Skocz do zawartości

mój wymarzony domek


Recommended Posts

Retro dobrze prawi - prognoza prawdę Ci powie.
Przy zabitych dechami otworach temperatury około zerowe tynkom niestraszne.
Jak okna maja być drewniane to nawet lepiej jak tynki zostaną położone przed ich montażem.
Sam proces hydratyzacji też wydziela pewną ilość ciepła, więc jeśli nie będzie ujemnych temperatur i nie dojdzie do ich pokrycia filmem lodowym co przełoży się później na kruszenie warstwy powierzchniowej to przy temperaturach 0+ nic im nie będzie.
Link do komentarza
Cytat

A koza to do palenia, a nie dojenia.


icon_biggrin.gif

Cytat

Retro dobrze prawi - prognoza prawdę Ci powie.


Powiedziała icon_biggrin.gif . Ma być ciepło, jak na tę porę roku.
Jutro wchodzi elektryk.
W związku z tym faktem kolejne pytania.
1. Zakładałam, że zrobię rolety zewnętrzne, przede wszystkim jako zabezpieczenie na wypadek upałów. Jednocześnie chciałam w salonie zrobić dwa stałe szklenia. Poczytałam sobie dziś o robalach ochoczo gromadzących się na takiej rolecie od środka. Przy stałym szkleniu umycie jej w pakiecie z eksmisją jest fizyczną niemożliwością. Nie rozpatruję opcji, że przyjeżdża spec od okien i wyjmuje szyby, albo ten od rolet i demontuje roletę w celu jej umycia. Są inne możliwości, czy lepiej zrezygnować ze stałych szkleń?
2. Wyczytałam też (nawet onegdaj tu Irbis napisał), że niemożliwym jest zamocowanie karniszy przy cofniętym nadprożu.Przyjrzałam się dziś, od nadproża mam tylko wysokość cegły. Zatem nad nadprożem nie bardzo jest miejsce. A po bokach nie można? Karnisze są dla mnie bardzo istotne, gdyż chcę mieć zasłony. Są dla mnie na tyle istotne, że mając do wyboru rolety bez możliwości zasłon lub zasłony bez możliwości rolet, wybieram drugą opcję.

Link do komentarza
jakoś teraz właśnie mijają 3 lata od zamontowania rolet zewn
rolety od wewn strony jeszcze nie były myte (nie ma żadnych robali itp)
mam trzy fixy, mam za małą szczelinę na lancę
są lance z końcówkami pod kątem, więc przy większej odległości miedzy oknem a roletą jest możliwość umycia jej od wewn

chcąc dać zasłony to karnisze musisz mieć zdeka dłuższe niż szerokość okna
więc możesz je zamontować po bokach
Link do komentarza
Cytat

icon_biggrin.gif


Powiedziała icon_biggrin.gif . Ma być ciepło, jak na tę porę roku.
Jutro wchodzi elektryk.
W związku z tym faktem kolejne pytania.
1. Zakładałam, że zrobię rolety zewnętrzne, przede wszystkim jako zabezpieczenie na wypadek upałów. Jednocześnie chciałam w salonie zrobić dwa stałe szklenia. Poczytałam sobie dziś o robalach ochoczo gromadzących się na takiej rolecie od środka. Przy stałym szkleniu umycie jej w pakiecie z eksmisją jest fizyczną niemożliwością.




a masz wykupiony dostęp do animal planet czy discawery ????
tu masz opcję free możesz podglądać a do chałupy Ci nie wejdą
na discawery tak zaglądają we wszelkie gniazda icon_biggrin.gif Edytowano przez MTW Orle (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

rolety od wewn strony jeszcze nie były myte (nie ma żadnych robali itp)
mam trzy fixy, mam za małą szczelinę na lancę


Mówisz z lancą na robale? . Może to i dobry pomysł icon_biggrin.gif .
W każdym razie trochę mnie uspokoiłeś, instalacja "się robi".

