Skocz do zawartości

Cena za stan surowy otwarty


Recommended Posts

Cytat

Witam

Buduje dom z Archetonu wlasnie skonczylem stan surowy
granit
Podpiwniczenie na połowie domu, dobudowana druga jaskółka, zrezygnowałem z wnęk balkonowych
Za SSO ekipa powiedziala 45.000 z materiałami wyszło ok 170.000
Dom koło Krakowa

granit-480-1-p.jpg



hm, 2 balkony.....
Weź sprawdź dobrze kto to będzie robił - tzn pooglądaj już te pobudowane - i zamieszkałe.
Najlepsze źródełko.
Bo błędy wykonawcy najlepiej jednak oceni użytkownik - i to już po zamieszkaniu.
Wtedy dopiero wyłazi złe i dobre w pobudowanym domu.

Cytat

Czas budowy domu o którym mówimy byłby w okolicach 3 miesięcy i w 3 osoby ze mną włącznie od fundamentu po zapapowany dach



jak to sie uda - to daj znać - bo ja nie wierzę w cuda - sorry, moje zdanie i tyle....
Link do komentarza
Aj aj, jakąś burze rozpętałem czy co icon_razz.gif
Pewnie czy co.. no nic;)

Wiem jedno, z tego co się orientuję to tak jak mówicie, sama robota stanu surowego to w mojej okolicy 40k pln. I tak w sumie się nastawiałem, myślę, że uda się coś znaleźć....
Domek nie wydaje się najprostszy jednak całość aby wyglądała tak pięknie jak na rysunkach, tzn wykonczenie tarasów, barierki itp mnie nie interesuje...
A jeżeli chodzi o wykończeniówkę to sam w niej robiłem, dużo już mógłbym zrobić sam...ale postawienie go to już będę musiał znaleźć ekipę...myślę, że jeszcze góra poł roku - tak tak ;/ - i będę mógł wam napisać co gdzie i za ile...
Najwyżej wypruje sobie żyły pracując na 3zmiany ale zarobię na ten dom icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

outsider
gdzies tam w rogu jest kosztorys który jest śmieszny. Poprostu rozbrajający. To jest dom za ponad pól miliona bez żadnych szaleństw. To jest 284m2 powierzchni całkowitej! Myślę że nie przesadze rzucając kwotą 550-600 tys przy średnim wykończeniu, nie najtańszym ale bez jakichś wyskoków.



284m x tylko najskromniejsze 2.000zł za metr (bardo skromne i tanie materiały) = 568.000
I to jest chyba rzeczywiście bardo skromne minimum.....
Link do komentarza
dokładnie , tak jest. Outsider nie chce cie zniechęcić bo sama mam dom niewiele mniejszy i ten wybrany przez ciebie projekt naparwde bardzo mi się podoba. Ale mój dom kosztował 500 tys (pod klucz) mając pow całkowitą około 200 m2- tak jak pisze bobiczek, 2500 zł/m2 wykończony dom z meblami i ze wszystkim. Tyle to kosztuje, musisz wiedzieć że nawet oszczedzając poniżej 500 tys raczej go nie zbudujesz. Więc teraz dobrze szacuj możliwości i licz zdolnośc kredytowąicon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

co do samej ceny 40.000zł za wybudowane tego domu z piwnicami w SSZ w 3 miesiące - jest bardzo niską ceną .... nie wnikam ww to , to sprawa zxrek co robi że mu się to opłaci ( koszt amortyzacji maszyn , podatki, zus pracownikom i sobie ... itd ... itp...)... Jego sprawa ....


nie chodzi mi o cenę. Chce być samarytaninem jego sprawa. Ale w 3 osoby tego domu się nie da wybudować w takim czasie (3 miesiące). Z deka śmierdzi prowokacją. Może się koleś nabija i szydzi. Tak szybko budował tylko Jezus (tam chyba jakąś świątynie).
Link do komentarza
moj dom ma 137 m2 użytkowej, około 200 calkowitej http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/34.aspx
w powierzchnię użytkowa NIE wchodzi garaż, kotłownia, piwnica, a poddasze tylko do chyba 1,80 wysokości czy jakoś. U mnie nie wchodzi wielki pokój który mam nad garazem a jest opisany jako strych. Budujesz pow calkowitą, nie uzytkową, i za całkowitą musisz zapłacić. Średni koszt wybudowania domu w tej chwili wg tego co podaje wiekszosc osób które już wybudowały waha się własnie od 2 tys/m2 (bardzo tanio) do 2,5 tys /m2 (tak normalnie) a w góre to ile chcesz bo ja mam znajomych którzy zbudowali dom ciut wiekszy od twojego za 800 tys icon_smile.gif Ja ci liczyłam koszt mój, czyli taki średni, bez szaleństw, bez niczego bardzo drogiego w wykończeniu, budowa standardowa itp. Liczysz oczywiście pow całkowitą, użytkowa przydaje się tylko żeby dostac dopłate do kredytu:)
co do czasu-nasz dom ssz był budowany dokładnie od 1 sierpnia do 15 grudnia czyli 4,5 miesiaca.
Link do komentarza
Prawie 300m2, w 3 miesiące, w 3 osoby – od wykopu po przykryty papą dach(zapewne 300m2) ?
A jak przez ten czas będzie lalo?
Jacyś wybitni fachowcy w murarce i ciesielce, a i pewnie w dekarstwie też.
I tylko za 40.000zł (przy takich fachowcach?) – no chyba, że to jest wszystko na lewo – bez F-ry .

