Skocz do zawartości

mój wymarzony domek


Recommended Posts

Cytat

co do przebywania w pomieszczeniu przy różnicy przejrzystości szkła
bardziej podejrzewam że widzieć będziesz tak samo różnica będzie tylko
w wielkości źrenicy - co w zasadzie dzieje się poza naszym udziałem
czyli paranoja nie wskazana - na chłodno icon_smile.gif


Paranoja... chyba popadam powolutku, wraz z postępem prac budowlanych icon_biggrin.gif .b
Widziałam u jednego sprzedawcy duży pakiet trzyszybowy umieszczony niejako na tle dwuszybowej wystawy. Ciemny bardzo wyraźnie. Pewnie to Lt było na poziomie 50%, a nie 70.

Byłam też w Drutexie. A co mi tam, lubię wycieczki. Rozczarowałam się nieco. Ichni profil szeroki z trzema szybami wygląda tak, jak u konkurencji węższy. Szyba niemalże zlicowana ze skrzydłem.
Nie wiem, co wymyślę z tymi oknami.

Wczoraj był mały dzień wariata. Przyjmowałam dwie dostawy piasku, zamawiałam materiały do tynkowania, szukałam pompy. Tynki miały się robić od jutra. Posprawdzałam pogodę i mimo ciepłoty wyraźnie nie grudniowej, gdzieś koło środy ma być w nocy 0 stopni. Wystraszyłam się, odwołałam. Nie wiem, czy dobrze zrobiłam.
Link do komentarza
Wyceny:
MS 28
Kapica 26+ ciepły montaż
Dako 18.5 +ciepły montaż
Awilux27+ciepły montaż
KNS 22+ciepły montaż( przy czym jest to oferta wyraźnie niedopracowana, ale należy się cieszyć tym, że jest, jako że inny dystrybutor tej firmy nie przygotował jej wcale icon_mrgreen.gif )

Rysiu, dlatego trzy szyby, że taki jest" trynd"ku energooszczędności. Inna sprawa, czy opłacalny w moim przypadku.

Sytuacja z wczoraj. W ramach aktu rozpaczy i twórczych poszukiwań rozwiązań okiennych zadzwoniłam do przedstawiciela firmy Jezierski. Niestety. Jak zaczęłam dywagacje na temat szyb i okrasiłam je trudnymi pytaniami, to pan się rozłączył i nie odebrał już telefonu .
Link do komentarza
Cytat

W ramach aktu rozpaczy i twórczych poszukiwań rozwiązań okiennych zadzwoniłam do przedstawiciela firmy Jezierski. Niestety.


Widzę że ciągnie Cię do okien na profilach Schuco icon_biggrin.gif
Okna od Jezierskiego to już nie te okna co kiedyś - zmiana właściciela.
Kontakt z nimi vel podejście do klienta też już kompletnie nie w takim standardzie jakie firma miała, a co stawiało tę markę w pierwszym rzędzie.
W skrócie - marka trochę przebrzmiała.
Nie wiem jakie okna robi Kapica, ale Awilux to stary Heka-Plast... a to pierwsza liga.
Tyle że z zestawianie wynika że to prawie najdroższa oferta, ale też profile Brugmanna i Schuco ja stawiałbym wyżej niż Vekę.

PS.
W pełni się zgadzam z tym co napisał MTW odnośnie przejrzystości (Lt) tym bardziej przy wysokości okien jaką będziesz miała to trochę popadanie w paranoję. Zaciemnienie jak w pracowni fotograficznej raczej Ci nie grozi. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Te cyfry oznaczają cenę w tys zł?


Niestety tak.

Cytat

A ten ciepły montaż to niby co jest i ile ?

względnie za ile icon_biggrin.gif


Ciepły montaż oznacza w tym przypadku montaż warstwowy z użyciem folii paroszczelnych i paroizolacyjnych firmy Illbruck,
ewentualnie tzw. piany rozprężnej. Prawdziwy ciepły byłby w warstwie ocieplenia, ale to jeszcze droższa impreza, w zasadzie do domów pasywnych.
Ten warstwowy to około 2600 zł. Drogo. Liczą to od m bieżącego, mam 80.
Link do komentarza
Cytat

Widzę że ciągnie Cię do okien na profilach Schuco icon_biggrin.gif
Okna od Jezierskiego to już nie te okna co kiedyś


Jezierski odpadł w przedbiegach.Do Schucco mnie ciągnie, bo lepiej wyglądają, a i opinię mają dobrą.
Teraz o Awiluxie.
Firma w Bielsku, która mi zrobiła wycenę ma terminy dopiero na marzec. Może to dobrze o nich świadczy, że mają dużo zamówień i Złoty Laur Budownictwa Twój Dom 2014 jest przyznany nie bez powodu, ale
1.prawie ostateczna ich wycena to 30.255( w promocji zimowej). Piszę prawie, bo jeszcze doczytałam, że zalecają od dołu systemowe poszerzenia w oknach tarasowych, na wszelki wypadek nie podano ceny
Zupełnie mi nie odpowiada termin marcowy. Zakładam, że zima będzie ciepła,zatem nie chcę, by w dalszych działaniach ograniczały mnie okna, to jest ich brak.