Cytat

a masz wykupiony dostęp do animal planet czy discawery ????
tu masz opcję free możesz podglądać a do chałupy Ci nie wejdą


icon_mrgreen.gif
Taki kontakt z tym segmentem przyrody zupełnie mi wystarczy.
Link do komentarza
Żeby podziwiać te robale zza szyby, potrzebna jest szyba właściwa.
Dobrzy ludzie, poratujcie! Elektryka się kładzie, a o oknach ani widu, ani słychu. Myślałam, że dachówka to problem.
Gdzie tam, okna to dopiero wyzwanie. Może powinnam zrobić tak, jak u konkurencji komuś poradzono, rzucić monetą.
Wrzucę punktowo moje przemyślenia/dylematy i proszę o opinie. Baaaaaaardzo icon_biggrin.gif .
1.Jest sens brać przy wentylacji grawitacyjnej okna o bardzo dobrych parametrach?
2.Lepiej nawiewniki czy np okucia Comfort
3. Jak pytałam o współczynnik Lt, to patrzyli na mnie jak na wariata, a przezierność uważam za istotną. Może nie warto brać trzech szyb
4. Mam przyzwoitą wycenę na pakiet 3 szyb, ale w wąskim profilu. Szyba wygląda niemal jak zlicowana ze skrzydłem. Nie bardzo mi się to podoba, ale może bym się przyzwyczaiła z czasem?



Link do komentarza
Cytat

3. Jak pytałam o współczynnik Lt, to patrzyli na mnie jak na wariata,


Nie na Ciebie jedyną icon_biggrin.gif na mnie też icon_biggrin.gif
Ale nie ma co się dziwić bo zazwyczaj w punkcie przyjmowania zleceń siedzą osoby z łapanki a nie fachowcy. Oni mają przyjąć zamówienie, wyliczyć koszt a niekiedy nawet aby dać rabat muszą się z szefem konsultować, żenada.

Cytat

ja mam okna trzy szybowe
w gwarancji czy w charakterystyce pisze,
że te okna można montować tylko przy WM


Ale co ma piernik do wiatraka. Co się stanie jak zamontuję trzyszybowe do domu z wentylacją grawitacyjną? Na pewno są cieplejsze a o to przede wszystkim chodzi, szczelność jest taka sama jak dwuszybowych więc to jakiś pic na wodę co napisali w tej gwarancji, acz kolwiek mogę się mylić albo nie znam wszystkich tajników jakimi okryta jest produkcja i zastosowanie okien z pakietem trzyszybowym.
Link do komentarza
Cytat

Karnisze są dla mnie bardzo istotne, gdyż chcę mieć zasłony. Są dla mnie na tyle istotne, że mając do wyboru rolety bez możliwości zasłon lub zasłony bez możliwości rolet, wybieram drugą opcję.



Gdzieś tu zamieszczałem fotki jak przy suficie podwieszanym zrobić rampę na karnisz sufitowy. Nawet podświetlenie można tam dać.
Link do komentarza
Cytat

Idąc tym tropem powinnam myśleć o dwóch szybach. Nikt mi tego do tej pory nie sugerował. Mam duże przeszklenia, stąd wątpliwości.


To fałszywy trop.
A już szczególnie przy dużych przeszkleniach, gdzie stosunek powierzchni "ciepłego" szklenia do powierzchni całego okna jest znaczący.
Pamiętaj że ciepłochronność (współczynnik przenikania ciepła "Uw") jest podawany/określany dla okna referencyjnego, o czym część sprzedawców świadomie lub i nie - milczy.

PS.
Nad wentylacja grawitacyjną zimą też można panować, a ciepłe i szczelne okna wręcz ułatwiają to zadanie.
To Ty masz decydować którędy "wlata i wylata" powietrze, a nie materiał czy jego wykonanie/osadzenie.
Link do komentarza
Cytat

zazwyczaj w punkcie przyjmowania zleceń siedzą osoby z łapanki a nie fachowcy


Co się stanie jak zamontuję trzyszybowe do domu z wentylacją grawitacyjną?


Co do fachowości, odniosłam podobne wrażenie jak Ty. Jednak, na szczęście nie wszędzie.


Pewnie nic się nie stanie. Wątpliwości dotyczą w zasadzie dwóch aspektów: ciężaru takiego pakietu i jego przeziernośći.


Cytat

Gdzieś tu zamieszczałem fotki jak przy suficie podwieszanym zrobić rampę na karnisz sufitowy.


Na razie idę za radą kalumeta(montaż na bokach ). Jak nie wypali, będę szukać tych zdjęć.

Cytat

Ja mam 3 szybowe i nikt mi nie mówił, że takie to tylko do WM.
Nie przewiduję WM, a przeszklenia cieplejsze, a jeszcze roletką się osłoni, to już całkiem.


