Skocz do zawartości

Odchudzanie


Recommended Posts

Ciekawy artykuł, jak zawsze coś fajnego wyszperasz icon_wink.gif . Jednak jest on którąś z kolei powtarzalną sytuacją dotyczącą mody i powielania komunałów.
Jednak, jeżeli uświadomimy sobie ile to już produktów było zabójczych w ciągu ostatnich nawet nie 100 a 20 lat to zaryzykuję pewną tezę, że całe to zjawisko to wyewoluowana selekcja naturalna.

A dlatego że trzeba mieć mentalność owcy i inteligencję pudla, aby w takie bzdury uwierzyć i jeszcze to stosować, zwiększając przy tym koszty. Jak wynika z treści artykułu takie rewelacje mogą być i są szkodliwe dla zdrowia dlatego przyspieszają eliminację z naszego społeczeństwa i pudli i owiec. Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
To jest piękne, co by nie mówić...

Miałem podobną pielęgniarkę w czasie "polegiwania" na neurologii, tylko fartuch zapinany był na guziczki niesforne, samoodpinające się i nie wprowadzające właścicielki w zakłopotanie przy wkłuwaniu kroplówki w wenflon - to były piękne zmiany pielęgniarek...

Ale moje trudności w zapinaniu zamka wyglądają jednak nieco inaczej .
Link do komentarza
Cytat

Wstrząsające i prawdziwe i jeszcze raz powtórzę
Cytat

trzeba mieć mentalność owcy i inteligencję pudla

aby stosować się do zaleceń dietetycznych WHO na prawdę i powtórzę jeżeli chodzi o sto parędziesiąt mln Amerykanów którzy umrą z powodu diety wysoko węglowodanowej, że to po prostu selekcja naturalna. Brutalne ale i prawdziwe. Jeżeli dodamy do tego stosowanie statyn i obniżenie cholesterolu co powoduje zdebilenie biednych starszych ludzi którzy zamiast doczekać w spokoju swojego końca zostają w sumie zamordowani to młode pokolenie już nie będzie musiało brać statyn bo nie dożyje nawet wieku średniego.

JUz całkiem filozofuję, ale jeżeli weźmiemy poziom intelektualny ogromnej części Amerykanów to w sumie nie ma kogo żałować. Czyli " nic sie nie stało" icon_biggrin.gif Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
i jeszcze

http://nowadebata.pl/2012/02/24/tlusta-die...ubesem-czesc-2/

Cytat

Nasilającą się niemal od 50 lat epidemię otyłości coraz wyraźniej charakteryzuje pewien paradoks: im ?bardziej? wiemy, dlaczego tyjemy, tym więcej mamy otyłych. Jak to możliwe, skoro rozwiązanie problemu jest, zdaniem ekspertów, tak dobrze znane i dziecinnie proste: wystarczy ?mniej jeść i więcej się ruszać?? Jak to zwykle bywa, w opinii fachowców teoria jest dobra, tylko ludzie jacyś trefni.



icon_lol.gif

Cytat

Mówiąc o pozytywnej roli wysiłku fizycznego w odchudzaniu, naukowcy co prawda przyznają, że nie udało się jej obiektywnie udowodnić, ale używają przy tym często wyrażenia ?jak dotąd?. Dzięki temu hipoteza żyje, bo wciąż istnieje potencjalna możliwość, że w końcu uda się dowieść jej słuszności. Musimy sobie uświadomić, że teoria, iż zwiększając wydatkowanie energii chudniemy, ma już ponad sto lat. Już w 1907 roku sugerował tę zależność jeden z czołowych badaczy otyłości i cukrzycy w Europie, Carl von Noorden.

Tak naprawdę hipotezę tę testował na sobie w latach 60-tych XIX w. słynny brytyjski przedsiębiorca pogrzebowy William Banting, który był tak gruby, że ze schodów schodził tylko tyłem. Za namową jednego z lekarzy zaczął uprawiać wiosłowanie: ?codziennie rano wiosłował przez 2 godziny?. W efekcie wzmocnił sylwetkę, przybyło mu mięśni, a wraz z nimi pojawił się u niego ?wilczy apetyt?, któremu nie potrafił się oprzeć. Zaczął więc tyć, i tył do czasu aż , jak sam pisał w słynnej broszurze Letter on Corpulence , ?przyjaciel nie poradził mi, abym zaniechał ćwiczeń fizycznych?. Zatem skoro mamy teorię, którą świat nauki bada od ponad 100 lat, i mimo najlepszych chęci nie potrafi jej udowodnić, to może warto, choć na próbę, uznać, że jest ona błędna?