Dziś z kolei odezwał się pan z Częstochowy, który odpowiedział na zapytanie z formularza zgłoszeniowego Awiluxa. Już nie pamiętam, kiedy wysłałam. Wycena opiewa na 28250 z ciepłym montażem. Pan napisał otwarcie o tych poszerzeniach. Dodatkowy koszt około 1000 zł. Pakiet szybowy k=0,5 o budowie 4/18/4/18/4 SunEnergy+.
Co mnie martwi? Ano to, że nie znam nikogo, kto by brał od nich okna. Ciężko zweryfikować.

Zapomniałam o drewnianych: w sośnie 26808 " już na ciepło"
MS 27 w promocji zimowej ( salamander 92, okna klejone), sprawdzony producent
i wspomniany wcześniej Kapica ( też sprawdzony), cena była nie z promocji, powinnam zapytać o aktualną.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

idzie technologia do przodu idzie


Idzie, idzie, a człek nie krowa i poglądy zmienia, ale po kolei.
Po długich dylematach zostało mi w zasadzie trzech wybrańców nie licząc drewnianych ( zupełnie jak Trzech muszkieterów albo Trzech panów w łódce nie licząc psa- obydwie pozycje polecam icon_biggrin.gif ):
1. Awilux
2.MS
3.Vetrex ( no właśnie, ich wcześniej nie brałam pod uwagę, bo nie trafiłam na dystrybutora)
Poprosiłam o dokumenty takie jak karta gwarancyjna , wzór umowy. Wtedy to urwał mi się kontakt z panem z Awiluxa. Wiem, że oczywiście mogę dzwonić i nalegać, ale jakoś mi się to nie spodobało. Doszłam do wniosku, że jak pan mnie ma w nosie na początku, to potem może być tylko gorzej. Dwie pozostałe firmy bez zarzutu. Do tej ostatniej to mam, po rozmowach z właścicielem spore zaufanie w zakresie kwestii montażowych. Idąc za niegdysiejszą radą Janiego, by czytać, dłubałam w wątku okiennym niczym kornik w limbie i w końcu wbiłam sobie w głowę, jak ważny jest montaż okien.
Zatem zostało tylko" dwóch małych murzynków". Skłaniam się do pozycji nr 3. Mają lepsze warunki gwarancyjne i stosują zasadę dopieszczania klienta ( serwis). No chyba, że wiecie coś, czego ja nie wiem.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Napisano (edytowany)
Okna wybrane. Padło na pozycję nr 3. Długo by mówić, dlaczego, zwłaszcza, że wielkie przekonanie miałam do innego profilu i innego producenta okuć, a także innego wykonawcy. Najkrócej: zadecydowało zaufanie pokładane w sprzedawcy, a związane z kwestiami montażowymi.
Mój stan uniemożliwił mi wyjazd na budowę, zatem pomiar będzie dopiero w przyszłym tygodniu. Przynajmniej powinien być.
Mam zatem trochę czasu, by podjąć ostateczne decyzje związane z oknami. Jakie?
Po pierwsze ciągle nie mogę się zdecydować, czy od południa zrobić stałe szklenie, czy otwierane drzwi. Nie mogę wkleić zdjęć, więc spróbuję opisać. Pokój jest prostokątem o wymiarach 4,5 x 7. Drzwi wejściowe są w zasadzie pośrodku długiego boku. Dwoje drzwi tarasowych ( zachód) jest naprzeciw drzwi wejściowych. Na lewo od wejściowych jest kominek, a potem na krótszej ścinie kolejne drzwi tarasowe (południe). I właśnie te drzwi tarasowe mnie zastanawiają, czy zrobić z nich stałe szklenie (niższy koszt okna i wizualnie byłyby tylko szprosy u góry bez pionowego podziału) czy zostawić jako okno tarasowe ( mogę wyjść wcześnie rano i cieszyć się słońcem oraz jak z kominka będzie "zadyma", to szybciej wywietrzę zważywszy bliskość okna).
Ogólnie rzecz biorąc założenie było takie, że jedne drzwi z ruchomym słupkiem, jedne otwierane w połowie i jedne jako stałe szklenie. Tyle tylko, że jak zrobię stałe szklenie od zachodu, to musi być ono w skrzydle, żeby harmonijnie wyglądało.
Kwestia okien jest też związana z tarasem. W projekcie jest on od zachodu, nieco węższy niż długość tego pokoju. Pomyślałam jednak, że wiosną czy jesienią, rano na tym tarasie będzie chłodno. Może więc warto się pokusić o wydzielenie drugiego miejsca, mini tarasu od południa, a wtedy być może rozsądniejsze by było otwieranie drzwi właśnie od tej strony, od południa? Nie mieszkałam nigdy w domu, zatem liczę na podpowiedzi i uwagi praktyczne icon_smile.gif. Edytowano przez Baszka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Solange, jesteś Wielka icon_biggrin.gif .

