Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Vulkan

Uczestnik
 • Posty

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Vulkan

 • Ranga
  Początkujący
 1. Zdecydowałem się na wylewkę anhydrytową. Teraz nie bardzo wiem czy najpierw postawić ścianki z Rigipsu i dopiero wylać podłogówkę czy wylać podłogówkę i na niej postawić ścianki działowe. Ma może ktoś z was jakieś doświadczenie w tej kwestii?
 2. witam po dłuższej przerwie. Mam taką teorię, że kto ciężko pracuje powinien ciężko odpoczywać więc pojechałem na żagle i ciężko odpoczywałem Tym czasem domek rósł i rósł. Poniżej kilka fotek z budowy: przeloty do rekuperacji po porostu wycięto w styropianie zamiast późniejszego kucia w 15 cm betonowej ścianie. Fachowcy bardzo sobie to chwalili. podpory mają za zadanie stabilizację ściany przy zalewaniu oraz utrzymanie jej pionu. zalewanie ścian Po ścianach przyszedł czas na strop. Podpory stropowe jako pierwsze poszły do roboty. Teraz zastanawiam się że chyba lepiej było kupić belki z jakiegoś iglaka i dopasować na kliny. Później je ładnie pociąć i ogrzać się przy kominku. Wynajem to cholernie droga zabawa. Zbrojenie układa się między styropianowymi elementami. Układanie idzie w niesamowitym tempie. Około 1/2 godziny i ułożone było prawie 70 m2 stropu. Chłopakom aż się gęba śmiała jak układali bo przypominali sobie jak układali elementy z keramzytu i jak im ręce wydłużyły się do kolan. klasyczny system teriva
 3. klimatyzacji nie chciałem i dlatego zdecydowałem się na GGWC. Mam dobry grunt do GWC bo gliniasty. Geolog robiąc badania gruntu podał że z metra będzie około 30 Watów, wiec nie tak mało. Pod ławami zostały rozłożone rury do GGWC około 200 metrów. To powinno załatwić sprawę zimy i lata, według obliczeń fachowców Acha zapomniałem odpowiedzieć na pytanie o cenie podpór. To 2 zł za podporę na jeden dzień.
 4. powyżej podałem cenę za m2 ściany o wartości U=0,15 co już może posłużyć do wyliczeń. Dla mnie ważne od początku przedsięwzięcia było aby dom był tani w utrzymaniu. Z tego co się orientowałem to koszta ogrzewania są największą częścią kosztów. Wczoraj na przykład zdecydowałem, że na chudziaka dajemy 15 a nie 10 cm styropianu pod podłogówkę. Moje przemyślenia po rozmowach z fachowcami umocniły minie w przekonaniu żeby w całym domu dać podłogówkę. Umożliwia to odpowiednie ustawienie pieca, co również obija się na innym spalaniu. Nie muszę brać dodatkowych fachowców do ocieplania domu, bo już jest ocieplony, więc koszta odchodzą. Instalacje prowadzone są w ścianach i nie mam jakichś niewygodnych wypustów które przeważnie wypadają w najmniej odpowiednich miejscach. Wycięcie kawałka styropianu nożem jest o wiele łatwiejsze nich kucie muru za który trzeba było zapłacić Ale jedna sprawa jest bardzo ważna. Trzeba sobie zdać sprawę, że dom będzie bardzo szczelny i konieczna jest wręcz wentylacja mechaniczna. Ja się na to świadomie decyduję bo chcę również rekuperator. Po przeliczeniach wychodzi, że dom powinien zużywać 15 kwh/m2/rok Ciekaw jestem czy uda mi się takie wyniki uzyskać w praktyce. Koszta samej wentylacji można porównać do postawienia kominów wentylacyjnych.
 5. ...chętnie podeślę na prywatnego maila bo ekipę mam bardzo dobrą.
 6. witam po dłuższej przerwie Sen z oczu spędzała mi woda na działce. Za ciężkie pieniądze musiałem najpierw znaleźć poprzerywane przez innych budowlańców stare poniemieckie dreny, które opróżniały się na mojej działce. Nie można było wejść a co dopiero wjechać jakimkolwiek sprzętem. Ale się udało Ale teraz już mogła przyjechać ciężarówka i przywieźć materiał. Producent mówi, że można zalewać co trzy warstwy ale ponieważ chcę szybko to zdecydowałem się na wynajęcie podpór żeby można było zalać całą wysokość ścian tzn. 3 metry za jednym podejściem. Elektrycy bardzo sobie chwalą i z uśmiechem przychodzą do pracy bo jak do tej pory nie mieli tak łatwego montażu puszek Wypuszczają peszel do podłogi a po zalaniu ściany przeciągają tylko przewód i bez kucia i prucia. Przejścia do przewodów elektrycznych i ogrzewania wycinamy w dole pustaka styropianowego żeby nie trzeba było później kuć. Trzeba przewidzieć gdzie będą przechodzić przewody i rury i to wszystko po to aby później było łatwiej. Jutro pierwszą warstwę zastabiluzują częściowo betonem i klocki jadą do góry
