Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
autorushd

Dom pasywny, kopuła Autorus

Recommended Posts

Może i będzie, u mnie dzisiaj też miało być w miarę, a padało bez przerwy cały dzień, jednak jutro ma być 27 stopni, to i u Ciebie będzie ciepło icon_biggrin.gif

Dylatacje brzegowa mogłeś dać grubości 1 cm bo ta z taśmy dobra jest do środka. Na zewnątrz przydałaby się ciut grubsza, ale to i tak bez znaczenia bo przecież nie będziesz odkuwał icon_biggrin.gif

ja to bym w ogóle nie dał. Ale teka dał wiec jest.

Poza tym pierwsza posadzka zrobiona, czyli pierwsze koty za płoty.
Marzę żeby mieć taki beton w chałupie. Niezłe marzenie mam. Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)

Cytat

ja to bym w ogóle nie dał. Ale teka dał wiec jest.

Poza tym pierwsza posadzka zrobiona, czyli pierwsze koty za płoty.
Marzę żeby mieć taki beton w chałupie. Niezłe marzenie mam.

Nie martw się w chałupie będziesz miał taki sam a może nawet i lepszy icon_biggrin.gif
Z moich obserwacji wynika, że dylatacja musi być, i nie ważne czy to wew czy na zew.
Nic tylko pochwalić tylko fachowca za fachowość icon_biggrin.gif

Cytat

masz rację. Tak tylko ogólnie powiedziałem że tęsknię aż mi się ten bu9&0@1!!! w domu zakończy. icon_smile.gif

Skończysz, skończysz i jeszcze Ci mieszkanie w kopule obrzydnie icon_biggrin.gif (oby nie)

Dziś posadzka zachowywała sie ok, łaziłem po niej i jest twarda. Całość leży pod folią. Kupiłem jeszcze silikon do dylatacji, i jak będzie chwila to wstrzyknę go .

Obecnie tynkujemy, jednak w ilości 1 pracownik co może przedłużyć sporo cała robotę. A w kolejce hydraulik czeka.

Zdechł silnik w sprzęcie do tynkowania. Przestój. Za to rozszalowałem schody. Kopuła firmowa od kilku miesięcy się suszy, robimy codzienne przeciągi. W końcu pogoda jest ładna, wiec szkoda by było nie skorzystać. Efekty są od razu widoczne. Jest całkiem przyzwoicie.

Silikon do spoin musi trochę odczekać. Beton jest wilgotny. Musze poczekać ze dwa tygodnie i zaaplikuję. W sumie mam 3 dylatację czyli ok 12mb.

następny tydzień będzie dość intensywny
- pomiary drzwi, instalacja gazu i hydraulika na początek. A w trakcie tynkowanie. A to na pewno nie koniec.

Zastanawiam się jak rozwiązać sprawę z progiem w garażu. Chodzi o to, że próg ma szerokość ścian. A brama garażowa będzie od wewnętrznej strony. Wiec jak ja zamontują to nie będzie miała gdzie się zatrzymać bo podłogi brak. Ma być kostka tak jak u kolegi Animusa icon_smile.gif

Widzę taką opcje, poszerzenie progu o jakieś 12cm w głąb garażu, wylewając beton. Wtedy brama zjeżdżając w duł oprze sie właśnie na tym wylanym betonie i będzie ok.

Dziś na budowie odwiedził mnie kolega Finlandia i pomierzył co było do pomierzenia icon_smile.gif Wstępnie 2sz drzwi wikęd będą zamawiane niedługo. Cal najprawdopodobniej w następnym roku. Reszta wewnętrznych tez za rok, ale to już oczywiste bo po wylewkach wilgoci będzie sporo.

Cytat

ach ta technika icon_smile.gif

Technikę masz dobrą ,o talencie plastycznym przez skromność nie wspomnę icon_biggrin.gif

Dziś mam labę ale jutro się zaczyna. Gazownicy i hydraulicy. Ciekawe jak mój świeżo wylany taras przeżył wczorajszo-dzisiejsze deszcze.

Odnośnie drzwi to w sumie Finlandia wszystko mi wytłumaczył , jedyne co zostało jeszcze do ustalenia to pochwyt a konkretnie czy ma być mocowany pod kątem 35st czy pok kątem prostym. Musze pojechać i zerknąć w jakimś sklepie.

Dziś był zakładany gaz, a konkretnie rozprowadzanie instalacji w budynku oraz próba ciśnieniowa.

Firma przyjechała na czas, a nawet 30min przed czasem co w branży jest ewenementem. I na mojej budowie też. Założyli zakończyli itd. POLECAM ICH. Kontakt jest na samochodzie.

Cytat

Dziś był zakładany gaz, a konkretnie rozprowadzanie instalacji w budynku oraz próba ciśnieniowa.

Firma przyjechała na czas, a nawet 30min przed czasem co w branży jest ewenementem. I na mojej budowie też. Założyli zakończyli itd. POLECAM ICH. Kontakt jest na samochodzie.