W głębi ducha mam podobne myślenie. Natomiast przypomniałam sobie, że jak kiedyś, jeszcze na etapie fundamentów, rozmawiałam z gościem od okien i to on stwierdził, że skoro planuję rolety, to trzecia szyba zbędna. Jakoś to zapamiętałam.

Cytat

przy dużych przeszkleniach, gdzie stosunek powierzchni "ciepłego" szklenia do powierzchni całego okna jest znaczący.
Pamiętaj że ciepłochronność (współczynnik przenikania ciepła "Uw") jest podawany/określany dla okna referencyjnego, o czym część sprzedawców świadomie lub i nie - milczy.

PS.
Nad wentylacja grawitacyjną zimą też można panować, a ciepłe i szczelne okna wręcz ułatwiają to zadanie.
To Ty masz decydować którędy "wlata i wylata" powietrze, a nie materiał czy jego wykonanie/osadzenie.


Dlatego drążę, z uwagi na te przeszklenia.
Jeśli chodzi o sprzedawców, to przeszkolona przez Was, zrobiłam się bardziej"chytra"niż oni. Z założenia prosiłam w wycenach o raport energetyczny dla każdego okna z osobna icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Cytat

A powiedział żeby wciągu dnia rolet nie podnosić? icon_biggrin.gif

:hahaha2:
Tak mi się jeszcze przypomniało, że mówili mi, iż pakiet 3-szybowy jest lepszą inwestycją na przyszłość, ze względu na dążenie do energooszczędności w budownictwie i takie domy zwykle mają wyższy certyfikat /jakoś tak to brzmiało/ Co w przypadku ewentualnej sprzedaży /różnie się toczą ludzkie losy/ domu ma/będzie miało istotne znaczenie. Oczywiście Tobie tego nie życzę.
Jeśli Ci to coś pomoże, to w białych oknach mam szarą uszczelkę, dzięki temu nie widać tak bardzo tej środkowej szyby /w zasadzie trzeba się przyjrzeć z bliska/ Polecam zapytać o podobne rozwiązanie, uwzględniając kolorek okien.
Link do komentarza
Cytat

Tak mi się jeszcze przypomniało, że mówili mi, iż pakiet 3-szybowy jest lepszą inwestycją na przyszłość, ze względu na dążenie do energooszczędności w budownictwie


Może i jest lepsza,pewnie na takie się zdecyduję. Choć gdzieś czytałam, bodaj w wątku zasugerowanym przez Janiego, o domach 5,6 litrowych,że trzecia szyba w domach z grawitacyjną jest przerostem formy nad treścią.
Czytałam Ądziu o Twoich dylematach okiennych. No cóż, moje są takie same. Niestety raczej nie zastosuję Twojego rozwiązania, gdyż jeden bliziuteńki wytwórca wyskoczył z ceną, jakby z mojego zamówienia chciał pod choinkę ekstra prezent prezesowi zrobić, a drugi z kolei nie da gwarancji na okna 2,40. Nie mam fantazji ułana,zatem nie zdecyduję się na okna bez gwarancji. Chyba,że je zrobią za jedną trzecią ceny icon_mrgreen.gif ,w co nie wierzę.
Link do komentarza
A wspominałem już że Twój "adapter" to adapter?
Wysokość okna 240cm to już graniczna wysokość i nie każdy profil (PVC) vel producent jest wstanie taką wysokość obsłużyć.
A wystarczało na etapie projektu/adaptacji obniżyć go o 10cm i automatycznie pole manewru byłoby znacznie większe.
Z taką wysokością bez problemu poradzą sobie producenci okien drewnianych, ale okna drewniane jakoś nie chcą być tańsze od plastików icon_biggrin.gif

Nie pamiętam też czy wspominałem że niektórych decyzji nie należy pozostawiać do momentu ich realizacji... ale chyba wspominałem... gdzieś na etapie adaptacji projektu?

