Skocz do zawartości

Cena za stan surowy otwarty


Recommended Posts

"pytanie z innej beczki... czy jest w ogole możliwe aby przy rozpoczęciu budowy wiosna, zakonczyć ja parapetówą na Sylwestra tego samego roku?icon_smile.gif
przyjmująć że sa pieniądze i w miare rozgarnieta ekipa budowlana"



Ja wiem Marleno że można, bo u nas mam znajomych co zaczęli na początku marca i teraz robią wykończeniówkę (ale "od biedy" już mogli by się wprowadzić), dach mieli skończony już w sierpniu, we wrześniu robili okna, drzwi itp.... Wszystko zależy GŁOWNIE od pieniędzy (czy zawsze mamy "gotówkę"), od ekip budowlanych (czy się wyrabiają z czasem i maja "wolne terminy") no i chyba jedna ostatnia rzecz - jak nie najważniejsza - wszystko zależy od ...pogody, no bo jak były strasznie deszczowe okresy to te ekipy budowlane nic nie robiły u nich i czekali na pogodę (głównie o dach chodziło), no a popatrz teraz jak była by ładna pogoda w listopadzie to też dużo można robić a tak jak teraz ...błoto, deszcze, wiatry....to raczej nie pogoda ma murowanie. Uważam (na tym przykładzie) jednak że da radę w rok postawić chatę.

pozdrawiam
Link do komentarza
Ja 17 czerwca w moje urodziny wylewałam ławy, (nie osobiście), w przyszłym tygodniu uruchomienie CO i jastrych. Nie spiesząc sie wcale. Gdyby mi zależało to możliwa byłaby wprowadzka na Sylwestra, ale mi się nie śpieszy. Gdybym sie spieszyła to to co mam zamiar skończyć w przyszły tyg. zrobione byłoby do końca września
Link do komentarza
Cytat

projekt to AGATKA 151,
http://www.projekty.ign.com.pl/?id=151&p=detail
bo oczywiście "namiarów na dom" dac nie mogę icon_wink.gif bo jeszcze go nie ma icon_wink.gif musielismy go troche "zmniejszyc" bo mielismy za wąską działke na niego, i po odjęciu z szerokości 1,2 metra, zostało nam ok 110m2 + garaz + strych nad garazem

pytanie z innej beczki... czy jest w ogole możliwe aby przy rozpoczęciu budowy wiosna, zakonczyć ja parapetówą na Sylwestra tego samego roku?icon_smile.gif
przyjmująć że sa pieniądze i w miare rozgarnieta ekipa budowlana




nie ma rzeczy nie możliwych...tylko kasy brak
Link do komentarza
jak myslicier czy te ceny sa w porzadku: dom około 140 metró, dach dwuspadowy, projekt bella
wylanie ław fundamentowych - 3000zł
wymuroiwanie fundamentów z bloczków betonowych i wylanie płyty fundamentowej 7000zl
wymurowanie scian parteru 8000zł
ułozenie i zalanie stropu 5000zł
wymurowanie scian c\szczytowych, dzaiłaowych na pietrze i komina 4000zł
wykonanie wiezby dachowej 5000zł
odeskowanie i opapowanie dachu 2000zł
Link do komentarza
Cytat

Pytanie.
Planujemy budowę domku http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=174 tylko chcemy ten domek podpiwniczyć. Czy ktoś może mi powiedzieć czy jest to skomplikowany projekt - i czy starczy nam ok. 60 000 na robociznę za stan surowy zamknięty.
Z góry dziękuję za odpowiedź



tak ale trzeba poszukać przykład z życia wzięty>>dom parterowy 98 m2 (bez piwnic) wykonawcy stan surowy zamknięty od 21.000 do 75.000 robocizna
bądź tu mądry i pisz wiersze
Link do komentarza
jak myslicie czy te ceny sa okej?
porotherm 30 - 5.20zł
porotherm 30 połowki -4.80zł
porotherm 25-6.40zł
gazobeton połowki- 4,15zł
cegła pełna - 1zł
gazobeton - 8.10
stal fi12 zebrowana - 2200zł tona
stal fi 6 gładka- 2700zł tona
czy te ceny sa okej czy raczej w balona chca mnei zrobic ceny sa po upustach juz
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam wszystkich budowniczych. jest to mój pierwszy post.

Będę budował ten domek z muratora Vis a Vis 126a http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdPr...mp;y=0&nr=0

firma po dużych negocjacjach podjeła się budowy tego domu
cena za stan surowy otwarty 220000zł
W cenie jest wszystko wraz z materiałami jedyną zmianą jest zamiast blachy to dachówka na dachu i sciana jednorodna z ytonga 36,5 cm zamiast warstwowej.
Na budowie nie interesuje mnie dosłonie nic oprócz oczywiście jakiś modyfikacji w trakcie itp.
Firma jest znana mnie i oglądałem jej wiele robót jak i rozmawiałem z inwestorami u których stawiała domy. bardzo na plus.
czas ukończenia to kwiecień oczywiście w zależności od pogody może być koniec maja.
Co sądzicie o kosztach czy nie za wysokie jeśli chodzi o stan surowy otwarty ???
Pozdrawiam beny....
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich budowniczych. jest to mój pierwszy post.

