Skocz do zawartości

mój wymarzony domek


Recommended Posts

Cytat

Wymiary tej nieszczęsnej ściany z oknem to 45, potem okno 123 i 62 do rogu. Skąd wzięłam 120 okna?
Nie mam pojęcia.


To może tak.
Ustalmy najpierw jakie są wymiary Twojej kuchni, bo puki co to jakaś z gumy jest i wymiary jej się zmieniają w zależności od kąta padania światła.

Twoje dwie (a właściwie trzy icon_biggrin.gif) wersje wymiarowe + zupełnie co innego mówi projekt.
Qźwa, ściany to nie glina garncarska którą można modelować.
Link do komentarza
Cytat

A żebyś wiedziała, żebyś wiedziała icon_mrgreen.gif
I powiem całkowicie szczerze - zdecydowanie bym wolał w tej chwili dokonywać tych cudów w takiej sytuacji jak w przytoczonym kawale...


Wierzę icon_mrgreen.gif .

Cytat

W projekcie jest jedno okno to z czapy budowałaś dom icon_lol.gif

Nie ma też tej wnęki ,z pomniejszonego kibelka.


Mam na piśmie zgodę architekta na zmiany w zakresie okien i ścian działowych. Dodałam to okienko, zwykłe w salonie pociągnęłam do dołu .
A wnękę sobie wymyśliłam sprytnie na lodówkę lub słupek.

Cytat

Tak całkiem bez związku (?) icon_eek.gif

Wiem, wiem - nepotyzm terytorialny uprawiam icon_cool.gif


Zajrzałam. Jeszcze nie wiem, co wybiorę. O płycie gazowej takiej nowoczesnej nie myślałam. Teraz mam taką klasyczną z palnikami wpuszczaną w blat.
Link do komentarza
Cytat

Ustalmy najpierw jakie są wymiary Twojej kuchni, bo puki co to jakaś z gumy jest i wymiary jej się zmieniają w zależności od kąta padania światła.

Twoje dwie (a właściwie trzy icon_biggrin.gif) wersje wymiarowe + zupełnie co innego mówi projekt.
Qźwa, ściany to nie glina garncarska którą można modelować.


Jakie Ty masz duże wymagania icon_biggrin.gif. W projekcie były trzy ściany, ale zostały dwie. Wymiary przyjmijmy te, co wczoraj .
Jak mi nie wierzysz, to zawsze możesz wpaść i zmierzyć osobiście icon_cool.gif . Przy okazji piękny spacer po lesie i wokół jeziora. Jestem pewna, że córce by się miejsce spodobało. Mojej się podoba icon_biggrin.gif.

Cytat

Pewnie znów się wygłupię icon_redface.gif (bo pewnie też wiesz), ale tak na wszelki słuczaj.
Te zmiany, powinny być naniesione na projekt (na czerwono) i podpisane przez architekta.


Mówisz Rysiu o adaptacji czy o wpisach w dzienniku budowy jako zmiana nieistotna? Adaptacja ich nie uwzględnia, kierbud mówił że w dzienniku będą naniesione.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ale zapewne dla "gazowników" jest to równoznaczne - a jeśli weźmie się pod uwagę, że cena płyty gazowej jest podobna do płyty indukcyjnej ............... :scratching:


Widziałem ostatnio jakieś ulotki reklamowe z sprzętem AGD i płyty 4-palnikowe indukcyjne w promocji były za 700 zł i 400 zł.
Co do wyboru wybrałbym indukcję, pomimo posiadania przyłącza gazu.
Link do komentarza
Cytat

Mam na piśmie zgodę architekta na zmiany w zakresie okien i ścian działowych. Dodałam to okienko, zwykłe w salonie pociągnęłam do dołu .
A wnękę sobie wymyśliłam sprytnie na lodówkę lub słupek.

A te zmiany ( zgodę architekta ) w jakim zakresie ,ilości oraz umiejscowienia okien w elewacji icon_smile.gif ,czy wyglądu okien (podział szprosy).
Do odbioru jak wyżej poruszył kolega B............
Link do komentarza
Cytat

Widziałem ostatnio jakieś ulotki reklamowe z sprzętem AGD i płyty 4-palnikowe indukcyjne w promocji były za 700 zł i 400 zł.
Co do wyboru wybrałbym indukcję, pomimo posiadania przyłącza gazu.