PS.
Co do wpisów na temat przerostu formy nad treścią w przypadku pakietów trzyszybowych to spójrz na daty wpisów.
Jeszcze raz powtórzę - nad wentylacja grawitacyjną też można panować... szczególnie zimą.
Link do komentarza
Wspominałeś Jani i możesz mieć satysfakcję. Z wielu powodów. O tym może kiedy indziej.
Kilku producentów zrobi okna w tym wymiarze.
Co do tych wpisów, nie zwróciłam uwagi na daty, ale pewnie to stare wpisy.
Tak się przedstawiają oferty, które rozważam:

MS Brugmann 4T/14Ar/4/14Ar/4T
Okno plus Brugmann 4x16CBJx4x16CBJx4 waga okna 168kg
Dako DPQ-82 4x18x4x18x4 Ar
Kapica schucco si 82 4/12/4/12/4
Awilux cCT70 czy SI82 rondo SunEnergy+ ug=0,5, Lt=74%
Alport Aluplast Ideal 8000 pakiet 3 szyb, u=0,7
Mam też ofertę na okna drewniane 4/16/4/16/4.

Ciekawostki.
Najgorsze wrażenie odniosłam w ostatniej firmie pcv. Pani nie potrafiła odpowiedzieć na pytania, myliła współczynniki. Widziałam też ( czysty przypadek) okno przez nich osadzone. Kabaret. Jest to też najwyższa z wycen, które otrzymałam, zatem samopoczucie firmy oceniam wysoko icon_biggrin.gif .
Kusi mnie oferta z tym wysokim Lt, ale nie wiem, czy warto. Nie znam nikogo, kto ich poleca. Też się cenią.
Drewniane okna też mnie kuszą. Zrobione w sośnie . Byłoby bezpiecznie w zakresie konstrukcji i jaśniej z tego samego powodu. Boję się konserwacji.
Promocja zimowa firmy krakowskiej jest wyższa od oferty letniej z lepszym wyposażeniem icon_biggrin.gif .


Link do komentarza
Cytat

Wspominałeś Jani i możesz mieć satysfakcję.


Nie o satysfakcje żadną mi idzie.
Z dobrego serca (wychodzi na to że mam icon_biggrin.gif ) pisałem(liśmy).
I dalej Ci dobrze życzę wierząc że mimo pewnych zawirowań rozwiążesz problem optymalnie dla siebie.
Ba, po wielokroć nawet życzę choćby z racji Twojego dzisiejszego święta. icon_wink.gif

Szkoda tylko że na pewnym etapie rzuciłaś się w wir budowania w oparciu li tylko o sugestie wykonawców i adaptera, zaprzestając omawiania tego co się dzieje na forumnie. A symptomy że nie wszystko będzie OK były od samego początku.

PS. Profil SI82 zdecydowanie lepszy od CT70
Link do komentarza
Cytat

NIE ROZUMIEM :bezradny:


A kiedy to chłop babę zrozumie? icon_biggrin.gif .

Cytat

Nie o satysfakcje żadną mi idzie.


Przecież wiem icon_biggrin.gif . Nie podejrzewam Cię o małostkowość. Potwierdzam tylko zgodnie, że miałeś rację i tyle.

Cytat

Szkoda tylko że na pewnym etapie rzuciłaś się w wir budowania w oparciu li tylko o sugestie wykonawców i adaptera, zaprzestając omawiania tego co się dzieje na forumnie.

PS. Profil SI82 zdecydowanie lepszy od CT70


Też żałuję, że tak się stało. Brak szczegółów omawiania wynikał tylko z braku czasu. Z adapterem w zasadzie nie omawiam, do mistrza miałam zaufanie, ale zostało deczko nadszarpnięte. Teraz próbuję wybrnąć z problemów. Napiszę o tym później.

Dzięki za info o profilu. Spróbuję się przyjrzeć ofertom pod tym kątem. Od rana się do tego zabieram, taką mam już awersję do tych okien.
Tak mi jeszcze przyszło do głowy. Polecasz jakiegoś wykonawcę z naszego regionu?
Link do komentarza
Dzielna jestem, trawię te nieszczęsne okna. Jak je prześpię, to napiszę, co wybieram.

