Skocz do zawartości

Cena za stan surowy otwarty


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie ,

Co sądzicie o wycenie za robociznę SSO tegoż oto domq 40 000 zł:

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=5536...kcmd=Collection

Domek posiada 70 m2 + garaż poszerzony do 25m2.

Robicizna obejmuje wszytskie prace ziemne, fundamenty z ociepleniem, sciany, kominy, dach (więźba + pokrycie)?

Dodam, że ściany są dwuwarstwowe, z bet. kom., a budowa będzie w Szczecinie woj. zachodniopomorskie.

Start wrzesień 2009.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Guciu18

Link do komentarza
Cytat

Guciu a Ty jestes z okolic Szczecina? Więc nawet nie wysyłam bo ja jestem z Polski południowej:) Ale tu ludzie podają zwykle kwoty za ekipę przy której moja kosztowała drogo więc może ponegocjuj jeszcze?



Witam,
tak jestem ze szczecina. Wymieniona cena jest do negocjacji, gdyż zakłada ceny z obecnego okresu, nie obejmuje przeceny zimowej i pracy zapewnionej na kilka miesięcy. Ale podejrzewam, że dużo nie uda się zbić. może do 36-38tys. Z drugiej strony jest to ekipa polecona przez znajomogo któremu budowali domek i jest sprawdzona i dokładna. Hmmm sam nie wiem pieniążki już na dniach będą, a tutaj tyle pytań do wyjaśnienia.
Pozdrawiam wszystkich budujących i tych, którzy mają to już za sobą.
Guciu18
Link do komentarza
Cytat

Witam. Mam pytanie - czy ktoś z forumowiczów budował już dom Opałek 2g ? Jeśli tak to proszę o informację jaki był koszt robocizny postawienia stanu surowego otwartego/zamkniętego. Jestem z kuj-pom i planuję taką inwestycję.
Dzięki




Witaj, właśnie przykryliśmy naszego Opałka 1g. Budowała nam ekipa polecona, podobno sprawdzona (chociaż ja jej nikomu nie polecę icon_sad.gif ). Robocizna 50 tys. plus ustalone 3 tys. za drenaż, który będziemy robić jak usprzątniemy plac budowy. Dom jest troszkę powiększony, garaż wysunięty bardziej do przodu, powiększona kotłownia, a więc kubaturą i powierzchnią jest bardzo zbliżony do Twojego. Początkowa wycena materiałów wynosiła 100 - 110 tysięcy, w praktyce wyszło prawie 130. Bardzo drogo wyszły nas fundamenty, bo choć dostaliśmy pozwolenie od kierownika budowy na ich odchudzenie stosownie do naszego terenu i strefy klimatycznej nasza ekipa miała z tym problem. Powiem tylko tyle - do samych ław wg obliczeń szefa ekipy miało wyjść 18 kubików betonu B-20, weszło - 41 icon_biggrin.gif
Ale dzięki temu mamy bardzo solidne podstawy. icon_biggrin.gif
Najbardziej cieszy mnie fakt, że cały czas uważam mój Opałek za ten wymarzony domek w którym chcę jak najszybciej zamieszkać. Genialny rozkład pomieszczeń (szczególnie teraz po przeróbkach), bardzo zgrabny i nikt nie może uwierzyć, że pomieszczenia są tak duże i przestronne.
Zdecydowanie polecam ten projekt i wytrwałości życzę.
Link do komentarza
Cytat