Dzięki wielkości Ewy, Szanowni Czytelnicy moich zmagań możecie na własne oczy ujrzeć bez zbytniego nadwyrężania wyobraźni, co stanowi przedmiot przedostatnich aktualnie rozmyślań. O aktualnie ostatnich napiszę deczko później, choć jedno z drugim związane.Na pierwszym zdjęciu wspomniane dwa okna tarasowe ( od zachodu), z widoczną wizualizacją okien, którą dzielnie mój syn uskutecznił. Po lewej podział z projektu, po prawej nasz pomysł. Dom sąsiadów to ten sam, który zaznaczyłam na rysunku.
Zaglądając przez okno po prawej, widać to dyskusyjne okno przy kominku. Na zdjęciu nr dwa te same okna widok od środka. Tym razem już bez okien, wiatr wywiał icon_smile.gif.
Link do komentarza
Cytat

(...) ciągle nie mogę się zdecydować, czy od południa zrobić stałe szklenie, czy otwierane drzwi.
(...) Kwestia okien jest też związana z tarasem. W projekcie jest on od zachodu.
(...) Pomyślałam jednak, że wiosną czy jesienią, rano na tym tarasie będzie chłodno. Może więc warto się pokusić o wydzielenie drugiego miejsca, mini tarasu od południa, a wtedy być może rozsądniejsze by było otwieranie drzwi właśnie od tej strony, od południa? (...)


Jest to problem.
Mam drzwi tarasowe od południa i gorąco mawiam Cię, żeby i Twoje południowe były otwieralne.
W okresach przejściowych dają moc radości, kiedy wiosną JUŻ wpada ciepłe z ogrodu do domu, a jesienią JESZCZE łąpiesz ciepłe z zewnątrz.
Skrajne upały to raczej krótkotrwała udręka.

Nie mam tarasu zachodniego. I to też jest kłopot. Taras południowy jest ekstremalny: zimą wieje, wiosną zimno, jesienią zacina, a latem brakuje cienia.
Zachodni taras zapewne jest bardziej do użycia.

Przyjrzyj się może szczegółowo nasłonecznieniu obu tarasów przez cały rok i na tej podstawie zadecyduj. Są w programach graficznych symulacje ruchu słońca i może okazać się, że otwarcie drzwi zachodnich daje te same korzyści co otwarcie południowych.
Link do komentarza
Cytat

Basiu, a co z kuchennym oknem, podjęłaś już decyzję? Jakby co, to jeszcze zdjęcie tego cuda


No waśnie kuchenne okno, które jest na ostatnim zdjęciu, to kolejna decyzja okienna do podjęcia.
Właściwe okno kuchenne (projektowe) ma wymiar 1,20 x 1,50 ( wschód). To , które widać na zdjęciu jest moim wymysłem.
Początkowo było (jeszcze to widać) tej samej wielkości, ale potem kazałam je zmniejszyć, by nie kolidowało z odległością od kuchenki. Praktycznie z uwagi na ustawienie najlepiej by je było zlikwidować, ale szkoda mi, bowiem jest od południa.

I jeszcze jedno, by zamknąć temat okien. Kotłownia i garaż. Dać trzyszybowe? dwuszybowe? ( zachód i północ). Podmurować, by zmniejszyć dla bezpieczeństwa?
Link do komentarza
Cytat

gorąco mawiam Cię, żeby i Twoje południowe były otwieralne.
W okresach przejściowych dają moc radości, kiedy wiosną JUŻ wpada ciepłe z ogrodu do domu, a jesienią JESZCZE łąpiesz ciepłe z zewnątrz.
Skrajne upały to raczej krótkotrwała udręka.