Czy Era ma coś z tym wspólnego ?

Link do komentarza
Po co piszecie takie głupoty,nauczcie się czytać projekty ,gdzie tam jest napisane że ten do ma 300 m2.Ten dom ma w podstawie wymiar 9m na 11 m plus garaż.Sprawdzcie jakie wy macie domy.I poczytajcie czym się różni powierzchnia całkowita od zabudowy.Podkreślam jeszcze raz ten domek jest prosty w budowie i wcale nie jest duży.Sciany są proste,żadnych łamańców,scian po łuku,dziwnych wykuszy,dach również bardzo przyjemny w wykonaniu.Praktycznie wszystko się na dole wycina a póżniej ładnie i szybko składa nie jak w dachach czterospadowych,gdzie każda krokiew jest innej długości.Szkoda ,że właściciel projektu nie podał powierzchni ścian.Dodam jeszcze od siebie,że 1 murarz jak mu się chce to przez 10 godzin wymuruje 15 m2 ściany.Ostatnio często spotykam się ze stropami teriva-czas wykonania stropu przez 3 osoby na kondygnacji takiego domu razem ze schodami żelbetowymi to ze 4 dni pracy,monolityczny ,gdzie jest dużo zbrojenia to z 6-7 dni.Jeszcze jedna rzecz Podając kwotę w okolicy 40 tys mówiłem o budowie domu(fundamenty i ściany fundamentowe,izolacie,strop nad piwnicą chude betony na piasku,ściany parteru,strop nad parterem,dwie pary schodów,ściany kolankowe i szczytowe,wieńce ,konstrukcja dachowa z deską i papą,wyprowadzenie wody i kanalizy poza obrys domu oraz kominy)Nie brałem pod uwagę tarasu i schodów zewnętrznych,gdyż i tak się je z regóły robi inne niż w projekcie-inne materiały.Także w 3 miesiące taki domek można spokojnie zrobić.
Link do komentarza
Cytat

Po co piszecie takie głupoty,nauczcie się czytać projekty ,gdzie tam jest napisane że ten do ma 300 m2



tam jest napisane , że powierzchnia całkowita tego domu to 284m2 , kubatura 744m3 .... nie jest to mały dom ....
mam porównanie , bo u mnie kubatura w sumie 666m3 , powierzchnia całkowita prawie 200m - wiem doskonale ile to jest ... i z całą pewnością mogę powiedzieć, że nie jest to mały domek ......
powierzchnia całkowita i kubatura mówią same za siebie ile trzeba wybudować i wykończyć ....
co z tego, że powierzchni użytkowej jest 132 metry? jak po podłogach jest 14,65m / 9,1m razy dwa , bo jeszcze przecież tyle samo poddasze .... prawda?

wybudować i wykończyć trzeba to co się buduje po podłogach razy wysokość - powierzchnią użytkową można manipulować i szczerze mówiąc - dla mnie ten parametr można o kant doopy potłuc ...



Cytat

Podkreślam jeszcze raz ten domek jest prosty w budowie i wcale nie jest duży



Nie wciskaj ciemnoty ..... ten domek jest pół raza większy niż mój - więc nie jest mały ani tani .... a wykończenie takiej powierzchni to niemałe pieniądze ....

