Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

43 minuty temu, autorushd napisał:

No tak, ale nie zrobisz sobie analizy co 15 min :)

a co to ma na celu? 

Jak wynika  z moich obserwacji to minimalnym okresem, który niesie ze są bo jakieś konkretne informacje jest miesiąc a nie godzina czy 15 minut.  Pozwala to na porównanie z fakturami bez względu na okres rozliczeniowy. 

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dnia 15.03.2021 o 08:15, autorushd napisał:

Powiem jeszcze jedno, dzięki temu ustrojstwu przyjrzałem się konkretnie ile pobiera budynek. Wnioski są takie ze potrafiłem pobierać 40kW dziennie. Teraz zszedłem poniżej 30kW. Najniższy pobór dobowy to 26,5kW. A dobrze wiem ze mogę zejść jeszcze niżej.

 

co to zużycie konkretnie obejmuje??

U mnie zużycie bytowe +cuw to równo 6kWh/24h. 

 

W maju wyszło 10,35kWh czyli na cele grzewcze 4,35/24h

 

maksymalnie szło 33,71/24h w styczniu czyli na cele grzewcze ok. 27kWh

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Mam podobny sterownik ale bezpośrednio w pompie z firmy Grundfos UP 15-14 BA PM Z AUTOADAPT.

Cytat

ZASADA DZIAŁANI AAUTOADAPT

Zasada działania funkcji autoadapt jest bardzo prosta. Pompa COMFORT PM potrzebuje tylko kilku tygodni, aby

nauczyć się modelu zużycia c.w.u. w gospodarstwie domowym i przystosować się do niego. Zapamiętane dane zapewniają,

że pompa pracuje tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne – co znacząco obniża zużycie zarówno ciepłej wody, jak i energii.

W przypadku zmiany modelu zużycia c.w.u., podczas wakacji, pompa z autoadaptrozpoznaje zerowe zużycie wody po 24 godzinach i automatycznie

przechodzi na tryb wakacyjny. Po powrocie mieszkańców domu z wakacji, inteligentna pompa automatycznie powraca do poprzedniego trybu pracy.

W efekcie natychmiastowy dostęp do ciepłej wody użytkowej nigdy nie jest zagrożony.

 

 

 

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...