Skocz do zawartości

Cena za stan surowy otwarty


Recommended Posts

Cytat

Wykonawca zaproponował za robociznę cenę 35tyś.zł za stan surowy otwarty (dom z poddaszem użytkowym,110m2,dach dwuspadowy). Czy według Was to dużo?
PS.okolice Rzeszowa (podkarpackie)



kwestia czy dużo czy mało będzie tak na prawdę do porównania przy otrzymaniu np 10 ofert:) osobiście jednak nie radziłbym się kierować tylko ceną, warto popytać po znajomych, zobaczyć budowę itp:)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Witam,

Okolice Rzeszowa, dom z poddaszem (Wrzos) 11x9m plus garaz 3,3x6m, wykopy, budowa zbrojonych law, fundamentow z bloczkow- okolo 50m biezacych+izolacje fundamentow: wodna i termiczna (styrodur), sciany-nosne i dzialowe- z 300m2 (w tym mury nosne- pustak max grubosc 29cm z 240m2), jeden komin, 2 stropy: akermana i z dziurawki (oba z garazem) plus ocieplenie stropu nad poddaszem- styropian, konstrukcja wiezby dachowej, podciagi, slupy, wiece, foliowanie i dachowkowanie dachu dwuspadowego z 190m2-dachowka ceramiczna, montaz 4 okien dachowych, obróbka, rynny.

Cena robocizny 35 tys PLN bez VAT.
Firma sprawdzona, polecana przez kilku znajomych, dobry kontakt

Wg mnie warto doplacic nawet z 10 tys aby wynajac ekipe sprawdzona do ktorej ma sie pewne zaufanie, najlepiej zlecic im calosc wykonania- moze jest drozej niz podzial na klika wykonawcow ale w przyszlosci gdy cos bedzie nie tak to reklamacje sklada sie do jednej firmy, a nie ugania sie za kilkoma, zrzucajacymi wine na innego wykonawce.
Link do komentarza
Cytat

Wg mnie warto doplacic nawet z 10 tys aby wynajac ekipe sprawdzona do ktorej ma sie pewne zaufanie, najlepiej zlecic im calosc wykonania- moze jest drozej niz podzial na klika wykonawcow ale w przyszlosci gdy cos bedzie nie tak to reklamacje sklada sie do jednej firmy, a nie ugania sie za kilkoma, zrzucajacymi wine na innego wykonawce.



Gorzej, jak co roku firma zmienia nazwę.
Link do komentarza
Dom z betonu komórkowego (24 cm) ,powierzchnia uzytkowa 220 m2. Wykopy, ławy,fundamenty+izolacja, ściany działowe i nośne ok. 400 m2, dwa kominy, strop teriva, dach dwuspadowy z pełnym deskowaniem, dachówka ceramiczna, 5 okien dachowych + wyłaz, obróbka blacharska, rynny, generalny wykonawca-260 tys PLN (VAT wliczony)-robocizna plus materiały.

Otrzymalismy też kilka ofert od firm uwzgledniajacych samą robociznę bez materiałów- wszystkie oscylowały w okolicach 60 tys PLN (z VAT).
Link do komentarza
Witajcie.
Rozpoczynam właśnie poszukiwania ekipy do budowania i jestem na etapie porównywania firm - firmy sprawdzone, polecone. Dom POZIOMKA - 98M2, z doprojektowaną piwnicą, stropy, schody lane do piwnicy - cena nie schodzi z 40tyś za robocizne ( NETTO).
Gdy czytam że ktoś znalazł ekipę za 16 tyś i zrobią mu mury, dach, stropy itp - to jakoś nie chce mi się wierzyć .
Bo powiedzcie sami - czy chcielibyście pracować minimum w 3-4 osoby przez ok 3-4 miesiące za 16 tysięcy - w pogodę i niepogodę
Link do komentarza
Cytat

Witajcie.
Rozpoczynam właśnie poszukiwania ekipy do budowania i jestem na etapie porównywania firm - firmy sprawdzone, polecone. Dom POZIOMKA - 98M2, z doprojektowaną piwnicą, stropy, schody lane do piwnicy - cena nie schodzi z 40tyś za robocizne ( NETTO).
Gdy czytam że ktoś znalazł ekipę za 16 tyś i zrobią mu mury, dach, stropy itp - to jakoś nie chce mi się wierzyć .
Bo powiedzcie sami - czy chcielibyście pracować minimum w 3-4 osoby przez ok 3-4 miesiące za 16 tysięcy - w pogodę i niepogodę



16.000 to faktycznie niewiele .... może to po znajomości , a tego już nie dopisano? icon_wink.gif icon_biggrin.gif
ja - 3 lata temu za robociznę swojej prostej stodółki (130m pow. użytkowej, z poddaszem , z dwustanowiskowym przytulonym garażem) - fundamenty , murarka ścian i kominów , więźba i pokrycie gontem - zapłaciłam góralom 32000zł brutto.... i to naprawdę nie było wiele .... były ekipy które krzyczały zdecydowanie więcej ... icon_wink.gif

Cytat

Na ile byście wycenili ten domek w stanie surowym otwartym ?

