Skocz do zawartości

mhtyl zbanowany


Recommended Posts

Dzień dobry,

związku z tym, że mhtyl ma wielu znajomych na Forum postanowiłem poinformować Was, że dałem Henrykowi miesięcznego bana. Czuję się w obowiązku wyjaśnić dlaczego to zrobiłem.

Generalnie, mimo wielokrotnego upominania z mojej strony mhtyl często prowokuje do utarczek słownych i prowadzi do wzajemnego obrażania lub obraża rozmówców. Wiem, ze Henryk jest pomocnym Forumowiczem, ale zdaje się, że wykorzystałem wszystkie środki, które mam, aby go zdyscyplinować.

Pozdrawiam

Marcin Szymanik

Link do komentarza
7 godzin temu, Redakcja napisał:

Dzień dobry,

związku z tym, że mhtyl ma wielu znajomych na Forum postanowiłem poinformować Was, że dałem Henrykowi miesięcznego bana. Czuję się w obowiązku wyjaśnić dlaczego to zrobiłem.

Generalnie, mimo wielokrotnego upominania z mojej strony mhtyl często prowokuje do utarczek słownych i prowadzi do wzajemnego obrażania lub obraża rozmówców. Wiem, ze Henryk jest pomocnym Forumowiczem, ale zdaje się, że wykorzystałem wszystkie środki, które mam, aby go zdyscyplinować.

Pozdrawiam

Marcin Szymanik

Nareszcie! Od niedawna tu jestem ale jego zaczepek nie da się czytać...

Link do komentarza
17 godzin temu, uroboros napisał:

no, nie wiem...

nic specjalnego nie zauważyłem...

Może już przywykłeś, a może Redakcja zdążyła posprzątać jego wynurzenia.

 

Ja napiszę od siebie. Jestem tu kilka lat i na początku Henryk był bardzo pomocnym użytkownikiem i sympatycznym zarazem. Nie wiem co się stało w ostatnich dwóch latach, ale to zdecydowanie nie ta sama osoba, którą poznałam na początku.

 

Pytanie czy stosowane bany zostaną w końcu przemyślane, czy wróci z jeszcze większą goryczą :icon_rolleyes:

Link do komentarza

Ja na jego miejscu bym na pewno nie wracał. Fakt że Henryk był zbyt zaangażowany i emocjonalnie związany z forum, można to porównać do pępowiny. Cóż zabieg aborcji ze strony matki, jest nieodwracalny i definitywny. To że został wywalony to w sumie nie jego wybór choć indywidualną jest kwestia oceny stopnia regresji jakości wypowiedzi itd, Cóż Jak Heniu jesteś TU niemile widziany to przenieś się gdzie indziej i generuj ruch na stronach. B|

Link do komentarza

Tak sobie myślę, że przy dość "ugrzecznionej" formule tego forum faktycznie mógł nie mieć okazji wykazać się w 100% - natomiast na pewno traktowany był przez wszystkich "lajtowo" nawet przy całokształcie obraźliwych wpisów jakie tu niejednokrotnie uskuteczniał. Myślę, że w innym (czytać: bardziej "dzikim") miejscu internetu może zostać najnormalniej w świecie zmieciony hejtem.

Link do komentarza
11 minut temu, gawel napisał:

Ja na jego miejscu bym na pewno nie wracał. Fakt że Henryk był zbyt zaangażowany i emocjonalnie związany z forum, można to porównać do pępowiny. Cóż zabieg aborcji ze strony matki, jest nieodwracalny i definitywny. To że został wywalony to w sumie nie jego wybór choć indywidualną jest kwestia oceny stopnia regresji jakości wypowiedzi itd, Cóż Jak Heniu jesteś TU niemile widziany to przenieś się gdzie indziej i generuj ruch na stronach. B|

Zgłupłeś czy jak?

Link do komentarza

Dajcie spokój. Gdyby nie Henryk wiałoby tu nudą. Poza tym ma naprawdę pomocne rady. A to, że czadem upuści ciśnienia - gdzieś trzeba. I rzeczywiście jeśli ktoś jeszcze nie zna jego sposobu bycia na forum, może czuć się urażony.  Generalnie jednak potrafi dobrze wyczuć innego forumowicza co do treści jakie prezentuje.

Wracaj Henryk tutaj i już!

