Skocz do zawartości

Cena za stan surowy otwarty


Recommended Posts

witam.. posiadam 4 chłopaków do budowy domów stany surowe itp.. posiadamy pełne doświadczenie co do wykonania zadń w zakresie budowy. jest nas 5 stracilismy prace w dużej firmie budowlanej i teraz postanowiliśmy na własna reke budowac domy. Wystawiamy faktury itp. Nie jesteśmy pijakami nie trzeba nas ganiac ani szukac potem tygodniami lub czekac na wykonanie budynku posiadamy sprzet kwalifikacje niezbedne do wykonania murów zbrojenia zalewania ocieplenenia oraz 1 z nas zana sie na co i cw oraz podłanczanie pieca icon_smile.gif jesli jesteście zainteresowani to piszcie na prywatna wiadomośc.. dobrze znam oraz czytam rysunki techniczne oraz potrafie nanosic zmiany na projekt które potem zatwierdzi projektant.. Dziekuje za uwagę mam nadzieje że moderator nie usunie tej wiadomości Dziekuje

meil budowydomow@wp.pl icon_biggrin.gif

działamy w okolicach warszawy lub woj mazowieckie
Link do komentarza
Cytat

witam.. posiadam 4 chłopaków do budowy domów stany surowe itp.. posiadamy pełne doświadczenie co do wykonania zadń w zakresie budowy. jest nas 5 stracilismy prace w dużej firmie budowlanej i teraz postanowiliśmy na własna reke budowac domy. Wystawiamy faktury itp. Nie jesteśmy pijakami nie trzeba nas ganiac ani szukac potem tygodniami lub czekac na wykonanie budynku posiadamy sprzet kwalifikacje niezbedne do wykonania murów zbrojenia zalewania ocieplenenia oraz 1 z nas zana sie na co i cw oraz podłanczanie pieca icon_smile.gif jesli jesteście zainteresowani to piszcie na prywatna wiadomośc.. dobrze znam oraz czytam rysunki techniczne oraz potrafie nanosic zmiany na projekt które potem zatwierdzi projektant.. Dziekuje za uwagę mam nadzieje że moderator nie usunie tej wiadomości Dziekuje

meil budowydomow@wp.pl icon_biggrin.gif

działamy w okolicach warszawy lub woj mazowieckie



icon_smile.gif piszcie w miesiacach marzec kwiecień rabaty.. zachecam do kontaktu..
Link do komentarza
Cytat

cena pod warszawska ja dogadałam sie dzis z wykonawca na 300 zł za metr stan surowy z wiezba
rozmawiałam z poprzednia osoba u której budowali i polecili mi go.. jest po prostu jak cytuje ' normalnym wykonawca'
jesli ktos by chciał namiar to podam u nas zaczyna za 2 tyg o ile temperatura nas nie zaskoczy icon_biggrin.gif




Czesc,
mam prośbę o namiary na wykonawcę. Ja planuję budowę w maju na Białołęce, może sie dogam z nim (lub na beata_kepka@wp.pl

mam coś takiego
http://www.dobredomy.pl/?id_project=76&...=4&lustro=1
Z góry dzieki
Link do komentarza
Cytat

Witam icon_smile.gif

My będziemy budować koło Morąga (warm.-maz.). Za tydzień ruszamy z wykopami icon_smile.gif

http://www.dom-jednorodzinny.pl/?p0=10&p1=14&o=967

sso z dachem (bez krycia dachówką) 60 tys.

pozdrawiamy icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif




Witam,

Nie daj się zwariować, to jakaś koszmarna wycena, budynek co prawda nie jest mały, ale dach prosty. Ja za swój dom w tym stanie, także z więźbą trochę wcześniej, bo parę at temu zapłaciłem 34 tys zł, ale ceny aż tak nie podskoczyły , więcej niż 40 tys bym nie dał.

pozdrawiam;

Darek
Link do komentarza
Cytat

zapomnieałam dodac że jeden wykonawca krzyknął nam 82 tys.