Witaj, właśnie przykryliśmy naszego Opałka 1g. Budowała nam ekipa polecona, podobno sprawdzona (chociaż ja jej nikomu nie polecę icon_sad.gif ). Robocizna 50 tys. plus ustalone 3 tys. za drenaż, który będziemy robić jak usprzątniemy plac budowy. Dom jest troszkę powiększony, garaż wysunięty bardziej do przodu, powiększona kotłownia, a więc kubaturą i powierzchnią jest bardzo zbliżony do Twojego. Początkowa wycena materiałów wynosiła 100 - 110 tysięcy, w praktyce wyszło prawie 130. Bardzo drogo wyszły nas fundamenty, bo choć dostaliśmy pozwolenie od kierownika budowy na ich odchudzenie stosownie do naszego terenu i strefy klimatycznej nasza ekipa miała z tym problem. Powiem tylko tyle - do samych ław wg obliczeń szefa ekipy miało wyjść 18 kubików betonu B-20, weszło - 41 icon_biggrin.gif


ile wyniosły cię fundamenty? Ja mam zamiar zacząć z początkiem listopada- jak dostaniemy pozwolenie. Chcemy budować Dom w werbenach 5 Archonu. W sumie jakieś 168 m2 (troszkę go rozciągneliśmy i dołożyliśmy podwójny garaż) Działkę mamy a kredyt ma byc na budowę domu- teraz uzbieraliśmy jakieś 20 tyś i nie wiem czy zacząć paprać się z fundamentem czy czekać iść do banku- nie wiem czy mi starczy.
pozdrawiam
fpap
Link do komentarza
Cytat

ile wyniosły cię fundamenty? Ja mam zamiar zacząć z początkiem listopada- jak dostaniemy pozwolenie. Chcemy budować Dom w werbenach 5 Archonu. W sumie jakieś 168 m2 (troszkę go rozciągneliśmy i dołożyliśmy podwójny garaż) Działkę mamy a kredyt ma byc na budowę domu- teraz uzbieraliśmy jakieś 20 tyś i nie wiem czy zacząć paprać się z fundamentem czy czekać iść do banku- nie wiem czy mi starczy.
pozdrawiam
fpap



Witaj. Nas fundamenty wyniosły 40 tysięcy (razem z robocizną).
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam
Mała kryptoreklama - nie wiem czy piszę w dobrym temacie ale kiedyś się tu wypowiadałem jako wykonawca,więc napiszę teraz również tutaj.Mam wolną ekipę na początek tego roku(tak od kwietnia).Jesteśmy z Bytomia i Zabrza.Ekipa czterech chłopa i robimy stany surowe od fundamentów po dach.Miałem zaklepane terminy i podpisaną umowę wstępną na początek roku,ale inwestor niestety nie może dostać kredytu i zaczynają się klocki,wrrr.Najchętniej cos niewielkiego,gdyż musiałbym zamknąć to do wrzesnia ,na wrzesień mam następną budowę.Informacje proszę na priv,cena za jaka podejmę się stanu surowego zamkniętego to w zależności z czego dach,czy stropy lane,czy schody itd,ogólnie muszę oglądnąć projekt,ale wachała by się od 350 do 450 zł netto za metr powierzchni.W Polsce za dużym dorobkiem budowlanym pochwalić się za bardzo nie mogę,zaledwie dwa projekty,wcześniej budowaliśmy (jako pracownicy oczywiście) na zachodzie,Austria ,Dania.A i ważne-wolałbym aby ta budowa była w okolicach Bytomia,Katowic,Zabrza Gliwic,ogólnie śląsk, może jakiś początek województwa opolskiego.Po prostu moi ludzie chcą być przy domu,twierdzą że jak mają być na wyjeździe to jadą za granicę icon_biggrin.gif Pozdrawiam.Tomek


może ma pan wolne terminy na rok 2010 ? Dobrodzień Opolskie
Link do komentarza
Cytat

Witam,
tak jestem ze szczecina. Wymieniona cena jest do negocjacji, gdyż zakłada ceny z obecnego okresu, nie obejmuje przeceny zimowej i pracy zapewnionej na kilka miesięcy. Ale podejrzewam, że dużo nie uda się zbić. może do 36-38tys. Z drugiej strony jest to ekipa polecona przez znajomogo któremu budowali domek i jest sprawdzona i dokładna. Hmmm sam nie wiem pieniążki już na dniach będą, a tutaj tyle pytań do wyjaśnienia.
Pozdrawiam wszystkich budujących i tych, którzy mają to już za sobą.
Guciu18