Link do komentarza

Ludziska często prowokują naszego Szeryfa do niecnych zachowań. Też często odnosiłem wrażenie że mhtyl reaguje zbyt impulsywnie na zaczepki i za bardzo na serio traktuje swoich adwersarzy. Tak doświadczony user powinien jednak wykazywać więcej powściągliwości, bo co innego gdyby takie zachowania przytrafiały się np. mnie.B|

Heniu wracaj i nie słuchaj gawela, bo bez Ciebie to forum stoczy się na krawędź bezprawia.:D

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
8 minut temu, demo napisał:

Ludziska często prowokują naszego Szeryfa do niecnych zachowań. Też często odnosiłem wrażenie że mhtyl reaguje zbyt impulsywnie na zaczepki i za bardzo na serio traktuje swoich adwersarzy. Tak doświadczony user powinien jednak wykazywać więcej powściągliwości, bo co innego gdyby takie zachowania przytrafiały się np. mnie.B|

Heniu wracaj i nie słuchaj gawela, bo bez Ciebie to forum stoczy się na krawędź bezprawia.:D

No no, dobrze prawisz. I zaraz Zenek z pięcioma kontami będzie tu swoje herezje wciskał!

Link do komentarza
2 godziny temu, Takiowaki napisał:

No no, dobrze prawisz. I zaraz Zenek z pięcioma kontami będzie tu swoje herezje wciskał!

Raczej bym nie demonizował roli Zenka na tym forum. Gościu lgnie do ludzi, lubi sobie pogadać, a czasami więcej gada niż wie. Czy to takie straszne ?. Nie zawsze zaraz trzeba oponenta wdeptać w glebę i wywalić na zbity pysk. :icon_idea:

Chyba z wiekiem staję się coraz bardziej koncyliacyjny i sam nie wiem czy to dobrze czy źle.

Ale pewnego rodzaju ludzi dalej nie znoszę i nawet wiek nic w tym nie zmienia.:icon_confused:

Link do komentarza
50 minut temu, demo napisał:

Chyba z wiekiem staję się coraz bardziej koncyliacyjny i sam nie wiem czy to dobrze czy źle.

Teraz kwestia, kogo częściej przytulisz. Zenka, który jest prostym człowiekiem z niepohamowanym apetytem na wiedzę i zadającym wieeele pytań, aczkolwiek słabo czasami kojarzącym fakty. Kontra Szeryf wiele wiedzący, czasami za wiele, aczkolwiek ochoczo piszący w każdym temacie, lecz nie znoszący sprzeciwu. No i węszący wszędzie teorie spiskowe (taki Antoni M. tego forum).

Link do komentarza
2 minuty temu, uroboros napisał:

Dlaczego zaocznie obrażasz kolegę??? Czym Ci tak podpadł?

Dlaczego uważasz to za obrazę? To porównanie odnośnie ilości teorii i twardego trzymania się swojej racji.

Więc w tym przypadku "obraza" wynika z Twojej oceny i sympatii do owego Antoniego M.

Moim kolegą nie jest, a to co pisze na forum jest publiczne. Więc gdy wróci może się spokojnie do tego ustosunkować, wszak posty moje jak i Jego nie giną na forum.

Link do komentarza
Dnia 21.11.2017 o 21:17, MrTomo napisał:

Dajcie spokój. Gdyby nie Henryk wiałoby tu nudą. Poza tym ma naprawdę pomocne rady. A to, że czadem upuści ciśnienia - gdzieś trzeba. I rzeczywiście jeśli ktoś jeszcze nie zna jego sposobu bycia na forum, może czuć się urażony.  Generalnie jednak potrafi dobrze wyczuć innego forumowicza co do treści jakie prezentuje.

Wracaj Henryk tutaj i już!

Wczoraj był dzień kolejarza... może by tak dyrekcja "z-amnestionowała" mu z połowę kary?

Dnia 23.11.2017 o 13:48, demo napisał:

 Ale pewnego rodzaju ludzi dalej nie znoszę i nawet wiek nic w tym nie zmienia.:icon_confused:

Na to dopiero wieko pomaga.

Link do komentarza
3 godziny temu, bobiczek napisał:

Było brzydko, niefajnie i bez sensu.

Najgorsze chyba to że pomiędzy dwójką starych i w jakiś sposób zżytych już użytkowników forum.

Prawda.

Ze swojej strony przepraszam za sytuację, aczkolwiek podkreślam, że nie ingerowałem w decyzję administracji.

I przychylam się do próśb o odbanowanie Heńka. A gdyby moje zdanie miało być języczkiem u wagi, to jestem za tym, by zrobić to niezwłocznie.

Link do komentarza

Pitu pitu srytu srytu, lubię Henia i pomimo różnicy zdań można z nim zawsze chwile pogadać, ale przez telefon a nie tym psudo forum. Moim zdaniem na tyle na ile Heniek generował ruch na tym forum zwiększając wartość choćby reklam za które redakcja nie ma problemu aby pobierać opłaty, o tyle dołożenie trochę obiektywizmu i wyrozumiałości wobec jego osoby jest już problemem dlatego w mojej ocenie ban dla Henia nie powinien być nigdy odwieszony aby forum dobrnęło do poziomu trupa tak jak to miało miejsce 7 lat temu . Kiedy był jeden wpis na tydzień ( nierzadko mój). 

