Skocz do zawartości

Cena za stan surowy otwarty


Recommended Posts

co prawda beton uzyskuje pełną wytrzymałość po 28 dniach, ale nie znaczy to że trzeba tyle czekać z następnymi robotami. Wystarczy kilka dni (w zależności od klasy betonu) i można lecieć dalej z robotami.
Mimo wszystko miesiąc choć możliwy, to na nasze krajowe realia - ja nie wierze.
Link do komentarza
Cytat

Mam oferty w których firmy dają już od... miesiąca.



Nie zdążą.....
Firmy które rządzą się z głową , żeby nie być stratnymi biorą w sezonie kilka budów (zależy ile firma ma pracowników) i w przerwach technologicznych typu wiązanie betonu idą robić np. parter na kolejną budowę lub w razie niepogody kładą tynki wewnętrzne u kogoś kolejnego z listy .... zazębiają prace i jest to całkiem zrozumiałe ...
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Nas postawienie domku w SSO kosztowało okolo 87tys zl ..w tym działkę miałem . Domek o wymiarach 10x14 parter ,poddasze 10x10 ...[około 160m2 powierzchni użytkowej]..podasze ma morowane skosy i płytę. Generalnie przy nakładzie dużym swojej pracy można w miarę tanio postawić domek . Materiał to pustak z gazobetonu do pokrycia użyliśmy dachówki ceramicznej z tym ze zamiast bocznych dachowek bardzo drogich użyliśmy okuć z blachy [które po odpowiednim dobraniu bardzo dobrze wygląda,dla laików nie widoczna różnica icon_smile.gif ] dużo taniej dzięki temu nam dach wyszedł. W dachu mam zamatowane 4 okna dachowe ...

aha za robociznę budowlańca zapłaciłem 16tys zl [miałem 2 majstrów którzy od fundament po dach zrobili ..pomocnikami byliśmy ja z synami + jeden szwagier icon_smile.gif ] resztę to cena materiałów...
czasowo wyszło - fundamenty 3 dni,parter 9 dni z płytą ,poddasze 2 tygodnie z płytą i na koniec dach [prosty] 2 tygodnie..wiec patrząc ile zapłaciłem myślę ze aż tak zle na miesiąc nie zarabiali choć muszę przyznać ze rzetelnie pracowali,nie pili tylko niestety i tak człowiek musiał patrzeć na ręce icon_biggrin.gif


teraz dalej okna kosztowaly z drutexu 7tys,drzwi zewnetrzne 2tys[kupione na promocji gdyz takie same iny kolor widzialem za 3tys]drzwi do kotlowni 1tys, prad kosztowal mnie okolo 7,5tys w tym ze elektryk mowil ze bedzie od 5,5-6..coz sie pomylil..tylko ze mam zrobiona duza ilosc punktow plus wypuszcaona instalacja pod sat a takze alarm]tynkowanie uzgonilem na 23zl m2 z materialem
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
witam.
Szukam wykonawcy SSO domu piętrowego w formie zabudowy kwadrat z dachem kopertowym i częściowo wystającym garażem. Termin rozpoczęcia prac wrzesień br.
Lokalizacja Nadarzyn pod Warszawą
tel. 501025085

Proszę o wycene jeżeli to możliwe na podstawie tych informacji

Powierzchnia zabudowy: 130,30 m2
Powierzchnia użytkowa: 133,87 m2
Powierzchnia netto: 141,45 m2 + garaż
Wymiary domu: 11,93 m x 13,31 m
Wysokość do kalenicy: 8,70 m
Powierzchnia dachu: 201,89 m2
Wysokość pomieszczeń: 2,80 m
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Orientacyjnie to mocnym systemem gospodarczym min.220zł a maxa nie ma za m2 pow.użytkowej ;)



chcę się zmieścić w 600 tys , nie oszczędzając na wykończeniu ...
największy problem to właściwa ekipa , we Wrocławiu mam problem z tym .
Jak orientacyjnie liczyc czas od wbicia przysłowiowej łopaty w ziemię po wprowadzenie
Moeże jest Ktoś kto ma we Wroc sprawdzonych ekip


pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

chcę się zmieścić w 600 tys , nie oszczędzając na wykończeniu ...
największy problem to właściwa ekipa , we Wrocławiu mam problem z tym .
Jak orientacyjnie liczyc czas od wbicia przysłowiowej łopaty w ziemię po wprowadzenie
Moeże jest Ktoś kto ma we Wroc sprawdzonych ekip


pozdrawiam


W 600 000 powinieneś się zmieścić z wykończeniem średniego standardu.
Link do komentarza
Cytat

wydaje sie , że prosta w zasadzie bryła domu pozwoli na krótkin termin realizacj , nie wiem czy dobrze myslę ..
jest szansa że w kilka mięsięcy postawię to cudo?



mój dom postawiono do SSO w około 5 miesięcy ... w sierpniu był gotowy , na jesieni zamknęliśmy oknami - a ścisłą wykończeniówkę robiliśmy w kolejnym sezonie ...
od wbicia łopaty do zamieszkania minęło 14 miesięcy ... ale miałam zgrane ekipy bez przestojów...
mój dom ma powierzchnię całkowitą prawie 200m , kubatura zbliżona do Twojej ...
Link do komentarza
Cytat

mój dom postawiono do SSO w około 5 miesięcy ... w sierpniu był gotowy , na jesieni zamknęliśmy oknami - a ścisłą wykończeniówkę robiliśmy w kolejnym sezonie ...
od wbicia łopaty do zamieszkania minęło 14 miesięcy ... ale miałam zgrane ekipy bez przestojów...
mój dom ma powierzchnię całkowitą prawie 200m , kubatura zbliżona do Twojej ...



hmm troche długo ale w zasadzie ma byc to zrobione solidnie a nie na czas , na co zwracać szczególna uwagę podczas budowy?pzdr
Link do komentarza
Cytat

wydaje sie , że prosta w zasadzie bryła domu pozwoli na krótkin termin realizacj , nie wiem czy dobrze myslę ..
jest szansa że w kilka mięsięcy postawię to cudo?


Budowa domku piętrowego w technologii tradycyjnej to wg. mnie 8 miesięcy (oczywiście przy korzystnych warunkach pogodowych). Wszystko zależy od tego jak potrafisz skoordynować sobie kolejnych wykonawców, oraz jak liczne są brygady.
Oczywiście można dłużej-to nie zaszkodzi, jednak szybciej nie zalecałbym.
Przy takim domku stan surowy otwarty 3-4 miesiące.
Link do komentarza
Cytat

Plus Vat, a czy bez wad okaże się za kilka miesięcy.


Jeśli te 54 tys to cena netto za stan surowy bez dachu to wydaje mi się że jest to dosyć dużo. W tej cenie spokojnie można postawić stan surowy otwarty z dachem pokrytym dobrej klasy blachodachówką (45 zł/m2) a nawet pokryty dachówką ceramiczną np Renesansową L15 w kolorze czerwonym.
Chyba że jest to budynek parterowy, wtedy ceny odpowiednio będą wyższe. Edytowano przez profihouse (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jeśli te 54 tys to cena netto za stan surowy bez dachu to wydaje mi się że jest to dosyć dużo....


Słyszałem już kilka opinii, że liczy się po 150-200 zł/m2 powierzchni całkowitej, ale jak prosiłem o numer telefonu do takiej firmy to wszyscy odwracali głowy. Miałem 5 wycen - trzy wyceny po 50 tys., jedna 57 tys. i ostatnia 85 tys. zł. Zdecydowałem się potargować z wykonawcą proponującym 57 tys. i stanęło na 54 tys. Dom kształtem zbliżony do tego z linku http://www.mtmstyl.pl/projekt-aplauz_2/. Dwa stropy do wylania, taras i nie mała powierzchnia całkowita. Ponieważ w moim domu żona wyrzuciła kilka ścian nośnych, należało zrobić solidne podciągi i wzmocnić stropy (grubości płyt stropowych to 15, 18 i 23 cm) - trzeba je wykonać solidnie. Firma budująca liczy sobie 20 osób, działa od około 18 lat, rocznie stawia około 16 - 20 domów. Do tego zniżki na ceny materiałów budowlanych, ewentualnie kilka produktów tylko na "wz". Namiary miałem z polecenia od dwóch różnych osób. To były czynniki, które wpłynęły na moją decyzję. Nawet jeżeli przepłacam(?), to mam poczucie dobrego wyboru - zaufanej ekipy budowlanej.
Link do komentarza
Cytat