Vena, to co podajesz to są normalne ceny.
Zawsz powtarzam, że można mieć ten samo dom ale nie taki sam dom, chodzi mi oczywiście o koszta bo z nimi się wiąże wszystko, już przy różnych technologiach wycena za robociznę jest różna (np. silikaty wyceniane są drożej bo są cięższe a suporex taniej bo jest lekki, układanie na dachu dachówki typu karpiówka jest droższe od np. gontów): i tak na prawdę diabeł tkwi właśnie w takich szczegółach jeśli chodzi o ceny rozbocizny.
Jak ktoś mów że za robociznę zapłacił 20 tyś zł za dom ok. 160m to potem okazuje się że miał do pomocy tylko jednego murarza a większość prac wykonał sam z pomocą rodziny. Cudów nie ma i głowa do góry.
Wycenę mojego domu (zachodniopomorskie) robiło mi wiele firm i wszystkie w miarę były zbliżone a ich cena wahała się od 60 tyś do 80 tyś w tym przedziale, ale nigdy ofeta nie zeszła poniżej 60 tyś. nawet przy negocjacjach (no nie może jedna ale za 55 tyś i w tym nie było koparki i szalunków). Buduję dom o pow uż. 155 m + garaż
Link do komentarza
Cytat

Mój domek ma 174,4 pow. użytkowej. Murarz zażyczył sobie 12 tys. za stan surowy otwarty, z fundamentamy, ścianami działowymi, stropem.
Mam zamiar wziąśc tego samego do stawiania krokiew, nie wiem jeszcze ile sobie policzy.
Dziśiaj robili wycenę dachu, zwykły dwuspadowy z jedną lukarną, obok w bryle garaż i daszek nad wejściem.
O zgrozo....28 000 za materiał i 8700 za robotę, ale z łatami kontrłatami, membraną, rynnami, 4 veluxy,
Dodam, że blacha Lindab i takie same rynny. Dużo????
Pozdrawiam, dach ok. 300m. kw.



No właśnie:12 tys za robociznę bez dachu!Podobną cenę usłyszałam od jednej ekipy właśnie w mazowieckim(dom 124m2).Ale na wielu forach każdy mówi,że to nierealne-cena za niska i pewnie taka ekipa tylko spartaczy....Widzę,ze jest wielki rozrzut jesli chodzi o cennik.
Stekopek,widziałeś już dom postawiony przez tę ekipę??
Czy naprawdę ufać tylko tym którzy biorą od 30tysi w górę bo reszta to kicha????
Chyba liczy się wykonanie-ja wolałabym zapłacić 20tys niż 80 za tę samą robociznę...
Link do komentarza
Witam
Ja już swoją Miniaturkę 2 obejrzałem w naturze ( dzięki uprzejmości ludzi którzy budowali rok temu). Polecili mi ekipę, która budowała już 2 takie domki. Po zadzwonieniu SSZ za 40 tys ( z maxa bez ocieplenia). Drugą ekipa którą obdzwoniłem ( ta ekipa budowała już z bloczków fortis, które mnie interesują) podała cenę 45-50 (zależne od tego jaki ten SSZ czy z wylewkami czy bez). Jestem również na etapie zakupu ogrodzenia, które będę zmuszony kupić 100 km od Krakowa ze względu na różnice w cenie sięgające 2-3 tys na tych samych materiałach!!! Transport wyniesie mnie jakieś 400-600 zł, więc ok 2tys zostanie w kieszeni. I tutaj rada, może (niezbyt odkrywcza icon_biggrin.gif ) dzwonić, dzwonić i jeszcze raz dzwonić i to nie tylko do firm ze swojego regionu!!
Link do komentarza
Witam
Jestem z dolnoslaskiego jakies 30 km do Wroclawia.Planuje jeszcze w tym roku rozpoczac budowe domu patrerowego (100 m) bez podpiwniczenia z mozliwoscia adpatacji poddasza.Czy moze ktos sie orientuje ile kosztowalby stan surowy zamkniety takiego domku?...http://projekty.dom.pl/kr_kwarc_z_garazem.htm Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam
Jestem z dolnoslaskiego jakies 30 km do Wroclawia.Planuje jeszcze w tym roku rozpoczac budowe domu patrerowego (100 m) bez podpiwniczenia z mozliwoscia adpatacji poddasza.Czy moze ktos sie orientuje ile kosztowalby stan surowy zamkniety takiego domku?...http://projekty.dom.pl/kr_kwarc_z_garazem.htm Pozdrawiam