Nie mam absolutnie nic przeciwko tego typu projektom - oczywiście jest ładny i funkcjonalny - ale na pewno nie tani w budowie i wykończeniu .... tania to może być stodółka którą wkleiłam wcześniej .... więc nie myl pojęć i nie pakuj ludzi w kłopoty .... bo od Twojej opinii może zależeć to, że outsider zdecyduje się na budowę tego domu wierząc w to co napisałeś , a potem sprzeda bo zarżnie się finansowo i nie będzie go stać na wykończenie ...
Link do komentarza
Ja nie na pisałem że ten domek jest mały-jest średni,przeciętny są domy znacznie większe i naprawde skomplikowane w budowie.Winikiem dużej kubatury tego domu jest piwnica choć i tak tylko częściowa(nie pod całym domem).Natomiast w powierzchnię całkowitą te 280m2 jest naprzykład wliczony taras(który może byc naprawdę duży),schody zewnętrzne-gdzie ja w swojej wycenie nie uwzględniam tego wcale,czemu-czytaj wyżej.U ciebie kubatura ma 666m3-to może być dom o powierzchni uzytkowej 110m2 a może 160m2.Kubatura też nie jest wyznacznikiem czy coś jest drogie ,czy tanie w zbudowaniu.Jak pisałem na początku droga może okazać się piwnica-tu mogęą być różne niespodzianki.Pozatym ten dom jest prosty i przewidywalny-bez niespodzianek-prosze mi wierzyć postawiłem nie jeden dom.Szkoda,że ten dział forum przeglądają w znacznej mierze inwestorzy którzy pytaja tylko o ceny innych inwestorów.Moja wycena -te okolice 40 tys zł i czas realizacji opiera się na wykonaniu wyżej wymienionych prac-konkretne metry fundamentów ścian stropu itd.Mnie interesuje tylko ten stan surowy a nie ile będzie kosztowało wykończenie-to jest dopiero temat rzeka.Ten dom ma wymiary 9na 11i takie też jest poddasze plus garaż.
Link do komentarza
Pozatym na górze strony pewne osoby żle przeliczają całokształt ceny domu,gdzie np użytkowej jest 137m2 a całkowitej 200m2i przeliczaja to razy np 2500 zł m2,gdzie tak naprawdę z tego te 60 metrów kw to koszty rzędu np 150 zł m2 a to przecież kosmiczna różnica,ciekawe rzeczy piszecie.
Link do komentarza

Cytat

Natomiast w powierzchnię całkowitą te 280m2 jest naprzykład wliczony taras(który może byc naprawdę duży),schody zewnętrzne



a to przepraszam - nie trzeba tarasu wybudować? zaizolować? wykończyć? a schodów? co się Pan tak dziwi?samo się przecież nie zrobi za darmo , to i uwzględniają w powierzchni całkowitej - mają rację....


Cytat

Szkoda,że ten dział forum przeglądają w znacznej mierze inwestorzy którzy pytaja tylko o ceny innych inwestorów



inwestorzy którzy wybudowali swoje domy , znają realia, szczegóły ,ceny .... od strony zarówno praktycznej jak i teoretycznej .... wiedza jaką posiadają jest na wagę złota .... uchroniła nie raz innych od popłynięcia na duże pieniądze...


Cytat

Mnie interesuje tylko ten stan surowy a nie ile będzie kosztowało wykończenie-to jest dopiero temat rzeka.



Dokładnie .... ale nie jest to powód, żeby pisać to co Pan pisze , bo inwestor to nie wykonawca - i jego bardzo interesuje koszt wykończenia kolubryny którą wykonawca czyli Pan poleca że tanio wybuduje ....
może i Pan to tanio wybuduje , ale inwestor będzie musiał wykończyć ten niemały metraż - niech Pan weźmie to pod uwagę ....


Cytat

Ten dom ma wymiary 9na 11i takie też jest poddasze plus garaż.



gdzie Pan to widzi? bo ja z garażem widzę 14,65m szerokości - notabene nad garażem jest pokój , więc poddasze ma tak samo .... jedynie piwnica mniejsza o ten garaż.....

5267_sytuacje1_dom_przy_bocianiej_tmb1.gif


Cytat

Pozatym na górze strony pewne osoby żle przeliczają całokształt ceny domu,gdzie np użytkowej jest 137m2 a całkowitej 200m2i przeliczaja to razy np 2500 zł m2,gdzie tak naprawdę z tego te 60 metrów kw to koszty rzędu np 150 zł m2 a to przecież kosmiczna różnica,ciekawe rzeczy piszecie.



koszt 2000-2500zł za m2 to koszt uśredniony - wiadomo, że pewne elementy domu są w wykonawstwie tańsze przeliczając na m2 , a inne droższe....
Link do komentarza
Moja wycena dotyczyła stanu surowego otwartego od początku chyba o tym rozmawiamy ja tym się zajmuje,tą cene podawałem za sso nie pod klucz(mam dość pisania o tym samym).Podciąganie powierzchni całkowitej do użytkowej zmienia koszty nawet o 30%,przeciez to olbrzymia różnica i nie uśredniona.Przeciez jak ktoś ma pieniądze to metr moż kosztować i 10000 ale to nie oto chodzi.Kończąc już tą dyskusję stwierdzam tylko,że w wielu sprawach nie ma pani totalnie pojęcia .Radził bym się douczyć za nim zacznie się coś pisać.Podejrzewam ,że pani doświadczenia i wielu innych tutaj to to tylko budowa jednego domku a moja nie.Moja żona też myśli,że wie wszystko najlepiej.Pozdrawiam.