Będę budował ten domek z muratora Vis a Vis 126a http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdPr...mp;y=0&nr=0

firma po dużych negocjacjach podjeła się budowy tego domu
cena za stan surowy otwarty 220000zł
W cenie jest wszystko wraz z materiałami jedyną zmianą jest zamiast blachy to dachówka na dachu i sciana jednorodna z ytonga 36,5 cm zamiast warstwowej.
Na budowie nie interesuje mnie dosłonie nic oprócz oczywiście jakiś modyfikacji w trakcie itp.
Firma jest znana mnie i oglądałem jej wiele robót jak i rozmawiałem z inwestorami u których stawiała domy. bardzo na plus.
czas ukończenia to kwiecień oczywiście w zależności od pogody może być koniec maja.
Co sądzicie o kosztach czy nie za wysokie jeśli chodzi o stan surowy otwarty ???
Pozdrawiam beny....




[color="#FF0000"][/color]WItam, moim zdaniem to sporo kasy za taki mały domek. Mi też budowała firma (Małgosia z garażem na dodatek podwójnym pracowni HB Studio) i stan surowy zamknięty bez oszczędzania kosztuje mnie 193 tyś. więc cena 220 tyś które Ci zaproponowała firma jest co najmniej o jakieś 60 tyś za wysoka!!!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witajcie, w Malborku cena za stan surowy ( dach z opapowaniem +tarasy ) 130 m2 + garaż - sama robocizna 42 tysiące. icon_sad.gif
Boli, ale poza przyjęciem zapotrzebowania na materiał oraz negocjacjami z hurtownikiem tylko doglądaliśmy budowę oraz marudzilismy z przeróbkami ( ledwo gośc to wytrzymał! ) icon_biggrin.gif Pozdrawiamy z Krzyżakowa!
Link do komentarza
Witam, w okolicy Będzina sprawdzona ekipa górali za parterówkę 112m2 (http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb614-dom-przy-orzechowej,97.html) bez piwnic, bez garaży i bez poddasza użytkowego (gdyby budowa była w 2008r.) powiedziała 40 tys. zł za wystawienie stanu surowego (wchodzą na pustą działkę i wychodzą jak skończą dach). Co myślicie o tej cenie ? icon_neutral.gif
Link do komentarza
Cytat

A jaka cena wg Ciebie byłaby dobrą? Jaki przedział stawek masz na myśli? Może znasz jakąś dobrą ekipę która mogłaby wystawić taki dom za niższą kwotę? Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki. Pozdrawiam.



w sumie według tego co piszesz ty jesteś w przygotowaniach dalej niz ja w przyszłym roku chce rozpocząć budowę i ja zakończyć (stan surowy zamknięty
rozglądam się za ekipa od około 3 miesięcy i powoli ,naprawdę powoli widzę na czym stoję i jak wyglądają ceny i ilu jest naciągaczy tych cen
nie wiem w jakim jesteś stadium zaawansowania przygotowań twojej budowy ale jeżeli masz jakieś pytania podaje adres email

terminattor@interia.pl jak cos pisz możemy tez sprawy na żywo przedyskutować
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

A jaka cena wg Ciebie byłaby dobrą? Jaki przedział stawek masz na myśli? Może znasz jakąś dobrą ekipę która mogłaby wystawić taki dom za niższą kwotę? Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki. Pozdrawiam.


jestes zainteresowany to pisz do mnie.
mam firme, teraz robie 4 domy, ale ze w tym juz 3 sa na etapie dachu mam wolne terminy. istnieje tez mozliwosc pokombinowania z materailem, bo mam dos c duze upusty. i co wazne jestem z będzina kom 503803449 pozdrawiam!!
Link do komentarza
Cytat

w sumie według tego co piszesz ty jesteś w przygotowaniach dalej niz ja w przyszłym roku chce rozpocząć budowę i ja zakończyć (stan surowy zamknięty
rozglądam się za ekipa od około 3 miesięcy i powoli ,naprawdę powoli widzę na czym stoję i jak wyglądają ceny i ilu jest naciągaczy tych cen
nie wiem w jakim jesteś stadium zaawansowania przygotowań twojej budowy ale jeżeli masz jakieś pytania podaje adres email

terminattor@interia.pl jak cos pisz możemy tez sprawy na żywo przedyskutować
pozdrawiam



co do kolegi to dodam tylko ze pewnie czesto trafial na tzw naciagaczy, ale zrobmy podstawowe rozróznienie pomiedzy FIRMA ktora ma wieksze koszty zatrudniajac ludzi, wystawiajac na zyczenie fV i dająca gwarancję a góralami czy scyzorykami ktorzy jako ekpia w 4-5 robią tylko na siebie ,wszystko na czarno i nei mowie ze robia zle czy gorzej, bo wielu z nich to prawdziwi fachowcy, ale tez jest tak ze co budowa zmieniaja nr telefonu ( moiwe o znanych przypadkach nie uogolniam) i gdy jest cos nie tak to juz ciezko ich znalezc....
Link do komentarza
Cytat

co do kolegi to dodam tylko ze pewnie czesto trafial na tzw naciagaczy, ale zrobmy podstawowe rozróznienie pomiedzy FIRMA ktora ma wieksze koszty zatrudniajac ludzi, wystawiajac na zyczenie fV i dająca gwarancję a góralami czy scyzorykami ktorzy jako ekpia w 4-5 robią tylko na siebie ,wszystko na czarno i nei mowie ze robia zle czy gorzej, bo wielu z nich to prawdziwi fachowcy, ale tez jest tak ze co budowa zmieniaja nr telefonu ( moiwe o znanych przypadkach nie uogolniam) i gdy jest cos nie tak to juz ciezko ich znalezc....