Teraz za to napiszę coś ku przestrodze.
Nie miałam czasu pisać wnikliwie, bo jeździłam na budowę. Tam wykonywałam pożyteczności typu: malowanie podbitki, wyciąganie kamieni, śmieci, perzu. Te ostatnie trzy czynności wykonywałam przy użyciu takiego niewielkiego narzędzia ( nie wiem, jak się nazywa, ma trzy pazurki).Dłubałam codziennie po kilka godzin. Pracując przybierałam różne pozycje, by oszczędzić kręgosłup lędźwiowy. Oszczędziłam. Za to nadwyrężyłam dłoń. Zlekceważyłam ból.W efekcie dorobiłam się tak zwanego palca trzaskającego. Przeszłam już cykl rehabilitacji, które pomogły, jak umarłemu kadzidło. W piątek ortopeda zrobił mi blokadę. Nie wiem, kiedy odczuję pozytywne skutki tejże. Na razie mam dłoń opuchniętą u nasady palców, a palec w tej samej kondycji. Źle mi się pisze i takie tam. Mam też skierowanie na zabieg operacyjny ( ortopeda dał na wszelki wypadek, terminy długie).
Oczywiście mój przypadek nie jest tak spektakularny jak kolegi Draagona, ale też jest jakimś przypadkiem. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że jestem praworęczna.
Wniosek nasuwa się sam: praca nie zawsze popłaca icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście mój przypadek nie jest tak spektakularny jak kolegi Draagona, ale też jest jakimś przypadkiem. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że jestem praworęczna.
Wniosek nasuwa się sam: praca nie zawsze popłaca icon_biggrin.gif .



Oj tam oj tam, zaraz spektakularny - a groził ci ktoś już palcem ? icon_biggrin.gif

A okna popchnąć by dobrze się trawiły - to jakim bimbrem tudzież whiskaczem. Impregnatu choć tematycznie odrobinkę powiązany mimo wszystko nie polecam icon_smile.gif Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Teraz za to napiszę coś ku przestrodze.
Nie miałam czasu pisać wnikliwie, bo jeździłam na budowę. Tam wykonywałam pożyteczności typu: malowanie podbitki, wyciąganie kamieni, śmieci, perzu. Te ostatnie trzy czynności wykonywałam przy użyciu takiego niewielkiego narzędzia ( nie wiem, jak się nazywa, ma trzy pazurki).Dłubałam codziennie po kilka godzin. Pracując przybierałam różne pozycje, by oszczędzić kręgosłup lędźwiowy. Oszczędziłam. Za to nadwyrężyłam dłoń. Zlekceważyłam ból.W efekcie dorobiłam się tak zwanego palca trzaskającego. Przeszłam już cykl rehabilitacji, które pomogły, jak umarłemu kadzidło. W piątek ortopeda zrobił mi blokadę. Nie wiem, kiedy odczuję pozytywne skutki tejże. Na razie mam dłoń opuchniętą u nasady palców, a palec w tej samej kondycji. Źle mi się pisze i takie tam. Mam też skierowanie na zabieg operacyjny ( ortopeda dał na wszelki wypadek, terminy długie).
Oczywiście mój przypadek nie jest tak spektakularny jak kolegi Draagona, ale też jest jakimś przypadkiem. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że jestem praworęczna.
Wniosek nasuwa się sam: praca nie zawsze popłaca icon_biggrin.gif .


Bo jesteś chytra na robotę icon_biggrin.gif Jakby s to robiła o połowę wolniej to było by wszystko ok, jak to mówią, śpiesz się powoli icon_biggrin.gif
Co do podbitki, to jakim impregnatem malujesz? A tak w ogóle to możesz opisać co i jak ta podbitka będzie malowana, może coś doradzimy albo odradzimy icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

Tę prawdę odkryłem nie chodząc jeszcze do przedszkola.


Niektórzy potrzebują więcej czasu icon_biggrin.gif .

Cytat

Oj tam oj tam, zaraz spektakularny - a groził ci ktoś już palcem ? icon_biggrin.gif


Nie bądź taki skromny icon_biggrin.gif . No i nie strasz, bo nieładnie icon_razz.gif .

Cytat

A okna popchnąć by dobrze się trawiły - to jakim bimbrem tudzież whiskaczem.


Ech nie mogę zastosować tej metody. Mam pewną idiosynkrazję do alkoholu w ilości potrzebnej do popchnięcia icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Cytat

Bo jesteś chytra na robotę icon_biggrin.gif Jakby s to robiła o połowę wolniej to było by wszystko ok, jak to mówią, śpiesz się powoli icon_biggrin.gif
Co do podbitki, to jakim impregnatem malujesz? A tak w ogóle to możesz opisać co i jak ta podbitka będzie malowana, może coś doradzimy albo odradzimy icon_razz.gif


Heniu już po zawodach. Malowałam drewnochronem. Podbitka była montowana od razu.