 7. następnych kilka słonecznych dni pozwoliło w końcu zalać stan ZERO. Kierownik betoniarni polecił mi zbrojenie rozproszone. Powiedział że mam zbyt duże powierzchnie żeby zalewać bez dylatacji. Jedyną metodą to zbrojenie rozproszone. Jak powiedział tak zrobiłem i widzę teraz że dobrze mówił. Ani jednego pęknięcia ani ryski na tych dużych powierzchniach. W dalszym ciągu mimo słonecznych dni jest wysoki stan wody na działce. To bardzo utrudnia wszelkie prace ziemne. W ubiegłym tygodniu minęły wszelkie konieczne do zachowania terminy budowlane i szybciutko - bo gmina zaczęła asfaltowanie drogi - zaczęliśmy ciągnąć gazociąg. Dosłownie na ostatnią chwilę. Koparka drogowców dokładnie 2 metry od naszego wykopu zaczęła korytować drogę. Ale gazociąg się udał i podłączenie do granicy działki też poszło dosyć sprawnie. Odbiór z gazowni w ciągu 1 dnia. To jak w na zachodzie ale ekipa wcześniej zgłosiła . Przy zakładaniu kanalizacji wyszły kocki na wierzch. Okazało się że przez moją działkę przechodzą uszkodzone dreny poniemieckie. Sąsiedzi budując domy przerwali je i teraz wszystka woda - ponieważ u mnie jest wykop - wypływa na mojej działce zamiast do rowu melioracyjnego. Masakra :( Kumaty człowiek od prac ziemnych wykopał resztki starego drenu do granicy działki, przykrył gliną i w tym miejscu o dziwo zrobiło się sucho Zleciłem poszukanie innych takich podobnych resztek i chłopcy znaleźli jeszcze dwie nitki, które były tak samo uszkodzone. Problem polega na tym, że trudno się tam zbliżyć jakimkolwiek sprzętem bo jest mokro i maszyny grzęzną. Podłączając wodę i kanalizację do budynku, woda z tych drenów tryskała ja fontanna. Żebym tego nie widział to bym chyba nie uwierzył. Ale media mam już podłączone i w następnym tygodniu będziemy stawiać ściany. Mam nadzieję, że w końcu ruszy wszystko z kopyta bo jak do tej pory to jedno opóźnienie popycha następne a ja chcę i muszę tutaj w tym roku zamieszkać ...
 8. Modły zostały wysłuchane i kilka dni słonecznych pozwoliły na dalsze prace. Ale też inny sprzęt trzeba było zorganizować co odczuwalnie podniosło koszta. Żadna ciężka maszyna nie dawała rady. Po 0,5 m3 woził ten dzielny bobcat ale dał radę W poniedziałek układanie kanalizacji i we wtorek zalewamy ZERO i tej wersji będę się trzymał.
 9. ...i stało się, mam kąpielisko, wyszedł basen :( pogoda płata figla i nie można zasypać fundamentów bo żaden sprzęt nie jest w stanie wjechać w rozmokły teren. Kilka dni słonka nie jest w stanie osuszyć ziemi. Cały dzień pompowania i na następny dzień to samo :( Modlę się żeby wyjść z ziemi i zalać zero...
 10. ...ja będę dawał gniazda również w podłodze bo nie chcę potykać się o kable pod nogami. Oczywiście tam gdzie jest to rozsądne.
 11. Witam, ja zdecydowałem się już prawie na system homiq. Panowie robią bardzo dobre wrażenie kompetentnych. Przede wszystkim nie mają nastawienia, że się nie da. Szukają rozwiązania aż będzie do zrealizowania. Czy ktoś ma już jakieś doświadczenie z tą firmą i ich produktem?
 12. uzgodniłem to z producentem i powiedzieli, że w ten sposób będzie dobrze.
 13. ...raczej nie powinien powstać ponieważ podłogowe ogrzewanie będzie od spodu izolowane styropianem.
 14. ...widzę że uważnie koledzy patrzą Array="" style="vertical-align:middle" Array alt="icon_smile.gif" border="0"> co do zamków to w tej chwili nam nie przeszkadza, że są zaklejone, ponieważ chudziaka 10 cm wylejemy na równo do jednej płaszczyzny tak aby ponownie dać izolację poziomą pod klocki i na niej ustawiać elementy ścian. Rdzeń betonowy jest taki sam - 15 cm - dla fundamentów i dla ścian. Dowiedziałem się że z elementów betonowych o takiej grubości budowano bloki z wielkiej płyty tyle że w moim przypadku będzie to monolityczny element Wibratora nie używaliśmy. Producent odradzał i wszyscy inni z którymi rozmawiałem też. Poklepanie po boku klocka faktycznie powodowało ruchy masy betonowej. Acha, ważne aby beton miał konsystencję S3 i ziarno do 8 mm. Wtedy bardzo ładnie się układa i wypełnia przestrzeń w środku pustaka.
 15. ...mostka przy stropie nie będzie ponieważ strop będzie zrobiony również z elementów Izodom. Jest to przemyślane rozwiązanie zapobiegające właśnie tym mostkom termicznym. Ucieczka ciepła od wewnątrz do ściany jest znikoma, ponieważ na tą wewnętrzną warstwę 5 cm daje się tynk. W moim przypadku chyba dam płytę GK co jest dodatkowym izolatorem.
×
×
 • Utwórz nowe...