Słyszałem już kilka opinii, że liczy się po 150-200 zł/m2 powierzchni całkowitej, ale jak prosiłem o numer telefonu do takiej firmy to wszyscy odwracali głowy. Miałem 5 wycen - trzy wyceny po 50 tys., jedna 57 tys. i ostatnia 85 tys. zł. Zdecydowałem się potargować z wykonawcą proponującym 57 tys. i stanęło na 54 tys. Dom kształtem zbliżony do tego z linku http://www.mtmstyl.pl/projekt-aplauz_2/. Dwa stropy do wylania, taras i nie mała powierzchnia całkowita. Ponieważ w moim domu żona wyrzuciła kilka ścian nośnych, należało zrobić solidne podciągi i wzmocnić stropy (grubości płyt stropowych to 15, 18 i 23 cm) - trzeba je wykonać solidnie. Firma budująca liczy sobie 20 osób, działa od około 18 lat, rocznie stawia około 16 - 20 domów. Do tego zniżki na ceny materiałów budowlanych, ewentualnie kilka produktów tylko na "wz". Namiary miałem z polecenia od dwóch różnych osób. To były czynniki, które wpłynęły na moją decyzję. Nawet jeżeli przepłacam(?), to mam poczucie dobrego wyboru - zaufanej ekipy budowlanej.


Dwa stropy to rozwiązanie niestndardowe. Również grubości stropów monolitycznych to zazwyczaj 14 cm. Być może to wpłynęło na cenę.
Czy firma DQM składała ci ofertę ? Są z Białegostoku z tego co kojarzę.
Link do komentarza
Profihouse - swymi postami wywołałeś u mnie uczucie niepokoju.
Nie miałem styczności z tą firmą DQM.
Strop nad parterem i strop nad piętrem w domu piętrowym - co jest tu niestandardowe?
A różne grubości płyt stropowych wynikły z faktu pousuwania ścian nośnych - zniknęły punkty podparcia. Dodatkowo róg jednej płyty wypadł w środku garażu, stąd jej grubość 23 cm. Czy to faktycznie nietypowe rozwiązania?
Link do komentarza
Cytat

Profihouse - swymi postami wywołałeś u mnie uczucie niepokoju.
Nie miałem styczności z tą firmą DQM.
Strop nad parterem i strop nad piętrem w domu piętrowym - co jest tu niestandardowe?
A różne grubości płyt stropowych wynikły z faktu pousuwania ścian nośnych - zniknęły punkty podparcia. Dodatkowo róg jednej płyty wypadł w środku garażu, stąd jej grubość 23 cm. Czy to faktycznie nietypowe rozwiązania?


Zazwyczaj koszt robocizny SSO (roboty ziemne, fundamenty, posadzka na gruncie, ściany nośne parteru, strop nad parterem, ściany nośne piętra, konstrukcja dachu, pokrycie dachowe) to koszt w okolicy 250 zł netto/m2.
Prawdopodobnie u ciebie ten koszt jest większy ponieważ masz drugi strop nad piętrem (zazwyczaj nad piętrem sufit jest wykonywany w wersji podwieszanej płyty GK). Co do grubości stropu to tak jak pisałem poprzednio w domkach nie spotkałem się z tak grubymi płytami. Zazwyczaj jest to płyta gr. 14 cm, no ale decydując się na ingerencję w konstrukcję budynku należy liczyć się z konsekwencjami w postaci kosztów.
Przy takich zmianach o których piszesz być może ta cena jest ok. Aby to sprawdzić musiałbym jednak robić pełny kosztorys.
Link do komentarza
Daggulka - zaglądałem. Akurat Jurka poznałem już wcześniej, ale nie chciał się podjąć budowy z powodu odległości około 80 km icon_smile.gif.
Profihouse - ze względu na te "nietypowe" rozwiązania (różne grubości stropów) zdecydowałem się na dużą firmę z polecenia. Płacąc kilka tys. zł mniej mogłem wybrać firmę 3-osobową, ale ile mógłbym stracić na dyletantach wykonawcach?
Podawałem 150-200zł/m2 bez pokrycia, Twoje około 250 zł/m2 z pokryciem dachowym - na Podlasiu za pokrycie dachówką trzeba zapłacić 40 - 48 zł/m2, czyli mamy podobne obliczenia. Edytowano przez Karlsen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

