Skocz do zawartości

Cena za stan surowy otwarty


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Wykonawca zaproponował za robociznę cenę 35tyś.zł za stan surowy otwarty (dom z poddaszem użytkowym,110m2,dach dwuspadowy). Czy według Was to dużo?
PS.okolice Rzeszowa (podkarpackie)

 

 


Chyba dużo, nam sprawdzona solidna ekipa z Olsztyna zaproponowała 16 tysięcy za budowę domu 103 m. Dom parterowy, będą wykonywać roboty murarskie do stropu, bo ten będzie drewniany

 

 

Link do komentarza
Gość Guest_piter_*
Cytat

Chyba dużo, nam sprawdzona solidna ekipa z Olsztyna zaproponowała 16 tysięcy za budowę domu 103 m. Dom parterowy, będą wykonywać roboty murarskie do stropu, bo ten będzie drewniany


czyli 16 tyś za niecałą kondygnacje to mało a 35 za cały dom to dużo! nie rozumie was
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Nam murarz zaproponował 30 tyś zadom piętrowy (powierzchnia zabudowy 144 m). Ściany trójwarstwowe (pustak styropian pustka klinker). Wojweództwo mazowieckie. Murarz jest sprawdzony, najdroższy w naszym mieście.


Witaj
my budujemy w Chwaszczynie za Gdynią i za stan surowy otwarty z dachem przykrytym papą płacimy 30 tys-w tym rejonie to tanio
Link do komentarza
Cytat

Witaj
my budujemy w Chwaszczynie za Gdynią i za stan surowy otwarty z dachem przykrytym papą płacimy 30 tys-w tym rejonie to tanio


Zależy czy stawiacie dom z jednego pustaka czy tak jak my - mur trój warstwowy, bo chyba jest inna cena za taka robotę niż za postawienie domu z jednego pustaka? Za postawienie krokwi i pokrycie dachówką (na dachu wole oczko) dekarz zażyczył sobie 20 tyś.
Link do komentarza
Cytat

Zależy czy stawiacie dom z jednego pustaka czy tak jak my - mur trój warstwowy, bo chyba jest inna cena za taka robotę niż za postawienie domu z jednego pustaka? Za postawienie krokwi i pokrycie dachówką (na dachu wole oczko) dekarz zażyczył sobie 20 tyś.


My budujemy dom w Ostrowi Maz. (miasto na trasie W-wa Białystok). U nas wszyscy byli zdziwieni taka ceną. Każdy pytał tylko: ILE?????????????????????????
Link do komentarza
Cytat

My budujemy dom w Ostrowi Maz. (miasto na trasie W-wa Białystok). U nas wszyscy byli zdziwieni taka ceną. Każdy pytał tylko: ILE?????????????????????????


Przymierzamy sie do budowy domu / parter z uzytkowym poddaszem/ w Dziwnówku /szczecinskie/ Ekipa z Kamienia Pomorskiego zażądała 50 000. Paranoja. Szukamy jakichs normalnych budowlańców, ktorym opowieści o zarobkach na Zachodzie nie przewrocily w glowie
Link do komentarza
Cytat

Przymierzamy sie do budowy domu / parter z uzytkowym poddaszem/ w Dziwnówku /szczecinskie/ Ekipa z Kamienia Pomorskiego zażądała 50 000. Paranoja. Szukamy jakichs normalnych budowlańców, ktorym opowieści o zarobkach na Zachodzie nie przewrocily w glowie



My zaczynamy od 2 kwietnia i płacimy za 160 m2 stan surowy 55tyś (Poznań).
Link do komentarza
Ceny materiałów budowlanych na stan surowy poszły w górę więc i murarze podnieśli swoją cenę. Jeżeli ktoś zamówił murarza jeszcze w tamtym roku to nawet cena jego robocizny jest przystępna. W tym roku korzystają oni z podwyżek materiałów i sami podnoszą swoja wartość proponując wygórowane ceny za postawienie stanu surowego. Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań tańszych murarzy.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Wykonawca zaproponował za robociznę cenę 35tyś.zł za stan surowy otwarty (dom z poddaszem użytkowym,110m2,dach dwuspadowy). Czy według Was to dużo?
PS.okolice Rzeszowa (podkarpackie)



Ja za stan surowy otwarty zapłacę około 14 tyś. zł
Tez mam dom z poddaszem uzytkowym.
Dom stawiam koło miasta Łodzi
Link do komentarza
Cytat

Ja za stan surowy otwarty zapłacę około 14 tyś. zł
Tez mam dom z poddaszem uzytkowym.
Dom stawiam koło miasta Łodzi


