Skocz do zawartości

Cena za stan surowy otwarty


Recommended Posts

Cytat

Hmm, cóż mogę zrobić.


Popytać wśród znajomych, pojeździć po budowach lub grzecznie zapukać do drzwi nowo wybudowanych domków w Twojej okolicy i pytać o wykonawców ile wzięli i czy są godni polecenia.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Wykonawca zaproponował za robociznę cenę 35tyś.zł za stan surowy otwarty (dom z poddaszem użytkowym,110m2,dach dwuspadowy). Czy według Was to dużo?
PS.okolice Rzeszowa (podkarpackie)



Moim zdaniem dużo, też jestem z Podkarpacia (między Krosnem a Rzeszowem). Dach 150 m2 z poddaszem dach czterospadowy i robił mi murarz z dwoma pomocnikami wszystko - od fundamentów po dach z kominem:) I wziął za wszystko 20 tys. Fundamenty super zabezpieczone. Mój brat brał ekipę nie murarza to zapłacić tak jak ty 35 tys, a potem żałował jak się dowiedział, że mój murarz zrobił tak tanio. Jest w moich kręgach bardzo ceniony, budował też w Niemczech.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
okolice Krakowa - PU 201 m2 - fundament bloczki betonowe + XPS, ściany nośne porotherm 25 cm, sciany działowe silikaty 12 cm, więźba drewno +folia oddychająca, dach dwuspadowy + lukarny, krycie dachówką +rynny + kominy klinkier + wykonanie drenażu wokół budynku - robocizna bez koparki - 66 tys - ekipa sprawdzona - mieszkam drugi rok - nie żałuje
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

okolice Krakowa - PU 201 m2 - fundament bloczki betonowe + XPS, ściany nośne porotherm 25 cm, sciany działowe silikaty 12 cm, więźba drewno +folia oddychająca, dach dwuspadowy + lukarny, krycie dachówką +rynny + kominy klinkier + wykonanie drenażu wokół budynku - robocizna bez koparki - 66 tys - ekipa sprawdzona - mieszkam drugi rok - nie żałuje

Witam, wydaje mi się dużo :(
Okolice Wieliczki, zamierzam budować PU180 m2 (Tamaryszki 2ntermo): podobne materiały -jak wyceniacie robociznę i całość dla SSO?
Póki co mam oferty 45-55 kPLN, ale nie olśniła mnie jeszcze żadna firma, więc szukam referencji...
Pomożecie?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam ja płaciłem firmie 810 zł za m2 pow. użytkowej woj. mazowieckie w cenie była robota, sprzęt no i materiał , który był uzgodniony wcześniej jaki, ściany, izolacja itd. Firma wykonała przed terminem i bardzo rzetelnie. Jestem zadowolony z nich.Chłopaki znają się na rzeczy a szef firmy bardzo uprzejmy i zarazem pilnował każdego detalu.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam wszystkich budujących.

Właśnie zostaliśmy z żonką trochę wyciukani z terminami i poszukujemy nowej ekipy budowlanej do naszego domu :

http://z500.pl/projekt/623/Z189,dom-z-podd...ane-ogolne.html

Zmieniamy ławy na płytę fundamentową izolowaną od gruntu 10 cm XPSa. Rezygnujemy z kominów i 2 okien dachowych w pokojach. Powiększamy trochę łazienkę na dole kosztem pomieszczenia gospodarczego. Podnosimy ściankę kolankową o 1 pustak. Nie wykonujemy lanych tarasów, wykonamy sobie później drewniane wraz z pergolą.
Budujemy z pustaka 25cm, na dachu ceramika płaska, stropy teriva.

Działka ma lekkie pochylenie i trzeba wykonać niwelację terenu. Do głębokości 1,8m mamy piach, później glina.

Pierwotna wycena pierwszej ekipy była 60k za robociznę do SSZ bez stolarki. W sumie po obmiarach za całość wyszło ok 168k PLN.

Nowe oferty mam w przybliżonych cenach ale robocizna oscyluje w granicach 45-65 k. Czytając wasze posty włos się jeży na głowie . Chyba za dużo wołają. Generalnie chcielibyśmy sięzmieścić w 400.000 PLN do zamieszkania.

Jak myślicie czy to realna kwota?

Znacie może jakieś techniki negocjacyjne z budowlańcami :P tak żeby nie przesadzić i nie zrazić do siebie wykonawcy.