priv odbierz ...


Przypadkiem weszłam tutaj na forum i to co czytam mnie przeraża,skąd wy bierzecie te ceny??????
21 marca 2011 r rozpoczęłam budowe domu,2 miesiące póżniej stał stan surowy bez dachu,a po miesiącu z gotowym dachem.
Dom 140m z poddaszem.Ekipa wzięła 14 tys za postawienie a za dach 5tys.
Dom w stanie surowym koszt 80tys,czekam włąsnie na okna 7tys.
Wiadomo że ceny zależą od regionu,ja buduje w świętokrzystkim.
No ale ponad 50tys za postawienie domu to dla mnie lekka przesada,chyba bym wolała sama się nauczyć murowania niż komuś dac tyle kasy,tym bardziej ze jak policzyłam murarze poracowali dokładnie 30 dniówek reszta to schnięcie stropu.
Link do komentarza
Niestety , kinka - znaleźć dobra i tanią ekipę nie jest łatwo .... powiem nawet , że bardzo trudno ....
Te ceny które są podane są cenami standardowymi - można znaleźć i drożej , i taniej jak się ma szczęście i ma kogoś z polecenia ... bo obcej taniej ekipy nie brałabym za nic - można trafić na partaczy spod budki z piwem...
Link do komentarza
Cytat

Przypadkiem weszłam tutaj na forum i to co czytam mnie przeraża,skąd wy bierzecie te ceny??????
21 marca 2011 r rozpoczęłam budowe domu,2 miesiące póżniej stał stan surowy bez dachu,a po miesiącu z gotowym dachem.
Dom 140m z poddaszem.Ekipa wzięła 14 tys za postawienie a za dach 5tys.
Dom w stanie surowym koszt 80tys,czekam włąsnie na okna 7tys.
Wiadomo że ceny zależą od regionu,ja buduje w świętokrzystkim.
No ale ponad 50tys za postawienie domu to dla mnie lekka przesada,chyba bym wolała sama się nauczyć murowania niż komuś dac tyle kasy,tym bardziej ze jak policzyłam murarze poracowali dokładnie 30 dniówek reszta to schnięcie stropu.


Można prosić o link do tego projektu ? Ile osób liczyła ta ekipa ? Otrzymała Pani od nich fakturę ?
Link do komentarza
Cytat

Projekt Fiona bez garażu,wydłużony o 1,5m.
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Fiona/a,s_pd,idp,10951.html
Nie brałam faktury bo nie jest mi potrzebna,ekipa stawia domy w całym województwie,widziałam ich wcześniejsze realizacje.Pracowało 2 murarzy i 3 pomocników.