ja będę budował 40km od Wrocławia - domek 130m2 z poddaszem użytkowym - koralgol 2 - zamierzam zmieścić się w 300.000 - działkę już mam - system gospodarczy.
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Zamierzamy z mężem wybudować taki oto domek http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=5677...=1&mirror=1
Mieszkamy w woj. mazowieckim. Dom będzie budowany w okolicach Grodziska Mazowieckiego.
Czy ktoś się orientuje jaka jest cena za SSO? Zamierzamy wybudować dom sami, ale też rozważamy zatrudnienie jakiejś taniej ekipy.

z góry dziękuję za informacje,



ja buduję bardzo podobny dom, tylko w wersji energooszczędnej, dachówka ceramiczna. Zaadaptowałam pomieszczenia nad garażem na sypialnię i w sumie wyszło mi 155 m2 pow. użytkowej. SSO z materiałami, robocizną i z Vatem kosztuje mnie 195 tyś.
Link do komentarza
Cytat

ja buduję bardzo podobny dom, tylko w wersji energooszczędnej, dachówka ceramiczna. Zaadaptowałam pomieszczenia nad garażem na sypialnię i w sumie wyszło mi 155 m2 pow. użytkowej. SSO z materiałami, robocizną i z Vatem kosztuje mnie 195 tyś.


Ja zapłacę ok 199000 za podobny domek tylko z pełnym podpiwniczeniem, dachówką cementową BRASS'a i za stan surowy zamknięty też z materiałami, robocizną i VAT- em może troszkę się urwie bo nasz szefuńcio zdobył taniej materiały.
Link do komentarza
Cytat

Ja zapłacę ok 199000 za podobny domek tylko z pełnym podpiwniczeniem, dachówką cementową BRASS'a i za stan surowy zamknięty też z materiałami, robocizną i VAT- em może troszkę się urwie bo nasz szefuńcio zdobył taniej materiały.




mam nadzieję, że nam się uda icon_smile.gif rozmawialiśmy z firmą budowlaną - 25.000 za SSO z więźbą. Resztę będziemy robić sami we własnym zakresie.
Bank wyliczył że ok. 250.000 za SSZ :/ nie wiem jak oni to liczą, ale w niektórych bankach za stan deweloperski jest liczone ok. 2000-2500 / m2.

Acia - a możesz podesłać link do swojego projektu? z jakiej części Polski jesteś?
KIngaj na jakich etapach korzystaliście z pomocy fachowców?
Link do komentarza
Cytat

mam nadzieję, że nam się uda icon_smile.gif rozmawialiśmy z firmą budowlaną - 25.000 za SSO z więźbą. Resztę będziemy robić sami we własnym zakresie.
Bank wyliczył że ok. 250.000 za SSZ :/ nie wiem jak oni to liczą, ale w niektórych bankach za stan deweloperski jest liczone ok. 2000-2500 / m2.

Acia - a możesz podesłać link do swojego projektu? z jakiej części Polski jesteś?
KIngaj na jakich etapach korzystaliście z pomocy fachowców?


Jestem ze śląska, dokładnie z Gliwic, niestety linku do projektu Ci nie mogę podać bo mam projekt indywidualny jak chcesz to podaj mi namiary to Ci prześlę na priva rzuty i wizualizację elewacji.
Pozdrawiam Aneta
Link do komentarza
Cytat

mam nadzieję, że nam się uda icon_smile.gif rozmawialiśmy z firmą budowlaną - 25.000 za SSO z więźbą. Resztę będziemy robić sami we własnym zakresie.
Bank wyliczył że ok. 250.000 za SSZ :/ nie wiem jak oni to liczą, ale w niektórych bankach za stan deweloperski jest liczone ok. 2000-2500 / m2.