NIE INTERESUJĄ MNIE FIRMY KTÓRE NIE PODPISZĄ UMOWĘ Z WYKONAWCA ani tez które nie maja ZAREJESTROWANEJ firmy z prostej przyczyny nie ma umowy nie ma gwarancji na wykonana robotę a później nikogo nie można znaleźć.....
a to jedna z najważniejszych rzeczy przy budowie domu (firma która wymiguje sie z podpisania umowy ALBO upraszcza sobie takowa umowę wycina z niej to co dla niej jest niewygodne to od takiej firmy z daleka )

Ale drogo nie znaczy DOBRZE ......
Link do komentarza
Cytat

jestes zainteresowany to pisz do mnie.
mam firme, teraz robie 4 domy, ale ze w tym juz 3 sa na etapie dachu mam wolne terminy. istnieje tez mozliwosc pokombinowania z materailem, bo mam dos c duze upusty. i co wazne jestem z będzina kom 503803449 pozdrawiam!!




Czy budowanie 4 domów naraz nie wiąże sie z opóźnieniami ...no chyba ze posiada pan duża firmę która zatrudnia spora ilość fachowców
sam z chęcią wyśle do pana projekt mojego domu w celu wyceny prosze o napisanie emaila tutaj lub na moj adres

terminattor@interia.pl

pozdrawiam czekam na kontakt
Link do komentarza
Cytat

NIE INTERESUJĄ MNIE FIRMY KTÓRE NIE PODPISZĄ UMOWĘ Z WYKONAWCA ani tez które nie maja ZAREJESTROWANEJ firmy z prostej przyczyny nie ma umowy nie ma gwarancji na wykonana robotę a później nikogo nie można znaleźć.....
a to jedna z najważniejszych rzeczy przy budowie domu (firma która wymiguje sie z podpisania umowy ALBO upraszcza sobie takowa umowę wycina z niej to co dla niej jest niewygodne to od takiej firmy z daleka )

Ale drogo nie znaczy DOBRZE ......


i tu sie zgadzam, dorgo nie znaczy dobrze, wiec idąc w drugą stronę tanio też nie znaczy dobrze, tanio w sensie za pol ceny stawek rynkowych oczywiscie odrazu cos podejzanego, bo skoro robie dobrze dana robote to dlaczego biore za nia polowe tego co inni...??
wazne to zobaczyc inne budowy danego wykonawcy bo to juz cos o nim mowi;)
Najtaniej i w miare dobrze wychodzi gdy inwestor do roznych prac beize inne ekipy, ale to znowu związane jest z tym ze musi byc dobra koordynacja wzgledem czasu,i ktos kto tego przypilnuje czyt. kierownik budowy ktory ma pojecie o tym co robi, a o takiego tez trudno.
gdy od poczatku robi jeden wykonawca zna swoje bledy i moze je poprawic, bo one zawsze sie pojawiaja, a zas gdy robi pare ekip moga tych bledow nie zauwazyc i wyjda one n akoncu gdy juz bedzie za pozno, prosty przyklad brak przekątnych i robienie dachu, jesli dekarze i cieesle wczesniej sie nie upewnia to dach wyjdzie z klina w ktoryms miejscu:)

wszystko jest wzgledne, ogolnei trzeba mic troceh szczescia i pytac jelsi sie czegos nie wie,a nie czytac muratora ect. i sie filozofowac na dany temat jesli sie tego nigdy samemu nie robilo oczywiscie bo to denerwuje najbardziej, troceh litosci dla wykonawcy...icon_smile.gificon_smile.gif

POZDRAWAIM!!!!
Link do komentarza
Cytat

w sumie według tego co piszesz ty jesteś w przygotowaniach dalej niz ja w przyszłym roku chce rozpocząć budowę i ja zakończyć (stan surowy zamknięty
rozglądam się za ekipa od około 3 miesięcy i powoli ,naprawdę powoli widzę na czym stoję i jak wyglądają ceny i ilu jest naciągaczy tych cen
nie wiem w jakim jesteś stadium zaawansowania przygotowań twojej budowy ale jeżeli masz jakieś pytania podaje adres email

terminattor@interia.pl jak cos pisz możemy tez sprawy na żywo przedyskutować
pozdrawiam