Przy okazji to przyznaje,że jest pokoik nad garażem ale i dom ma 9,1 w najszerszym miejscu,podejrzewam ,ze na garazu jest już 3 metry mniej i na pokoiku pewnie też skoro juz tak dokładnie to rozpatrujemy.
Link do komentarza
panie zxrek ...dostał pan przecież odpowiedz, że inwestora interesuje cena nie tylko za stan surowy, ale ile całość wyniesie...co z tego że pan zrobi tanio SSO, skoro potem braknie kasy żeby wykończyć, a ceny które padły te 2-2,5tys/m2 to ceny uśrednione i tyle niestety trzeba wydać...już nie wspominając że może być konieczność poprawek...

podam może przyklad jak rozkładają się koszty u mnie
dom mam 135m2 pow. użytkowej, do tego piwnice 75m2 i garaż 50m2. pow. calkowita to 260m2. Za SSZ wydałem 160tys.

Przeliczając koszt SSZ na koszt pow. użytkowej - wychodzi 1185/m2
przeliczając koszt SSZ na koszt pow. calkowitej - wychodzi 615/m2

cały dom bez kilku rzeczy wyniósł mnie około 400tys, kilka rzeczy jeszcze brakuje, ale to nieistotne
przeliczam koszty na pow. uzytkowa: 2962/m2
przeliczam koszty na pow. całkowita: 1538/m2

dom podpiwniczony z prostym dwuspadowym dachem. Nie ukrywam, że wydałem więcej na instalacje (WM,PC) kosztem wykończenia.
Link do komentarza
chciałem jeszcze coś dodać..to tak odnośnie wielkości domów...w polsce buduje się największe domy w europie...
mieszkaniowo jestesmy w dalekim ogonie europy(przeludnione mieszkania itp) a jednoczesnie budujemy jedne z najwiekszych domow w europie - na zachodzie nikt juz takich nie buduje..tam standardem są domy 80-130m2 pow. uż - kilka dni temu taki artykuł czytałem...ale nie mogę znaleźć linka..
Link do komentarza
powiem ci tyle adigg że zbudowałes tanio, naprawdę oszczędnie. Nam wyszło więcej za podobnej wielkości dom.
Co do czasu to nasza ekipa (3-4 osoby do budowy, do dachu była dodatkowa ekipa, było ich więcej) stawiała stan surowy 4,5 miesiaca- musieliśmy przykryć przed zimą. Oni tak zwykle budują domy tej wielkości. Dokładnie 16 grudnia zamontowaliśmy okna. Ściany to jeszcze pikuś -dach zajął im 1,5 miesiaca. Oczywiście potem były dopiero robione ścianki działowe, instalacje i cała reszta tak że wykończenie zaczęliśmy chyba w kwietniu czy maju a wprowadziliśmy się na koniec sierpnia- równo rok i miesiąc. Przeliczenie kosztu na pow całkowitą nie znacz że jesteśmy idiotami i nie wiemy że metr wykończenia łazienki kosztuje 4 razy tyle co metr wykończenia garażu icon_smile.gif To jest orientacyjny stosunek całościowej kwoty do powierzchni. Ale mój stan surowy kosztował porównywalnie jak adigg, chyba dokładnie było to 170 tys? Bardzo zbliżona kwota. Ty masz piwnicę, ja nie ale mam podwójny garaż. Mam tez drogi, duży, wylewany po łuku taras- takie rzeczy też powinien wykonawca liczyć bo one też kosztują! Mnie te 2500/m2 wyszło licząc zrobione wszystko policzyłam cały koszt domu umeblowanego w całości, ze sprzętem agd, roletami itp- poprostu skończonego.
To prawda że w Polsce buduje się duże domy. Mój dom nie jest mały, jest duży na potrzeby rodziny 2+2 czy nawet spokojnie 2+3, a obok mnie para póki co bez dzieci buduje dom dwa razy wiekszy (kolos poprostu), działka niżej- małżeństwo po 40 tce z jednym dzieckiem (więc pewnie więcej nie bedzie) budują 340m2. I nie to że mają bardzo dużo pieniędzy- chyba nie bo budują już z 5 lat, końca nie widać a mieszkają w małym mieszkaniu w bloku. Mój znajomy buduje teraz facetowi 380 m2 i facet się dziwi że taki drogi ten dom... ciekawe dlaczego drogi icon_smile.gif
Link do komentarza
Mnie poprostu wkurza tylko fakt,że pewne osoby zakwestionowały i wyśmialy wycenę i czas realizacji sso dla tego domu od tego to się zaczęło.Chciałem uświadomić dla właściciela projektu jak może wyglądać sso i że wcale nie jest drogi w postawieniu oraz,że nie ma w nim nic skomplikowanego-jak twierdzą niektóre osoby i jak ktoś sie uprze to koszt końcowy może być podobny do tego załozonego w kosztorysie a nie ponad pół miliona.Wiadomą sprawą jest ,że budując dla siebie chciałoby się postawić z jak najlepszych materiałów i często sie je wybiera,przy wyborze okien,drzwi,pokrycia dachowego,materiałów wykończeniowych-to są powody dla których sie przekracza takie budżety.Na przełomie lipca i sierpnia mam stawiać dom "Edward" w wersji energooszczędnej z pompą ciepła,prosze zobaczyć jak wygląda taki dom i jakie tu są koszty.
Link do komentarza
Cytat

