Skocz do zawartości

walker

Uczestnik
 • Posty

  26
 • Dołączył

 • Ostatnio

walker's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

1

Reputacja

 1. Planuję zrobić uziom fundamentowy(dom niepodpiwniczony 8,5x9,5),tylko nie jestem do końca pewien jak go wykonać. Mój plan: 1.Po wykopaniu fundamentów,wylanie warstwy chudego betonu. 2.Wykonanie zbrojenia tak aby tworzyło obwód zamknięty. 3.Przymocowanie(przyspawanie) do zbrojenia,pionowo 5-ciu odcinków bednarki( 4 do odgromówki,1 do GSU), tak by wystawały kilkadziesiąt cm na ziemię. Co o tym myslicie? Czy to jest poprawne rozumowanie? A może ktoś już robił taki uziom u siebie?
 2. Sąsiad może postawić dom oddalony od mojego o 8m, ze ścianą z oknami,więc przepis jednak ma prawo bytu w tej sytuacji (jego działka ma 16m szer.).Pozdrawiam
 3. W 2004r w warunkach technicznych określono że okapy nie mogą zmniejszać odległości do granicy więcej niż o 80cm. Czy była później jakaś zmiana?(pytam bo napisaliście że o 50cm)
 4. Ok może sam sobie odpowiem.Nie ma obecnie takiego przepisu. To co mnie interesuje jest obecnie w fazie projektu w Ministerstwie Budownictwa, zobaczcie http://www.mb.gov.pl/budow/wt36_%20projekt17_2007_01_09.pdf strona 4,pkt.7
 5. PILNE!!! Jak daleko może wychodzić dach poza obrys ścian domu, jeśli budynek będzie zlokalizowany z jednej strony 1,5m od granicy?? Wiem że przy odległościach ścian 3 lub 4m granicy,nie może wystawać więcej niż 80cm. A jak jest w mojej sytuacji??Nie mogę jakoś znaleźć przepisu. Pytam bo w projekcie dom miał 1m dł.okapu i został przez projektanta skrócony do 30cm, w Starostwie chcą żeby go jeszcze skrócić a właściwie zlikwidować! Dodam że sąsiednia działka jest niezabudowana.
 6. Jak wyliczyć tzw.wysokość przesłaniania? Wysokość kalenicy mojego przyszłego domu to 7.72m.Sciana 1.5m od granicy.Sąsiad twierdzi,że nie będzie miał w przyszłości wystarczającej ilości światła (na razie jego działka o szer.16m jest niezabudowana). Jaką wysokość nad gruntem okna przesłanianego bierze się pod uwagę przy obliczeniach?
 7. Na wiosnę planuję budowę tego domku http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu...=m40f51f2cc6a5b Interesuje mnie stan surowy otwarty (z dachem bez okien i drzwi). Znacie może jakieś ekipy godne polecenia z Rzeszowa lub bliskich okolic?
 8. Wykonawca zaproponował za robociznę cenę 35tyś.zł za stan surowy otwarty (dom z poddaszem użytkowym,110m2,dach dwuspadowy). Czy według Was to dużo? PS.okolice Rzeszowa (podkarpackie)
 9. Odległości budynków od linii napowietrznej 15kV reguluje norma "PN - E - 05100 - 1. Elektroenergetyczne linie napowietrzne". Budynki mieszkalne należy wznosić w odległości co najmniej 4,5m od skrajnego przewodu linii SN (około 5,5m od osi linii),wiec zmieścisz się z domkiem:)
 10. walker

  jak policzyć ilość cegieł

  MAX: przy grubości ściany 29cm : 22-23szt/m2 19cm: 15szt/m2 Porotherm25 P+W: 10.7szt/m2
 11. walker

  instalacja elektryczna

  brązowy(czarny)-faza, niebieski-prz.neutralny, zielono-żółty uziemienie(bolec)
 12. A mógłbyś napisać ile Cię ta inwestycja kosztowała(pompa,odwiert itd.)?
×
×
 • Utwórz nowe...