Powiem Ci, że planujemy z moją narzeczoną rozpocząć budowę w 2010r. ale chciałbym wykorzystać pozostały czas na poznanie tematu ekip, czyli "kto, jak, gdzie i za ile" Dokąd nie trafiłem na to forum myślałem, że górale, których polecił mi mój dobry kolega wybudują nam ten dom za niewielką kwotę. Jednak jak czytam niektóre wypowiedzi i ceny jakie są przytaczane, to kopara mi opada. Albo trafiłem na drogą ekipę, albo tu mnóstwo spekulantów wchodzi żeby mącić niepotrzebnie. Dla przypomnienia: za robociznę wystawienia Domu przy Orzechowej www.galeriadomow.pl/projekt,upb614-dom-przy-orzechowej,97.html bez piwnic, bez poddasza użytkowego i garażu w stanie surowym otwartym powiedzieli 40 tys. zł (łącznie z dachem pokrytym dachówką cementową zamiast blachodachówką).
Poza tym, mamy już projekt i mamy uzbrojoną działkę no i chęci do tej eskapady icon_smile.gif. Mamy też doświadczonego i zaufanego kolegę - sąsiada, który zaoferował się, że będzie kierownikiem budowy i doradcą. To chyba tyle co mamy z przygotowań, reszta przed nami. Stan surowy otwarty (może zamknięty) chcemy zrobić w 2010. Mnie najbardziej wkurza załatwianie papierów jakie mnie czeka, uzgodnienia i ten cały bajzel z tym związany. Ale damy radę icon_smile.gif. Generalnie jak pewnie każdy inwestor, chcę wybudować nasze gniazdko jak najtaniej (przy zachowaniu jakiejś przyzwoitej jakości wykonania i standardu wyposażenia), więc będę kombinował jak się da z materiałami i robocizną (część prac, zwłaszcza wykończeniowych będziemy próbować zrobić własnymi siłami), żeby w ewentualny (jak najmniejszy) kredyt ładować sie najpóźniej jak się tylko uda. A co będzie to czas pokaże icon_smile.gif.
Link do komentarza
Cytat

jestes zainteresowany to pisz do mnie.
mam firme, teraz robie 4 domy, ale ze w tym juz 3 sa na etapie dachu mam wolne terminy. istnieje tez mozliwosc pokombinowania z materailem, bo mam dos c duze upusty. i co wazne jestem z będzina kom 503803449 pozdrawiam!!



Chętnie przeslę Panu dane potrzebne do wyceny takiej budowy, jednak budowę planujemy zacząć wiosna/lato 2010. Co Pan potrzebuje żeby zrobić wycenę surówki z dachem? Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Czy budowanie 4 domów naraz nie wiąże sie z opóźnieniami ...no chyba ze posiada pan duża firmę która zatrudnia spora ilość fachowców
sam z chęcią wyśle do pana projekt mojego domu w celu wyceny prosze o napisanie emaila tutaj lub na moj adres

terminattor@interia.pl

pozdrawiam czekam na kontakt



oczywisice nei jest to prosta sprawa bo poza tymi 4 domami mamy jeszcze inne roboty, gdyz 4 budujemy a 3 wykanczamy w tym samym czasie w srodku ale dobra organizacja i w miare udaje sie unikonac jakis obsów czasowych.

. Jesli chodzi o opoznienia nieraz sie zdazaja, ala wyglada to bardziej w ten sposob ze po wymurowaniu beczki czekamy 2-3 dni na ciesli i zbrojazy do stropu bo musza gdzie idziej skonczyc ,kiedy indziej jak jest wolny czas to murarze muruja a zbrojenie juz czeka gotowe aby tylko wsadzic na mury.

wszystko zalezy od klientow jesli kots chce jeszcze cos dodatkowego nie moge go zostawic samemu sobie na czym traci inny klient, niestety, ale to sa kwestie dni oczywiscie, bo jesli ktos dolozy roboty na miesiac to wiadomo inna spraw.

i plusem jest to ze przy paru domkach mam dobre ceny na materialy, wiec inwestor porownuje tlyko z hurtowniami i zazwyczaj woli mi dac zarobic skoro cena i towar ten sam. pozdrawiam!!!

oto moj mail
pawelnasiennik@wp.pl

a to moje budowyz projektów gotowych:


http://www.mgprojekt.com.pl/domki/topaz/index.php
http://projektydomow.homer.pl/an_harfa_szkielet.htm
Link do komentarza
Cytat

Chętnie przeslę Panu dane potrzebne do wyceny takiej budowy, jednak budowę planujemy zacząć wiosna/lato 2010. Co Pan potrzebuje żeby zrobić wycenę surówki z dachem? Pozdrawiam.



mylse ze troche bez sensu teraz robic wycene bo przez rok moze sie barodzo wiele zmienic, na szybko z tego co jest w sieci mysle ze robocizna na dzisiaj za wasz projekt to jakies 35 tys netto , bez stropu lanego se stropem lany 40 wyjdzie, zalezy jeszcze jakie materialy i pare innych czynnikow, oczywisice to sa ceny do negocjacji.

parterowki wole robic z materialem np taki domek http://dom.money.pl/projekty_domow/partero...ianek,4925.html za 190-200tys tak sie umowilem z klientem w zaleznosci od tego co bedzie z materialami za stan zamkniety( z oknami), z tynkami wylewkami sufitami podwieszanymi weln mineralną ogolnei wszystko wraz z elewacją bez hydraulki, ktora bedzie robil moj kolega tyle ze inwestor jeszcze nie wie czym chce ogrzewac. dach z gotowych kratownic robionych w technologi mi-tek, polozona dachowka, okna PCV, styropian 15 z tynkiem akrylowym, sciany z porothermu.

tak to wyglada mniej wiecej, ale jesli wam zalezy moge policzy c dokladnie, do tego rzuty ław ścian dachu przekroje opis techniczny i mozna dokładnie liczyc:)
Link do komentarza
Cytat

mylse ze troche bez sensu teraz robic wycene bo przez rok moze sie barodzo wiele zmienic, na szybko z tego co jest w sieci mysle ze robocizna na dzisiaj za wasz projekt to jakies 35 tys netto , bez stropu lanego se stropem lany 40 wyjdzie, zalezy jeszcze jakie materialy i pare innych czynnikow, oczywisice to sa ceny do negocjacji.