14 000 zł / 30 dni = 466,67 zł dziennie / 5 pracowników = 93,33 zł dziennie na osobę.
Jest to niezbyt duża dniówka. Standardowo tyle to zarabia pomocnik a nie murarz i to netto (na rękę). Proszę również postawić się na miejscu takich pracowników i zastanowić się jak z tej pensji opłacić składki ZUS ?
Chciała by Pani za tyle pracować i nie mieć dostępu dla siebie i dla rodziny do przychodni zdrowia, emerytury, co w przypadku wypadku i niemożliwości podjęcia dalszej pracy ? Chyba również nie liczy Pani na żadne gwarancje na wykonane prace, skoro nie brała Pani faktury za usługę to na 100% może Pani o niej zapomnieć.
Jak dalej będziecie tyle płacić za usługi budowlane to w końcu rzeczywiście wszyscy będą zmuszeni do tego żeby się przekwalifikować na budowlańców bo ci którzy mają już rzemiosło w rękach wyjadą za granicę. Tam podstawowa pensja za miesiąc pracy to 5 000 netto.
Link do komentarza
Kinka, życzę jak najlepiej, ale znasz powiedzenie "tanie mięso psy jedzą". Tanie budowanie wyjdzie podczas wykańczania (np. równanie ścian, wykończeniówka schodów) albo po porządnej wichurze lub ulewie. Oby Ciebie to ominęło.
Tak na marginesie, przeglądając lokalne ogłoszenia w kategorii usługi budowlane zauważyłem, że firmy na gwałt szukają pracowników do ociepleń domów i uwierzcie mi, że nie ma ani słowa o doświadczeniu i kwalifikacjach. Strzeż Panie od takich fachowców. A wśród znajomych znalazłem kilku dekarzy, którzy od wielu lat się nie ogłaszają, a i tak nie są w stanie zrealizować wszystkich zleceń i po prostu odmawiają.
Link do komentarza
Cytat

14 000 zł / 30 dni = 466,67 zł dziennie / 5 pracowników = 93,33 zł dziennie na osobę.
Jest to niezbyt duża dniówka. Standardowo tyle to zarabia pomocnik a nie murarz i to netto (na rękę). Proszę również postawić się na miejscu takich pracowników i zastanowić się jak z tej pensji opłacić składki ZUS ?
Chciała by Pani za tyle pracować i nie mieć dostępu dla siebie i dla rodziny do przychodni zdrowia, emerytury, co w przypadku wypadku i niemożliwości podjęcia dalszej pracy ? Chyba również nie liczy Pani na żadne gwarancje na wykonane prace, skoro nie brała Pani faktury za usługę to na 100% może Pani o niej zapomnieć.
Jak dalej będziecie tyle płacić za usługi budowlane to w końcu rzeczywiście wszyscy będą zmuszeni do tego żeby się przekwalifikować na budowlańców bo ci którzy mają już rzemiosło w rękach wyjadą za granicę. Tam podstawowa pensja za miesiąc pracy to 5 000 netto.


Ekipa tyle powiedziała i tyle zapłaciłam,porównywałam ceny z innymi i były podobe tyle że nie było terminów.
Podejrzewam ze murarz liczył sobie większą dniówkę niż pomocnik.W okolicy ceny już wzrosły i liczą 9 tys od kondygnacji,budują znajomi i płaca własnie tyle + 3 tys za drugi lany strop.Faktura mi jest nie potrzebna ponieważ się nie rozliczam,ani mąż.
Ja jestem zadowolona naprawde chłopaki sie spisali,a to że tak sobie licza to juz ich sprawa,maja w końcu 15 letnie doświadczenie.
A tak na marginesie byc może te ceny to rzeczywiście zalężą od regionu bo u nas pomocnik na budowie za 10godz ma dniówke 80zł a w Warszawie pewnie jakies 150zł,a za granica 400zł taka jest rzeczywistość.
Link do komentarza
Witam,

moja ekipa za dom GLX 10 za stab surowy z odeskowaniem dachu chce wziąć 42 000 zł, tyler było uzgodnione. Było trochę zmian, więc będzie trzeba coś dopłacić. Z tego co się orientuję, nie jest to wygórowana stawka. Miałem oferty z cenami o wiele większymi, więc ta kwota 14 000 zł wydaje mi się śmiesznie niska.
Link do komentarza
Cytat

Witam,

moja ekipa za dom GLX 10 za stab surowy z odeskowaniem dachu chce wziąć 42 000 zł, tyler było uzgodnione. Było trochę zmian, więc będzie trzeba coś dopłacić. Z tego co się orientuję, nie jest to wygórowana stawka. Miałem oferty z cenami o wiele większymi, więc ta kwota 14 000 zł wydaje mi się śmiesznie niska.