To prawda że w Polsce buduje się duże domy. Mój dom nie jest mały, jest duży na potrzeby rodziny 2+2 czy nawet spokojnie 2+3



Tak jak i u mnie - 6 pokoi z salonem - kiedy dziewczyny się wyprowadzą na swoje , to cała góra pozostanie pusta z wyjątkiem jednego pokoju - mojej sypialni.
Ogrzać to wszystko będzie trzeba i posprzątać - teraz jeszcze spox , śmiganie na mopie wiąże się tylko z modlitwą gawla "boże, dziękuję Ci że stworzyłeś mnie dziadem i nie stać mnie było na większy dom"(wersja okrojona i zubożała o inwektywy) .... ale za lat powiedzmy 15 kiedy wszystko męczy - umycie stukilkudziesięciu metrów podłóg to już nie będzie taki pikuś jak teraz.
Dlatego - trzeba wziąć pod uwagę nie tylko to, że "mnie się podoba i koniec" - ale także inne aspekty o których często na etapie zakupu projektu się nie myśli . Zakup projektu to najważniejszy etap budowy domu - jeśli tu damy ciała , to zostanie sprzedać w przyszłości dom który był niedokładnie przemyślany pod nasze potrzeby i możliwości....


Cytat

Mnie poprostu wkurza tylko fakt,że pewne osoby zakwestionowały i wyśmialy wycenę i czas realizacji sso dla tego domu od tego to się zaczęło.Chciałem uświadomić dla właściciela projektu jak może wyglądać sso i że wcale nie jest drogi w postawieniu oraz,że nie ma w nim nic skomplikowanego



To, że Pan wybuduje ten dom za 40.000zł i dla Pana nie ma w tym domu nic nadzwyczajnego i podrażającego koszt - nie znaczy , że wszyscy wykonawcy tak mają. A wręcz powiem - większość z nich tak nie ma.
To, że dla Pana to mały domek - też się nie dziwię - wszak na pewno stawiał Pan większe ... ale proszę spojrzeć okiem inwestora z naszej perspektywy - osób , dla których słowa "mały domek" oznaczają stodółkę kilkadziesiąt metrów którą da się wybudować w granicach 200.000zł .... i nie chodzi mi o to, że chwytam za słowa - tutaj źle dobrane słowa są ważne - bo czasem opacznie zrozumiane narażą inwestora na duże koszty.

Niech Pan weźmie pod uwagę to, że nawet jeśli z Pana perspektywy ma Pan rację - z naszej perspektywy , tej drugiej strony - sytuacja wygląda diametralnie inaczej .