Witam ja też jestem ze Szczecina i szukam ekipy budowlane może podasz mi namiary na swoją ekipę . Zaczynam
budowę dopiero na wiosnę z góry dziękuję wisia
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witajcie, jestem po rozmowach z wykonawcą który za budowę od fundamentów po położenie ostatniej dachówki chce 45 tyś. Projekt Dom w Werbenach 5 z tym że powiększony do 180m2. dodam że wykonawca jest znajomym rodziców więc podobno weźmie od nas mało. Czy 45 tyś to mało ? Budujemy z Solbetu 42 i przykrywamy dom stropem żerańskim. Hm, napiszcie co o tym sądzicie.fp
Link do komentarza
Cytat

Witajcie, jestem po rozmowach z wykonawcą który za budowę od fundamentów po położenie ostatniej dachówki chce 45 tyś. Projekt Dom w Werbenach 5 z tym że powiększony do 180m2. dodam że wykonawca jest znajomym rodziców więc podobno weźmie od nas mało. Czy 45 tyś to mało ? Budujemy z Solbetu 42 i przykrywamy dom stropem żerańskim. Hm, napiszcie co o tym sądzicie.fp




Czy stropy żelbetowy występuje nad parterem oraz drugi nad poddaszem ?


Czy widziałeś gdzieś jakość robót tego znajomego rodziców wykonawcy ?
Link do komentarza
Strop żerański dajemy nad parterem (dom z poddaszem), co do tego czy człowiek sprawdzony to chyba tak- widzieliśmy inny dom który budował blisko naszej działki. Poza tym człowiek bardzo rzeczowy i zawsze odbiera telefony icon_wink.gif -zobaczymy zresztą w praniu. Pokazał nam dom parterowy który budował i powiedział że nas skasuje jak za taką parterówkę. W tym tygodniu już może nie damy rady ale może chociaż geodeta wejdzie.
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Strop żerański dajemy nad parterem (dom z poddaszem), co do tego czy człowiek sprawdzony to chyba tak- widzieliśmy inny dom który budował blisko naszej działki. Poza tym człowiek bardzo rzeczowy i zawsze odbiera telefony icon_wink.gif -zobaczymy zresztą w praniu. Pokazał nam dom parterowy który budował i powiedział że nas skasuje jak za taką parterówkę. W tym tygodniu już może nie damy rady ale może chociaż geodeta wejdzie.
pozdrawiam



Cytat

<(budujemy z Solbetu 42)>



Żeby uniknąć mikro-zarysowań stropu żerańskiego należy:

W miejscach oparcia płyt żerańskich na całej długości proszę przemurować ściany w "kowadełko " trzema warstwami cegły pełnej klasy -150 .
Płyty układać na zaprawie murarskiej gotowej z worków .
Uszy montażowe płyt zagiąć młotami i pospawać razem a w szczelinach pomiędzy płytami wsunąć po jednym pręcie fi 12 i pospawać z uszami .Pręty mają przenikać wieńce.
Na długości 1 metra od wieńca szczeliny zbroić prętami fi 12 w strefie górnej wygiętymi w literkę J przenikającymi wieńce.
Przed zalaniem zmoczyć szczeliny.


Dobra cena życzę powodzenia icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Żeby uniknąć mikro-zarysowań stropu żerańskiego należy:

W miejscach oparcia płyt żerańskich na całej długości proszę przemurować ściany w "kowadełko " trzema warstwami cegły pełnej klasy -150 .
Płyty układać na zaprawie murarskiej gotowej z worków .
Uszy montażowe płyt zagiąć młotami i pospawać razem a w szczelinach pomiędzy płytami wsunąć po jednym pręcie fi 12 i pospawać z uszami .Pręty mają przenikać wieńce.
Na długości 1 metra od wieńca szczeliny zbroić prętami fi 12 w strefie górnej wygiętymi w literkę J przenikającymi wieńce.
Przed zalaniem zmoczyć szczeliny.