Żeby było jasne, właśnie o te przejściowe okresy mi chodzi. Bo ja nie cierpię upałów i przed nimi uciekam. Planuję rolety.
Gdyby miało być stałe szklenie, to rozważałam wpakowanie pakietu dwuszybowego. Z Twojego wpisu wnioskuję, że chytrzej będzie dać trzyszybowy i otwierać icon_smile.gif.
Niektórzy cenią tarasy północne. Ja polowałam na działkę z tarasem zachodnim icon_smile.gif . Jako lud pracujący z "tarasowania" korzystać będę mogła popołudniami.
Link do komentarza
Jak szaleć do szaleć icon_biggrin.gif . Napiszę jeszcze o schodach .
Tu już kwestia jest poważniejsza. To problem wynikający z błędu icon_evil.gif , icon_evil.gif , icon_evil.gif.
Dzięki Waszym radom podłogówka ma być na całości. Obecnie mam u góry do dyspozycji 8 cm: 2 styro , 5 wylewka i 1 podłoga na gotowo icon_evil.gif , icon_evil.gif , icon_evil.gif .
W domu jest 17 schodów po 18 cm wysokości. Są w dwóch biegach. Górny liczy 4 stopnie.
Możliwe rozwiązania:
1.Ostatni schód zrobić innej wysokości ( mniejszy)
2.Nadlać po 0,5 cm te 4 schody drugiego biegu ( czy to wystarczy?)
3.Nadlać wszystkie schody od parteru ( ale wtedy stracę nieco z wysokości parteru. Parter przedstawia się tak: jest 2,91 po zrobieniu ma być 10 styro, 6 wylewki, 2 wykończenie)
4. Podnieść nadproża, jest to możliwe, ale chyba najbardziej kosztowne.

Muszę zdecydować szybko, przy oknach w zasadzie.
Link do komentarza
to ja rozumuję tak
masz drzwi obok drzwi od południa
i jedne drzwi od zachodu
z racji używalności
jak od zachodu zrobisz stałe szklenie to żeby umyć będziesz popindalać na około - mnie by się nie chciało
od południa mam 2 duże okna i drzwi balkonowe
jedno z okien jest przy drzwiach i jest to witryna - wydaje mi się to rozwiązaniem optymalnym.
czyli podpowiadam analogię


Cytat

Jak szaleć do szaleć icon_biggrin.gif . Napiszę jeszcze o schodach .
Tu już kwestia jest poważniejsza. To problem wynikający z błędu icon_evil.gif , icon_evil.gif , icon_evil.gif.
Dzięki Waszym radom podłogówka ma być na całości. Obecnie mam u góry do dyspozycji 8 cm: 2 styro , 5 wylewka i 1 podłoga na gotowo icon_evil.gif , icon_evil.gif , icon_evil.gif .
W domu jest 17 schodów po 18 cm wysokości. Są w dwóch biegach. Górny liczy 4 stopnie.
Możliwe rozwiązania:
1.Ostatni schód zrobić innej wysokości ( mniejszy)
2.Nadlać po 0,5 cm te 4 schody drugiego biegu ( czy to wystarczy?)
3.Nadlać wszystkie schody od parteru ( ale wtedy stracę nieco z wysokości parteru. Parter przedstawia się tak: jest 2,91 po zrobieniu ma być 10 styro, 6 wylewki, 2 wykończenie)
4. Podnieść nadproża, jest to możliwe, ale chyba najbardziej kosztowne.

Muszę zdecydować szybko, przy oknach w zasadzie.



nie jestem żaba
co to jest te 8 cm
to wysokość nad podłogówką czy wysokość całkowita od stropu ?
jak jest różnica wysokości tego ostatniego stopnia przy rozwiązaniu 1 ?
Kawał Kobity z Ciebie musi być jak 3 metrowej wysokości pomieszczenia planujesz
Link do komentarza
Cytat

to ja rozumuję tak
masz drzwi obok drzwi od południa
i jedne drzwi od zachodu
z racji używalności
jak od zachodu zrobisz stałe szklenie to żeby umyć będziesz popindalać na około - mnie by się nie chciało
od południa mam 2 duże okna i drzwi balkonowe
jedno z okien jest przy drzwiach i jest to witryna - wydaje mi się to rozwiązaniem optymalnym.
czyli podpowiadam analogię




nie jestem żaba
co to jest te 8 cm
to wysokość nad podłogówką czy wysokość całkowita od stropu ?
jak jest różnica wysokości tego ostatniego stopnia przy rozwiązaniu 1 ?
Kawał Kobity z Ciebie musi być jak 3 metrowej wysokości pomieszczenia planujesz


Dziękuję Orle za przedstawione rozumowanie. Drobne sprostowanie. To pojedyncze jest od południa, te dwa od zachodu.
Rzecz polega na tym, że te dwa obok siebie, nawet jeśli jedno z nich będzie stałym szkleniem, muszą wyglądać jednakowo, czyli szklenie w skrzydle, czyli prawie taka sama cena. To pojedyncze od południa mogłoby być szkolne w ramie ( inna cena).

