Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Podłoga na legarach – krok po kroku

Recommended Posts

Gość maciej
Witam mam pytanie czy moge tak samo montowac ta podloge na stropie drewnianym? Legar stropowy ma jakies 30cm na to prostopadle lata 5cm i plyta 25mm..

Gość Grzegorz
Do jakiej wysokości legara należy układać wełnę? Na różnych forach piszą, że do 2/3 wysokości legara celem zrobienia luki wentylacyjnej. Tutaj na zdjęciu widać, że wełna wystaje ponad legar.

9 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Zależy czy to strop między-piętrowy czy na poddaszu - wełna pełni wtedy inną rolę (wyciszenie albo izolację termiczną) - wentylacja może być uzasadniona na poddaszu.

Polemizuję - szczelina wentylacyjna powinna być między deskami podłogowymi a wełną (no i mieć ujście przy ścianie). I nie ma to znaczenia, gdzie jest strop, tylko - czy jest podłoga (deski, klepka na osb, czy cokolwiek na legarach), a pod nią wełna . Chyba, że podłoga jest zupełnie przewiewna i pozwoli wyparować ewentualnej wilgoci z wełny i nie została w podłodze.

Gość Grzegorz
Strop jest wylany betonem. Chcę zrobić na poddaszu jedynie ślepą podłogę, żeby docieplić strop i móc coś tam trzymać (przysłowiowa "graciarnia"). A że trochę metrów tego poddasza jest (180 m2), a ceny materiałów są wysokie, więc chciałbym zrobić to tak, żeby potem nie narzekać.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Zasypałam wczoraj wieczorem. W panice niemałej, jako że temperatura zaczęła spadać. Zrobiło się -6. Napiszcie proszę coś o maskowaniu listew . Mam rozłożony cały kram do malowania i nie wiem, jak to ugryźć.
    • Coś jak Dany Devito i Arnold Szwarceneger w jednym filmie.   No nie i jeszcze raz nie albo bliźniak (i możesz na danej działce o minimalnej powierzchni zabudowy postawić 2 domy bliźniaki) Np u mnie jest to 10arów. Albo dom z 2 lokalami i to nie musi być przyklejony haziel ani piętro.    Jeżeli nie ma problemów z finansowaniem to najprościej aby seniorzy postawili dom 2 lokalowy jako własny z niezależnymi licznikami do mediów i ogrzewaniem  a następnie dokonali podziału notarialnego zabudowanej już nieruchomości. Po dokonaniu podziału mogą przenieść własność jednego lokalu i przypisanej części działki na córkę. najtańsza będzie umowa dożywocia przeniesienie własności jest natychmiastowe i nie daje prawa do jakichkolwiek zachowków wobec rodziny lub ich wierzycieli w przyszłości. To samo rozwiązanie można zastosować w przypadku budowy 2 domów bliźniaków z tym że formalnie rodzice by je zbudowali.
    • Witam na przestrzeni miesiąca zawitać ma do mnie hydraulik w celu założenia w ,,surowym'' domu hydrauliki. Dom oczywiście ocieplony okna dwuszybowe. Na całym domu ma być podłogówka plus grzejniki w pokojach piec jaki biorę pod uwagę to pellet. I tu chciałbym prosić o wskazówki 1.jaki piec? 2.jakiej firmy? Zaznaczę, że miejsca w kotłowni jest dużo. 3.Chciałbym też zapytać jakie wymagania mogę mieć co do hydraulika? 4.Jak ma wyglądać instalacja, jaki osprzęt ma być zastosowany do takiej instalacji. 5.Co trzeba zastosować by móc ustawiać temperaturę w danych pomieszczeniach lub chociaż oddzielnie kondygnacje. 6.Rozważam założenie uzdatniacze wody zaraz za licznikiem aby woda była odkamieniona, i czy to dobry pomysł? 7.no i ogólne uwagi, spostrzeżenia i porady Z góry dziękuję i przepraszam za wszelkie błędy.  
    • Super przepis na wyhodowanie sobie wrogów w najbliższej rodzinie ....
    • Taki dom bliźniak, tylko jeden bliźniak większy od drugiego. Ogólnie, tak jak już tutaj ktoś stwierdził, dom z przybudówką, mówiąc krótko. Tylko ta przybudówka jest już w projekcie domu, pięknie pasuje do domu 'głównego'.   Rzeczywiście, autor wątku ma dziwne pytania jak na inwestycję z córką. Skoro przed rozpoczęciem budowy domu wielopokoleniowego myśli się o podziale działki, to naprawdę nie ma co się w to pakować. Domy wielorodzinne: nie i jeszcze raz nie. Skoro w planach jest podział działki, to trzeba dwa osobne domki stawiać. Tak pokazuje życie.  
  • Popularne tematy