Czas i cena budowy tego domku? skoro Pan twierdzi , że Panu to wystarcza i daje Pan radę to tylko pogratulować .... może się Pan też chwalić, ale tego raczej nie zweryfikujemy .....
i tyle ...
Link do komentarza
Bardzo słuszne było zdanie które przeczytałam kiedyś w muratorze: "dom powyżej 120-140 m2 cięzko jest samemu sprzatać" To jest bardzo bardzo istotne! Jeśli nie stać nas, lub po prostu nie chcemy wydawać pieniędzy na sprzątaczkę, lub nie lubimy jak ktoś obcy nam sprzata (mój przypadek, wszystkie próby zatrudnienia pani do sprzątania szybko się jakos kończyły..) będziemy mieć przegwizdane budując wielki dom icon_smile.gif
Co do zxyrek. Ja przechodziłam już budowę i wyceniałam dom i to w dwóch firmach. Wycena domu trwała tydzień i szef firmy miał już w ręce kupiony projekt a nie link z netu icon_smile.gif Policzony miałam kazdy dzień pracy (jasne że orientacyjnie, sa nieprzewidziane wypadki), ilośc pracowników potrzebnych w każdym momencie, wszelkie koszty typu- gruszka, koparka, (godzinowo oszacowane), wszystkie materiały, każda tona piasku, żwirku- wszystko. Wiedziałam że mam w ręce dokładną, rzetelną i wiarygodną wycenę i to było to! To był ten moment decyzji że własnie ta ekipa będzie budowała. Zmiescili się co do stówki. Dali trzyletnią pisemną gwarancje z której się wywiązali wzorowo (przeciekający komin po powodzi był naprawiony w ciągu paru dni bezpłatnie oczywiście). To jest dla mnie wiarygodny wykonawca. Który mówi "orientacyjnie ten dom może wyjśc około tej kwoty ale żeby wycenić musze miec dokładny projekt i czas na tą wycenę"
Link do komentarza
To jest dla mnie wiarygodny wykonawca. Który mówi "orientacyjnie ten dom może wyjśc około tej kwoty ale żeby wycenić musze miec dokładny projekt i czas na tą wycenę"
Cytat

Ja robie dokładnie tak samo ,biorę projekt i wyliczam wszystkie prace które mnie dotyczą(kazdy metr ściany,stropu czy dachu),natomiast tego projektu nie liczyłem dokładnie lecz wiem ,że byłby w tych okolicach za sso-wnioskując z linku podanego wyżej..
Link do komentarza
Na podstawie tego co napisała kropeczka ten temat cały jest bez sensu. Nikt nie podał dokładnego projektu a każdy chciałby wiedzieć ile mniej więcej dom może kosztować.

Skoro pytający podaje to co podaje to wykonawca daje mu adekwatna odpowiedz do tego co podał. Tak to widzę. To ma być orientacyjna cena. A dokładna będzie jak wykonawca otrzyma projekt i wtedy złoży wiążącą ofertę.
Link do komentarza
Największym problemem przy tej wycenie, nie jest kwota, lecz ilość ludzi, ich kwalifikacje(umiejętności) i co najważniejsze czas realizacji.
W swoich budowach (inwestor zastępczy) stosuję bardzo prosty układ. Określamy czas wykonania zadania i ustalamy kary umowne (dla obu stron) w wys. od 0,5 d0 1% ustalonych kosztów za każdy dzień zwłoki.
Jestem ciekaw, czy podpisałbyś taką umowę.
Link do komentarza
kropeczka - zdaję sobie sprawę że to co mam wybuowałem tanio...nie ukrywam, że kosztowało mnie to sporo pracy, przede wszystkim jednak organizacyjnej
jednak faktem jest, że jeszcze potrzebuję jeszcze około 50tys. żeby miec wszystko co chce...tzn odkurzacz centralny, wszystkie drzwi wewnętrzne, wykończony taras,wykończoną piwnicę,balustrady,elewacje,ogrodzenie,kostka, ogród...icon_wink.gif
to jest efekt inwestowania w instalacje kosztem wykończenia - ale była to decyzja świadoma, to co mam w zupełności wystarcza do wygodnego mieszkania, a to czego nie mam mogę sukcesywnie w miarę napływu gotówki robić...
Link do komentarza
Mnie tak na prawdę interesuje ile wyniesie wybudowanie tego domu, tzn fundamenty, sciany, dach (nawet blacha), instalacje, ocieplenie+struktura. Okna załatwię po kosztach w firmie której kiedyś pracowałem a robią na prawde dobre okna. Wykończenie typu tynki, płytki podłogi zrobię sam w środku, do prac wykończeniowych zaproszę ludzi których znam z branży w której kiedyś siedziałem, ludzi którzy ani ze mnie nie zedrą a i dobrze zrobią....

Więc pytanie..ile taki stan fundamenty, sciany, dach (nawet blacha), instalacje, ocieplenie+struktura może kosztować? Jeżeli wymurowanie myślę, że za 40k bym załatwił.