Dobra cena życzę powodzenia icon_smile.gif


Bardzo dziękuję za rady! Przydadzą się na 100% A co do żerania to jak pan myśli - dobyry pomysł? rzeczywiście tańszy?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ja buduję pod Wrocławiem domek Agatka
http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szcz...w=t&id_d=29
to jest 85m2 powierzchni użytkowej z garażem i stryszkiem
robocizna wyniesie mnie 45 tyś zł a materiały wyliczyli na 90 tyś zł czyli razem
stan surowy otwarty wyniesie mnie 135 tyś zł
mam już skończone fundamenty za które już się rozliczyłam - bo rozliczam się za skończone etapy - wyniósł mnie 27 100zł, to jest robocizna z materiałami.
Rozpytywałam różne firmy o wyceny to moja ekipa w sumie bierze najtaniej i nie muszę się o nic martwić nic załatwiać ani przywozić. Na razie jestem bardzo zadowolona.
Link do komentarza
Witam ja za DOM POD JARZABEM G z uzytkowym poddaszem z ARCHONU za SSO mam zaplacic 30000zl sam zdjalem tylko humus i geodete zaplacilem.Fundament wlasnie jutro odbieram i za ten etap 10000zl z dociepleniem itd... na gotowo z wylewka(wstepna)=sama robocizna.USTKA-LETNIA STOLICA POLSKI.Pracuje dwoch murarzy fachowcow po 50-tce fakt piwko z rana i owszem wypija(gora po dwa) ale co chlopy zaiwaniaja to az milo popatrzec.Wstepnie SSO ustalone jest ze do dwoch miesiecy potrwa jesli pogoda pozwoli zaczalem 15 listopada,cisnienia nie mam bo mam gdzie mieszkac.he he he
Link do komentarza
Cytat

nie dodałem metrażu domu - 120 m2




A możesz jeszcze podać jaki dom budujesz chodzi mi o projekt. podana przez ciebie cena za SSO to rozumiem że to są porostu ściany bez dachu? Przykro mi nie odpowiem na twoje pytania bo ja dopiero myślę o rozpoczęciu budowy a będę budował dom podobnej wielkości co twój tez w tym samym woj.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
właśnie rozpoczęliśmy budowę pod łodzią (wylaliśmy fundamenty). Za stan surowy otwarty usłyszeliśmy 36 000 zł.
bez więźby i tym samym dachu.

jak widzi Wam się ta cena?

i jeszcze jedno, czy ktoś może podać wycenę wylania kręconych schodów?
pozdrowienia


Całkiem atrakcyjna wydaje się ta cenka icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Całkiem atrakcyjna wydaje się ta cenka icon_smile.gif



Witam
Chciałabym zorientować się czy podane poniżej ceny za wykonanie kolejnych etapów budowy są w miarę przystepne:

ETAP I:

Wykonanie ław fundamentowych( fundamenty wzmacniane ze względu na III stopień szkód górniczych), murów i słupów pionowych. Wykonanie kanalizacji poziomej, zrobienie górnych wieńców na poziomie „0". Wykonanie izolacji poziomej jak również pionowej Zasypanie i zagęszczenie obiektu, zalanie chudego betonu.
Koszt: 12 tyś zł

ETAP II:
Mury (pustak ceramiczny) i słupy parteru, strop( strop Tervia) nad parterem, wieńce i kotwy do mur - łat.
Koszt: 13 tyś zł

ETAP III:
Obmurowanie więźby dachowej+kominy (bez konstrukcji dachu)
Koszt:3 tyś zł

Koszty dotyczą samej robocizny.

Dom można zobaczyć na:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?grup...mp;y=0&nr=0
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego, na dzień dzisiejszy mieścimy się w kwocie 220 tys.
Mamy okna, drzwi zew. ogrzewanie podłogowe, grzejniki, piec. ocieplenie styropianem, obecnie jestem na etapie ocieplenia dachu wełną.

Mamy dom o wymiarach fundamentów 10,75 na 10.00 m
Parterowy z używkowym poddaszem. budujemy w krakowie systemem gospodarczym.
Bierzemy jak najtańszych wykonawców z polecenia do większych prac.



