Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

profihouse

Uczestnik
 • Posty

  84
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

O profihouse

 • Ranga
  Początkujący
 1. Materiały budowlane (również beton) sprzedaje się z 23% podatkiem VAT. Nie ma znaczenia czy jest to budowa domku czy innego obiektu. Jeśli zaś chodzi o różne stawki VAT to 8 % płaci się za roboty, ewentualnie roboty+materiały przy budownictwie mieszkalnym jednorodzinnym, jeśli budynek ma do 300 m2 pow. Pozostałe inwestycje są już z 23 % podatkiem VAT. Jaki związek ma twoja wypowiedź z moim wpisem że go cytujesz ?
 2. A powierzchnia pod gładź była zagruntowana ?
 3. Czy ja napisałem że zalecam, polecam, doradzam zakup ? Chyba nie. Moja wypowiedź dotyczyła tego dlaczego odradzasz, a to nie oznacza że Klient ma od razu lecieć z pieniędzmi i kupować. Czy kupując używany samochód idziesz i bierzesz pierwszy lepszy, czy jedziesz z nim do mechanika ? Zarówno gdy dom nadaje się do rozbiórki, jak i wtedy gdy można go po wykończeniu zamieszkać to oferta jest warta rozważenia. Decyzja ostateczna do podjęcia po ocenie stanu budynku przez rzeczoznawcę w zakresie budownictwa i wycen nieruchomości. Dlaczego warto kupić rozpadający się budynek ? A to warto spojrzeć na
 4. Dlaczego ? Być może jest to budynek znacznie solidniejszy niż budowane obecnie. Nawiązując do tematu z innego wątku, skoro do tej pory mu nie zerwało dachu więc nie ma się co martwić na przyszłość Można zrobić i prawie gratis. Na Muratorze jest z tego co pamiętam wątek w którym opisywana jest budowa domku samodzielnie przez chłopaka. Co prawda trwa już chyba ze 3 lata, no ale całkiem przyjemne hobby.
 5. Nie za bardzo rozumie sensu Pańskiego wpisu. Co chce mi Pan zarzucić ? Że niby moje stawki są za wysokie bo można taniej ? Tak wynika z całości wypowiedzi. Wgryzając się zaś w szczegóły: Piszę o tym że pomocnikowi muszę zapłacić 10 zł/h, a Pan piszę że niewykwalifikowany pracownik bierze u Was 15 zł/h plus jedzenie i dwa piwa. Murarz 22-25 zł/h, do tego nie otrzymuje Pan rachunku więc o gwarancji można zapomnieć. Tynkarzom płaci Pan około 60 zł/h. Podane przez Pana ceny są z kosmosu, nie mam pojęcia gdzie Pan szukał tych oszczędności. Co do dłubania przez Pana Edka to ma Pan wogóle szczęście
 6. Proponuję sprawdzić swoje kalkulacje. Podałem ceny dodatkowych elementów które pojawiają się przy wykonywaniu stropodachu.
 7. Mam tego świadomość ale to podane ceny/stawka dzienna jest oderwana od rzeczywistości. Województwo lubelskie ma podobny poziom bezrobocia co świętokrzyskie a ceny jakie tu widnieją to jest już przepaść. Do mnie do pracy pomocnik nie przyjdzie pracować za mniej niż 10 zł netto.
 8. Najlepiej będzie wysłać zapytanie z zestawieniem do hurtowni. Pod tym linkiem masz w miarę pełne zestawienie http://archi-projekt.com.pl/index.php?mod=...ails&id=115 Dużo też zależy od tego ile planujesz wydać na materiały, np. blachodachówkę można kupić za kilkanaście złotych a można i za kilkadziesiąt.
 9. 1000 zł to chyba stropodach zrobiony z kartonów tekturowych. Zakładając 200 m2 x 10 cm = 20 m3 x 260 zł/m3 (beton B20+pompa) = 5200 zł netto Siatka 20x10 fi 8 co 10 cm 4000m x 0,375 kg/m = 1500 kg x 2,4 zł/kg = 3600 zł netto
 10. Podaj mi namiary na tą twoją firmę i gwarantuję ci że skończy się ich dobry czas skoro przez tyle lat ich nie odwiedził urząd skarbowy. Nie mam zamiaru ze swoich podatków dokładać do takich złodziei. Co do ilości budów, stawek to niech pracują za te głodowe pensje, ale w sposób legalny. Może i robią to poprawnie, ale o tym można będzie się przekonać dopiero po czasie. Obserwując występujące w ostatnim czasie anomalie pogodowe może dojść do tego w niezbyt krótkim czasie. Co do wynagrodzenia to osobiście pracowałem w firmach prywatnych i nie narzekałem, również moim obecni pracownicy nie mają po
 11. Dla niego z pewnością dobrze On za ogrzewanie nie będzie płacił, a dodatkowo sprzedał materiał jeszcze na ściany fundamentowe. Chyba że na strefę cokołową masz jeszcze jakieś dodatkowe kształtki które idą jedynie po zewnętrznej stronie ściany.
 12. Proponuję ci pożyczyć od ekipy młotek i użyć go na swojej głowie. Ta ekipa nie ma racji bytu na rynku budowlanym. Przy takich stawkach oczywiście nie opłacają podatków (dosyć popularny proceder wśród ekip wykonawczych z małych miejscowości). Ciekaw jestem co zrobią gdy pojawi się u nich urząd skarbowy na kontroli, z czego opłacą kary z odsetkami. O gwarancjach na prace możesz zapomnieć, pozostanie ci jedynie modlitwa o łagodne warunki pogodowe w twojej miejscowości. Ewentualnie dociążenie dachu podczas wichury. Ile lat mogą popracować ci ludzie w takich warunkach ? Co potem, emerytura, z czeg
 13. Ideą budowania w tym systemie jest wykonanie ścian zewnętrznych o ciągłej izolacji cieplnej. Skoro posadzkę na gruncie będziesz izolował na tyle porządnie że unikniesz ucieczki ciepła przez płytę na gruncie to po co ładowałeś kasę w ściany fundamentowe w tym systemie ? Taniej było dać zwykłe bloczki betonowe. Pomimo tego że posadzkę zaizolujesz pod ogrzewaniem podłogowym to i tak będziesz miał mostek na płycie. Ciepło będzie ci uciekać do ściany zewnętrznej a potem wewnątrz ściany pionowo w dół w kierunku płyty i przez płytę na zewnątrz.
 14. Proponowałbym podać link do projektu bo rozbieżności w wycenie mogą być spore. Cena 54 tys była za domek o pow. około 244 m2, tj. 221 zł/m2 Twój domek z powierzchnią 174 m2 kosztował by przy takiej stawce 38508 zł a więc różnica jest już nie duża. Do tego w wycenie za 54 tys z tego co rozumie jest żelbetowy strop nad piętrem. Czyli różnica robi się jeszcze mniejsza. Wliczając jeszcze wyższe ściany piętra, pewnie tańsza okaże się ekipa za 54 tys.
 15. 20 zł za konstrukcję dachu i pokrycie ?
×
×
 • Utwórz nowe...