Pozdrawiam icon_wink.gif

Aha...tarasy w 80% barierki itp bym robił dopiero gdy bym mógł już się wprowadzić, do tego planuję tylko dół wykończyć...a górę gdyby mi się rodzina miała powiększyć icon_wink.gif Edytowano przez outsider85 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
O ile pamiętam ale pewności nie mam to żeby się wprowadzić musisz byc zrobiony odbiór budynku może on być częściowy bądż całkowity ale takie rzeczy jak barierki muszą być przed takim odbiorem porobine.Tarasy i schody też musza być -nie może być to temat na póżniej.Warto się dowiedzieć dokładnie co musi być zrobione a co można zrobić po odbiorach.
Link do komentarza
Cytat

O ile pamiętam ale pewności nie mam to żeby się wprowadzić musisz byc zrobiony odbiór budynku może on być częściowy bądż całkowity ale takie rzeczy jak barierki muszą być przed takim odbiorem porobine.Tarasy i schody też musza być -nie może być to temat na póżniej.Warto się dowiedzieć dokładnie co musi być zrobione a co można zrobić po odbiorach.




Tak rozumiem, ale tego typu rzeczy ale schody czy tarasy w razie czego jestem w stanie wykonać własnymi siłami icon_wink.gif A tak a prawdę, prędzej lub później, w każdym bądź razie w swoim czasie, dowiem się co musi być wykonane icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Mnie tak na prawdę interesuje ile wyniesie wybudowanie tego domu, tzn fundamenty, sciany, dach (nawet blacha), instalacje, ocieplenie+struktura. Okna załatwię po kosztach w firmie której kiedyś pracowałem a robią na prawde dobre okna. Wykończenie typu tynki, płytki podłogi zrobię sam w środku, do prac wykończeniowych zaproszę ludzi których znam z branży w której kiedyś siedziałem, ludzi którzy ani ze mnie nie zedrą a i dobrze zrobią....

Więc pytanie..ile taki stan fundamenty, sciany, dach (nawet blacha), instalacje, ocieplenie+struktura może kosztować? Jeżeli wymurowanie myślę, że za 40k bym załatwił.

Pozdrawiam icon_wink.gif

Aha...tarasy w 80% barierki itp bym robił dopiero gdy bym mógł już się wprowadzić, do tego planuję tylko dół wykończyć...a górę gdyby mi się rodzina miała powiększyć icon_wink.gif




Już dostałeś wcześniej odpowiedz. Licz 500tys.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

interesuje mnie tylko całość - moja cena to 990 000,00 + VAT



patrzę , patrzę i dochodzę do wniosku że chyba Ci się zera pomyliły.....


Cytat

Tak z czystej ciekawości. Co wchodzi w zakres wykonywanych robót w tej cenie przy takim domku ?



złote klamki , stiuki , w łazience koniecznie kamień szlachetny na ścianach , kominek z marmuru , a na dachu to chyba czysta miedź ..... bo w przeciwnym wypadku za cholerę nie wiem na co można wydać 990.000zł + VAT w takim domku ....
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie do szanownych forumowiczów - ile za wybudowanie stanu surowego otwartego dla tego projektu?

http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...8-starosta.html

Ile za samo wykonawstwo? Ile za całość?



Mam wybudowany dom bazujący na projekcie "Zośka" Studia Atrium ....
Lubię domki z tego biura projektowego, ponieważ cechuje je prostota i funkcjonalność.
Domek GL-358 STAROSTA nie jest wyjątkiem ....
Prosty , dworkowe ale jednocześnie nieprzekombinowane wykończenie elewacji , praktyczne umiejscowienie kotłowni z wyjściem na zewnątrz (można nieopodal zrobić skład opału, żeby daleko i przez dom nie chodzić) . Wady : brak spiżarni , brak garażu .... ale bez tych dwóch rzeczy można żyć.... icon_wink.gif

Koszt ? Zależy od regionu ... u mnie na południu ekipa która mi budowała nie wzięłaby chyba więcej niż 40.000 - 50.000zł za robociznę za SSO - mnie stawiali podobny metrażowo plus garaż 30m przylepiany do budynku - i wzięli za to w 2007 roku 32.000zł - ale wiem, że ceny już teraz podnieśli- jak wszyscy .
Z materiałami nikt nie jest w stanie powiedzieć Ci za ile wybudujesz ten dom , bo to zależy od materiałów - cen , jakości .... ale w przedziałach skrajnych i gdybyś chciał wykańczać z zewnątrz na dworkowo:
minimum 300.000zł z ogromnym nakładem pracy własnej i kupując tanie materiały
maximum - bez ograniczeń gdybyś do wszystkiego brał ekipy i drogie materiały mógłbyś wydać nawet drugie tyle .
Link do komentarza
Cytat