Na razie nie wiem, co wybiorę. Nie znam tego ustrojstwa i obawiam się, że jest prądożerne. A gotować na gazie lubię icon_biggrin.gif .
I pomijam kwestię wazoników, czy figurek , czy co to tam było icon_lol.gif .
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Na razie nie wiem, co wybiorę. Nie znam tego ustrojstwa i obawiam się, że jest prądożerne. A gotować na gazie lubię icon_biggrin.gif .
I pomijam kwestię wazoników, czy figurek , czy co to tam było icon_lol.gif .


Uwież mi, że ja tez byłem nieufny co do indukcji. Na pierwszym miejscu pojawiały mi się olbrzymie kwoty za prąd. icon_biggrin.gif Teraz, z perspektywy użytkowania indukcji stwierdzam, że prądowo wychodzi stanowczo taniej niż na gazie, pomijając te figurki icon_razz.gif

A gotować jak umiesz to na wszystkim ugotujesz icon_biggrin.gif potrawy nie odróżnisz czy była ugotowana na gazie czy na indukcji icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

A te zmiany ( zgodę architekta ) w jakim zakresie ,ilości oraz umiejscowienia okien w elewacji icon_smile.gif ,czy wyglądu okien (podział szprosy).
Do odbioru jak wyżej poruszył kolega B............


Jak ją znajdę, to napiszę.
Do odbioru to jeszcze trochę. Wtedy adapter/kierbud niech się zmianami martwi.

Cytat

A gotować jak umiesz to na wszystkim ugotujesz icon_biggrin.gif potrawy nie odróżnisz czy była ugotowana na gazie czy na indukcji icon_biggrin.gif


Pewnie tak, jak mówisz.
Jak się trochę "odrobię" czasowo , to pojadę do kuzynki i spróbuję na tym cudzie pomieszać w garach. Bardzo ważna jest dla mnie wygoda. Bo lubię sobie pomieszać. I mieszam czasem dziwności w małych rondelkach. Teraz na ten przykład będę uskuteczniać konfiturę cytrusową do mazurka, albo kajmak do różanego. Oba cuda w małych rondelkach. A mam takie z grubym dnem i nie ma siły, bym z nich nie korzystała. Nawet za cenę nowoczesności w domu i zagrodzie icon_biggrin.gif .

Cytat

Nie w dzienniku, tylko na projekcie, dokonane przez projektanta (adaptującego), - wymóg ustawowy dla zmian nieistotnych.


Czyli jak wcześniej napisałam, adapter się będzie wysilał.

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Pewnie tak, jak mówisz.
Jak się trochę "odrobię" czasowo , to pojadę do kuzynki i spróbuję na tym cudzie pomieszać w garach. Bardzo ważna jest dla mnie wygoda. Bo lubię sobie pomieszać. I mieszam czasem dziwności w małych rondelkach. Teraz na ten przykład będę uskuteczniać konfiturę cytrusową do mazurka, albo kajmak do różanego. Oba cuda w małych rondelkach. A mam takie z grubym dnem i nie ma siły, bym z nich nie korzystała. Nawet za cenę nowoczesności w domu i zagrodzie icon_biggrin.gif .


Poczytaj sobie takie opracowanie, chyba jedno z lepszych jakie można znaleźć w necie.
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&am....89381419,d.d24
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Tak wychodzi z opracowania .
Wnioski:1.Najniższy koszt zagotowania 1 dm³wody na płycie gazowej wynosi 4,61 gr, na płycie indukcyjnej 5,45 gr, a na płycie ceramicznej 7,45 gr.


Ale są jeszcze inne współczynniki podane, jak czas gotowania, sprawność.
Link do komentarza
ja też całe życie miałem kuchenkę gazową na gaz z butli (nam starczała na około 2 miesiące)
Teraz mam płytę indukcyjną (prawie 3 lata mieszkamy) i nigdy już do gazu nie powrócę (a też z obawami do niej podchodziłem)
nie liczę czy drożej, czy taniej, lepiej pod każdym względem

pozdrawiam
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ja mam u siebie kuchenkę gazową na butlę i nie rozpaczam. Sporo gotujemy i jedna butla starcza nam na ok 3 miesiące, czyli koszt miesięczny ok 18zł. Następna kuchenka będzie również na gaz icon_biggrin.gif
Ps. Piekarnik jest elektryczny.