Hejka,
własnie przymierzam sie do wyceny mojej wymarzonej parterówki. Rowniez w okolicy łodzi. Czy chciałbys sie podzielic namiarami na twoja ekipe. I czy widziałes wczesniej ich robote???
pozdrawiam icon_biggrin.gif

jesli znasz miejsce na zaopatrzenie budowy we wszelkie materiały po rozsądnie galopujacych cenach to tez bede wdzieczna za info icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja zamawiałam w zeszłym roku górali i płacę za dom 236 m 60 tys. (stan surowy zamknięty) Wydaje mi się to tanio. Miałam inną ekipę i o takich piemiądzach nie chcieli ze mną nawet rozmawiać. Szczecin



Czy możesz podać namiary do tych górali? Jaka jest Twoja opinia co do ich wykonania? Ja prowadzę już rozmowy od 2 miesięcy i każdy potencjalny wykonawca wyceniał prace budowlane do stanu surowego otwartego (zadaszony ale bez okien) na kwotę ponad 80 tys. zł. a razem z materiałami wychodziła kwota ok. 270 tys. zł. Koszmar, bo cały dom - to cena ponad 550 tys. zł.!!!!!!
Czy na rynku szczecińskim nie ma już nikogo tańszego?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Hejka,
własnie przymierzam sie do wyceny mojej wymarzonej parterówki. Rowniez w okolicy łodzi. Czy chciałbys sie podzielic namiarami na twoja ekipe. I czy widziałes wczesniej ich robote???
pozdrawiam icon_biggrin.gif

jesli znasz miejsce na zaopatrzenie budowy we wszelkie materiały po rozsądnie galopujacych cenach to tez bede wdzieczna za info icon_smile.gif



Jasne, ze mogę sie podzielić.
Daj znac czy jestes dalej zainteresowana to napisze Ci na prv. Ale terminy maja na pół roku do przodu albo i lepiej.
Roboty ich wczesniej nie widziałam, byli poleceni przez geodetę, i faktycznie jestem z ich pracy zadowolona, robia solidnie:) i w bardzo szybkim tempie wrecz ekspresowo, po 12 godzin dziennie od poniedziałku do soboty.
Wczoraj na naszej budowie był nasz kierownik budowy by wszystko sprawdzić, stwierdził, ze zrobili wszystko bardzo dobrze, trzymaja sie projektu a wszystkie watpliwości omawiaja z kierownikiem, nic sami nie robia bez jego zgody.
Link do komentarza
Witam serdecznie......
Kilka dni temu zakonczylem pierwszy etap budowy mojego domu ( Leszno Wlkp). Chcialbym spytac co sadzicie o tej cenie 168 tys zl za stan surowy otwarty(bez podlog, z niedokonczonymi sciankami dzialowymi na poddaszu uzytkowym) nastepujacego domu:

Projekt cos alla "Milena II' www.archipelag.pl

Ok 155 m.kw. pow. uztykowej ( razem z garazem 22,5 m.kw)

-3 wystawki, 4 okna polaciowe Roto
-cegla poroton 25, 3 kominy( jeden od kominka, wklad schiedla) - jesli sa bledy w nazwach to przeprzaszam

-schody zalane
- dach deskowany (bez zadnej foli), lepsza papa, dachowka ceramiczna miedziana,rynny metalowe Lindab Fi 150 - sam dach 44 tys zl z usluga

Co myslicie o cenie za wykonastwo stanu surowego przez muraza, tzn 124 tys zl????
Pozdrawiam i prosze o opinie:)
Link do komentarza
Cytat

Ale to 65 tys za ten Twoj dom czy piszesz o moj???nic nie rozumiem.....



Waldemaro-piszę o moim- 240 m2, piętrowy.Moja odpowiedź nie dotyczy konkretnie Twojego postu, tylko jest nawiązaniem do tematu Cena za stan surowy otwarty icon_smile.gif .
Chciałabym dowiedzieć się, co sądzą inni forumowicze o tej cenie, bo jak na mój gust jest z lekka wygórowana.

A jeżeli chodzi o Twój dom - nie podejmuję sie odpowiedzi ponieważ nie mam porównania, mój dom to parter, piętro i strych, większa powierzchnia, nie mam okien dachowych, inna grubośc ściany.
Rozumiem, że w te ceny które podałeś są wliczone materiały?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Wykonawca zaproponował za robociznę cenę 35tyś.zł za stan surowy otwarty (dom z poddaszem użytkowym,110m2,dach dwuspadowy). Czy według Was to dużo?
PS.okolice Rzeszowa (podkarpackie)



Witam!! bardzo proszę o kontakt firmy budującej , szukam jakieś grupy górali, najlepiej taniej
POZDRAWIAM!
Link do komentarza
wstępna kalkulacja naszego domu wg projektu http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=53747&page=1 z powiększonym garażem o jeszcze jedno stanowisko za stan surowy z dachem na gotowo plus przydomowa oczyszczalnia ścieków wyniesie około 175 tysięcy w tym 50 tysięcy robocizna... pewnie wpadną jakieś nieprzewidziane koszty - jak to zwykle bywa icon_confused.gif
ale to jest i tak ponad 40 tysięcy więcej niż założone w kalkulacji na stronie z projektem co oznacza, że końcowa cena też będzie zdecydowanie wyższa icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
No ja tam specem nie jestem..nie mam za duzego pjecia o budownictwie...ale mam znajomego co ma firme budowlana i cos tam wiem:)