i

Cytat

Na koniec zauważmy, że gdy tylko uwolnimy się z pułapki, w jaką wpędziła nas teoria bilansu kalorycznego, i przyjmiemy perspektywę biologiczną (np. hipotezę insulinową), od razu dostrzeżemy, dlaczego ?odchudzanie przez sport? nie działa. W ujęciu biologicznym nie chodzi bowiem o liczbę spożywanych kalorii, ale o to, z jakich pokarmów pochodzą. Zobaczymy, że urzędowa dietetyka, od 40 lat owładnięta lękiem przed tłuszczami i kaloriami, myli skutek z przyczyną, ponieważ ?lenistwo i obżarstwo? nie są przyczyną otyłości, ale jej rezultatem. Kiedy zaburzenia hormonalne (np. stale podwyższony poziom insuliny spowodowany wysokowęglowodanową dietą) sprawiają, że tyjemy, oznacza to, że coraz więcej spożywanych kalorii magazynowanych jest w tkance tłuszczowej, a coraz mniej dostępnych jest dla innych komórek jako paliwo. Aby wyrównać ten deficyt, stajemy się bardziej głodni i/lub bardziej ?leniwi?. Zatem działa u nas nieubłagany mechanizm kompensacyjny ? jemy więcej i mniej ?się ruszamy?, ponieważ tyjemy, zaś nie odwrotnie. W związku z tym nie można ?zabiegać, zadźwigać, zaspacerować? problemów metabolicznych wywołanych dietą bogatą w pokarmy, które zaburzają działanie różnych hormonów, z insuliną na czele. Kiedy sobie to uświadomimy, zrozumiemy również, że za otyłość odpowiadają w dużym stopniu błędne rekomendacje żywieniowe, rozpropagowane przez rozmaite instytucje publiczne, które zalecają ludziom spożywanie pokarmów, które nie tylko tuczą, ale również nie pozwalają się najeść.



to wygląda znajomo :scratching:

Cytat

Pozbywając się złudzeń co do wpływu aktywności fizycznej na wagę ciała, będziemy mogli w końcu uprawiać nasze ulubione sporty dla czystej przyjemności, dla lepszej kondycji, a nie z poczucia obowiązku spalania kalorii. A kiedy mamy ochotę, możemy z czystym sumieniem poleniuchować i też będzie dobrze. Uff. Co za ulga!

Edytowano przez 3of5 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
super napisane co do wysiłku fizycznego trochę zaklnę( aby zaakcentować odpowiednio) ale teoria żeby zapier...ć na siłowni po to żeby móc jeszcze więcej wpier..ć to poroniony pomysł.
Link do komentarza
link do tego samego artykułu (tylko w trochę innej wersji) masz na samym górze icon_rolleyes.gif

z komentarzy pod artykułem
Cytat

Na czym polega "myk"? Otóż osoby, które decydują się na dietę bezglutenową, automatycznie zaczynają jeść mniej bezwartościowych i małowartościowych węglowodanów. W wielu wypadkach to wystarczy żeby lepiej się poczuć, stracić na wadze, a nawet uzyskać znaczącą poprawę w chorobach autoimmunologicznych.

Link do komentarza
Dla miłośników musli i jogurtów

"Aktor przeprowadził eksperyment - przytył na diecie niskotłuszczowej
Damon Ga­me­au, au­stra­lij­ski aktor, na­krę­cił kon­tro­wer­syj­ny do­ku­ment na temat za­war­to­ści cu­krów w pro­duk­tach die­te­tycz­nych. Prze­pro­wa­dził eks­pe­ry­ment, w któ­rym kró­li­kiem do­świad­czal­nym zo­stał... on sam."

http://kobieta.onet.pl/zdrowie/aktor-przep...uszczowej/02s22
Link do komentarza
Cytat

Dla miłośników musli i jogurtów

"Aktor przeprowadził eksperyment - przytył na diecie niskotłuszczowej
Damon Ga­me­au, au­stra­lij­ski aktor, na­krę­cił kon­tro­wer­syj­ny do­ku­ment na temat za­war­to­ści cu­krów w pro­duk­tach die­te­tycz­nych. Prze­pro­wa­dził eks­pe­ry­ment, w któ­rym kró­li­kiem do­świad­czal­nym zo­stał... on sam."

