Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Cytat

No wiem , że dla Ciebie to małe piwko przed śniadaniem icon_smile.gif

U mnie będzie wężykiem icon_smile.gif


Nie wiem co masz na myśli z tym małym piwkiem przed śniadaniem, ale dla mnie małe piwko przed śniadaniem oznacza rzecz kompletnie niewykonalną, a właściwie jakąś życiową katastrofę. Jeśli tak to rozumiesz, to zapewniam cię, że w kontekście podłogówki nie jest u ciebie tak źle jak sądzisz. Głowa do góry.
Link do komentarza
Cytat

Odnośnie spinek to znalazłem informacje ze między 5-10szt/.m2.



Tak myślę, że u Ciebie potrzeba będzie raczej więcej, niż mniej - masz dużo łuków i "wężyków", żeby to pomocować trzeba pewnie gęściej przypinać te rurki...
Link do komentarza
Cytat

Właśnie o to pytałem w poście cytowanym poniżej, znaczy nie mieli i teraz dopiero improwizują.



Ja wiem, hm, to nosi jakiś negatywny wydźwięk.

Bardzo wiele rzeczy na budowie to improwizacja, większa lub mniejsza. Ale to zrozumiałe. Nie ma za bardzo na kim się wzorować. Nie ma marketu z pacami dla kopulastej ściany o promieniu 6,25m. Trzeba taka pacę stworzyć metoda prób i błędów. Została stworzona. Efekt jest dobry.


Dziś było załatwianie spraw w gazowni. A ponieważ umowę przyłączeniową zawiera się w Grodzisku Mazowieckim a umowę sprzedaży gazu w Pruszkowie wiec dzień na te sprawy poświęcić trzeba. I tak tez się stało. Ale umowy w łapie trzymam icon_smile.gif
Link do komentarza
Siatka pod podłogówkę zamówiona. Zaczynamy w poniedziałek od obsadzenia skrzynek rozdzielaczy.



Dane techniczne siatki z włokna szklanego Capatect 650:

- Rodzaj splotu: Gazejski

- Długość: ≥ 50 m

- Szerokośc: 110 cm ± 1%

- Wymiary oczek w świetle: 4 x 4 mm ± 5%

- Gramatura, grubość: ≥ 165 g/m2 ± 5%
- Zużycie ok. 1,1 m2/m2
- Kolor: pomarańczowy
Link do komentarza
Dziś na budowie zaczęliśmy kołować listwy do podłogówki. 200szt kołków poszło szybciutko i trzeba było jechać do sklepu. Dokupiłem jeszcze 500szt i może na jutro wystarczy. A to dopiero pierwsza kopuła.
Nie spodziewałem się ze ta podłogówka tyle czasu zabierze, a pracują 4 osoby wraz ze mną.
W związku ze zmianą lokalizacji rozdzielaczy prawdopodobnie zostaną 2 krążki rury wavin.
Link do komentarza
W piątek rozmawiałem z firmą Termopian. Wcześniej wysłałem im kilka fotek. Chodzi o dziwne zabrudzenia na kopule.
I tak jak do tej pory podejście firma jest ok. Uzgodniliśmy, że do sprawy wrócimy na wiosnę. Była to tez moja sugestia bo teraz tak naprawdę nic nie można zrobić a należy jeszcze to wszystko poobserwować.

Prawdopodobnie skończy sie na przemalowaniu kopuły, albo doszlifowaniu pewnych części aby powierzchnia była bardziej gładka (czytaj mniej czepiał się brud)




Link do komentarza
Witam tak sobie patrze na Pana dom i ma kilka pytań do Pana odnośnie budowy :-)

1- czy to prawda ze domu kopułowe są tańsze od standardowych o około 30-40% (oczywiście na przykładzie Pana domu) czy może pan podać koszt tej budowy jeżeli to nie problem :-)
2- jaka jest średnica jednej kopuły ( rozumiem że wysokość to polowa średnicy )
3- czy jest Pan w stanie tak na oko powiedzieć ile cegieł poszło na jedna kopułę
4- na jednym ze zdjęć widziałem ze ma Pan tam piętro czy podłoga została wylana w czasie budowy kopuły przez tak zwany świetlik czy już po zamknięci a i czy podłoga jest osadzona w ścianie czy oparta tylko na tych ściankach działowych poniżej ( to pytanie może wydawać się śmieszne ale ja nie mam nic wspólnego z budowlankom i jestem po prostu ciekaw )
5- czy miał pan jakieś problemy związane z uzyskaniem zgody na budowę kopuły

DZIĘKUJĘ

Link do komentarza
hm, to szybciutko...

1) teoretycznie tak. łatwo to obliczyć. W praktyce to różnie bywa.
2) ok 13m
3) trochę ponad 20tys szt
4) zalewanie odbywało się przez świetlik, strop stoi tylko na ściankach działowych
5) żadnych.


Kołkowanie listew to bardzo fajna ale niesamowicie mozolna praca.





Dotarł tez piasek i kruszywo



Zakładaliśmy tez burty do antresol.



Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...