Link do komentarza

To były takie czasy???:icon_eek:O.o

 

 

Już prawie całe kółko różańcowe wstawia się za Heniem - Redakcjo! udziel tej amnestii tak na Black Weekend,  please...

On się pewnie na długo nie wyhamuje, ale przez Adwent będzie bardziej... rodzinnie  :icon_biggrin:

Link do komentarza

Ten Wasz cały Henio jest zabawny i pomocny, ale z drugiej strony jeżeli dopada go np. kryzys wieku średniego to raczej nie powinien odreagowywać na forum :)

1 godzinę temu, gawel napisał:

generował ruch na tym forum

No generował. Ale indywidualnie dość ;) Pomaga rozwiązać problem. Załóżmy, że uruchamia dyskusję. Ale pomoże w niej komuś, a pozostałych obserwujących być może odstraszy od dyskusji.

 

To jest społeczeństwo. Tu przydałoby się dogadywać bez napinek i małych wojenek.

 

Bo forum budujemy.dom przekształci się na wybudowalismy.dom . A nikt wieczny nie jest i zacznie umierać od braku nowych użytkowników. Ludzie się wypalają przecież.

 

I też liczę, że odwieszą Mu bana. A Wy, jako jego znajomi, delikatnie mu będziecie przypominać o zachowaniu odpowiednim. Mocno się mylę? :)

Link do komentarza

Henryk gnidą nie jest.

Ma mały margines tolerancji, ale to wynika z jego prawości i jak ktoś napisał wyżej - z niskiego punktu zapalnego.

 

Bana nie dostał z nadania gnidy, tylko z poprawności i prawości Redakcji, której decyzja wynikała z subiektywnej oceny, dopuszczalnych marginesów prawości i poprawności forumowej.

 

W tym przypadku marginesy rozjechały się i wynik jest taki jak jest.

 

A skoro decyzja była subiektywna, to być może zostanie zastosowany akt "łaski" - fajnie by było, bo człowiek na diecie bananowej źle się czuje :D .

 

I na koniec. Na tym Forum gnidy mają mały zakres oddziaływania na Redakcję - i to jest piękne i stanowi atrakcyjność tego Forum. Tak trzymać Redakcjo.

 

 

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
25 minut temu, bajbaga napisał:

I na koniec. Na tym Forum gnidy mają mały zakres oddziaływania na Redakcję - i to jest piękne i stanowi atrakcyjność tego Forum. Tak trzymać Redakcjo.

Fajnie by było, gdyby np. dwóch użytkowników z jakimś dłuższym stażem na forum i wysokim punktem zapalnym dodatkowo doglądało forum... Redakcja bywa jak bywa, a czasami szybka blokada kłótliwych gamoni w temacie by pomogła niepotrzebnej eskalacji i dodatkowym 2-3 stronom wpisów.

Link do komentarza
Dnia 25.11.2017 o 10:23, Takiowaki napisał:

Fajnie by było, gdyby np. dwóch użytkowników z jakimś dłuższym stażem na forum i wysokim punktem zapalnym dodatkowo doglądało forum... Redakcja bywa jak bywa, a czasami szybka blokada kłótliwych gamoni w temacie by pomogła niepotrzebnej eskalacji i dodatkowym 2-3 stronom wpisów.

Trochę nad tym myślałem i nie znalazłem lepszego rozwiązania niż te, które mamy. Nawet praktykowałem taką opcję około 7 lat temu. Z czasem zmienia się stosunek innych Forumowiczów do moderatora, przestaje być "zwykłym" użytkownikiem a zostaje kontrolerem. To się nie sprawdza. Wierzę natomiast w posty przywołujące do porządku, ale do tego nie trzeba być moderatorem.

Pozdrawiam

Marcin

Link do komentarza
33 minuty temu, Redakcja napisał:

Z czasem zmienia się stosunek innych Forumowiczów do moderatora, przestaje być "zwykłym" użytkownikiem a zostaje kontrolerem. To się nie sprawdza.

Też to przerabiałem. Rozwiązywało się to dwojako.

Daje się uprawnienia moderatora w tajemnicy przed resztą ogółu. Rozsądny będzie pomagał, nierozsądny szybko uprawnienia straci.

Ewentualnie dobry i zły glina. Moderator pracuje, winę przypisujemy właściwemu Adminowi ;)

Ale co ja tam wiem... :D

Link do komentarza
55 minut temu, Redakcja napisał:

Trochę nad tym myślałem i nie znalazłem lepszego rozwiązania niż te, które mamy. Nawet praktykowałem taką opcję około 7 lat temu. Z czasem zmienia się stosunek innych Forumowiczów do moderatora, przestaje być "zwykłym" użytkownikiem a zostaje kontrolerem. To się nie sprawdza. Wierzę natomiast w posty przywołujące do porządku, ale do tego nie trzeba być moderatorem.

Zgadza się. Nie sprawdza się. Jestem modem na elektrodzie i nigdy więcej. :icon_biggrin:

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...