Link do komentarza
Cytat

witam jestem murarzem z 8 letnim stazem od niedawna mam zalozona firme budowlana ktora zajmoje sie budowa dmkow jedno rodzinnych jest to firma 3 osobowa dom o wymiarach 10m na 10m bez piwnic i wiezby na 1pustak stawimy w 21 dni cena za robocizne to wacha sie od 20 do 30tysiecy jestesmy z woj kujawsko-pomorskigo mamy wolne terminy od czerwca 2010. pozdrawiam lukasz




muszę przyznać ze szybko budujesz, czy cena to jest do ręki czy plus waty nie waty inne bajery. W prawdzie jestem z innego woj. ale proponuje zrobić jakieś zdjęcia twojej pracy i pokazać jak pracujesz. Ja szukam firmy na dom114m2 powierzchni użytkowej woj. łódzkie i mazowieckie ale zanim podpisze umowę z kimś to chce zobaczyć jego domy.
Link do komentarza
Cytat

witam jestem murarzem z 8 letnim stazem od niedawna mam zalozona firme budowlana ktora zajmoje sie budowa dmkow jedno rodzinnych jest to firma 3 osobowa dom o wymiarach 10m na 10m bez piwnic i wiezby na 1pustak stawimy w 21 dni cena za robocizne to wacha sie od 20 do 30tysiecy jestesmy z woj kujawsko-pomorskigo mamy wolne terminy od czerwca 2010. pozdrawiam lukasz


Ceny całkiem normalne, ja za taki dom w okolicach Krakowa biorę ok. 30tyś. netto w cenie moje szalunki na fundamenty i strop, dach 60 do 90 zł/m2 z podbitką.
Link do komentarza
Witam,

Wlasnie dostalem wycene TEREZJASZA (http://projekty.dom.pl/da_terezjasz.htm) - jestem z zona na etapie doboru ekipy na Dolnym Slasku (ok. Swidnicy)...
Powiekszylismy garaz o 1,5m oraz podwyzszylismy scianke kolankowa a takze rezygnujemy z schodow "lanych"(po zmianach 183m2 uzytkowej) - panowie zaoferowali nam 70 000 pln (robocizna) za stan surowy otwarty lacznie z dachem(bez okien i drzwi)...
Co o tym sadzicie???? Czekam na fachowe opinie i szybka odp...
Z gory dziex,
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam z tymi schodami to dobrze zdecydowali sie panistwo na schody z drewna są dużo ladniejsze i zajmują mniej miejsca a koszt jest podobny ale z tą robocizna to przesadzili my to zrobili bysmy państwu za 30 tyś z tym ze bez wieżby dachowej pozdrawiam Łukasz


Witam,ja moge podpowiedziec tyle ze buduje dom okolo 130m2 i za stan surowy otwarty(fundament,sciany strop,schody lane) zaplacilem 35tys z fakturka oczywiscie dom w Lublinie.Cena za dach wynosi 90zl za m2 wiezba+dachowka na gotowo,mysle ze to nie jest duzo,zalezy tez jaki dom budujesz ile jest kombinacji... To wiele nie pomoze,ale mozesz porownac dodam jeszcze ze dach mam 200m2 czyli st. surowy z dache to 53tys.pozdrawiam
Link do komentarza
A ja zaktualizuje moje poczynania wiec tak jak pisalem troche wyzej 30.000zl za samo murowanie ze stropem(plyta zeranska) i scianka kolankowa(80cm),sciankami dzialowymi dol,kominy systemowe dwa 7.80m, poczawszy od wykopow pod lawy jest to cena samej robocizny etap jeszcze nie zamkniety ze wzgledu na pogode.Strop juz gotowy do polozenia lezy w fabryce=8500zl+polozenie=25zl za plyte(mam22sztuki=100m2)+transport=250zl okolo20km,do tego stal i beton na wieniec.
Dachowka juz kupiona Braas Grecka czarna 300m2+10 okien velux78/118(w tym 2 lazienkowe),rynny Lindab,folia wysokoparoprzepuszczalna Delta Vent S slowem kompletny dach material=26900zl.

