.gif

Cytat

A gdzie masz odpowietrzenie kanalizacji?


Może podpięła do komina icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...