http://kobieta.onet.pl/zdrowie/aktor-przep...uszczowej/02s22


kontrowersyjne to to jest, ale li tylko z powodu, że mimo min 8 klas podstawówki ludzie nie potrafią czytać
czytać składu tego, co kupują - w większości smakowych jogurcików serków itp "zdrowych żarć" jest tyle cukru co w kokakoli, jest WYRAŹNIE napisane, wystarczy porównać, ale kto by to czytał
Link do komentarza
Cytat

kontrowersyjne to to jest, ale li tylko z powodu, że mimo min 8 klas podstawówki ludzie nie potrafią czytać
czytać składu tego, co kupują - w większości smakowych jogurcików serków itp "zdrowych żarć" jest tyle cukru co w kokakoli, jest WYRAŹNIE napisane, wystarczy porównać, ale kto by to czytał


Artur wiele osób czyta tylko cenę jednostkową. A to dno dna. Już cena za 1k/l lest bardziej miarodajna. Potem należałoby spojrzeć na skład no i datę ważności. Ja dat nie sprawdzam biorę zawsze towary z końca czyli od ściany icon_redface.gif
Link do komentarza
Czytam ... ostatnio się zszokowałam .
Reklama w telewizorni papirusa do cycków kurzych ... piknie wygląda , se myslę : no co może być na tym papirusie oprócz ziół? No to będąc w sklepie se wzięłam do ręki opakowanie i czytam ...... czyyyytam .... czyyyytam .... i przecieram oczy !!!!!
Żesz kuźwa .... nazwy w większości mi nieznane i tablica mendelejewa :O
Se myślę - co za idiota to wymyślił !!!!! Debil i kretyn !!!! Trują ludzi niczego nieświadomych bo jak spojrzeć na reklamę ... to same zdrowie : papirus i zioła !!! icon_evil.gif
No to wkurzona odłożyłam na półkę i sama sobie zrobiłam w domu papirus z ziołami 100% natural. Zajęło 5 minut .

Masakra .... czytać , ludzie ... czytać !!!!Bo można się nieźle zdziwić i nadziać....
Link do komentarza
Warto sobie przypomnieć stare porzekadło ludowe:

Cytat

Tanie mięso psy jedzą.



Tyle, że teraz pies mądrzejszy od człowieka i bele czego do pyska nie weźmie.

Ps. A jak dodać do tego, że kupując karmę dla psa (kota) każdy zwraca uwagę co tam jest zawarte, a dla siebie - byle taniej (i okulary w domu).

Ewolucja, ludzie, ewolucja - zamieniliśmy się rolami. icon_evil.gif
Link do komentarza
Cytat

Warto sobie przypomnieć stare porzekadło ludowe:



Tyle, że teraz pies mądrzejszy od człowieka i bele czego do pyska nie weźmie.

Ps. A jak dodać do tego, że kupując karmę dla psa (kota) każdy zwraca uwagę co tam jest zawarte, a dla siebie - byle taniej (i okulary w domu).

Ewolucja, ludzie, ewolucja - zamieniliśmy się rolami. icon_evil.gif


W myśl przysłowia stajesz się tym co jesz , w naszym ślicznym kraju mamy same pasztety i kupy, żeby dosadniej nie powiedzieć . icon_confused.gif
Link do komentarza
Gość gawel
Czy głodówka ma sens? Jak rozpocząć głodówkę ? Jak się do niej przygotować?

Na te i wiele innych pytań dotyczących głodówki odpowiem dzisiaj. Zapomniałem śniadania icon_evil.gif Tak że na 2 i 3 pytanie odpowiedź mam już załatwioną icon_idea.gif
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Czy głodówka ma sens? Jak rozpocząć głodówkę ? Jak się do niej przygotować?