Pozdrawiamy Maciej i Ola Edytowano przez maciekzien (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
No to widzę, że ceny nadal bardzo zróżnicowane... Jakiś czas temu pisałem na temat mojego domku i zaliczono mnie do grona zapewne wielkich naiwniaków, kiedy przedstawiłem ceny, które zaproponowali mi wykonawcy... A dzisiaj mogę potwierdzić:
Dom Zawoja Średnia, 8x11m PU 134 m2, dach dwuspadowy, bez żadnej jaskółki, 200 m2, 2 okna dachowe, 2 kominy
Stan surowy zamknięty: 20 100 zł - oczywiście robocizna sama, bez materiałów.
Fundamenty: pustaki zalewowe, izolacja przeciwwilgociowa (2Xdesperbit), ocieplone 10cm styro i folia - 1600zł (koparka moja-500zł)
Drenaż, ubicie pospółki, wylanie chudziaka - moja robota.
Ściany parteru+strop żelbetowy - 7500zł
Ściany poddasza - 5500zł
Dach (więźba, membrana, łacenie, przykrycie blachodachówką, okna dachowe 2, 2 kominy, rynny) - 5000zł
Jeśli chodzi o okna, to montaż mam w cenie, bo firma wujka.
Tak więc to są aktualne ceny z Małopolski (niedaleko Jasła). Chociaż ojeździłem się, oszukałem, zarówno ekipy (POLECAM) jak i materiałów, ale warto było.
Ceny, za np beton to u nas chyba jedne z najtańszych, bo w listopadzie 2015 za m3 betonu b25 płaciłem 194zł (z pompą) a niedawno za strop 186 (też z pompą). A jak tam gdzieś czytam to ponad 200 zł bez pompy chcą...
Tak więc to nie bzdury wyssane z palca, a realne ceny, jak się okazuje
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...
12 minut temu, Maver 2009 napisał:

WItam

 

Mam pytanie czy za dom z poddaszem użytkowym 100 m2 w systemie keramzytowym firma za stan surowy otwarty ich materiał sprzęt wykopy wszystko chce aż 200 tys brutto ? czy  nie taniej będzie stawiać murowany ? pozdrawiam wychodzi 35 tys za ławę fundamentową , 50 tyś za dach 100 za same ściany he

Tak.

Link do komentarza
17 godzin temu, Takiowaki napisał:

Tak.

Niby każdy powie że drogo ale to są nowe technologie ja w takich ścian już nie musze tynkować bo idzie tylko gładź gipsowa i już maluje poza tym w ścianach już sa porobione otwory na instalacje elektryczną tylko kable powciągać i już zero kłucia i nic jakby doliczyć koszty z tym robione w normalnym domu tynki itp to też dojdą jakieś koszta no i plusem jest że taki dom stawia się w 3 tyg

Link do komentarza
2 minuty temu, Maver 2009 napisał:

Niby każdy powie że drogo ale to są nowe technologie ja w takich ścian już nie musze tynkować bo idzie tylko gładź gipsowa i już maluje poza tym w ścianach już sa porobione otwory na instalacje elektryczną tylko kable powciągać i już zero kłucia i nic jakby doliczyć koszty z tym robione w normalnym domu tynki itp to też dojdą jakieś koszta no i plusem jest że taki dom stawia się w 3 tyg

Znasz się trochę na budownictwie?

Link do komentarza
18 godzin temu, Maver 2009 napisał:

Mam pytanie czy za dom z poddaszem użytkowym 100 m2 w systemie keramzytowym ........

Nie ma takiego systemu.

Piszesz zapewne o systemie PRAEFA z keramazytu. np. o tym/takim domku: 

s_03---render-01.jpg

http://likon.com.pl/projekty-i-ceny,likon-100 

 

Cena za stan deweloperski to 250.000zł - może się okazać, ze warto.

 

Ps. Takie tam dla porównania:

2018-01-19e.jpg

 

 https://www.wielkiebudowanie.pl/go.live.php/PL-H320/cena-budowy-domu.html 

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Hhmm. wiosna już prawie tuz,tuż. Rozglądam się dalej za ekipą, jak już pisałem wcześniej stan zerowy już mam.Robocizna wyniosła 15tyś. W tej chwili za stan surowy, czyli dachówka bez okien firmy krzyczą od 45 tyś do 65 tyś, więc rynek jest jaki jest i rozglądać się uważnie trzeba.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...