parterowki wole robic z materialem np taki domek http://dom.money.pl/projekty_domow/partero...ianek,4925.html za 190-200tys tak sie umowilem z klientem w zaleznosci od tego co bedzie z materialami za stan zamkniety( z oknami), z tynkami wylewkami sufitami podwieszanymi weln mineralną ogolnei wszystko wraz z elewacją bez hydraulki, ktora bedzie robil moj kolega tyle ze inwestor jeszcze nie wie czym chce ogrzewac. dach z gotowych kratownic robionych w technologi mi-tek , polozona dachowka, okna PCV, styropian 15 z tynkiem akrylowym, sciany z porothermu.

tak to wyglada mniej wiecej, ale jesli wam zalezy moge policzy c dokladnie, do tego rzuty ław ścian dachu przekroje opis techniczny i mozna dokładnie liczyc:)



Też uważam, że robienie dokładnego kosztorysu w tej chwili to trochę bez sensu, gdyż jest za wcześnie. Jednak mam ogólne pojęcie co do kwoty surówki z dachem. Strop chcemy zrobić lany, chociaż wcześniej myślałem o więźbie i suficie podwieszanym - co Pan o tym sądzi (jakie są plusy i minusy w porównaniu z lanym i ile można zaoszczędzić w tym przypadku?).
Link do komentarza
Cytat

Też uważam, że robienie dokładnego kosztorysu w tej chwili to trochę bez sensu, gdyż jest za wcześnie. Jednak mam ogólne pojęcie co do kwoty surówki z dachem. Strop chcemy zrobić lany, chociaż wcześniej myślałem o więźbie i suficie podwieszanym - co Pan o tym sądzi (jakie są plusy i minusy w porównaniu z lanym i ile można zaoszczędzić w tym przypadku?).



Jeśli do jesieni nikogo nie znajdziecie do zgłoście sie do mnie a wszystko konkretnie mozna policzyc, przez zmie tanszych materiałów zamowić i 2 miesiace bez stropu lanego , 2,5 ze stropem dom stoi z pokrytym dachem. a wiadomo ceny sie roznia głownie przez materialy liczac sciany z max'a liczy sie drozej niz z porothermu np.

jesli chodzi o strop to zalezy, jelsi ma byc tam tylka strych na choinke i pare gratów nie ma sensu robic lanego stropu, tylko podwiesic plyty i na gorze podloga z desek, jsli ma byc pokoj teraz albo w przyszlosci lepiej go wylac bo jak corka czy syn beda chcieli troche poskakac to wiadomo wszystko slychac na dloe jezeli strop jest drewniany.

oczywiste jest tez ze wartosc domu ze stropem lanym wzrasta w porownaniu do drewnianego,ale tez nei am co zakładac ze zaraz go chcemy sprzedac:)

a ile mozna zaoszczędzic.....

na gorze w miejsce stropu lanego idzie pare legarów i troceh desek tam gdzie ma byc cos do uzytku, strop lany musi byc raczej po całości. przy drewnianym dochodzą płyty gipsowe na sufit, ale znowu odpada tynkowanie, wełna na ocieplenie i wyciszenie, ale znowu odpada styropian na wylewki na stropie lanym no i na płytach mozna zrobic lepsze oswietlenie halogeny np. także wychodzi minimum te 50 -60 % taniej, ale trzeba przemyslec czy potrzebna jest nam mala rupieciarnia a moze za pare lat fajny pokoj z oknem dachowym, bo teraz to zrobicie , dacie wiecej i z gowy, ale jesli nie bedzie to potrzebne to tez nie ma co na marne kasy wydawac:)icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Jeśli do jesieni nikogo nie znajdziecie do zgłoście sie do mnie a wszystko konkretnie mozna policzyc, przez zmie tanszych materiałów zamowić i 2 miesiace bez stropu lanego , 2,5 ze stropem dom stoi z pokrytym dachem. a wiadomo ceny sie roznia głownie przez materialy liczac sciany z max'a liczy sie drozej niz z porothermu np.

jesli chodzi o strop to zalezy, jelsi ma byc tam tylka strych na choinke i pare gratów nie ma sensu robic lanego stropu, tylko podwiesic plyty i na gorze podloga z desek, jsli ma byc pokoj teraz albo w przyszlosci lepiej go wylac bo jak corka czy syn beda chcieli troche poskakac to wiadomo wszystko slychac na dloe jezeli strop jest drewniany.

oczywiste jest tez ze wartosc domu ze stropem lanym wzrasta w porownaniu do drewnianego,ale tez nei am co zakładac ze zaraz go chcemy sprzedac:)

a ile mozna zaoszczędzic.....

na gorze w miejsce stropu lanego idzie pare legarów i troceh desek tam gdzie ma byc cos do uzytku, strop lany musi byc raczej po całości. przy drewnianym dochodzą płyty gipsowe na sufit, ale znowu odpada tynkowanie, wełna na ocieplenie i wyciszenie, ale znowu odpada styropian na wylewki na stropie lanym no i na płytach mozna zrobic lepsze oswietlenie halogeny np. także wychodzi minimum te 50 -60 % taniej, ale trzeba przemyslec czy potrzebna jest nam mala rupieciarnia a moze za pare lat fajny pokoj z oknem dachowym, bo teraz to zrobicie , dacie wiecej i z gowy, ale jesli nie bedzie to potrzebne to tez nie ma co na marne kasy wydawac:)icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

Witajcie
Zastanawiam się teraz czy ceny materiałów spadną i robocizny bo dzisiaj albo dom wykończę albo siebie??