Dekarz za ten dach umowiony na 65zl/m2(300m2*65zl=19.500zl).Kwestia oblozenia dwoch kominow klinkierem zostala do dogadania.

Polece dalej a co.

Okna MS Slupsk Tytan Termo z potrojna szyba(promocja do konca lutego 2010) i szprosami biale obustronnie:4* 60/90,2*150/150,2*180/150,3*90/210,i tarasowe 1*90/230,1*150/230 wraz z montazem i 7% vat=11.200zl.

Na okna w Bertrand Luzino kolo Wejherowa dostalem oferte z montazem i 7% vat=8.930,55zl(zwykly wklad szybowy) czy wybieram dobrze czas pokaze.Dla mnie roznica mala przemawia za lepszymi oknami MS z fabryki 20km od mojej budowy.Czy wybor dobry czas pokaze dla mnie to kolejny etap decyzyjny zamkniety teraz kociol CO i instalacje.

Pozdrawiam wszystkich(szczegolnie) z pomorskiego Ustka i okolice piszcie tez cos bo na tle forum wygladamy jak zascianek budownictwa w naszym kraju a przeciez duzo sie dzieje.
Link do komentarza
Cytat

A ja zaktualizuje moje poczynania wiec tak jak pisalem troche wyzej 30.000zl za samo murowanie ze stropem(plyta zeranska) i scianka kolankowa(80cm),sciankami dzialowymi dol,kominy systemowe dwa 7.80m, poczawszy od wykopow pod lawy jest to cena samej robocizny etap jeszcze nie zamkniety ze wzgledu na pogode.Strop juz gotowy do polozenia lezy w fabryce=8500zl+polozenie=25zl za plyte(mam22sztuki=100m2)+transport=250zl okolo20km,do tego stal i beton na wieniec.
Dachowka juz kupiona Braas Grecka czarna 300m2+10 okien velux78/118(w tym 2 lazienkowe),rynny Lindab,folia wysokoparoprzepuszczalna Delta Vent S slowem kompletny dach material=26900zl.

Dekarz za ten dach umowiony na 65zl/m2(300m2*65zl=19.500zl).Kwestia oblozenia dwoch kominow klinkierem zostala do dogadania.

Polece dalej a co.

Okna MS Slupsk Tytan Termo z potrojna szyba(promocja do konca lutego 2010) i szprosami biale obustronnie:4* 60/90,2*150/150,2*180/150,3*90/210,i tarasowe 1*90/230,1*150/230 wraz z montazem i 7% vat=11.200zl.

Na okna w Bertrand Luzino kolo Wejherowa dostalem oferte z montazem i 7% vat=8.930,55zl(zwykly wklad szybowy) czy wybieram dobrze czas pokaze.Dla mnie roznica mala przemawia za lepszymi oknami MS z fabryki 20km od mojej budowy.Czy wybor dobry czas pokaze dla mnie to kolejny etap decyzyjny zamkniety teraz kociol CO i instalacje.

Pozdrawiam wszystkich(szczegolnie) z pomorskiego Ustka i okolice piszcie tez cos bo na tle forum wygladamy jak zascianek budownictwa w naszym kraju a przeciez duzo sie dzieje.


Sorka zamotalem sie musze jeszcze dodac wiezbe z tartaku w poblizu,impregnowana w "wannie"ok.11m3=8.500zl+transport=250zl.
Link do komentarza
Prosba do animus odnosnie stropow zeranskich domniemam ze masz duze doswiadczenie w tym temacie czy jest taka mozliwosc abys wyslal mi jakies rysunki scematy odnosnie montazu drutow i klamer pomiedzy plytami i we wiencu jak to ma wygladac bo mnie nie ma na budowie(delegacja zbyt odlegla)a chcialbym zeby moje "ananasy" dobrze wykonali ten etap to sa chlopaki po 60-ce i moze byc klopot a tak na rysunku jest jak byk choc mam nadzieje ze lizneli plyt w czasie komunistycznych projektow wielkoplytowych tylko ze wtedy to sie kladlo i czesc,a teraz peka wszedzie.
Link do komentarza
Cytat