Nie wierzę, że dużo gotujesz, znaczy się używasz kuchenki gazowej z butli, bo z kim bym nie rozmawiał to średnio przy cztero osobowej rodzinie butla starcza na miesiąc/ półtora.
U mnie w starym domu butla starczała na miesiąc (ledwo) przy starej kuchence, po wymianie na nową kuchenkę jakieś cztery lata temu butla przy takim samym używaniu kuchenki starcza na półtora miesiąca.
Z piekarnika nie korzystałem bo mieliśmy osobny na prąd.

Cytat

nie liczę czy drożej, czy taniej, lepiej pod każdym względem

pozdrawiam


Jestem tego samego zdania, ale ten nie doceni kto nie spróbuje icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Tak wychodzi z opracowania .
Wnioski:1.Najniższy koszt zagotowania 1 dm³wody na płycie gazowej wynosi 4,61 gr, na płycie indukcyjnej 5,45 gr, a na płycie ceramicznej 7,45 gr.





D. Sprawność całkowita
- najmniejsza: 24% - płyta gazowa
- największa : 90% - płyta indukcyjna


przy wzroście wielkości palnika
różnice w cenach między indukcją a gazem ulegają zmianom
myślę że z korzyścią dla indukcji


przy czym badania są tendencyjne bo - odnoszą się tylko zagotowania wody
w przypadku gotowania zupy myślę że gaz sporo by stracił na wartości
Link do komentarza
Nie pisze o tym że gaz jest najlepszy - dla mnie jest ok i to mi wystarcza. Jesteśmy czteroosobową rodziną, w restauracjach nie jadamy (regularnie) - więc gotowanie w domu to norma. Dużo czy mało - cholera wie icon_rolleyes.gif - mikro też raczej nie używamy.
Problem może też być po stronie dostawcy butli - budując swój domek łatwo to zweryfikowałem. Na budowie sporo razy nocowałem w swojej przyczepce która posiada ogrzewanie gazowe. Taki piecyk zużywa sporo gazu (zwłaszcza w marcu ;)), więc łatwo zauważyć różnicę w jego jakości. Butla z miejscowego punktu wymiany starczała mi na 2-3 dni grzania, butla z miejskiej stacji (1 z 2) wystarczała na 5-7 dni. Przy używaniu gazu tylko do gotowania trudno to wyłapać...
Ps. Profilaktycznie podczas budowy podciągnąłem sobie przewód siłowy do kuchni icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Cytat

D. Sprawność całkowita
- najmniejsza: 24% - płyta gazowa
- największa : 90% - płyta indukcyjna


przy wzroście wielkości palnika
różnice w cenach między indukcją a gazem ulegają zmianom
myślę że z korzyścią dla indukcji


przy czym badania są tendencyjne bo - odnoszą się tylko zagotowania wody
w przypadku gotowania zupy myślę że gaz sporo by stracił na wartości


I bardzo dobrze że podałeś sprawność ,przy tak niskiej sprawności gazowa nadal bije indukcję icon_smile.gif .(Najniższy koszt zagotowania 1 dm? wody na płycie gazowej).Czyli trzeba popracować nad sprawnością a indukcja zostanie daleko w tyle.
Może ta z linku Bajbagi załatwia sprawę ale na razie 2000 zł kosztuje. icon_lol.gif
Reklama mówi o 50 % oszczędności. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

To może tak.
Ustalmy najpierw jakie są wymiary Twojej kuchni, bo póki co to jakaś z gumy jest i wymiary jej się zmieniają w zależności od kąta padania światła.
(...) Qźwa, ściany to nie glina garncarska którą można modelować.



Jani_63, czepiasz się. Są zjawiska, które wymykają się standardowemu opisowi i, choć oparte w rzeczywistości, stanowią jakąś w niej osobliwość.
Nie wykluczałbym ewentualności, że wymiary ścian Baszki wykazują pewną aktywność i są zmienne w pewnym zakresie.
Dyć Telimena miała 400dm3+/- 100dm3.

Cytat

I mieszam czasem dziwności w małych rondelkach. Teraz na ten przykład będę uskuteczniać konfiturę cytrusową do mazurka, albo kajmak do różanego.