Co do tej chytrości. Chłopaki szaleją na swoich budowach( Draagon, Pezet), a ja chciałam poszaleć na swojej. W miarę możliwości oczywiście Wydawało mi się, że działania przybliżą mnie może nie do szybszej zmiany adresu, ale szybciej będzie pięknie. Poza tym dostałam jakiś impuls do działania, jak domek wyrósł.
Link do komentarza
Zadżumienie ostatnie spowodowało, że przestałam jeździć na budowę. I tak elektryka w zasadzie "zrobiła" się bez mojej obecności.
Dziś tam zajrzałam i stwierdziłam, że z grubsza jest wszystko. Brakuje kabli pod grzejniki w łazienkach. Jest też lekki bałagan. Nie wiem, na ile panowie powinni po sobie posprzątać. Na sobotę jestem umówiona z elektrykiem na oficjalny odbiór i ewentualne uzupełnienia.

Podpisałam też dziś umowę w gazowni. Jednak skrzynka nie będzie na budynku. Pani się szalenie dziwiła, bo miałam przyznają zgodę "z góry", ale zrezygnowałam z tego. Będzie przy wjeździe po przeciwnej stronie niż przyłącze prądu.

Okna-brrrr.
Ranking uszczupliłam do następujących pozycji( daję komentarz i proszę o uwagi):
1. Art plus z Bielska, shucco si82, dadzą pakiet sun energy ( Lt 75%0.
Nie znam nikogo, komu montowali. Nie wiem, czy ta różnica 3% Lt jest warta zachodu, brania wykonawcy z pewnej odległości itp
2.Kapica, schucco si82, Lt 72%, producent sprawdzony przez znajomych, konstrukcja będzie poszerzona z uwagi na wymiary, zatem w środkowej części jakieś 24 cm, co mnie nie zachwyca
3.MS salamander 92, też sprawdzeni, super podejście do klienta i niski próg odradzili icon_smile.gif
Poziom współczynnika U tych okien w zasadzie taki sam, ceny też. Cenowo to tylko Dako od nich odbiega.
Ciągle mi chodzi po głowie okucie Comfort, ale nie każdy je montuje. Mam dostać kolejną wycenę z tym okuciem. Może niepotrzebnie się tak przy nim upieram?
Link do komentarza
Cytat

Co do tej chytrości. Chłopaki szaleją na swoich budowach( Draagon, Pezet), a ja chciałam poszaleć na swojej. W miarę możliwości oczywiście Wydawało mi się, że działania przybliżą mnie może nie do szybszej zmiany adresu, ale szybciej będzie pięknie. Poza tym dostałam jakiś impuls do działania, jak domek wyrósł.


A kto nie szaleje icon_biggrin.gif Tylko nie porównuj drobnej kobitki do rosłych chłopów icon_lol.gif
Ja też nieraz jak zaszalałem na budowie to potem schylony pół dnia chodziłem bo się wyprostować nie mogłem. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A kto nie szaleje icon_biggrin.gif Tylko nie porównuj drobnej kobitki do rosłych chłopów icon_lol.gif
Ja też nieraz jak zaszalałem na budowie to potem schylony pół dnia chodziłem bo się wyprostować nie mogłem. icon_smile.gif


Nie porównuję, jeno nadmienię, że Napoleon też do wysokich nie należał icon_biggrin.gif .
Co do skutków "szaleństw", u mnie to trwa od polowy września icon_cry.gif .


Mieszaj mi Orle, mieszaj, to do końca świata tych okien nie wstawię icon_biggrin.gif .
Drewniane wiem, że są stabilniejsze, Jani kiedyś o tym pisał. Mają też więcej powierzchni szyb. Tylko ta kuńserwacja nieszczęsna. Obecnie najstarsze okno pcv mam w łazience, poza tym, że biel klamki odbiega od bieli skrzydła, to nic się z oknem nie dzieje, od 1997. To kusi, mimo że lubię naturalne rozwiązania.
Link do komentarza
Cytat

Baszka co do okien
w 2000 wstawiałem Sokółkę w drewnianych szyby naj na owe czasy
i w przyszłym roku już malowanie mnie nie minie
poza tym
nie zgłoszono żadnych zastrzeżeń
nie taki diabeł straszny jak go malują icon_biggrin.gif



No Sokółkę to ja dostałem wycenę że hoohooo...
Nie powiem piękne okna - ale ta cena... no cholera nie stać mnie icon_smile.gif
Jakbyś baszka nie zajrzała na priva to masz tu łobrazek do kolorowania


Ja gadałem dzisiaj z drutex-em - mają podobno jakieś okucia antywłamaniowe - a nawiewników do sypialni nie polecają - jedynie te no mikrouchyły ??

