Skocz do zawartości

Zardzewiałe śruby


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 2 tygodnie temu...
Bez młota to nie robota ;)

Założyć klucz, tylko jakiś wytrzymały. I walnąć kilka razy porządnie młotkiem, niekoniecznie wielkim. Puści albo się urwie icon_biggrin.gif

Lepiej uderzyć młotkiem w klucz niżeli na klucz założyć przedłużkę i cisnąć na niego stałą siłą, bo albo urwiemy śrubę albo złamiemy klucz.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 lata temu...
Cytat

podgrzana śruba zwiększa swoją objętość.
Pewnie podgrzać i poczekać aż ostygnie ...



Podgrzanie śruby palnikiem powoduje upalenie się tlenków żelaza czyli rdzy. Więc pomaga - dodatkowo rozszerza się na wskutek ciepła - więc istotne podgrzewać nakrętki nie śrubki, albo jak nie ma miejsca na precyzję - równomiernie - a jak jest możliwe to po prostu ją ściąć i wymienić na nową - albo ukręcić albo upalić albo odciąć icon_smile.gif albo rozwiercić icon_smile.gif
Same albo albo albo icon_smile.gif
A na dzień dobry srutnąć młotkiem - ale młotkiem a nie jakimś piździdełkiem do 1,5kg icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Moja znajoma po powrocie od dentysty, wrzuciła starego zęba do szklanki z colą - po całej nocy nie było już po nim śladu icon_smile.gif


Między bajki tą opowieść można włożyć.
Oglądałem doświadczenie gdzie do coli wło0żono plasterek szynki, po 24 godzinach szynka się nie rozpuściła, lecz zmieniła jakby konsystencję , jakby taka gąbczasta się zrobiła. Więc mowa o rozpuszczeniu zęba trochę na wyrost.

A na zardzewiałe śruby to oprócz wymienionych wyżej specyfików i sposobów zdaje egzamin zakrętarka z udarem.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Na rdzę dobre są środki w spryskiwaczu stosowane do ubikacji i zardzewiałych przedmiotów "na kamień i rdzę" dostępne w każdym sklepie czy markecie! coca cola także pomaga. WD 40 też odrdzewia!! icon_biggrin.gif

CYCLO BREAK AWAY 369 g - jest to pianka do odkręcania nawet najbardziej zardzewiałych i zapieczonych śrub !!!

wyprodukowane przez firmę Melle


sprawdzony produkt - naprawdę działa !!! icon_biggrin.gif

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Witam!

Gwint zapieczonych i zardzewiałych śrub można przed odkręceniem pokryć naftą. Jest to najtańsza i dość skuteczna metoda. Ciekła frakcja ropy naftowej charakteryzuje się wysokimi właściwościami penetrującymi. Dobrym pomysłem jest zastosowanie specjalnego oleju penetującego (np. TOPEX), którego skład jest opracowany z myślą o tego rodzaju zastosowaniu.
Częstym patentem mechaników jest użycie palnika i rozgrzanie śruby.
Profesjonaliści używają także podgrzewacza indukcyjnego, który potrafi precyzyjnie dostarczyć ogromne ilośc ciepła do zapieczonej śruby, powodując jej poluzowanie.

Pozdrawiam, Maciek, Grupa Topex Edytowano przez Expert Grupy Topex (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata temu...
1 godzinę temu, mala89 napisał:

Też kiedyś szukałam takiego preparatu ale niestety nie znalazłam :| Jeżeli nie uda się nic zrobić z tymi zardzewiałymi śrubami to zajrzyj tutaj apromet.pl Znajdziesz tam wiele różnych śrub, nakrętek, wkrętów i wiele innych elementów złącznych i nie tylko.

Nie wiesz gdzie piszesz? Tu nie jest temat gdzie kupić śruby tylko o sposobie na zardzewiałe śruby. Co do sklepu to kiszka a nie sklep.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...