Niestety , te 8 cm to całkowita wysokość od stropu, teoretycznie na wszystko, łącznie z podłogówką.
Skąd wziąłeś te 3 m wysokości? Na dole będzie 2,70. U góry jeszcze nie wiem, pewnie zrobię tyle samo. Nie jestem wysoka, za to przyzwyczajona do wysokich pomieszczeń. Nie wiem, jak się będę czuła w tych 2,70.

Co do tego ostatniego stopnia, jego wysokość będzie zależeć od grubości podłogówki.
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję Orle za przedstawione rozumowanie. Drobne sprostowanie. To pojedyncze jest od południa, te dwa od zachodu.
Rzecz polega na tym, że te dwa obok siebie, nawet jeśli jedno z nich będzie stałym szkleniem, muszą wyglądać jednakowo, czyli szklenie w skrzydle, czyli prawie taka sama cena. To pojedyncze od południa mogłoby być szkolne w ramie ( inna cena).

Niestety , te 8 cm to całkowita wysokość od stropu, teoretycznie na wszystko, łącznie z podłogówką.
Skąd wziąłeś te 3 m wysokości? Na dole będzie 2,70. U góry jeszcze nie wiem, pewnie zrobię tyle samo. Nie jestem wysoka, za to przyzwyczajona do wysokich pomieszczeń. Nie wiem, jak się będę czuła w tych 2,70.

Co do tego ostatniego stopnia, jego wysokość będzie zależeć od grubości podłogówki.


zmyliło mnie te 2,91 icon_smile.gif
8 na wszystko powiadasz
na dole tabelka porównawcza
co do drzwi może i nasz rację że wyglądać powinny co najmniej podobnie .
opcja z czapy jedno podmurować zrobić okno lub sięgnąć głębiej do kieszeni zwłaszcza że różnica jak piszesz niewielka
co do stopnia
to jest kwestia tejże wysokości
jeżeli jest to kilka cm to można nadlać wyjdzie po kilka mm na stopień
jeżeli są to 3-4 cm braku wysokości na górnym stopniu to w zasadzie tez nie odczujesz
na pierwszy i drugi stopień patrzysz potem dopiero włączasz automat (przy schodzeniu) - czyli nieodczuwalne
przy wchodzeniu pewnikiem tupniesz nogą jak coś będziesz taszczyć przed sobą
osobiście raczej dołożyłbym ten 1 stopień odwlekając decyzję co dalej do momentu wyprowadzenia dołu (jakieś "niespodziewanki" ) wtedy decyzja dolać i nadlać i ile będzie łatwiejsza
Link do komentarza
Co do podmurowania okna. To od południa było zwykłym oknem. Z uwagi na stronę świata (południe) pociągnęłam je do dołu.
Najprawdopodobniej je zostawię w wersji otwieranej w połowie. Pół szklenia stałego.
Super mi wytłumaczyłeś kwestię schodów icon_smile.gif. Masz rację. Najpierw patrzę, potem zbiegam. Jest więc szansa, że się nie pozabijam, nawet jak schód będzie niższy.
Nie wiem tylko , jak przyjąć wysokość dla okien. Rano się dowiem, czy pomiar jutro, czy w przyszłym tygodniu.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
No i nie wiem, czego te dziesięć pytajników dotyczy . Przeca orły wiedzą wszystko icon_biggrin.gif . Czy chodzi o przyjmowaną dla okien wysokość, czy też terminu pomiaru. Objaśniam. Na pomiar umówiłam się na telefon, że jak będą okoliczności sprzyjające, panowie przyjadą, o czym mnie uprzejmie zawiadomią. (nie przyjechali, zawiadomili).
A z wysokością miałam dylemacik wynikający z kwestii decyzyjnych związanych z tym poziomem i podłogówką.
Już się wszystko wyjaśniło.
Pomiar okien się odbył w ubiegłym tygodniu. W związku z poziomem podłogi stanęło na niższym schodku, czyli rozwiązaniu, które Rysiu sugerował. Tyle , że nie będzie to schodek, a taki poszerzony podeścik. Kierbud twierdzi, że mam szansę, by się na schodach nie zabić.
Z innych wieści: w granicy działki stanęła skrzynka gazowa. Ma ohydny żółty kolor, ale za to jest pięknie osadzona wzdłuż drogi. Pan, który to wykonywał na zlecenie gazowni mówił, że zrobi to najlepiej, jak się da. I zrobił. Sposób osadzenia nie zawęża mi światła drogi, co przy szerokości 5 metrów nie jest bez znaczenia.
Dylematy:
1.Na dniach muszę podjąć decyzję co do wody. Skorzystać z wodociągu (prywatny), czy" produkować" studnię? Nie umiem odpowiedzieć sobie na pytanie, które z rozwiązań ma lepsze uzasadnienie ekonomiczne, zwłaszcza w kategorii użytkowej, eksploatacyjnej,długofalowej (pompa, prąd itp.).