Witam cena jest normalna jak za ten metraż ale w nie których regionach Polski kasują dużo więcej za taki dom ja jestem z okolic Tucholi i tu ceny są podobne do tej co pan napisał pozdrawiam




jak najbardziej normalna jak za te pieniadze..
moja firma która mi budowała mają ceny konkurecyjne.. i załatwianie materiału teżmnie nie interesowało.
Z pełnym prawem dobrego wykonania polecam..
a nawet podam strone internetowa jako ich zareklamowanie z pełną świadomościa.
W razie potrzeby służe namirami. mimo że czesto nie bywam na tym forum.
a stronka do nich
www.pag-bud.com.pl
Może komuś się przyda na tym forum.
www.pag-bud.com.pl
Link do komentarza
witam prowadzę usługi budowlane i zauważyłem ze większość podaje metry i pyta czy to drogo to ja zapytam ile kosztuje tabliczka czekolady prawidłowa odpowiedz brzmi jaka dlatego ze są różne tak samo domy murarz patrzy na wielkość potem z czego i dopiero jakie utrudnienia wiecie ile czasu zajmuje dobrze wymurowany wykusz a ile w tym czasie można postawić muru na prostej ścianie jestem ze szczecina post bezrzecze nie widzę projektu ale myślę ze normalna cena ostatnia moja budowa to na kadetów budowa domo, ocieplenie, ogrodzenie pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam Wszystkich
Ja stawiam dom 230m2
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...rlatka-iii.html
w wielkopolsce miejscowosc nowy Tomyśl. murarz wycenił robocizne czyli fundamenty i sciany do dachu na 25000zł i ciesla wycenił robocizne za dach kompletny ale bez okien dachowych na 24200zł + za kazde okno 120zł.
Jak na razie to jestem na etapie obsypywania fundamentów i na tą chwile materiały mnie kosztowały 22000 wraz z piaskiem na obsypanie.
Jak sądzicie? Duzo jak na icon_confused.gif poczatek?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

bez materiałów? Drogo. Ja zapłaciłam około 60 tysięcy za dom który ma netto prawie 200 m2 i skomplikowany, wielki dach a budowała mi firma która wszystko załatwiała i dawała gwarancję. Więc za taki mały domek to napewno nie jest tanio.



Witam!
Jestesmy z Krakowa. Chcemy zaczac budowe w tym roku. Moge prosic o namiar na firme ktora budowala Twoj dom? Szukamy dobrej i taniej brygady!
Pozdrwiam!
Link do komentarza
witam wszystkich
chcialbym zapytac o porade jestem na etapie budowy domu FILEMON 107m2 z garazem ok 140m2 dach 2-spadowy
fachowcy powiedzieli mi z robocizne lawy lawicy szalunku fundamenu 120cm izolacji wyprowadzenie rur medialnych z lawy odgromy itd 20tys.pln nie wiem czy to jest duzo czy malo moze normalna cena? jezeli chodzi o caly dom to za stan surowy
zamkniety bez stolarki 65000tys.pln w sklad robocizny wchodzi :mury, stropy terriva ,caly dach z dachowki ceramicznej+podbitka i rynny,2kominy,scianki dzialowe itd. prosze o odpowiedz pomoc!!! niechcial bym przeplacic a pojecia o kosztach jakie panuja na rynku nie mam w ogóle z góry dziekuje i pozdrawiam!!!
Link do komentarza
Wyceniałem dziś klientowi dom stan surowy otwarty 98 m2 z podpiwniczeniem, jest to dobudówka do istniejącego budynku (w literę L). Piwnica bloczek fundamentowy, ściany poroterm 25, ścianki działowe gazobeton , pokrycie dachówka ceramiczna. Koszt z materiałem 101800 netto . Województwo Pomorskie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...