Och, tak! Ajajaj.
Link do komentarza
Cytat

Jak to co? Podziałałam na wyobraźnię. W końcu przez gary do serca , czyż nie?
I się rozmarzyli icon_biggrin.gif .





i się rozmnożyli ????? :P

Cytat

I bardzo dobrze że podałeś sprawność ,przy tak niskiej sprawności gazowa nadal bije indukcję icon_smile.gif .(Najniższy koszt zagotowania 1 dm? wody na płycie gazowej).Czyli trzeba popracować nad sprawnością a indukcja zostanie daleko w tyle.
Może ta z linku Bajbagi załatwia sprawę ale na razie 2000 zł kosztuje. icon_lol.gif
Reklama mówi o 50 % oszczędności.



i dojrzałem ze przy palniku 3,3 kw
koszt był już wyższy niż przy indukcji 2,8
czas nieporównywalny
i nadal nie ma danych na temat gotowania
są tylko dane w temacie doprowadzenia do wrzenia
indukcja od nich też 1850
ale podoba mi się - normalnie niezły bajer

kuchenka niby tez fajna na 4 pola + 2 grzane oparami
ale w porównaniu do ich indukcji gdzie grzeje dokładnie tam gdzie gar postawisz i nigdzie indziej , a wielkość palnika zwiększa się samoistnie ze zwiększeniem wielkości gara .
czyli w zasadzie ekonomicznie od kubka do kotła
Link do komentarza
Indukcja ma zaletę nie do pobicia - można ją zaprogramować.
Zaprogramować w zakresie wyobraźni użytkownika - co zwiększa jej (indukcyjnej) zakres działania gotującego w innych technikach gotowania (np. w niskiej temperaturze).

Jako przykład, rano wstajesz i masz gotowe jajka na miękko (wstawione wieczorem) - bez względu na to ile stały na płycie, będą na miękko.

A to wszystko przy porównywalnych kosztach eksploatacyjnych (z gazową).
Indukcja pobudza wyobraźnię i stwarza nowe możliwości w kuchni.
Link do komentarza
Cytat

Indukcja ma zaletę nie do pobicia - można ją zaprogramować.
Zaprogramować w zakresie wyobraźni użytkownika - co zwiększa jej (indukcyjnej) zakres działania gotującego w innych technikach gotowania (np. w niskiej temperaturze).

Jako przykład, rano wstajesz i masz gotowe jajka na miękko (wstawione wieczorem) - bez względu na to ile stały na płycie, będą na miękko.

A to wszystko przy porównywalnych kosztach eksploatacyjnych (z gazową).
Indukcja pobudza wyobraźnię i stwarza nowe możliwości w kuchni.



powiem tyle - jestem pełen podziwu

serio, serio
Link do komentarza
Cytat

powiem tyle - jestem pełen podziwu


Ja również, dla Rysia, czym to On chce wyobraźnę pobudzać icon_lol.gif .

Cytat

Indukcja ma zaletę nie do pobicia - można ją zaprogramować.


No to teraz przesadziłeś. To ma być zaleta? Na pewno nie dla mnie icon_biggrin.gif . Dla mnie atrakcyjne są urządzenia działające na przysłowiową wajchę icon_lol.gif .
Być może wynika to z jakiejś ułomności, ale nie wszystkie typy inteligencji człowiek musi posiadać.

Cytat

i się rozmnożyli ????? :P



W garach????

Chyba Cię wyobraźnia poniosła icon_lol.gif .

Cytat

i nadal nie ma danych na temat gotowania



A ja jestem praktykiem. Muszę pogotować na tym ustrojstwie i to parę różności.
Wtedy będę wiedziała. Czy czuję to urządzenie czy też nie.
Link do komentarza
Cytat

Jani_63, czepiasz się. Są zjawiska, które wymykają się standardowemu opisowi i, choć oparte w rzeczywistości, stanowią jakąś w niej osobliwość.
Nie wykluczałbym ewentualności, że wymiary ścian Baszki wykazują pewną aktywność i są zmienne w pewnym zakresie.