2. Warto dawać do okien kontaktrony? Mój elektryk mówi, że niekoniecznie. Twierdzi, że zasadniej by było zamontować je na roletach. Wierzyć czy nie? Jeszcze mogę te nieszczęsne zamontować fabrycznie na oknach. Pytanie, czy jest sens.

3.Zastanawiam się też nad szerokością drzwi do salonu. Z uwagi na posiadany zwierzyniec, chcę zamontować drzwi. Jednoskrzydłowe chyba niekoniecznie w tym wymiarze. Obecnie otwór jest na 1,20. Mogę go bez problemu powiększyć.



Link do komentarza
Cytat

No i nie wiem, czego te dziesięć pytajników dotyczy . Przeca orły wiedzą wszystko icon_biggrin.gif . Czy chodzi o przyjmowaną dla okien wysokość, czy też terminu pomiaru. Objaśniam. Na pomiar umówiłam się na telefon, że jak będą okoliczności sprzyjające, panowie przyjadą, o czym mnie uprzejmie zawiadomią. (nie przyjechali, zawiadomili).
A z wysokością miałam dylemacik wynikający z kwestii decyzyjnych związanych z tym poziomem i podłogówką.
Już się wszystko wyjaśniło.
Pomiar okien się odbył w ubiegłym tygodniu. W związku z poziomem podłogi stanęło na niższym schodku, czyli rozwiązaniu, które Rysiu sugerował. Tyle , że nie będzie to schodek, a taki poszerzony podeścik. Kierbud twierdzi, że mam szansę, by się na schodach nie zabić.
Z innych wieści: w granicy działki stanęła skrzynka gazowa. Ma ohydny żółty kolor, ale za to jest pięknie osadzona wzdłuż drogi. Pan, który to wykonywał na zlecenie gazowni mówił, że zrobi to najlepiej, jak się da. I zrobił. Sposób osadzenia nie zawęża mi światła drogi, co przy szerokości 5 metrów nie jest bez znaczenia.
Dylematy:
1.Na dniach muszę podjąć decyzję co do wody. Skorzystać z wodociągu (prywatny), czy" produkować" studnię? Nie umiem odpowiedzieć sobie na pytanie, które z rozwiązań ma lepsze uzasadnienie ekonomiczne, zwłaszcza w kategorii użytkowej, eksploatacyjnej,długofalowej (pompa, prąd itp.).

2. Warto dawać do okien kontaktrony? Mój elektryk mówi, że niekoniecznie. Twierdzi, że zasadniej by było zamontować je na roletach. Wierzyć czy nie? Jeszcze mogę te nieszczęsne zamontować fabrycznie na oknach. Pytanie, czy jest sens.

3.Zastanawiam się też nad szerokością drzwi do salonu. Z uwagi na posiadany zwierzyniec, chcę zamontować drzwi. Jednoskrzydłowe chyba niekoniecznie w tym wymiarze. Obecnie otwór jest na 1,20. Mogę go bez problemu powiększyć.


1.A jak zdecydowali inni biorą od niego ,cena wody .
2.Taki rodzaj zabezpieczenia będzie łatwo się wzbudzał bez potrzeby.
3.Te drzwi to wewnętrzne czy ,wyjście na taras .
Link do komentarza
Cytat

1.A jak zdecydowali inni biorą od niego ,cena wody .
2.Taki rodzaj zabezpieczenia będzie łatwo się wzbudzał bez potrzeby.
3.Te drzwi to wewnętrzne czy ,wyjście na taras .


Miło Cię Animusie widzieć w moim dzienniku icon_biggrin.gif .
1. niektórzy korzystają z wodociągu, niektórzy mają studnie. Ceny wody nie znam, w piątek będę w wodociągach to się dowiem. Koszt na wyjściu będzie podobny, bo za podłączenie do wodociągu będę musiała zapłacić gdzieś tyle, ile za wiercenie.
2. czyli odradzasz
3. drzwi wewnętrzne między holem a salonem ( po tym, co widziałam dziś precyzyjnie to by było między holikiem a salonikiem).