Mam wybudowany dom bazujący na projekcie "Zośka" Studia Atrium ....
Lubię domki z tego biura projektowego, ponieważ cechuje je prostota i funkcjonalność.
Domek GL-358 STAROSTA nie jest wyjątkiem ....
Prosty , dworkowe ale jednocześnie nieprzekombinowane wykończenie elewacji , praktyczne umiejscowienie kotłowni z wyjściem na zewnątrz (można nieopodal zrobić skład opału, żeby daleko i przez dom nie chodzić) . Wady : brak spiżarni , brak garażu .... ale bez tych dwóch rzeczy można żyć.... icon_wink.gif

Koszt ? Zależy od regionu ... u mnie na południu ekipa która mi budowała nie wzięłaby chyba więcej niż 40.000 - 50.000zł za robociznę za SSO - mnie stawiali podobny metrażowo plus garaż 30m przylepiany do budynku - i wzięli za to w 2007 roku 32.000zł - ale wiem, że ceny już teraz podnieśli- jak wszyscy .
Z materiałami nikt nie jest w stanie powiedzieć Ci za ile wybudujesz ten dom , bo to zależy od materiałów - cen , jakości .... ale w przedziałach skrajnych i gdybyś chciał wykańczać z zewnątrz na dworkowo:
minimum 300.000zł z ogromnym nakładem pracy własnej i kupując tanie materiały
maximum - bez ograniczeń gdybyś do wszystkiego brał ekipy i drogie materiały mógłbyś wydać nawet drugie tyle .



Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź icon_smile.gif Faktycznie z pytaniem o materiały to trochę popłynąłem icon_wink.gif Z moich szacunków tez wychodzi ok 300 000 na całość z delikatnym dworkowym wykończeniem (w marzeniach icon_wink.gif na styl odremontowanego Dworu w Milusinie - białe ściany, białe okna, bez okiennic, podmurówka szara). W projekcie usuwamy balkon i dodajemy naczółki. Poddasze planujemy kończyć w późniejszym terminie...
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź icon_smile.gif Faktycznie z pytaniem o materiały to trochę popłynąłem icon_wink.gif Z moich szacunków tez wychodzi ok 300 000 na całość z delikatnym dworkowym wykończeniem (w marzeniach icon_wink.gif na styl odremontowanego Dworu w Milusinie - białe ściany, białe okna, bez okiennic, podmurówka szara). W projekcie usuwamy balkon i dodajemy naczółki. Poddasze planujemy kończyć w późniejszym terminie...



Jeśli : poddasze "na później" , białe wykończenia (wiadomo - białe tańsze i okna , i farba icon_biggrin.gif ), z zachowaniem reżimu wydawania kasy z pominięciem ulegania pokusom rozmaitym , ze sporym nakładem pracy własnej przy wykończeniówce - ja myślę, że jest to do zrobienia za 300.000zł .
Link do komentarza
Witam,
pytanie troche z innej beczki, interesuje mnie koszt stanu surowego budynku gospodarczo magazynowego murowanego o powierzchni ok 430m. stan surowy zamkniety. cena przy uwzględnieniu materiałów ze średniej półki cenowej.
szukam równiez firmy z okolic wałbrzycha, świdnicy, dzierżoniowa która podejmie sie takiej budowy, budynek o kształcie prostokata parterowy wysokosc 4m bez ścian grodziowych wewnatrz. fundamenty, okna pcv ,dach spadzisty. oczywiscie faktura vat, referencje. Edytowano przez marcinxxx (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Przylazłam sie uczciwie poprawić ..... ponoć , że widełki się zmieniły i bardziej prawdopodobna cena to 50.000-60.000zł icon_rolleyes.gif


Zależy jak na to patrzyć,ja dostałem oferty(ok.2-3 tygodnie temu) od 38 do 48tys.zł netto za SSO z kompletnym dachem dla domu parterowego o ok.180m2 pow.zabudowy.Okolice Gliwic.
Link do komentarza
Cytat

zależy od siły przerobowej firmy. Ile osób będzie pracować przy tym tylko projekcie. Miesiąc jest możliwy, ale ja i tak nie wierze.



Rozumiem. Mi nie zależy aż tak na czasie, ponieważ w tym roku planuję postawić tylko ssz. Miesiąc OK, ale fundamenty czy strop potrzebują trochę czasu na uzyskanie odpowiedniej wytrzymałości i to mnie trochę zastanowiło w tak krótkim terminie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...