Tak, tak, tak. Pięknie to nazwałeś, po imieniu.
Link do komentarza
Cytat

To powiem tak.
Niewątpliwą (następną) zaletą kuchenki indukcyjnej jest fakt, że ........................................ można na niej uprawiać bezpiecznie sex. icon_cool.gif :4_16_1:


No nie wiem sex na indukcji na pewno szkodzi ,chyba że raz w miesiącu.. icon_lol.gif
W przypadku gotowania indukcyjnego promieniowanie prawie w całości zamienia się na prądy wirowe w dnie ferromagnetycznego garnka. W naczyniu nie pojawiają się żadne pola elektromagnetyczne, bo wychwytuje je materiał, z którego wykonany jest garnek indukcyjny. Co więcej, przy wykorzystywaniu sprzętu AGD o niskim poziomie i/lub krótkotrwałym promieniowaniem nie zaobserwowano szkodliwego wpływu na organizm ludzki. Według najnowszych badań i opinii pole magnetyczne o częstotliwości przemysłowej może być szkodliwe dla zdrowia człowieka, jeśli ten jest narażony na jego działanie regularnie w ciągu 8 godzin na dobę przez kilka lat. W związku z tym, aby kuchenka indukcyjna była powodem pogorszenia naszego zdrowia musielibyśmy spędzać przy niej tyle samo czasu, co w pracy. Dobrze wiemy, że jest to fizycznie niemożliwe. Chyba, że przygotowujemy wystawny posiłek dla całego pułku wojska, a nawet to nie zdarza się codziennie. A zatem zakres częstotliwości pracy i moc urządzeń domowego użytku nie szkodzą człowiekowi. Zwłaszcza jeżeli, podczas gotowania indukcyjnego, urządzenie jest użytkowane zgodnie z instrukcją obsługi. W przypadku płyty indukcyjnej pole elektromagnetyczne działa tylko w niewielkiej (2-3 cm) przestrzeni ponad powierzchnią pola grzejnego i zamyka się najczęściej w obrębie naczynia, w którym odbywa się gotowanie.
http://gotowanieindukcyjne.pl/czy-gotowani...lyw-na-zdrowie/
Link do komentarza
Cytat

To powiem tak.
Niewątpliwą (następną) zaletą kuchenki indukcyjnej jest fakt, że ........................................ można na niej uprawiać bezpiecznie sex. icon_cool.gif :4_16_1:


Taaaak, chodzi Ci pewnie o to, że się na plecach palniki nie odcisną uwierając wprzódy niemiłosiernie icon_lol.gif .
A swoją drogą rozumiem, że podpis w Twoim awatarku zobowiązuje, ale bez przesady icon_lol.gif .
Link do komentarza
Cytat

Coś a'la lokówka w odbycie icon_mrgreen.gif


No dobrze, a teraz odkładamy erotyczne gadżety na półkę i pomagamy koleżance budować icon_biggrin.gif .
Indukcję też odkładamy, wypowiem się po spróbowaniu.

Pani od okien nie zadzwoniła, ja na wszelki wypadek też nie , ale jutro już się nie wywinę.
Ponieważ nie wiem, na czym będę gotować i zdaniem Rysia robić inne rzeczy, muszę wiedzieć, jak to jest w praktyce z gazem i oknem. Mr Tomo też o to wcześniej zapytał. Czy jeśli zrobię stałe szklenie, to nie będzie problemu, gdyby jednak gaz zwyciężył z odbiorem budynku? A może to nigdy nie jest problem, nawet z otwieranym oknem, bo nie trzeba do odbioru mieć kuchenki?

Link do komentarza
No to za Bajbagą:

Cytat

Rozporządzenie w sprawie WT ...... § 173. 1.3. reguluje to zagadnienie - bez podania czy dotyczy okna uchylnego (rozwiernego) czy stałego (fix).



no i jak ścisło nie podaje, to możliwość interpretacji różna, w zależności od osoby, jeden przymknie oko, inny się doczepi.
Link do komentarza
Z kolei Jani napisał wcześniej , że można. Tylko nie pamiętam czy chodziło tylko o wizualny efekt otworu strzelniczego, czy też o aspekt kuchenki.

Jani, gdzie jesteś??? icon_biggrin.gif .

Cytat

"zapytowywałem"
tak kombinując sobie nieco
a co by się stało
gdyby kuchenka wylądowała przy przeciwnej ścianie ?
tak 180 stopni i po prostej


Widzę, że się rozproszyłeś nieco icon_razz.gif . Pisałam. Na tej ścianie wylot okapu na zewnątrz. I szerokość do zabudowy. Oczywiście mogę wymyślić do odbioru, że tam stanie kuchenka elektryczna i kto mi zabroni. Ale nigdy nie przerabiałam odbioru domu, więc nie wiem, co uchodzi, a co nie.
Link do komentarza
Cytat

Z kolei Jani napisał wcześniej , że można. Tylko nie pamiętam czy chodziło tylko o wizualny efekt otworu strzelniczego, czy też o aspekt kuchenki.