Byłabym zapomniała, a kwestia i pilna, i istotna.
W kuchni od rogu do dodatkowego okienka ( 60 cm szerokości) mam 1,68 m. Na tej ścianie ma być kuchenka. Czy dobrze kojarzę, że kuchenka musi być w stosownej odległości od okna? Coś mi świta, że 0,5 m. Wstępnie miała być gazowa, nie znam indukcji, na gazie mi się dobrze gotuje, na płycie elektrycznej nie cierpię. Czy to wystarczy? Trzeba jeszcze odjąć 0,60 na głębokość szafki ze zlewem, która będzie pod oknem właściwym. Ta różnica to będzie kawalątek blatu między kuchenką a zlewem pod kątem prostym. Nie wiem, czy czytelnie to piszę. Jeszcze mogę z tego okienka zrezygnować.
Link do komentarza
Cytat

1.Na dniach muszę podjąć decyzję co do wody. Skorzystać z wodociągu (prywatny), czy" produkować" studnię? Nie umiem odpowiedzieć sobie na pytanie, które z rozwiązań ma lepsze uzasadnienie ekonomiczne, zwłaszcza w kategorii użytkowej, eksploatacyjnej,długofalowej (pompa, prąd itp.).



cóz to znaczy?
Link do komentarza
Cytat

Miło Cię Animusie widzieć w moim dzienniku icon_biggrin.gif .
1. niektórzy korzystają z wodociągu, niektórzy mają studnie. Ceny wody nie znam, w piątek będę w wodociągach to się dowiem. Koszt na wyjściu będzie podobny, bo za podłączenie do wodociągu będę musiała zapłacić gdzieś tyle, ile za wiercenie.
2. czyli odradzasz
3. drzwi wewnętrzne między holem a salonem ( po tym, co widziałam dziś precyzyjnie to by było między holikiem a salonikiem).

Byłabym zapomniała, a kwestia i pilna, i istotna.
W kuchni od rogu do dodatkowego okienka ( 60 cm szerokości) mam 1,68 m. Na tej ścianie ma być kuchenka. Czy dobrze kojarzę, że kuchenka musi być w stosownej odległości od okna? Coś mi świta, że 0,5 m. Wstępnie miała być gazowa, nie znam indukcji, na gazie mi się dobrze gotuje, na płycie elektrycznej nie cierpię. Czy to wystarczy? Trzeba jeszcze odjąć 0,60 na głębokość szafki ze zlewem, która będzie pod oknem właściwym. Ta różnica to będzie kawalątek blatu między kuchenką a zlewem pod kątem prostym. Nie wiem, czy czytelnie to piszę. Jeszcze mogę z tego okienka zrezygnować.


1.To ja wolę studnie przynajmniej nikt wodomierza Ci nie założy .
2.Są lepsze zabezpieczenia.
3.Bez projektu nie ugryzę, rzut proszę. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

To znaczy, że pionierzy na tej ulicy, jak kupili pole, to musieli zrobić sobie wodociąg. W zasadzie nie wiem, dlaczego bo i tak robili studnie. I mają wybór.


Dla podkreślenia możliwości pionierów wyszedł podwójny post, kasuję ten jeden niniejszym icon_biggrin.gif.

Cytat

Się jąkasz icon_smile.gif
a co ze ściekami?


Też mi się zdarza icon_biggrin.gif .
Ścieki do szamba , wieś jest kanalizowana, ale moja uliczka jeszcze nie.
Link do komentarza
Cytat

O tej godzinie to świta w Kuala Lumpur, ale kojarzysz dobrze. icon_biggrin.gif


Cienka jestem z geografii jak papierek lakmusowy, ale wierzę na słowo icon_biggrin.gif .
A Ty Jani to mi lepiej napisz, czy to okienko ma sens, czy to będzie niewypał.
Koleżance Agacie E. tak pięknie wszyscy kuchnię ustawiali, a mnie nikt nie chce icon_cry.gif .
Link do komentarza
Cytat

1.To ja wolę studnie przynajmniej nikt wodomierza Ci nie założy .
2.Są lepsze zabezpieczenia.
3.Bez projektu nie ugryzę, rzut proszę.


1. to jest plus, tylko te koszty mnie zastanawiają.
2. Rozwiń proszę, jakie. W domu na stałe pies i dwa koty
3. do czego Ci projekt icon_eek.gif do szerokości drzwi? Muszę ustalić , czy jedno skrzydło czy dwa. Poszukam rzutu jutro, bo padam.

Cytat

ile pionierzy by chcieli - żebyś się mogła wpiąć? Pytałaś może?


Rozmowa była dawno temu, dokładnie nie pamiętam, ale parę tysi było.
Link do komentarza
Cytat

A Ty Jani to mi lepiej napisz, czy to okienko ma sens, czy to będzie niewypał.
Koleżance Agacie E. tak pięknie wszyscy kuchnię ustawiali, a mnie nikt nie chce icon_cry.gif .


Zapodaj jakiego szkica z wymiarami to się w 3D obaczy.



Cytat

W Kuala Lumpur jest 7:22 :scratching:


Bliższe ciału Kuala Lumpur niż Bangkok. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

1. to jest plus, tylko te koszty mnie zastanawiają.
2. Rozwiń proszę, jakie. W domu na stałe pies i dwa koty
3. do czego Ci projekt icon_eek.gif do szerokości drzwi? Muszę ustalić , czy jedno skrzydło czy dwa. Poszukam rzutu jutro, bo padam.