A tu ciekawy link odnośnie energooszczędności
Link do komentarza
To chyba jakiś wewnętrzny standard Drutexu icon_mrgreen.gif

Jest kilka krajów na świecie gdzie jednym z kryteriów mówiącym o wielkości domu zaraz po metrażu jest ilość sypialni.
U nas też za wyjątkiem pokoju gościnnego, chociaż to też sypialnia tyle że okazjonalna, przeważnie każdy pokój za wyjątkiem salonu jest jednocześnie sypialnią.
Czyżby Drutex zamierzał "wejść" też w segment wentylacji mechanicznych, skoro nawiewniki w sypialniach są (w/g nich) passe ? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie porównuję, jeno nadmienię, że Napoleon też do wysokich nie należał icon_biggrin.gif .
Co do skutków "szaleństw", u mnie to trwa od polowy września icon_cry.gif .


Mieszaj mi Orle, mieszaj, to do końca świata tych okien nie wstawię icon_biggrin.gif .
Drewniane wiem, że są stabilniejsze,



no skoro karzesz to namieszam
na dole mam Sokółkę , zaś wyżej M&S od 2005 (chyba)
i też się nic nie dzieje
Link do komentarza
Cytat

Ja gadałem dzisiaj z drutex-em - mają podobno jakieś okucia antywłamaniowe - a nawiewników do sypialni nie polecają - jedynie te no mikrouchyły ??


Taniej to chyba niż u Drutex-a okien nie dostaniesz.
Link do komentarza
Cytat

Taniej to chyba niż u Drutex-a okien nie dostaniesz.


Dostaniesz icon_smile.gif
Około dwóch tygodni temu lokalny wytwórca wstawił mi okna do nowo budowanego domu za 8300zł.Robiłem wyceny tam oraz m.inn. w Budvarze i Drutexie.Tam żądali prawie 9700 zł ale bez montażu.Różnica między tymi ostatnimi była dwuzłotowa.
Link do komentarza
Cytat

na dole mam Sokółkę , zaś wyżej M&S od 2005 (chyba)


Sadyzm? Perwersja?
Inaczej tego nie nazwę icon_biggrin.gif . Ilu szybowy pakiet masz w tych górnych. A jak wypada porównanie obu szyb?
Dzisiaj na szukam dobrych okien... wyczytałam, że MS może mieć ciemniejsze ciut szyby.
Tego się obawiam. Ciemności, już ta mózgowa mi wystarcza icon_biggrin.gif .
Znalazłam bliżej sprzedawcę z Awiluxem, może jutro pojadę zobaczyć. Taki mam plan.




Cytat

Ja gadałem dzisiaj z drutex-em - mają podobno jakieś okucia antywłamaniowe - a nawiewników do sypialni nie polecają - jedynie te no mikrouchyły ??


Oto , co znaczy siła sugestii. Też dziś gadałam, pani miła, aczkolwiek lekko strwożona moimi pytaniami. Ma dzwonić do technologa w firmie. Jutro się okaże.
Ale...
Nie byłabym sobą, gdybym nie zaczęła drążyć tematu. Trafiłam na wątek omawiający ich konkretnie i ...lekko mi entuzjazm opadł. Chyba każdy zna to uczucie icon_biggrin.gif . Wysokie okna u nich, zwłaszcza, że chcę w kolorze, niekoniecznie. Jani o tym już dawno mi pisał. Ciągle odkrywam Amerykę na nowo .

Co do nawiewników, to w ani jednym salonie mi ich nie polecano, ani u producentów, ani u przedstawicieli, wręcz przeciwnie.

Cytat

Około dwóch tygodni temu lokalny wytwórca wstawił mi okna do nowo budowanego domu za 8300zł.Robiłem wyceny tam oraz m.inn. w Budvarze i Drutexie.Tam żądali prawie 9700 zł ale bez montażu.Różnica między tymi ostatnimi była dwuzłotowa.


To masz szczęście, mnie lokalny producent Kapica dał cenę praktycznie jak MS.

Cytat

Taniej to chyba niż u Drutex-a okien nie dostaniesz.