No cóż tylko pogratulować trafnego wyboru firmy.
Co do skrzynki to proponowałbym inną , taką bardziej elegancką pasująca bardziej do kopuły niż ta standardowa.
A są w sprzedaży, tylko poszukać. icon_biggrin.gif

Cytat

W sumie to masz rację, skrzynkę samemu można sobie założyć icon_smile.gif Widziałeś jakieś fajne?

W którymś temacie podajże Jani pokazywał kilka fajnych odjazdowych skrzynek, ale teraz nie pamiętam w którym temacie to było.

Chyba trochę temat ze skrzynkami na gazomierz wypełniłem icon_biggrin.gif
Coś znajdziesz dla siebie.

Wydaje mi się, że piąta propozycja licząc od góry przypasowałaby do kopuły najbardziej.

dzięki wielkie. faktycznie nr5 jest fajny. Zabiorę się do tego jednak dopiero po tynkowaniu , żeby nie upaprać.

Dziś czyściłem okno tarasowe po cemencie z mixokreta. Trochę padło i trzeba sie było za to wziąć. Sprawę załatwił nożyk do szyb. Sprytne i proste urządzenie. No i bardzo skuteczne.

Cytat

mhtyl znalazłem

http://allegro.pl/szafka-skrzynka-gazowa-p...4583238302.html

teraz tylko jaki kolor. Bo jest niebieski icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Niebieska może być ale i biała też icon_biggrin.gif
http://allegro.pl/skrzynka-szafka-gazowa-6...4583231247.html
Tylko, że biała jest dwa razy droższa od niebieskiej.
Podejrzewam, że tu nie o kolor chodzi tylko o grubość i jakość obudowy która jest zapewne z jakiegoś kompozytu.

Faktycznie, szczególnie do mycia. icon_wink.gif
Miałem dziś tą szczególną przyjemność. Na dodatek musiałem to zrobić rozpuszczalnikiem, bo zostały kropeczki po malowaniu kopuły.

Kropeczki. Przerabiałem. Do skrobania kropeczek doskonała jest karta kredytowa. Sprawdzone. Polecam. icon_biggrin.gif

Słyszałem... zawsze mam jedna wolna na stanie.
Z tym że podobno najlepsza jest GOLD... ale osobiście tej jeszcze nie próbowałem. icon_biggrin.gif

Ponieważ moja "poprawność" jest też "niepospolita", to napiszę, że ta "kopuła", raczej przypomina końcówkę (a może to je cały? icon_mrgreen.gif ) męskiego narządu rozrodczego icon_redface.gif icon_mrgreen.gif

Dziś sobie zerknąłem na bramy garażowe segmentowe konkretnie Wisniowskiego.

maja nowy model prime

https://www.youtube.com/watch?v=2H-yVMfGzsY

Niestety w stosunku do standardowych koszt z montażem to prawie 11tys. Ale przy najmniej sie za kolor nie dopłaca.
Jesteśmy też niestety zmuszeni do zakupu napędu ale tylko automatyka Somfy Dexxo Pro 3S RTS. Nie można wybrać innego. Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)

W następnym tygodniu nic nie planuje. Ostatnio jak planowałem ciężki tydzień to jedynie gaz założyli.
Być może odwiedzi mnie tynkarz, hydraulik ,gość od balustrady i dekarz.

Dziś bym u mnie kolega Vadiol z forum i podsunął mi pewien pomysł. A mianowicie parapety łukowe, zgodne z krzywizną kopuły.

Ponieważ mam juz parapety granitowe muszę znaleźć kogoś kto by mi je z jednej strony przyciął właśnie w łuk.

Tylko pytanie czy po obrobieniu nie będą te parapety za wąskie.
Bo robiąc od początku łukowate na pewno szerokość jest większa od prostych.

Cytat

nie. Najwięcej wystają na środku. Po bokach jest ok.

No tak, może masz rację, ale ja tak widzę oczami wyobraźni że wybierając materiał po łuku to boki zostaną oczywiście ale środek będzie cieńszy bo wklęsły. Nawet możesz sobie na kartce narysować prostokąt i z jednego boku zrobić łuk, okaże się że na środku jest węższy niż na bokach.

Np. 20 cm od ściany, to jest dalej 20 cm bez względu czy to kwadrat, czy łuk.

Inaczej - jest to fragment pierścienia. icon_mrgreen.gif

Cytat

Np. 20 cm od ściany, to jest dalej 20 cm bez względu czy to kwadrat, czy łuk.

Inaczej - jest to fragment pierścienia. icon_mrgreen.gif

Chyba ja czegoś nie łapię, trybie jakoś nie teges bo pierwszy dzień po czterotygodniowym urlopie w pracy icon_biggrin.gif
Gdy było by wybieranie materiału z dwóch stron to się zgodzę, ale z tego co zrozumiałem będzie wybieranie po łuku tylko z jednej strony.
Załóżmy, że parapet ma szerokość 20 cm w formie prostokąta, to robiąc z niego łukowaty nie osiągniemy po całości 20 cm, materiał musiałby być szerszy aby te 20 cm po pierścieniu osiągnąć.

to prawda i nie prawda. Może jutro zrobię fotki na budowie i powstawiam bo tak na sucho to wiadomo.

Z jednej strony czyli od okna jest linia prosta. Bo okno nie jest łukiem zgodnym ze ścianami.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...