Ja od jakiegoś czasu obserwuję ceny materiałów, z tym że bardziej pod kątem budowy surówki i dachu. No i powiem Ci, że po tym boomie, kiedy pustak 30 porotherm'u potrafił kosztować 11 - 12 zł / szt cena spadła do około 4 - 5 zł / szt jak dobrze poszukasz i jakby się to wszystko zatrzymało. Stal z ponad 3000 zł / t spadła na 1600 zł / t. Wydaje mi się, że raczej taniej to już nie będzie, chociaż różnie może być w 2009. Mam podobny problem do Twojego: czy kupowac już czy czekać. Z tym, że zacząć chcę w 2010 roku to jeszcze się może przewrócic wszystko.
Z drugiej strony czytam o bankrutujących firmach deweloperskich (a jest ich około setki), które nie są w stanie dokończyć inwestycji bo nie mają kasy. Nie mają kasy bo ludzie nie kupują mieszkań. Jak nie mają kasy to nie płacą wykonawcom za robotę - a wykonawcy zgłaszają do sądu wnioski o ogłoszenie upadłości deweloperów. I tak w kółko, więc teoretycznie ruch w składach powinien się zmniejszyć co powinno wpłynąć na dalszy spadek cen.
Może ktoś ma jakieś inne przemyślenia i sugestie?
Link do komentarza
Cytat

Ja od jakiegoś czasu obserwuję ceny materiałów, z tym że bardziej pod kątem budowy surówki i dachu. No i powiem Ci, że po tym boomie, kiedy pustak 30 porotherm'u potrafił kosztować 11 - 12 zł / szt cena spadła do około 4 - 5 zł / szt jak dobrze poszukasz i jakby się to wszystko zatrzymało. Stal z ponad 3000 zł / t spadła na 1600 zł / t. Wydaje mi się, że raczej taniej to już nie będzie, chociaż różnie może być w 2009. Mam podobny problem do Twojego: czy kupowac już czy czekać. Z tym, że zacząć chcę w 2010 roku to jeszcze się może przewrócic wszystko.
Z drugiej strony czytam o bankrutujących firmach deweloperskich (a jest ich około setki), które nie są w stanie dokończyć inwestycji bo nie mają kasy. Nie mają kasy bo ludzie nie kupują mieszkań. Jak nie mają kasy to nie płacą wykonawcom za robotę - a wykonawcy zgłaszają do sądu wnioski o ogłoszenie upadłości deweloperów. I tak w kółko, więc teoretycznie ruch w składach powinien się zmniejszyć co powinno wpłynąć na dalszy spadek cen.
Może ktoś ma jakieś inne przemyślenia i sugestie?



ale pamietajmy ze boom na materiały ne byl tylko zwiazany z tym ze polacy sie budowali ale i z tym ze na swiecie rosly ceny stali i mat bud ze wzgledu na azje, czyt. chinskiej olimpiady. skoro odczulismy popyt w azji na wlasnej skorze, to jak sie zaczniemy przygotowywac do euro to na pewno ceny pojda w gore. tak mi sie wydaje przynajmniej.

co do robocizny ja z wiadomoych przyczyn nie chce spadku cen:D:D ale zasada jest taka ze padaja duze firmy, robiace pod deweloperami. trzeba pamietac ze rynek domkow jednorodzinnych jest zakrecony niemozliwie bo robia tu i male firmy i ekipy robiace na czarno i to z roznych regionow zanizajc ceny aby poprostu moc zarobic, co jest oczywiste. np. ja robie tynki agregatem tradycyjne za 17zl/m , u mojej rodziny w bieszczadach panuje stawka 8 zl/m2 bez pomocy a 7zl/m z pomoca, tj ukreceniem zaprawy i podaniem do kastra tynkarzowi, i robia to recznie..... no ale tam dostaniesz obiad, piwko i na koniec dobra flache, to tez sie liczy;)
Link do komentarza
Cytat

ale pamietajmy ze boom na materiały ne byl tylko zwiazany z tym ze polacy sie budowali ale i z tym ze na swiecie rosly ceny stali i mat bud ze wzgledu na azje, czyt. chinskiej olimpiady. skoro odczulismy popyt w azji na wlasnej skorze, to jak sie zaczniemy przygotowywac do euro to na pewno ceny pojda w gore. tak mi sie wydaje przynajmniej.

co do robocizny ja z wiadomoych przyczyn nie chce spadku cen:D:D ale zasada jest taka ze padaja duze firmy, robiace pod deweloperami. trzeba pamietac ze rynek domkow jednorodzinnych jest zakrecony niemozliwie bo robia tu i male firmy i ekipy robiace na czarno i to z roznych regionow zanizajc ceny aby poprostu moc zarobic, co jest oczywiste. np. ja robie tynki agregatem tradycyjne za 17zl/m , u mojej rodziny w bieszczadach panuje stawka 8 zl/m2 bez pomocy a 7zl/m z pomoca, tj ukreceniem zaprawy i podaniem do kastra tynkarzowi, i robia to recznie..... no ale tam dostaniesz obiad, piwko i na koniec dobra flache, to tez sie liczy;)