Zbudowany z Ytonga, dachówka cementowa z połyskiem. Powierzchnia dachu 281.70 m2
Powierzchnia użytkowa 164.1 m2

Do tego działka ponad 2400m2 bez mediów, na wiosce praktycznie w lesie (do mediów 160m.)



sam dom - dużo - jest skomplikowany , o ile materiał niekoniecznie musiał być drogi - o tyle robocizna tak.....
całość? nie wiem ..... to zależy w jakich okolicach .... w Warszawie będą wyższe ceny , w Rozpierdzichowie Górnym - niższe .... dużo niższe .... icon_wink.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Dom 135m2, dach kopertowy. (Rebeca-Horyzont)

Ja zapłaciłam 14 tysięcy za murowanie ścian (fundament już był), do tego w cenie strop, schody, taras i schody wejściowe. 16 tysięcy za dach - więźba, folia, dachówka ceramiczna, okna dachowe, rynny, obróbki.
Półtora tysiąca za zrobienie podbitki, 4 tysiące ocieplenie - robocizna.
Link do komentarza
Cytat

sam dom - dużo - jest skomplikowany , o ile materiał niekoniecznie musiał być drogi - o tyle robocizna tak.....
całość? nie wiem ..... to zależy w jakich okolicach .... w Warszawie będą wyższe ceny , w Rozpierdzichowie Górnym - niższe .... dużo niższe .... icon_wink.gif icon_biggrin.gif



woj. Śląskie, ale raczej koło rozpierdzichowa Górnego icon_biggrin.gif
niby 2 km do gminy, ale do miasta większego 15km.
pytałem już jednego murarza to wycenił robote - jak by on miał murować z tego Ytonga - na 70tys.
materiał to nie wiem... mniej więcej - ytong 40tys, dach 50tys, + drzewo
ja to tak wyceniam ale ja sie nie znam icon_biggrin.gif

Może sie ktoś jeszcze wypowie.
I ile to jest dużo ? icon_biggrin.gif Edytowano przez julo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam.
Ja w w łodzi w marcu ruszam z budową zakładu foto, na dole jakiś wynajem na sklep typu rossman (120m2) góra studio foto też (120m2) wykonawca za fundamenty, parter, piętro, ścianki działowe bez dachu powiedział mi 55tyś za robociznę bez VAT. wymiary ścian 12m x 17m
Czy to nie jest przesada czy raczej dał uczciwą cenę ? Edytowano przez sławek foto (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

chyba cena ok jak na lokalizacje i kubaturę



U mnie jest taki budżet dla domu parter plus wysokie poddasze, w sumie 160 użytkowej powyżej 1.50m wysokosci.


1. 31000 ocieplone fundamenty (wszystkie wydatki łącznie z porzadkowaniem działki)

2. 50000 ściany fundamentowe (pustak ceramika), ściany działowe, nadproża, wieńce, strop, schody, więźba, deska na krycie dachu plus papa.

W tym mieszczą się materiały oraz 35.000 robocizna.



Cytat

U mnie jest taki budżet dla domu parter plus wysokie poddasze, w sumie 160 użytkowej powyżej 1.50m wysokosci.


1. 31000 ocieplone fundamenty (wszystkie wydatki łącznie z porzadkowaniem działki)

2. 50000 ściany fundamentowe (pustak ceramika), ściany działowe, nadproża, wieńce, strop, schody, więźba, deska na krycie dachu plus papa.

W tym mieszczą się materiały oraz 35.000 robocizna.



Idzie oczywiście o ściany nośne, nie fundamentowe
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
STAN SUROWY OTWARTY

Cena orientacyjna dla domu parterowego z użytkowym poddaszem o wymiarach w podstawie 13.5m x 8.5m o powierzchni użytkowej 120 m2 okrągłych bali świerkowych o średnicy od 30 - 40 cm. - wynosi 1600 zł. za m2 brutto