Jani, gdzie jesteś??? icon_biggrin.gif .


Widzę, że się rozproszyłeś nieco icon_razz.gif . Pisałam. Na tej ścianie wylot okapu na zewnątrz. I szerokość do zabudowy. Oczywiście mogę wymyślić do odbioru, że tam stanie kuchenka elektryczna i kto mi zabroni. Ale nigdy nie przerabiałam odbioru domu, więc nie wiem, co uchodzi, a co nie.



bo ja wzrokowcem jestem - jak zobaczę to wiem
wentylację wyciągnąć z 2 strony , obok dużego okna to też nie problem
ale to tylko tak luźna propozycja oczywiście

Link do komentarza
Cytat

bo ja wzrokowcem jestem - jak zobaczę to wiem
wentylację wyciągnąć z 2 strony , obok dużego okna to też nie problem
ale to tylko tak luźna propozycja oczywiście


Niezupełnie, bo to elewacja frontowa i jakieś ustrojstwo będzie mi tam sterczeć i straszyć.
Poza tym tam nie ma odpowiedniej głębokości. Kuchenka by "wchodziła" w światło okna. Chyba, że mówimy tylko o opcji do odbioru. To może nawet stać na środku icon_lol.gif .
Link do komentarza
no to tak
od rogu do okna masz 168 cm
odjąć po 50 od każdego okna zostaje jeszcze 68 cm
zakładając samą płytę 60 cm
masz jeszcze 8 cm zapasu
podkreślam pytę


a tak z innych przepisów
okno nieotwierane z szybą mleczną już pozwala obejść odległości między domami
czyli mocno przypuszczam ze podobna interpretacja będzie i tu
bynajmniej dryndnąłbym do gazowni
bo projekt przyłącza i tak musisz zrobić i tam już wszystkiego u specjalisty się dowiedział.
albo do starostwa w końcu odbiory robią to powinni wiedzieć
Link do komentarza
Zadzwonię do gazownika. Projekt gazowy kwitnie już ponad miesiąc w starostwie. I cisza. Tak na wszelki wypadek wolę się nie wychylać, by nie zwracać na siebie niepotrzebnej uwagi. Rozmawiałam z kumplem. I powiedział mi, że się niepotrzebnie przejmuję i by to brać na zdrowy rozsądek, że przy odbiorze domu jeszcze nie będę mieć urządzeń.
Może ma rację. Nie wiem, jak to jest z tymi odbiorami.
Link do komentarza
Cytat

i to sprawna , podłączona i włączona icon_smile.gif


No baaaaa.

Baszka, uwierz mi na słowo, bez wchodzenia w szczegóły, a już nie daj Boże zebys eksperymentowała, że lokówka zainstalowana w tej części ciała i działająca, to nie jest gadżet erotyczny. icon_mrgreen.gif



Cytat

Wymiary przyjmijmy te, co wczoraj .


No to proszę wizualizację bez okienka i ze słupkiem... skoro Ci się marzy.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Te wysunięte elementy w przestrzeni to obszar do jakiego będą sięgać szuflady z pełnym wysuwem.
Żeby odsunąć słupek z piekarnikiem od ściany dodałem słupek cargo z pełnym wysuwem. W takim układzie będzie dostęp do całej jego zawartości.
Przy słupku znacznie zmniejszyła się powierzchnia robocza blatów, ale z drugiej strony dzięki wąskiej zabudowie po przeciwległej stronie ilość blatów pomocniczych jest na tyle duża, że jest gdzie odstawiać wszystko nad czym w danej chwili nie pracujesz.

Ściany musisz sobie dodać w wyobraźni...

Albo masz i ze ścianami. icon_wink.gif

DSC01446.jpg



A jeszcze jedno.
Przy zlewozmywaku pod oknem umieszczonym tak żeby wylewka nie kolidowała ze skrzydłami jest problem ze znalezieniem miejsca na zmywarkę.
Można temu oczywiście zaradzić, ale albo kosztem dostępu do szafki rogowej, albo rezygnując z wąskiej zabudowy - co tym samym pozbawi Cię sporej powierzchni blatu i sporej przestrzeni do przechowywania.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...