No to fakt, o olimpiadzie nie pomyślałem. To chyba dlatego, że jakoś mało interesuję się sportem i nie do końca wierzę w powodzenie organizacji tej imprezy w naszym kraju icon_biggrin.gif Jednak warto to pewnie wziąść pod uwagę. Co do tynkowania, to nad obiadkiem i piwkiem na koniec dnia zawsze można pomyśleć, zwłaszcza jak się mieszka obok budowy icon_smile.gif Z pomocą to już pewnie gorzej, bo często samemu się też pracuje.
Link do komentarza
Cytat

i jak szukacie materialow to patrzcei na gatunek jaki bierzecie, ostatnio gosc dal mi do murowania porothermy o 20 gr tanszy na szt. i niby I gat a krzywe jak cholera i strasznie kruche, warto na to zwrocic uwage i dobrze jest znalezc taniej ale tej samej jakosci.
POZDRAWIAM!!



A jak mam sprawdzić czy akurat dobrą paletę mi sprzedają czy trefną? Przecież nie będę sprawdzał każdej cegły czy prosta i stukał młotkiem czy krucha... icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Ma Pan na to jakiś sposób?
Link do komentarza
Cytat

A jak mam sprawdzić czy akurat dobrą paletę mi sprzedają czy trefną? Przecież nie będę sprawdzał każdej cegły czy prosta i stukał młotkiem czy krucha... icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Ma Pan na to jakiś sposób?




hehe no tak to raczej nie, ale przy rozladunku otworzyc jedna palete i rozebrac, bo jak na jednej jest lipa to cala partia taka jest , no oko widac czy pustaki sa proste, wiadomo ceramika idealna nie bedzie , ale na pewno zauwazy pan kiedy kazda sztuk aidzie w tzw banana albo 1/3 palety sypie sie po jej rozlozeniu;) najlepiej zapytac sie swojego majstra on juz bedzei wiedzial;)
Link do komentarza
Cytat

No to fakt, o olimpiadzie nie pomyślałem. To chyba dlatego, że jakoś mało interesuję się sportem i nie do końca wierzę w powodzenie organizacji tej imprezy w naszym kraju icon_biggrin.gif Jednak warto to pewnie wziąść pod uwagę. Co do tynkowania, to nad obiadkiem i piwkiem na koniec dnia zawsze można pomyśleć, zwłaszcza jak się mieszka obok budowy icon_smile.gif Z pomocą to już pewnie gorzej, bo często samemu się też pracuje.




co do poczestunku to j apreferuje kawe i jakies ciastko ewentualnie, tu chodzi bardziej o goscinnosc, od nikogo nie wymagam i nie chce obiadow, bo to klopot dla inwestora a pozneij nie wiadomo jak to liczyc, tylko przyklad podalem;)

kiedys mi jeden klient za 2 tyg kawy i ciastek i 2 kurczaki z rozna policzyl 500zł, od tamtego czasu obiadow wogole nie chcemy a i kawy i ciastka wolimy sami sobie brac, chociaz nieraz sa tacy ludzie ze sie nie da odmowic bo sie obraza, ale to ich wyraz podziekaowania i goscinnosc, a i ja wtedy zawsze cos opuszcze... wazne zeby sie szanowac nadwzajem!!:)
Link do komentarza
Cytat

Witam ponownie przyjechała do nie znajoma która pracuje w firnie budowlanej jako kierownik dowiedziałem się że można przez nią kupić taniej materiał z hurtowni nawet o 70% niż w detalu w ten sposób można zmniejszyć koszty wykańczania i budowy domu.



Witaj, czy mam rozumieć, że moge uzyskac jakieś szersze informacje na ten temat? Z jakiego regionu kraju jest ta hurtownia?
Link do komentarza
Cytat

Witaj, czy mam rozumieć, że moge uzyskac jakieś szersze informacje na ten temat? Z jakiego regionu kraju jest ta hurtownia?


Witam
Jest to każda hurtownia po prostu my jesteśmy detalistami inaczej biorą ludzi którzy kupują hurtowo i do takich ludzi trzeba dotrzeć .Inaczej trzeba mieć dzisiaj znajomości w budownictwie.
Link do komentarza
Witam,

Jak byscie wycenili SSO ponizszego domku?
(uwaga: zamiast garazu planowane jest zwykle pomieszczenie mieszkalne).

Arcis Studio 40-X
w skrocie:
- 220 m2 pow netto (uzytkowej 190m2); pow zabudowy 140m2; bez podpiwniczenia;
- fundament - bloczki betonowe, sciany zew - porotherm 29; strop - teriva
- dachowka ceramiczna

Chodzi mi o calosc - materialy + robocizna.
Lokalizacja: pod Warszawa.
Ktore kwotowanie jest bardziej realne - 150 czy 200 czy 250 tys.? (ile trzeba 'dolozyc', zeby na budowe przyjezdzac tylko raz na tydzien i ogladac postepy a nie angazowac sie w zalatwianie materialow / szukaniu murarzy/dekarzy?)

pozdrawiam
Mariusz
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Jak byscie wycenili SSO ponizszego domku?
(uwaga: zamiast garazu planowane jest zwykle pomieszczenie mieszkalne).