Cena obejmuje:
- ręczne okorowanie (polerowanie) pni drzew
- impregnowanie drewna ("BOHEMIT" Środek grzybobójczy i owadobójczy do ochrony
drewna przed szkodnikami biologicznymi)
- ściany zewnętrzne i wewnętrzne z bali
- elementy architektury zewnętrznej (balkon, balustrady, itp.)
- obróbka drewna środkiem wybielającym
- łączenie izolacją lnianą
- odeskowany dach przykryty papą
- przygotowanie ukrytych otworów elektrycznych (zgodnie ze schematem elektryki)
- przygotowanie otworów okiennych i drzwiowych
- załadunek i rozładunek
- transport
- montaż domu na terenie inwestycji



grekabud
Link do komentarza
Nas postawienie domku w SSO kosztowało okolo 87tys zl ..w tym działkę miałem . Domek o wymiarach 10x14 parter ,poddasze 10x10 ...[około 160m2 powierzchni użytkowej]..podasze ma morowane skosy i płytę. Generalnie przy nakładzie dużym swojej pracy można w miarę tanio postawić domek . Materiał to pustak z gazobetonu do pokrycia użyliśmy dachówki ceramicznej z tym ze zamiast bocznych dachowek bardzo drogich użyliśmy okuć z blachy [które po odpowiednim dobraniu bardzo dobrze wygląda,dla laików nie widoczna różnica icon_smile.gif ] dużo taniej dzięki temu nam dach wyszedł. W dachu mam zamatowane 4 okna dachowe ...

aha za robociznę budowlańca zapłaciłem 16tys zl [miałem 2 majstrów którzy od fundament po dach zrobili ..pomocnikami byliśmy ja z synami + jeden szwagier icon_smile.gif ] resztę to cena materiałów...
czasowo wyszło - fundamenty 3 dni,parter 9 dni z płytą ,poddasze 2 tygodnie z płytą i na koniec dach [prosty] 2 tygodnie..wiec patrząc ile zapłaciłem myślę ze aż tak zle na miesiąc nie zarabiali choć muszę przyznać ze rzetelnie pracowali,nie pili tylko niestety i tak człowiek musiał patrzeć na ręce icon_biggrin.gif Edytowano przez wuwok (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Yeti przede wszystkim dobry wybór oglądałam niedawno ten projekt, jest bardzo fajny. Mały, zgrabny, tani a wszystko ma jak nalezy. Myślę że będziesz zadowolony.
Co do ceny beton kom/porotherm- kiedy my budowaliśmy beton kom wychodził odrobine taniej. Nie robi to jakichś wielkich różnic w całości kosztów budowy. My zdecydowaliśmy się na beton kom który ma wiele innych zalet- przede wszystkim łatwość wykonania instalacji, bez kucia itp. Buduje się z niego szybko i czysto.
Co do kosztów tego typu domku, zależy oczywiście od tego jakich użyjesz materiałów (typu dachówka czy blacha, jakie okna itp) ale to jest tani dom potencjalnie icon_smile.gif czyli to jest dom w którym można zamieszkać wykończonym tak do 250 tys myślę nie szalejąc, a może i za mniej budując bardzo oszczędnie. Za 300 tys to już myśle miałbyś go bez specjalnego oszczędzania.
Poza tym Yeti zanim kupisz projekt rzetelny wykonawca powinien ci go orientacyjnie wycenić- SSO, SSZ itp. Jesli tego nie umie to nie bierz takiego wykonawcy:)
Link do komentarza
Cytat

Witam,
czy ktoś może buduje lub jest zorientowany ile by kosztował stan surowy zamknięty projektu:

Pozdrawiam.



Nie chcę Cię dołować , ale .... sporo ....
Skomplikowany dach , balkony , duża powierzchnia .... oczywiście nie powiem Ci kwoty , bo przedział może być ogromny - ale na pewno nie będzie to kwota mała jak przy małej prostej stodółce.
Link do komentarza
Cytat

No troche zdołowałaś :/

Szczerze to nie sądziłem, że ten dach jest skomplikowany...3 lukarnie ale czy aż tak albo o ile podnoszą koszty takiego dachu? Nie balkony a jeden balkonik...serio dużo kosztuje taki balkonik?:/



Trzy lukarny plus drugi dach - nad garażem .... nie jest to prosty dwuspadowy dach , nie oszukujmy się... każde udziwnienie jak lukarna podwyższa koszt robocizny .... ponadto - dużo więcej na materiał na taki dach wydasz (dachówki wykańczające do tanich nie należą) .

Ale - być może te kilkadzesiąt tysięcy więcej nie jest dla Ciebie dużym problemem- nie wiem jaki masz budżet przeznaczony na budowę domu.
Link do komentarza
Witam ,twój domek jest raczej prosty w budowie łącznie z dachem nie ma w nim nic skomplikowanego i nie różni się od innych domków.Jedyna sprawa z którą możesz mieć problemy i która może być kosztowna to pwnica. Wszystko zależy od poziomu wód gruntowych i sposobu izolacji tej piwnicy.Zajmuje się budowami domów na warmi i gdybym ja wyceniał twój do to cena była by w okolicach 40 tys po dach obity papą z założeniem ,że w piwnicy trzeba zrobić izolację przeciwwodną.Także myśle ,że nie ma tragedi i nie ma się czym martwić .
Link do komentarza
Cytat