Ja zaplacilem ok 170K za stan surowy otwarty ok 160m kw. z garazem wlaczonym w budynku, fundament zel beton, cegla porotherm 24, strop zalewany(nie pamietam nazwy ale cos na litere T ),schody zalane, 3 x 2m wystawki( ocieplone), dach polaczony z drugim dachem nad garazem, dobre krokwie,pelne deskowanie + lepsza papa,dachowka ceramiczna Cirius miedziany( cos ok 35z. za m.kw) na poddaszu sa zaczete scianki dzialowe w lazience a reszte sie dokonczy w tym roku....i bedzie stalo to przyszlej wiosny....

A projekt domu to cos podobnego do Mileny II z www.archipelag.pl
Pozdr.
Link do komentarza
Waldemaro... a materiały to kiedy kupowałeś ? bo nie wiem skąd bierze się Twoja opinia, że to bardzo dużo... miało być taniej ale spóźniliśmy się z materiałam kilka miesięcy - w tej chwili ceny galopują a hurtownie materiałów nie stosują upustów dla Kowalskiego... sytuacja jest taka, że praktycznie każdy materiał jaki pojawi się w hurtowni schodzi od ręki - ewentualnie trzeba na niego czekać dość długo jeśli ktoś nie był na tyle przezorny aby zarezerwować go wcześniej... i tak między tym co zamawialiśmy w kwietniu a cenami obecnymi jest spora różnica
również znalezienie solidnej firmy, która zechce rozpocząć budowę od zaraz są kłopoty... 50 tysięcy za robociznę to i tak w miarę rozsądnie bo prowadziliśmy rozmowy z innymi, którzy za tą samą robotę wołali 50% więcej
nie wiem skąd jesteś - ja mówię o sytuacji na Dolnym Śląsku
Link do komentarza
No mopja opinia opiera sie wylacznie na porowaniu Twojego domu z moja budowa ktora zaczalem w lutym tego roku.....materialy mialem wczesniej, duzo taniej niz to co teraz sie dzieje icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif jescze jak cegla byla po 6,5 zl a nie jak teraz 12,13 zl....:/ Ja jestem z Wielkoposlki czyli blizutko siebie jestesmy icon_smile.gif wiec ceny wykonastwa, materialow powinny byc podobne no nie???A dziwi mnie Twoja wycena poniewaz masz duzo prostrszy dach, bez wystawek...a jak kazdy wie drewno na dach i sam dach to jest najdrozsza sprawa przy stanie surowym icon_sad.gif

Aha i piszac stan surowy na gotowo - co rozumiesz???s.otwarty z dachem, same mury znaczy sie....
A do kolegi co za 10 tys zl wybudowal - to bylo kiedys, bylo minelo...... icon_biggrin.gif sie ciesz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
napisałam stan surowy z dachem na gotowo - owszem od fundamentów po dach z rynnami, posadzka z chudziaka... dachu jest prawie 300 m kwadratowych więc trochę roboty będzie mimo iż rzeczywiście jest prosty - sama dachówka kosztowała 20 tysięcy ( w kwietniu) do tego dodatki około 10 tysięcy... ytong 36 płacimy 18 zł za bloczek ale tylko dlatego, że hurtownia, w której go zamawialiśmy miała gwarantowaną cenę producenta... teraz za bloczek w tych wymiarach trzeba byłoby płacić 27 zł icon_eek.gif ( podobno bo nie sprawdzałam tego) no i trochę drewna pójdzie też na strop
sumując wszystko wychodzi około 125 tysięcy za materiały plus 50 tysięcy robocizna...

jonski - teraz za takie pieniądze nikt nawet nie chciałby rozmawiać... icon_rolleyes.gif inna firma, z którą prowadziliśmy rozmowy na temat wykonawstwa chciała 50 tysięcy za robociznę i do tego 80 zł/m2 dachu... niestety - sytuacja o tyle się zmieniła, że łatwość dostępu kredytów i braki fachowców powodują, że to firmy dyktują warunki cenowe... doskonale jednak wiadomo, że nie tylko cena jest warunkiem powierzenia budowy do realizacji takiej a nie innej firmie... w końcu to nie małe pieniądze i chcę aby było to zrobione dobrze
Link do komentarza
Cytat

TAK CZYTAM ICZYTAM I NIE WIERZE JA ZA DOMEK CO PRAWDA MALY ZAPLACE ZA CALA ROBOCIZNE OD PODSTAW PO DACH 16 TYS WIEC NIE WIEM CZY CO KRAJ TO OBYCZAJ JESTEM Z LUBUSKIEGO




Takie ceny ( oczywiscie netto) bez FV byly jeszcze w tamtym roku. Teraz ksztaltuja sie w wysokosci 350-500 zł/m2 pow. użytkowej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...