Acia - a możesz podesłać link do swojego projektu? z jakiej części Polski jesteś?
KIngaj na jakich etapach korzystaliście z pomocy fachowców?



Witaj,
jestem na początku etapu stanu surowego i nic nie robimy sami i na 100% nie będziemy dalszych etapów robić we własnym zakresie. Nie mamy czasu aby każdy dzień w tygodniu siedzieć po kilka godzin na budowie ani aż takiej wiedzy budowlanej żeby budować dom własną pracą.
Te 25 tyś za robociznę to jest tanio: ja mieszkam w Szczecinie i tu takich cen nie ma. Mam wrażenie, jak czytam stawki wykonawców, że zachodniopomorskie to najdroższy region w Polsce, nawet droższy niż Warszawa. Myślę że ma na to wpływ bliskość Niemiec.
Prawda jest taka że czym samemu się więcej zrobi tym więcej pieniędzy się zaoszczędza, nie biorę tutaj pod uwagę faktu jak taki "przeciętny" obywatel może z punktu widzenia technicznego zbudować dom by był postawiony zgodnie ze sztuką budowlaną i nie miał usterek. Ja osobiście chyba bym nie zaryzykowała nawet jeśli by to miało się przełożyć na wymierne oszczędności finansowe. Co innego jak ktoś ma w rodzinie budowlańca, ale to jet już inna historia. Czasami robię wielkie oczy jak ludzie budują swoje domy bazując na instrukcji wykonania podawane na forum. Nie dziwota,że później płaczą jak mają grzyb w piwnicy i płacą za gazy duże rachunki. Zazwyczaj też tacy oszczędzalscy mają również kierownika budowy figuranta za 500 zł.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam wszystkich,jestem tutaj nowy i prosiłbym o kilka wskazówek.Przymierzam się do budowy domu http://www.dominanta.pl/oferta/Sultan_2G.html ,chciałbym się dowiedziec ile może kosztowac robocizna stanu surowego otwartego tj.(fundamenty,mury,stropy,dach łącznie z blachodachówką).Jestem z Łodzi,zorientowane osoby bardzo proszę o wycene.Pomoże mi to w negocjacjach z ekipami.Jeżeli ktoś posiada rzetelną i w miare tania ekipe z Łodzi lub okolic bardzo proszę o kontakt.Budowe zamierzam zacząc w najbliższym czasie tzn.maj,czerwiec gawelek81@o2.pl Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam,

Zamierzamy z mężem wybudować taki oto domek http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=5677...=1&mirror=1
Mieszkamy w woj. mazowieckim. Dom będzie budowany w okolicach Grodziska Mazowieckiego.
Czy ktoś się orientuje jaka jest cena za SSO? Zamierzamy wybudować dom sami, ale też rozważamy zatrudnienie jakiejś taniej ekipy.

z góry dziękuję za informacje,


tez zaczynam podobny projekt p60 ciepły dom.kiedy zaczynacie?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Pozdrowienia dla inwestorów. Pytanie mam takie: ile zapłacę za samochód? Jeśli się traktujemy poważnie, to proszę na tym portalu opisać, ile zapłaciliście albo zapłacicie za samochód? Kontynuując temat, każdy dom posadowiony jest w innych warunkach, w innej technologii, w innym kształcie. Także zakres rzeczowy do wykonania dla murarzy, cieśli i dekarzy jest inny. Rozliczenia z wykonawcami również są różne, o czym, uprzejmie, nie opisaliście. Co innego postawić dom w miejscu, gdzie brak terenu do zagospodarowania, wc i magazynku. Co innego wielowarstwowość ścian i wielopłaszczyznowość dachy, co innego obowiązki inwestora w dostarczeniu wykonawcom kompletnego sprzętu i materiałów, co rozliczenie do rączki bez faktur, podatków i innych obciążeń. A tu, proszę, zero opisów, a na innych postach biadolenie nad panem Zdzisiem leżącym pod drzewkiem w drelichu. Firma wykonawcza ma koszty, za swoją pracę utrzymuje firmę, rodzinę i się ma rozwijać. Szwagry na czarno i z kielnią w dłoni nie płacą za nic więc ich koszty są bliskie zera. A Ty Norman, ileeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee? Tyleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
Link do komentarza
Cytat