Na te i wiele innych pytań dotyczących głodówki odpowiem dzisiaj. Zapomniałem śniadania icon_evil.gif Tak że na 2 i 3 pytanie odpowiedź mam już załatwioną icon_idea.gif


Odpowiadam na pytanie nr 1 ma , ie ważyłem się co prawda, ale obwód mi sie zmniejszył w pasie o jedną dziorke w pasku i jakieś te spodnie większe się zrobiły chyba się odeprały icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Ostatnio takie cudo wyhaczyłam

http://natemat.pl/69589,dieta-5-2-na-czym-polega-jej-sukces

Oglądałam w telewizorni na BBC dokument o dziennikarzu który poddał sie na miesiąc tej diecie

fragment :
https://www.youtube.com/watch?v=p9YxZrtM0dg

Pewnie gdzieś mozna znaleźć całość .
Mnie przekonał icon_smile.gif

Jestem na etapie dojrzewania do decyzji icon_wink.gif



zrobię tylko tak zalamka.jpg bo już mi się więcej pisać nie chce.
Link do komentarza
Ok, przemyślałam.
Zaczynam .... założenia mniej więcej jak u dietetyka - 1200-1300kcal dziennie w 4-5 posiłkach , codziennie ruch - stepper na zmianę z siłownią . Ograniczyć alkohol , wycofać słodycze i zastąpić je owocami ... i naumieć sie pić whiskey bez coli icon_lol.gif
Idę na stepper - godzina pomykania do jakiegoś filmu.
Buźka kochani. Nie spinajcie się tak icon_wink.gif ... człowiek całe życie szuka , doświadcza, próbuje.
Każdy jest inny i to co dobre dla jednego niekoniecznie musi skutkować pozytywnie u drugiego icon_wink.gif
Bedzie dobrze icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Ok, przemyślałam.
Zaczynam .... założenia mniej więcej jak u dietetyka - 1200-1300kcal dziennie w 4-5 posiłkach , codziennie ruch - stepper na zmianę z siłownią . Ograniczyć alkohol , wycofać słodycze i zastąpić je owocami ... i naumieć sie pić whiskey bez coli icon_lol.gif
Idę na stepper - godzina pomykania do jakiegoś filmu.
Buźka kochani. Nie spinajcie się tak icon_wink.gif ... człowiek całe życie szuka , doświadcza, próbuje.
Każdy jest inny i to co dobre dla jednego niekoniecznie musi skutkować pozytywnie u drugiego icon_wink.gif
Bedzie dobrze icon_biggrin.gif


Który raz zaczynasz dietę? Tak z ciekawości się pytam bo mnie wydaje się że Dukana to z 15 razy zaczynałaś. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Nie Ona jedna (nie szukając daleko) icon_biggrin.gif


Kuda mi do Daggulli??? Ja zaczynam 4 raz na tym forum i chyba od 2010 roku, To jest chyba jej kwartalna jak nie miesięczna norma icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Ja tak bardziej o sobie icon_smile.gif
Więcej na razie nic nie napiszę żeby nie zapeszyć.Więcej około 31 marca (jeśli nie "polegnę")


Spokojnie nie polegniesz, zaglądaj będziemy "porównywać notatki " i się wzajemnie motywować. Ja stwierdziłem że tym razem nie jestem na diecie i to działa na mnie odciążająco psychicznie , w zdrowym ciele zdrowy duch, odwracając to stwierdzenie najpierw trzeba rozpocząć od uporządkowania własnych emocji, To powoduje, że sytuacje o bo ty / ja tego jeść nie mogę bo jestem na diecie" Ciebie nie dotyczą. Jeżeli czegoś nie jem to jet mój wybór , jeżeli zjem to też z tym że jestem świadomy (tak tak Addiq to jest klucz do sukcesu icon_mrgreen.gif icon_razz.gif)konsekwencji o sam dokonuję oceny sytuacji i właściwego wyboru.



Link do komentarza
Cytat

Dzień dobry .

Jakieś porządki robią tam na górze i sypie się takie białe w dość dużych ilościach...
I po co to wszystko nam - wiosna tuż, tuż, ptaszki biedne marzną i mokną , buty przemakają...



Rano śniadanko - musli + pół banana + mandarynka i kawka z mlekiem

Nie siedzę ... dzień odgruzowania chałupy - mycie okien, podogi, generalne porządki , wieczorem aerobik nie bedzie juz potrzebny icon_wink.gif
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Rano śniadanko - musli + pół banana + mandarynka i kawka z mlekiem

Nie siedzę ... dzień odgruzowania chałupy - mycie okien, podogi, generalne porządki , wieczorem aerobik nie bedzie juz potrzebny icon_wink.gif


Daga patrz jaki to człowiek ciężko żarzący icon_confused.gif , ja wiem czego ci trzeba 200m2 do sprzątania i dlatego to wszystko.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...