Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

Cytat

ja to bym w ogóle nie dał. Ale teka dał wiec jest.

Poza tym pierwsza posadzka zrobiona, czyli pierwsze koty za płoty.
Marzę żeby mieć taki beton w chałupie. Niezłe marzenie mam.


Nie martw się w chałupie będziesz miał taki sam a może nawet i lepszy icon_biggrin.gif
Z moich obserwacji wynika, że dylatacja musi być, i nie ważne czy to wew czy na zew.
Nic tylko pochwalić tylko fachowca za fachowość icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Zdechł silnik w sprzęcie do tynkowania. Przestój. Za to rozszalowałem schody. Kopuła firmowa od kilku miesięcy się suszy, robimy codzienne przeciągi. W końcu pogoda jest ładna, wiec szkoda by było nie skorzystać. Efekty są od razu widoczne. Jest całkiem przyzwoicie.

Silikon do spoin musi trochę odczekać. Beton jest wilgotny. Musze poczekać ze dwa tygodnie i zaaplikuję. W sumie mam 3 dylatację czyli ok 12mb.
Link do komentarza
następny tydzień będzie dość intensywny
- pomiary drzwi, instalacja gazu i hydraulika na początek. A w trakcie tynkowanie. A to na pewno nie koniec.

Zastanawiam się jak rozwiązać sprawę z progiem w garażu. Chodzi o to, że próg ma szerokość ścian. A brama garażowa będzie od wewnętrznej strony. Wiec jak ja zamontują to nie będzie miała gdzie się zatrzymać bo podłogi brak. Ma być kostka tak jak u kolegi Animusa icon_smile.gif

Widzę taką opcje, poszerzenie progu o jakieś 12cm w głąb garażu, wylewając beton. Wtedy brama zjeżdżając w duł oprze sie właśnie na tym wylanym betonie i będzie ok.
Link do komentarza
Dziś mam labę ale jutro się zaczyna. Gazownicy i hydraulicy. Ciekawe jak mój świeżo wylany taras przeżył wczorajszo-dzisiejsze deszcze.

Odnośnie drzwi to w sumie Finlandia wszystko mi wytłumaczył , jedyne co zostało jeszcze do ustalenia to pochwyt a konkretnie czy ma być mocowany pod kątem 35st czy pok kątem prostym. Musze pojechać i zerknąć w jakimś sklepie.
Link do komentarza
Cytat

Dziś był zakładany gaz, a konkretnie rozprowadzanie instalacji w budynku oraz próba ciśnieniowa.

Firma przyjechała na czas, a nawet 30min przed czasem co w branży jest ewenementem. I na mojej budowie też. Założyli zakończyli itd. POLECAM ICH. Kontakt jest na samochodzie.



No cóż tylko pogratulować trafnego wyboru firmy.
Co do skrzynki to proponowałbym inną , taką bardziej elegancką pasująca bardziej do kopuły niż ta standardowa.
A są w sprzedaży, tylko poszukać. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

W sumie to masz rację, skrzynkę samemu można sobie założyć icon_smile.gif Widziałeś jakieś fajne?


W którymś temacie podajże Jani pokazywał kilka fajnych odjazdowych skrzynek, ale teraz nie pamiętam w którym temacie to było.
Link do komentarza
Cytat

mhtyl znalazłem

http://allegro.pl/szafka-skrzynka-gazowa-p...4583238302.html

teraz tylko jaki kolor. Bo jest niebieski icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif


Niebieska może być ale i biała też icon_biggrin.gif
http://allegro.pl/skrzynka-szafka-gazowa-6...4583231247.html
Tylko, że biała jest dwa razy droższa od niebieskiej.
Podejrzewam, że tu nie o kolor chodzi tylko o grubość i jakość obudowy która jest zapewne z jakiegoś kompozytu.
Link do komentarza
Dziś sobie zerknąłem na bramy garażowe segmentowe konkretnie Wisniowskiego.

maja nowy model prime



https://www.youtube.com/watch?v=2H-yVMfGzsY

Niestety w stosunku do standardowych koszt z montażem to prawie 11tys. Ale przy najmniej sie za kolor nie dopłaca.
Jesteśmy też niestety zmuszeni do zakupu napędu ale tylko automatyka Somfy Dexxo Pro 3S RTS. Nie można wybrać innego. Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

nie. Najwięcej wystają na środku. Po bokach jest ok.


No tak, może masz rację, ale ja tak widzę oczami wyobraźni że wybierając materiał po łuku to boki zostaną oczywiście ale środek będzie cieńszy bo wklęsły. Nawet możesz sobie na kartce narysować prostokąt i z jednego boku zrobić łuk, okaże się że na środku jest węższy niż na bokach.
Link do komentarza
Cytat

Np. 20 cm od ściany, to jest dalej 20 cm bez względu czy to kwadrat, czy łuk.

Inaczej - jest to fragment pierścienia. icon_mrgreen.gif


Chyba ja czegoś nie łapię, trybie jakoś nie teges bo pierwszy dzień po czterotygodniowym urlopie w pracy icon_biggrin.gif
Gdy było by wybieranie materiału z dwóch stron to się zgodzę, ale z tego co zrozumiałem będzie wybieranie po łuku tylko z jednej strony.
Załóżmy, że parapet ma szerokość 20 cm w formie prostokąta, to robiąc z niego łukowaty nie osiągniemy po całości 20 cm, materiał musiałby być szerszy aby te 20 cm po pierścieniu osiągnąć.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...