Skocz do zawartości

Dom pasywny, kopuła Autorus


Recommended Posts

tez tak myślałem, ale wychodzi , że niekoniecznie. Gdyby nie wiatr to byśmy byli przy końcówce. A tak jesteśmy na początku i zbliżamy się do połowy.
Oczywiście nie chodzi mi aby teraz ekipa nie zważając na pogodę robiła byle szybko. To by była tragedia. Panowie z Termopianu są bardzo dokładni. Przyznam się ze jestem tym wręcz zaskoczony.
Jednak początkowe zakończenie w tym tygodniu jest już raczej nieaktualne.
Link do komentarza
Z ciekawych informacji to niebieska pianka degraduje do koloru zielono-żółtego. Tak więc za chwilke kopuły nie będą błękitne, niestety.

U kolegi w Tarczynie pianka degradowała z blado żółtego do żółtego ale takiego żarówiastego. Inna sprawa, że tam nie było ochrony przez pewnie 2 miesiące. No ale tak wyszło.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Gdzieś pisałeś ale nie mogę odszukać, jaka grubość ma być tej pianki i o jakim współczynniku?
A co do koloru to zmienia się jak kameleon icon_biggrin.gif
Jak na razie pogoda dopisała, znaczy się nie padało ale po niedzieli zapowiadają już na poważnie deszcze i burze i powiem Ci ,że wszystko na to wskazuje że mogą być.
Link do komentarza
Jakoś tak, po obejrzeniu zdjęć i strony firmowej wykonawcy, mam wątpliwość.
Wątpliwość co do gładkości powierzchni.
Z założenia (chyba?) pozostaną (po naniesieniu ostatniej warstwy) mniejsze lub większe "fale Dunaju" - mylę się ?

Chodzi tylko i wyłącznie o estetykę - tego typu budowla, moim zdaniem, lepiej wygląda wykończona na gładko.
Link do komentarza
Cytat

Jakoś tak, po obejrzeniu zdjęć i strony firmowej wykonawcy, mam wątpliwość.
Wątpliwość co do gładkości powierzchni.
Z założenia (chyba?) pozostaną (po naniesieniu ostatniej warstwy) mniejsze lub większe "fale Dunaju" - mylę się ?

Chodzi tylko i wyłącznie o estetykę - tego typu budowla, moim zdaniem, lepiej wygląda wykończona na gładko.

Nieśmiało miałem o tym wspomnieć icon_smile.gif
+

Cytat

Biało. Zgodnie z życzeniem żony.


No to się rozwiedź i szukaj takiej ,która chce na szaro . icon_lol.gif Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

Nie tak jak u mnie.



Tamto, to jakaś tam szklarenka... icon_confused.gif

Ale Ty, niestety, nic nie publikowałeś na YT, niewątpliwie z wielką szkodą dla historii budownictwa światowego icon_cry.gif

To może zrobisz chociaż wirtualną wcieczkę po swoim królestwie - miałbyś pewnie tysiące wizyt i próśb o odkupienie projektu, czy o namiary do projektanta icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Od poniedziałku nie miałem kontaktu z Termopianem, a ponieważ nic nie robienie doprowadza mnie do szewskiej pasji wymyśliłem, że może ocieplę garaż styropianem. To w sumie mogę. Wstępnie rozmawiałem już z Mistrzem Janem icon_smile.gif
W końcu i tak będę to musiał zrobić. Reszta prac jak montaż barierek itp jest oczywiście wstrzymana.
Link do komentarza
Cytat

szybkie budowanie kopuły. Nie tak jak u mnie.

http://youtu.be/L1DnMDzMJPU




w sumie najszybsze jakie widziałem
w zakresie obiektu porównywalnego rozmiarowo
to układanie zbrojenia i lanie betonu na balonie

a tan zamieszczony przez ciebie filmik
zauważam jedną wadę
z zewnątrz do wewnątrz widać więcej niż z wewnątrz na zewnątrz bez wewnętrznego oświetlenia icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A tu dzisiejsze wykopki przy układaniu chodnika. na początku myśleliśmy, że to jakiś kamień, ale sąsiad nas oświecił.
Za jego czasów wojsko kładło przewody i łączyło je właśnie w takich elementach.

Kto podziobał ten beton ,niech teraz pomaluje ,a tą ramkę trzeba podbudować betonem a nie kamieniami. icon_lol.gif Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dziś firma TERMOPIAN mnie znów mile zaskoczyła. Przyjechał człowiek z centrali z wyliczeniami obmiaru piankowania. Okazało się że pianki zewnętrznej wyszło o 30m2 mniej niz wyliczyłem. Czyli na dodatek zapłacę mniej niż przypuszczałem.

Można powiedzieć , niby nic. Ale przy mojej bryle nie byłoby żadnego problemu żeby firma się do tego nie przyznała. Ba ja nawet nie miałbym pretensji , nawet byłbym zadowolony. Także wielki szacun za takie podejście do klienta.

Inna sprawa to podejście do pracy, Panowie z Termopianu są u mnie już prawie 2 tygodnie. Robią poprawki, szlifują, malują, sprzątają po sobie. A miałem już przyjemność oglądania piankowania i tam firma zrobiła wszytko przez pół dnia i sobie pojechała i tyle. Dla tego uważam ze bardzo dobrze trafiłem.

Link do komentarza
Gość mhtyl
Nie wiem czy to złudzenie optyczne ale powierzchnia po pomalowaniu jak dla mnie nie jest równa, widać jakąś bliżej nie określoną strukturę.
I teraz pytanie , czy nie będzie, szczególnie od północnej strony porastać jakimś nalotem taka elewacja, szczególnie może to być widoczne ,że to biały kolor.
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem czy to złudzenie optyczne ale powierzchnia po pomalowaniu jak dla mnie nie jest równa, widać jakąś bliżej nie określoną strukturę.
I teraz pytanie , czy nie będzie, szczególnie od północnej strony porastać jakimś nalotem taka elewacja, szczególnie może to być widoczne ,że to biały kolor.



Powierzchnia nie jest równa , taka technologia. Tak to sobie właśnie wyobrażałem.
Wczoraj z żonką zaczęliśmy rozważać styl grecki, czyli akcenty niebieskie.
Także może być ciekawie.


Cytat

przepraszam, przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać... icon_redface.gif

kopuły nie są już kopułami. bardziej przypominają

purchawy...

ale i tak bloga uwielbiam i czytam z uwagą blush.gif



Piękna purchawka. Pamiętam pewna historię z mojego życia, gdzie znaleźliśmy z bratem na łące właśnie całe stado takich wielkich purchawek wielkości piłki. Widok iście zjawiskowy. Purchawki skończyły kiepsko, brat będąc w wieku szkolnym postanowił grać w nie w piłkę i wszytki porozwalał. Nigdy więcej takich wielkich purchawek nie znalazłem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...