Arcis Studio 40-X
w skrocie:
- 220 m2 pow netto (uzytkowej 190m2); pow zabudowy 140m2; bez podpiwniczenia;
- fundament - bloczki betonowe, sciany zew - porotherm 29; strop - teriva
- dachowka ceramiczna

Chodzi mi o calosc - materialy + robocizna.
Lokalizacja: pod Warszawa.
Ktore kwotowanie jest bardziej realne - 150 czy 200 czy 250 tys.? (ile trzeba 'dolozyc', zeby na budowe przyjezdzac tylko raz na tydzien i ogladac postepy a nie angazowac sie w zalatwianie materialow / szukaniu murarzy/dekarzy?)

pozdrawiam

Mariusz



Witaj, ja uważam, że skrobnie Cię to między 200 a 250 tysięcy. Ja chcę stawiać parterówkę bez piwnic, o pow użytkowej 112,5 m2 i celuję w sso za 120 tysięcy - wg wycen na II połowę 2008 powinno się zmieścić. U Ciebie koszt podraża dachówka ceramiczna, teriva i fakt że chcesz mieć święty spokój i nie myśleć jak tu wykombinować materiał taniej. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witaj, ja uważam, że skrobnie Cię to między 200 a 250 tysięcy. Ja chcę stawiać parterówkę bez piwnic, o pow użytkowej 112,5 m2 i celuję w sso za 120 tysięcy - wg wycen na II połowę 2008 powinno się zmieścić. U Ciebie koszt podraża dachówka ceramiczna, teriva i fakt że chcesz mieć święty spokój i nie myśleć jak tu wykombinować materiał taniej. Pozdrawiam.



01.01.2009
Dodam coś jeszcze icon_smile.gif
Właśnie wpadła mi w ręce ulotka producenta elementów styropianowych do budowy ścian i dachów THERMODOM (www.thermodom.pl). Mam pytanie, czy ktoś wie coś więcej na temat tej technologii? Czy warto "ubrać się" w coś takiego? Czy może jednak lepiej postawić na tradycyjną ceramikę np. Porotherm? Nie porównywałem jeszcze jakby wyszło kwotowo wystawienie murów w tej technologii vs. ceramika. Pozdrawiam i życzę przy okazji wszystkim dużo dobrego w Nowym Roku, szczęśliwego rozpoczęcia, kontynuowania i zakończenia budów no i chyba jeszcze tańszych materiałów i robocizny (sobie też tego życzę ).
Link do komentarza
Witam! My mamy ekipe ale jeszcze nie pewna na 100%, bo sie zastanawiam czy znajdę tańszych. Zaczynamy budowę domu na wiosnę. Domek parterowy z poddaszem do adaptacji 107,4 m2. ekipa nam powiedziała za robociznę 25 tyś za stan surowy z przykryciem dachu. To nie wim czy duzo czy mało? Mieszkam w Tarnowie w woj. małopolskim. Projekt domu można zobaczyć na stronie www.archon.pl pod nazwą "Dom w jagodach 2 (PD). Prosze doradzcie mi czy szukać tańszych?
Link do komentarza
Cytat

Witam! My mamy ekipe ale jeszcze nie pewna na 100%, bo sie zastanawiam czy znajdę tańszych. Zaczynamy budowę domu na wiosnę. Domek parterowy z poddaszem do adaptacji 107,4 m2. ekipa nam powiedziała za robociznę 25 tyś za stan surowy z przykryciem dachu. To nie wim czy duzo czy mało? Mieszkam w Tarnowie w woj. małopolskim. Projekt domu można zobaczyć na stronie www.archon.pl pod nazwą "Dom w jagodach 2 (PD). Prosze doradzcie mi czy szukać tańszych?




jak za stan surowy zamknięty to cena ok
Link do komentarza
Cytat

jak za stan surowy zamknięty to cena ok


Mili moi brzytwienie na stanach surowych odbija się potem na wykończeniu poprawki poprawki -- taka jest prawda. Krzywe ściany źle wypoziomowane wylewki marnotrawstwo materiału dużo innych atrakcji.Ekipa która zmienia telefon i po zejściu z placu budowy zapada się pod ziemie. Dzisiaj dobry murarz dostanie prace bez problemu w dużych firmach budowlany a pensje na poziomie 6000 . Weźcie to pod uwagę .Patrzcie na średni poziom . Mag
Link do komentarza
Cytat

Mili moi brzytwienie na stanach surowych odbija się potem na wykończeniu poprawki poprawki -- taka jest prawda. Krzywe ściany źle wypoziomowane wylewki marnotrawstwo materiału dużo innych atrakcji.Ekipa która zmienia telefon i po zejściu z placu budowy zapada się pod ziemie. Dzisiaj dobry murarz dostanie prace bez problemu w dużych firmach budowlany a pensje na poziomie 6000 . Weźcie to pod uwagę .Patrzcie na średni poziom . Mag


po pierwsze chciałbym zobaczyć murarza zarabiającego 6000 zł (w POLSCE a nawet i na zachodzie tez już nie) icon_twisted.gif ....po drugie krzywe ściany i złe wypoziomowane wylewki można natychmiast wychwycić wystarczy być na budowie i mieć wszystko pod kontrola .....myślę ze masz na myśli ze jak ktoś weźmie mniej za robotę ta ja spartoli a skąd masz pewność ze firma czy wykonawca który weźmie więcej za robotę tej roboty nie spartoli icon_razz.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...