Skocz do zawartości

DawidC

Uczestnik
 • Posty

  141
 • Dołączył

 • Ostatnio

O DawidC

 • Urodziny lipca 19

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  61

DawidC's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

2

Reputacja

 1. Kilka domków tym styropianem już dociepliłem. Najczęściej doczynienia miałem ze styropianem standard fasada. Deklarowany w karcie produktu współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0.42 czyli bardzo bez szału. Jeżeli chcesz mieć na prawdę konkretny styropian to proponuje zainteresować się styropianem grafitowym, np. Yetico. Wystarczy porównać poprzez rozcięcie arkusza jednego i drugiego styropianu aby zobaczyć jaka jest gęstość jednego i drugiego.... Cenowo wiadomo, drożej ale cena styropianu to ledwie ułamek kosztów docieplenia
 2. Na mazurach robocizna od 35 do 40/42 złote za metr. Podwójnie wtapiana siatka na fundamentach w cenie, bynajmniej u mnie, ale to raczej rzadkość, jeśli się o to nie poprosi to nikt nie proponuje
 3. Mogę dospawać jedynie dwa z czterech prętów wieńca, czy mus wszystkie?
 4. Odnalazłem zbrojenie stropu, odkuję około 25cm i dowiąże się do niego belką wieńca. Liczę mniej więcej, że budynek stał około 10 lat bez dachu, może nieco więcej. Wymurowane były ściany z czerwonej cegły dziurawki, przed szalowaniem wieńca zdjeliśmy wszystkie słabo wyglądające cegły, tj. około 7-8 warstw z całości praktycznie, domurowaliśmy z pustaka i ogarneliśmy szalunki. Pęknięć na fundamentach nie widać, na ścianach gdzie były tynki również, skuwaliśmy 20 metrowe nadproże z okien, przez tyle lat nic mu się nie stało, bez pęknięć a i robić było co.
 5. nie nie nie, strop nie jest docieplony, to jest hala montażowa, dawno budowane, nic nie było tam docieplone, strop od spodu nie jest równy a jest tak jakby żebrowany. Z tego co dowiedziałem się od osób prowadzących działalność w pomieszczeniu starego budynku, to nie jest on docieplony od góry, gdyż w zimę normalnie funkcjonować się tam nie da. Postaram się poskuwać trochę tynku ze starego budynku i zobaczyć, może trafię gdzieś na ślady jakiegoś wieńca.
 6. W termoorganice oszukują, niektóre płyty mają dużo więcej ciepłych kropek niż inne
 7. Z tego co zdążyłem się zorientować, to istniejący budynek zwieńczony jest betonowym stropem zalanym ze spadkami, pokrytym papą, tworzącym jednocześnie dach istniejącego budynku
 8. Ławy są połączone z istniejącym budynkiem, ławy były zalane dawno temu, razem z budową istniejącego budynku, postawione zostały ściany i na tym budowa się zakończyła, wieniec nie został wylany i teraz przydałoby się to ogarnąć.
 9. chodzi o zakotwienie wieńca do istniejącej ściany, bo wykonanie wieńca opasającego cały budynek byłoby zbyt kosztowne, czaso i pracochłonne.
 10. Chodzi o to, że wieńca jako takiego całościowego zrobić się nie da, gdyż mam doczynienia z dobudówką do budynku już istniejącego. Na dodatek przy istniejącej ścianie jest jedynie wymurowany i zalany słup 50x40 z bloczka silikatowego, ze zbrojeniem w środku 4x pręt fi 12, wiązany strzemionami co 25cm, dodatkowo pręty wbijane w ściane co pół metra. Na tym słupie ma być oparty wieniec, który należałoby połączyć w jakiś pewny sposób z istniejącym już bydynkiem. Czy kotwa w płynie, np. Hilti HTX lub podobne nadadzą się do umocowania takiego zbrojenia w ścianie z cegły białej, szerokość ściany 40cm.
 11. A może montaż drewnianej podwaliny do belki zamiast spawania dużej ilości kątowników?
 12. A skoro już jesteśmy przy temacie. Jak rozwiązujecie kwestie mocowania krokwi do podciągu wykonanego z dwuteownika?
 13. Wziąłem DRABEST, wygląda na dość solidnie wykonaną, jest troche szersza od Krause z jakim miałem styczność no i masywniejszy profil jakoś troche lepiej do mnie przemawia. Jedyne co mnie dziwi to spawanie szczebli to jakaś loteria. Niektóre są obspawane z każdej strony, inne tylko z trzech.
 14. Pytanie raczej teoretyczne, mające na celu odnalezienie źródeł do takich informacji. Otóż mam halę: dostawioną do innego budynku. Wymiary jak na rysunku. Pytania do rysunku to: 1. Jaki musi być minimalny kąt nachylenia takiego dachu pokrytego blachą trapezową przy zakładanej długości krokwi około 13 metrów. 2. Podciąg w postaci belki drewnianej 25x25cm wsparty na trzech słupach w środku hali może być wystarczający? 3. Murłaty nie muszą być tego samego wymiaru co podciąg, mogłyby być 15x15 ? 4. Jakie powinny być wymiary krokwi, zakładając że są łączone na środkowym podciągu? Wiem że to powinno być wszystko w projekcie. Ale spotkałem się z taką halą i zainteresowała mnie konstrukcja. Ktoś może coś podpowie? : )
 15. hmm, no właśnie Drabest ma spawane szczeble, możliwość ustawienia na schodach, dopuszczalne obciążenie 250kg, no i certyfikat dostanę przy zakupie.
×
×
 • Utwórz nowe...