W produkcji tzw.garażowej dostanie się znacznie taniej. Mam poleconą taką ekipę, ale się boję i nie zdecyduję. Nie mają obecnie nawet swojego punktu, więc jakby co, to szukaj wiatru w polu.
Link do komentarza
Cytat

W produkcji tzw.garażowej dostanie się znacznie taniej. Mam poleconą taką ekipę, ale się boję i nie zdecyduję. Nie mają obecnie nawet swojego punktu, więc jakby co, to szukaj wiatru w polu.



Fakt,jest to producent może nie garażowy ale niewiele większy.Ma halę produkcyjną,biuro itp.W ciągu około 12 lat brałem już od Niego okna na cały dom,kilka razy na remonty.Mój kolega również i nie było kłopotów.I mam nadzieję że teraz też nie będzie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Dostaniesz icon_smile.gif
Około dwóch tygodni temu lokalny wytwórca wstawił mi okna do nowo budowanego domu za 8300zł.Robiłem wyceny tam oraz m.inn. w Budvarze i Drutexie.Tam żądali prawie 9700 zł ale bez montażu.Różnica między tymi ostatnimi była dwuzłotowa.


No widzisz, a u mnie jak ja wybierałem okna Drutex były najtaniej pomimo kilkudziesięciu producentów na rynku lokalnym. Po kilku latach kupował sąsiad i też w Drutexie wyszło mu najtaniej. Mowa o oknach o takim samy standardzie.
moja wycena z Drutexu wraz z montażem wynosiła około 5 tys a konkurencja wołała znacznie drożej, nawet podwójnie.
Wysoki ceny są u Ciebie bo być może przedstawiciel Drutexa narzucił sobie większą marżę.
Link do komentarza
Cytat

Sadyzm? Perwersja?
Inaczej tego nie nazwę icon_biggrin.gif . Ilu szybowy pakiet masz w tych górnych. A jak wypada porównanie obu szyb?
Dzisiaj na szukam dobrych okien... wyczytałam, że MS może mieć ciemniejsze ciut szyby.
Tego się obawiam. Ciemności, już ta mózgowa mi wystarcza icon_biggrin.gif .




odp.1
pakiet 2 szybowy
w 1 jeszcze trójek nie było
w 2 były ale z ceną z kosmosu
odp 2
wyżej znaczy jaśniej z samego założenia więc nie specjalnie da się porównać
co do widzenia świata przez 1 i 2 - widzę świat - czyli jest nieźle icon_smile.gif
Baszka moim zdaniem nie wpadnij w pułapkę marketingową
sprawdź sobie na żywca 2 okna ustawione obok siebie z większą i teoretycznie mniejszą przejrzystością
i się może okazać że o ile nie jesteś sową to nie widzisz różnicy .
do czasu kolejnego skoku technologicznego będą się przerzucać wyimaginowanymi parametrami świadczącymi o ich "lepszości"
nie podają nigdzie współczynnika śliskości powierzchni tafli szkła ??? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
odniosę się tylko do oświetlenia awaryjnego
które podlega normom i ma swoje wartości minimalne
15 luksów - w praktyce - już się niby nie zabijesz ale jeszcze nic nie widzisz icon_smile.gif
różnica 1 luksa - dla mnie osobiście - x wielokrotność - niezauważalna

co do przebywania w pomieszczeniu przy różnicy przejrzystości szkła
bardziej podejrzewam że widzieć będziesz tak samo różnica będzie tylko
w wielkości źrenicy - co w zasadzie dzieje się poza naszym udziałem
czyli paranoja nie wskazana - na chłodno icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Fakt,jest to producent może nie garażowy ale niewiele większy.Ma halę produkcyjną,biuro itp.W ciągu około 12 lat brałem już od Niego okna na cały dom,kilka razy na remonty.Mój kolega również i nie było kłopotów.I mam nadzieję że teraz też nie będzie icon_smile.gif


Skoro jest sprawdzony, to pewnie nie będzie problemów. Jesteś szczęściarzem icon_biggrin.gif .

Cytat

sprawdź sobie na żywca 2 okna ustawione obok siebie z większą i teoretycznie mniejszą przejrzystością


Tak właśnie planowałam. Miałam wczoraj jechać do Rudy pooglądać. Coś mnie tknęło i zadzwoniłam. Okazało się, że nie mają najmniejszego kawałka szyby z tym szkleniem. Darowałam sobie wycieczkę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...