Rozmowa była dawno temu, dokładnie nie pamiętam, ale parę tysi było.


1.O koszty trzeba pytać sąsiadów tych co mają odwierty .
2.W okna (blokady antywyważeniowe , szyby P4)
w sypialniach czujki ruchu nie aktywne w nocy ,aktywowane podczas nieobecności ,na zwierzaki nie ma mocnych icon_smile.gif
wydzielenie stref dla zwierząt ,na parterze niestety kontaktrony sygnalizujące próbę otwarcia okna z zewnątrz. W pozostałych zamykanych pomieszczeniach z oknami czujki ruchu. Są czujki co nie reagują na koty i pieski ale po około 200 zł za sztukę.
3.Do przeanalizowania komunikacji . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
znaczy się tak
co do wody
prywatny wodociąg czyli któryś z pionierów ma studnie , hydrofornię i rozprowadzone do sąsiadów czy Pewik został sprywatyzowany?
rada
zależne od jakości wody z obu źródeł
rezygnowałem ze studni bo woda żelazista była
niedokręcony kran przez noc = ruda wanna
koszty eksploatacyjne w zasadzie porównywalne przynajmniej u mnie.

dobry kontaktron nie jest zły
tylko trzeba go mądrze umiejscowić żeby okno móc uchylić a alarmu nie włączyć


indukcja a gaz
indukcja wymaga "lepsiejszych garów"
na gazie zagotujesz w czymkolwiek
indukcja grzeje jakby szybciej , ( w galileo pokazywali eksperyment z zapalaniem oleju na patelni - indukcja wyszła zwycięsko gaz zapalił jako pierwszy )
decydując się na gaz decydujesz się na 2 abonament
chyba że ogrzewanie masz na gaz to wybór kuchenki już jest kwestią chciejstwa

Link do komentarza
Cytat

nie lubię gazu. zdecydowanie nie będę chciała mieć. jak jestem u rodziców to mam wrażenie, że wszystko gotuje się 100 lat dłużej. Faktem jest, że do elektryka/ indukcji trzeba się przekonać i naumieć.

Z garami bym nie demonizowała, można kupić po taniosi i indukcyjne.




nie demonizuje
bo można i w " lepsiejszych " na gazie też gotować i ma to swoje uzasadnienie ekonomiczne
Link do komentarza
Cytat

nie lubię gazu. zdecydowanie nie będę chciała mieć. jak jestem u rodziców to mam wrażenie, że wszystko gotuje się 100 lat dłużej. Faktem jest, że do elektryka/ indukcji trzeba się przekonać i naumieć.

Z garami bym nie demonizowała, można kupić po taniosi i indukcyjne.


Olać gaz ,rurociągi,projekty,odbiory i rury na wierzchu . icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Ja w sprawie studni icon_biggrin.gif
Po moich doświadczenia z domu rodzinnego zdecydowanie wybrałbym studnię. Nawet gdyby woda była jakaś tam to spokojnie można założyć jakieś tam filtry i będzie miało się własną wodę a płacić będziesz tylko za prąd, a nie za prąd i wodę. Jeżeli chodzi o koszta to mając własne ujęcie wody i stosowną do tego aparaturę będziesz płacić mniej niż za wodę niż z rurociągu.

Co do tego rurociągu prywatnego to też czegoś nie rozumiem, rurociąg prywatny a woda czyja?
Link do komentarza
Cytat

Ja w sprawie studni icon_biggrin.gif
Po moich doświadczenia z domu rodzinnego zdecydowanie wybrałbym studnię. Nawet gdyby woda była jakaś tam to spokojnie można założyć jakieś tam filtry i będzie miało się własną wodę a płacić będziesz tylko za prąd, a nie za prąd i wodę. Jeżeli chodzi o koszta to mając własne ujęcie wody i stosowną do tego aparaturę będziesz płacić mniej niż za wodę niż z rurociągu.


nie zawsze Heniu. Czasem woda jest tak syficzna, że cała aparatura, filtry, itd. wychodzą w podobnej cenie, albo i drożej.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

nie zawsze Heniu. Czasem woda jest tak syficzna, że cała aparatura, filtry, itd. wychodzą w podobnej cenie, albo i drożej.


Jeżeli studnia głębinowa to wada jest przeważnie dobra, ale w omawianym przypadku tubylcy posiadają studnie czyli można wnioskować, że woda jest dobrej jakości.
Co do kosztów całej aparatury tak nieraz bywa, że musi być bardzo rozbudowana stacja uzdatniania wody, ale nie którzy są skazani na takie coś a inni maja wybór gdy mogą podpiąć się do wodociągu lub robić własne ujęcie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...