Pozdrowienia dla inwestorów. Pytanie mam takie: ile zapłacę za samochód? Jeśli się traktujemy poważnie, to proszę na tym portalu opisać, ile zapłaciliście albo zapłacicie za samochód? Kontynuując temat, każdy dom posadowiony jest w innych warunkach, w innej technologii, w innym kształcie. Także zakres rzeczowy do wykonania dla murarzy, cieśli i dekarzy jest inny. Rozliczenia z wykonawcami również są różne, o czym, uprzejmie, nie opisaliście. Co innego postawić dom w miejscu, gdzie brak terenu do zagospodarowania, wc i magazynku. Co innego wielowarstwowość ścian i wielopłaszczyznowość dachy, co innego obowiązki inwestora w dostarczeniu wykonawcom kompletnego sprzętu i materiałów, co rozliczenie do rączki bez faktur, podatków i innych obciążeń. A tu, proszę, zero opisów, a na innych postach biadolenie nad panem Zdzisiem leżącym pod drzewkiem w drelichu. Firma wykonawcza ma koszty, za swoją pracę utrzymuje firmę, rodzinę i się ma rozwijać. Szwagry na czarno i z kielnią w dłoni nie płacą za nic więc ich koszty są bliskie zera. A Ty Norman, ileeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee? Tyleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.


O kurde Tyleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee to bardzo dużo!!!
Link do komentarza
Cytat

Pozdrowienia dla inwestorów. Pytanie mam takie: ile zapłacę za samochód? Jeśli się traktujemy poważnie, to proszę na tym portalu opisać, ile zapłaciliście albo zapłacicie za samochód? Kontynuując temat, każdy dom posadowiony jest w innych warunkach, w innej technologii, w innym kształcie. Także zakres rzeczowy do wykonania dla murarzy, cieśli i dekarzy jest inny. Rozliczenia z wykonawcami również są różne, o czym, uprzejmie, nie opisaliście. Co innego postawić dom w miejscu, gdzie brak terenu do zagospodarowania, wc i magazynku. Co innego wielowarstwowość ścian i wielopłaszczyznowość dachy, co innego obowiązki inwestora w dostarczeniu wykonawcom kompletnego sprzętu i materiałów, co rozliczenie do rączki bez faktur, podatków i innych obciążeń. A tu, proszę, zero opisów, a na innych postach biadolenie nad panem Zdzisiem leżącym pod drzewkiem w drelichu. Firma wykonawcza ma koszty, za swoją pracę utrzymuje firmę, rodzinę i się ma rozwijać. Szwagry na czarno i z kielnią w dłoni nie płacą za nic więc ich koszty są bliskie zera. A Ty Norman, ileeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee? Tyleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.



przecież nikt ci nie kazał zakładać firmy trzeba było walić na czarno jak Zdziś lezący pod drzewem w drelichu ....nie musiał byś płacić podatków nie miałbyś żadnych kosztów itp ....
twój wybór ....... i jeszcze jedna ważna rzecz każdy wykonawca ma jedna stała zasadę jak tylko wydymać INWESTORA i jak tylko stara sie pociulac na robocie na materiale i na czym tylko sie da SKĄD to wiem ZYCIE

pozdrowienia dla Wykonawców
Link do komentarza
Cytat

Mi wykonawca zaproponował 27 tys za stan surowy otwarty z tarasami, schodami, ścianami wewnetrznymi, wylewka , za dach 6 tys dom ma 129 m2 plus garaż 20 m2. Pozdrawiam aha okolice Koszalina


