Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Autorus...
Czy to te panie...

Cytat

Moje architektki icon_smile.gif



...wymyśliły ten kolor i biały...

Cytat

Wiec wstępnie ustalone jest że będzie tynk Atlas Silikonowy i kolor 0349 czyli zielonkawy icon_smile.gif
Jest to najciemniejszy odcień w tym kolorze jaki dało się załatwić. Odbicie tylko 17%



... w poniższym zastosowaniu?

Cytat

Ok. Ale ja chce pomalować tym kolorem tylko obramówki okien. Czyli jakieś niecale 30m2. Reszta będzie biała.



Moim zdaniem istnieje obawa, że powstanie zielony muchomor. Jakkolwiek plastykiem nie jestem.

Chyba, że...
Ponieważ nieznany jest nam wciąż profil firmy, która tu będzie działała, chyba że o to chodzi i tak ma być z uwagi na charakter działalności. ;) Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
To prawda.

Odnośnie koloru to wstrzymaliśmy jednak zakupy. Ponieważ kolor faktycznie ma słabe odbicie będzie blaknął. Na dodatek nie wiadomo jak będzie wyglądał bo nie ma go na tynku tylko jest w palecie ral jako farba. Za dużo nie wiadomych. Dodatkowo tynk barwiony silikonowy to koszt 315zł/25l.

Myślimy jednak o lazurze.
Link do komentarza
Daleki jestem od krytyki, "podobania się", gustów i innych tego rodzaju dupereli - nie w tym rzecz.

Wiedząc, że Twoja Pani ma duszę artystyczną i zawodowo zajmuje się kolorem - spytałem o to, co zapytałem.


I jeśli chodzi o moje upodobania kolorystyczne, to uwielbiam paletę od czereśni, przez wiśnię, do mahoniu - czyli naturalne odcienie czerwieni.
Czerwone drzwi, czerwone okna, w tej białej, naturalnej bryle - to byłby odlot, pomijając przyciąganie dobrej energii (feng shui się kłania).
I nie robię sobie jaj - mam taką wizję.
Link do komentarza
Cytat

odnośnie wizualizacji to powstał taki projekt.


Cokół za niski ,kolor nietrafiony ,ale może w naturze będzie lepiej.
Zafalowań to niestety nie da się już wygładzić .
Odczucia:
Projekt jakby został okaleczony ,jest byle jaki icon_confused.gif
Może trzeba środkowy łącznik pomalować w innym kolorze ,obłożyć jakąś okładziną.
Może powrócić do oryginalnej wersji z projektu .

może pomalować cale ,a nie obłogi przednie .
albo boki na kolor a przody białe

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Projekt jakby został okaleczony ,jest byle jaki icon_confused.gif
Może trzeba środkowy łącznik pomalować w innym kolorze ,obłożyć jakąś okładziną.
Może powrócić do oryginalnej wersji z projektu .



ja mam takie same odczucia
no i mam złe doświadczenia z białym kolorem elewacji
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli kopuły będą z tymi zafalowaniami to niestety nie będzie to elegancko wyglądać.


Tez jestem za. Nie widzą misie jakoś te nierówności, może jest to funkcjonalne ale mało estetyczne. Co do koloru to nie każdemu musi się podobać, najważniejsze aby inwestor a raczej inwestorka była zadowolona icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...