Kolega wyżej podał link do projektu gdzie można w miare oszacować koszty ,poniżej daqqulka wrrzuca dwie fotki ,które za dużo nie mówią.Podaj również linki to porozmawiamy,a wzrok mam dobry.


kolego, odpowiedz tylko na 2 pytania. W ile osób (chodzi o wielkość Twojej ekipy) byś budował ten dom za 40 tysięcy? I ile czasu (może być w przybliżeniu w miesiącach).
Link do komentarza
Cytat

Kolega wyżej podał link do projektu gdzie można w miare oszacować koszty ,poniżej daqqulka wrrzuca dwie fotki ,które za dużo nie mówią.Podaj również linki to porozmawiamy,a wzrok mam dobry.



no tak ... nie mówią .... wcale nic a nic ... weźmy na to pierwszy projekt :

pierwszy domek : prosta tania patrerówka , najprawdopodobniej z drewnianym stropem - ponieważ strych będzie nieużytkowy , prosty dwuspadowy dach , zbita prosta bryła ... bez schodów wewnętrznych , i udziwnień podrażających koszt budowy ....

mnie to wystarczy żeby powiedzieć, że będzie dużo tańsza w budowie niż dom z linku outsider85 ... no, chyba że w środku ściany złotem malowane - ale to już inna bajka ...
Link do komentarza
Czas budowy domu o którym mówimy byłby w okolicach 3 miesięcy i w 3 osoby ze mną włącznie od fundamentu po zapapowany dach i pieniądze które bym na tym zarobił po opłaceniu pracowników i innych kosztów są dla mnie wystarczające.I wszystko w temacie.Podejrzewam ,że też jesteście wykonawcami i za taką robotkę wzieli byśćie przynajmniejz 50% więcej albo ktoś wam wybudował drogo i nie możecie jeszcze dojść do siebie,to nie moja sprawa.Ja podałem orientacyjnie swój koszt za jaki bym wybudował ten dom,więc nie wiem również w jaki sposób wprowadzam ludzi w błąd.
Link do komentarza
outsider ten dom jest bardzo ładny moim zdaniem- bardzo mi się podoba bryła nie mam tez zastrzeżeń na pierwszy rzut oka do rozkładu pomieszczeń, zresztą jest dosyć klasyczny.
Natomiast gdzies tam w rogu jest kosztorys który jest śmieszny. Poprostu rozbrajający. To jest dom za ponad pól miliona bez żadnych szaleństw. To jest 284m2 powierzchni całkowitej! Myślę że nie przesadze rzucając kwotą 550-600 tys przy średnim wykończeniu, nie najtańszym ale bez jakichś wyskoków.
A do kolegi wykonawcy mam pytanie. Zrób całościowy kosztorys, policz materiały. W tych 40 tys- kto jeździ kupuje i zamawia materiały ty? Dajesz gwarancję na ile lat, na jaki zakres prac?
Link do komentarza
Cytat

Czas budowy domu o którym mówimy byłby w okolicach 3 miesięcy i w 3 osoby ze mną włącznie od fundamentu po zapapowany dach i pieniądze które bym na tym zarobił po opłaceniu pracowników i innych kosztów są dla mnie wystarczające.I wszystko w temacie.Podejrzewam ,że też jesteście wykonawcami i za taką robotkę wzieli byśćie przynajmniejz 50% więcej albo ktoś wam wybudował drogo i nie możecie jeszcze dojść do siebie,to nie moja sprawa.Ja podałem orientacyjnie swój koszt za jaki bym wybudował ten dom,więc nie wiem również w jaki sposób wprowadzam ludzi w błąd.


3 miesiące w 3 osoby? Chyba makietę.
Link do komentarza
Cytat

Zrób całościowy kosztorys, policz materiały.



40.000zl to koszt samej robocizny .... natomiast obliczenie ilości materiałów , zakup i dostarczenie to już brocha inwestora , chyba że umówione jest inaczej ...

co do samej ceny 40.000zł za wybudowane tego domu z piwnicami w SSZ w 3 miesiące - jest bardzo niską ceną .... nie wnikam ww to , to sprawa zxrek co robi że mu się to opłaci ( koszt amortyzacji maszyn , podatki, zus pracownikom i sobie ... itd ... itp...)... Jego sprawa ....

natomiast - trzeba koniecznie zaznaczyć , że to wycena BARDZO TANIA ..... raczej outsider nie znajdzie tak taniego wykonawcy .... gdybym ja za ten dom dostała taką wycenę , byłabym bardzo podejrzliwa - oczywiście sprawdziła bezwzględnie ekipę (czy firma jest zarejestrowana - czyli czy dostanę umowę i fakturę) , oraz jakimi są fachowcami - czyli poprosiłabym o namiary na inwestorów z powiedzmy trzech ostatnich "robót" i spotkała się z nimi weryfikując tym samym fachowość ekipy.....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...