Czy możesz podać namiary na tego wykonawcę ? icon_smile.gif Cena zaproponowana przez niego wydaje mi się atrakcyjna.Zaczynamy wkrótce budowę w Koszalinie.Domek o powierzchni użytkowej 95 m ,całkowita 120m.Bryła domu jak'' stodoła''. Dotychczasowe wyceny za robociznę zwalały nas z nóg.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam, jestem tu nowy. Mam pozwolenie na budowę i właśnie zamierzam zacząć. Lokalizacja w okolicy Krakowa. Projekt "Dom w lobeliach" z Archonu. Powierzchnia zabudowy wynosi 133,5 m2, użytkowa 136,8 m2, bez piwnic, z garażem jednostanowiskowym. Ile za stan surowy? Poszukuję wykonawcy. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Chyba dużo, nam sprawdzona solidna ekipa z Olsztyna zaproponowała 16 tysięcy za budowę domu 103 m. Dom parterowy, będą wykonywać roboty murarskie do stropu, bo ten będzie drewniany


Tak - pewnie ta ekipa sprawdzona z Olsztyna ,pracuje na czarno nie płaci podatków ani ubezpieczenia i dla nas psuje rynek,mam nadzieję,że to się wreszcie niedługo skończy.
Link do komentarza
Cytat

przecież nikt ci nie kazał zakładać firmy trzeba było walić na czarno jak Zdziś lezący pod drzewem w drelichu ....nie musiał byś płacić podatków nie miałbyś żadnych kosztów itp ....
twój wybór ....... i jeszcze jedna ważna rzecz każdy wykonawca ma jedna stała zasadę jak tylko wydymać INWESTORA i jak tylko stara sie pociulac na robocie na materiale i na czym tylko sie da SKĄD to wiem ZYCIE

pozdrowienia dla Wykonawców


Pozdrowienia dla "Inwestorów" - Nie wybór drogi kolego decyduje o założeniu firmy , ale to co chcemy zbudować, a więc - dobrze działające przedsiębiorstwo , pracujące dokładnie, solidnie, jest takie słowo" prestiż" jeśli słyszałeś - do tego wyniki ekonomiczne dodatnie, i satysfakcja.
Emerytura dla pracujących budowlańców. to ma dać firma - co tak nazywasz z sarkazmem. Twoja wypowiedz przeczy temu wszystkiemu , a na temat kto kogo che wydymać powiem krótko... - każdy sądzi po sobie i według własnej miary , widać jakim jesteś człowiekiem - Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witaj,
33 tyś to jest bardzo dobra cena. Jeśli wykonawca jest sprawdzony to nie ma się nad czym zastanawiać. Szkoda że w okolicach Szczecina nie można takich znaleźć

powodzenia



witam widzę że też budujesz Tyberiusz o w okolicach Szczecina ja też na jesień będę budować Tyberiusza z podwójnym garażem czy można by było zobaczyć na żywo jak wygląda Tyberiusz
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
proponuję wszystkim wykonawcom proponującym powyżej 400pln/m2 powierzchni użytkowej SSO dać namiary
na psychiatrę w waszej okolicy. może biorą już jakieś leki i np. z powodu dobrego samopoczucia je odstawili??

realna cena 250-300pln/m2 patrząc na obecne ceny. no chyba że się buduje dla pana ministra lub posła.
szukajcie a znajdziecie - przyjdzie większy kryzys - zamówienia się skończa to i ceny spadną.


Link do komentarza
Dokładnie jestem za.....a nawet na przeciw. U nas (dolnosląskie) rozbierzności w wycenie stanu surowego otwartego sięgają zenitu od 55tys do 28tys, za dom 150m.Wszystkie wyceny zrobione przez firmy z papierami z innymi nie rozmawiam. Na hasło- strop monolityczny wykonawcy wycofują się rakiem, albo dochodzą do cen jak po zażyciu środków halucygennych. Trzeba po prostu szukać....Mam wykonawcę za 34tys+15tys za dach. Uważam że całkiem przyzwoicie.


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...