Pozostaje jedynie budować w świętokrzyskim.Wszystko jeszcze zależy od wielkości i bryły domu.Życzę wszystkim powodzenia i dobrej ekipy,bo to jest najważniejsze.
Link do komentarza
Cytat

Ekipa tyle powiedziała i tyle zapłaciłam,porównywałam ceny z innymi i były podobe tyle że nie było terminów.
Podejrzewam ze murarz liczył sobie większą dniówkę niż pomocnik.W okolicy ceny już wzrosły i liczą 9 tys od kondygnacji,budują znajomi i płaca własnie tyle + 3 tys za drugi lany strop.Faktura mi jest nie potrzebna ponieważ się nie rozliczam,ani mąż.
Ja jestem zadowolona naprawde chłopaki sie spisali,a to że tak sobie licza to juz ich sprawa,maja w końcu 15 letnie doświadczenie.
A tak na marginesie byc może te ceny to rzeczywiście zalężą od regionu bo u nas pomocnik na budowie za 10godz ma dniówke 80zł a w Warszawie pewnie jakies 150zł,a za granica 400zł taka jest rzeczywistość.


Być może w świętokrzyskim jest takie nasycenie pracowników budowlanych że muszą tak bardzo schodzić z ceny aby dostać zlecenie. Te stawki są jednak głodowe. Być może rzeczywiście jest to okazja.
Lubelskie ma raczej zbliżone stawki do świętokrzyskiego i nikt nie przyjdzie do mnie na budowę pracować za mniej niż 10 zł/h. Do tego oczywiście trzeba pracownikom zapewnić transport, zakwaterowanie jeśli jest to praca w delegacji, itp ...
Cena za dach jest również zaskakująco niska. Normalna niska cena za więźbę i pokrycie blachodachówką to 45 zł/m2, dachówką ceramiczną 65 zł/m2. U ciebie wychodzi 25 zł/m2.
Link do komentarza
Cytat

Być może w świętokrzyskim jest takie nasycenie pracowników budowlanych że muszą tak bardzo schodzić z ceny aby dostać zlecenie. Te stawki są jednak głodowe. Być może rzeczywiście jest to okazja.
Lubelskie ma raczej zbliżone stawki do świętokrzyskiego i nikt nie przyjdzie do mnie na budowę pracować za mniej niż 10 zł/h. Do tego oczywiście trzeba pracownikom zapewnić transport, zakwaterowanie jeśli jest to praca w delegacji, itp ...
Cena za dach jest również zaskakująco niska. Normalna niska cena za więźbę i pokrycie blachodachówką to 45 zł/m2, dachówką ceramiczną 65 zł/m2. U ciebie wychodzi 25 zł/m2.


Wszystko się zgadza,ceny za dach są dokładnie od 40-60zł za metr,mnie jednak udało się znaleźć taniej.Mam na dachu blachodachówką Kron Pruszyński-całość wyszła 20tys z oknami dachowymi.Ekipa jak najbardziej profesjonalna,pracuje w całej Polsce.Buduje dom z prosta bryłą i prostym dwuspadowym dachem,tanim gospodarczym systemem,ponieważ mam ograniczone koszty.Okna mam taniej bo znajomy sie tym zajmuje i załatwił po cenie producenta i bedą w kolorze orzech-obustronnie-szt 9.Moge jedynie dodać że jeśli się dobrze poszuka można obnizyć koszty budowy do nawet 40%,nie ujmując przy tym na jakości.Dom postawiony jest z winenberg porothermu 25 który kupiłam po 4zł/szt,gdzie obecnie jest po 5,5zł.Ceny jak i usługi są bardzo rozbierzne,dlatego trzeba szukać i pytać.
Link do komentarza
Cytat

nie odpowiedziałaś - co z gwarancją na wykonaną usługę??


Jak juz wcześniej napisałam nie brałam faktury od ekipy,więc nie posiadam gwaracji za usługi, jedynie na materiały.Jak dla mnie nie jest mi to potrzebne,zarówno mury jak i dach są wykonane idealnie,sam tynkarz powiedział ze za duzo roboty to nie będzie po ściany prościutkie,wszystko wykonane dokładnie z dbałością o każdy szczegół.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...