Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

najprawdopodobniej do końca sierpnia kolega TEKA zrobi mi wylewkę tarasu. Dziś już walczyłem z podbudową.
Mam kilka kwestii które bym skonsultował na forum. Chodzi o spadki. Od budynku zrobiłbym 1,5% spadek .
Przy odległości 5m robi się 7,5cm różnicy. A to dopiero spadek w jedną stronę. Wypadałoby też mieć spadek w drugą stronę.



Link do komentarza
Prace tynkarskie posuwają się spokojnie. Plan jest taki aby w dwa tygodnie sprawę załatwić. Obrzutka jest już zrobiona w kopule domowej.

Jest zamówione kruszywo (2-8) do miksokreta 13ton na poniedziałek. I od razu dojedzie tez piasek płukany . Wiec jest szansa że taras zostanie wylany w następnym tygodniu.

A co się uda zrobić to oczywiście zobaczymy.

Link do komentarza
Dojechał materiał na posadzki.



Wczoraj odwiedził mnie kolega Marcin ze swoją Panią icon_smile.gif Też mają zamiar budować kopułę ale pod Rzeszowem.
Także było kilka godzin rozmów i prezentacji. Bo z panem Erykiem chcemy założyć "klub kopulastych".
A wiadomo swoich się nie zostawia icon_smile.gif
W tróję będzie raźniej .

W każdym razie było intensywnie. A mój dziennik był pomocą. A jednak te wypociny komuś sie przydadzą. I może będzie miał łatwiej i mniej błędów zrobi. Jakie to miłe icon_smile.gif
Link do komentarza
Przejeżdżałem niedaleko Skierniewic i tak sobie pomyślałem, że looknę sobie na kopuły Twoje, i tak zastanowiłem się, czy przypadkowy skierniewicki przechodzeń zapytany o taką niecodzienną budowlę, wskazałby jej lokalizację icon_rolleyes.gif , ale w związku z tym, że przejeżdżałem dość wcześnie - odpuściłem...
Ale myślę, że w drodze powrotnej z sanatoriuma, 18 września, jeśli dasz mi namiary, chciałbym przejechać chociaż za ogrodzeniem...
Link do komentarza
Cytat

Rzadki widok, piasek i kruszywo, dobrze to wygląda, jakkolwiek piasek coś mokry lub zmoczony.
Wylewkarz niech sprawdzi wolgotność piasku aby nie przelał wody w mieszance. Pozdrawiam.


To nie wylewkarz, to tynkarz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Zakładając , że płytki maja grubość 1cm ile dać kleju? Musze ustalić wysokość wylewki z mixokreta na tarasie.


Na gruby grzebień wychodzi coś koło 1 cm, ale po położeniu płytki i jej dociśnięciu zostaje z połowę tej wysokości. Nie jestem tego na 100% pewien bo nigdy tego nie mierzyłem, nie miałem takiej potrzeby icon_smile.gif
Link do komentarza
Do kładzenia płytek na tarasie należałoby zastosować grzebień z półokrągłymi zębami (tak około 1,5cm) do kleju samorozpływnego, grubowarstwowego, np
http://atlas.com.pl/pl/produkty/grupa/148/...ATLAS_PLUS_MEGA
oczywiście przy zastosowaniu systemowej hydroizolacji - tu też dodatkowo dochodzi 3 - 4 mm - tak że razem z płytką o grubości 8 - 10 mm wychodzi ok. 25 mm.
Jako hydroizolację polecałbym WODER DUO Atlasa - bo go sprawdziłem
http://atlas.com.pl/pl/produkty/grupa/148/...ATLAS_WODER_DUO .
Na hydroizolacji nie oszczędzaj, fugi daj 5 - 6 mm, nie daj się namówić na epoksydową...
A spadek, jak planowałeś 1,5 procenta, to moim zdaniem trochę przymało, nawet jeśli niepokoi Cię te 7,5 cm różnicy w poziomach na końcach tarasu - dałbym 2, a nawet 2,5 procenta...
Link do komentarza
A, no to można położyć płytki tak jak w pomieszczeniu zamkniętym, ale płytki i tak połóż na polecany klej - pewnie będą to takie do 40x40 cm - chociaż wyboru chemii powinien dokonać wykonawca, kładący płytki
Link do komentarza
icon_smile.gif

Na budowie stagnacja. Jutro dopiero zacznie sie coś dziać. Czas wykorzystałem na położenie dodatkowych przewodów elektrycznych i rozszalowania tego co zostało zaszalowane miesiąc temu. Co prawda rozszalowałem same boki ale zawsze.

Wieńcowi nad wejściem dam jeszcze trochę czasu. Jakoś tak do końca nie jestem go pewien.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...